Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 402644 razy)

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 15, 2018, 10:33:26 »
Widzisz, a ja znam komendy w których nie można było zatrudnić funkcjonariuszy mimo posiadanych wakatów, własnie dlatego że pieniążki z  tego etatu wydano na obligi w zakresie paragrafu płacowego.  I od razu wyjaśniam komendant nie przyczynił się do tej sytuacji tylko brak odejść i ujawnieni rolnicy.
I w przypadku takiej komendy jeśli dało by się całe 253 zł w grupę jak niektórzy postulowali to komenda była by bankrutem albo trzeba by było zabrać kasę z innej komendy... Wiec strażacy by podbierali kasę strażakom.

Nie prawda, nie dostaliśmy 253 zł. i nie można zakłamywać rzeczywistości. Dostaliśmy podwyżkę i fajnie, ale inflacyjną i mamy walczyć o więcej. Nikt nie mówi, żeby iść na wojnę z obecną władzą, bo oni dają. Tak dali podwyżkę, ale która nadrobiła inflację i tyle. Trzeba rozmawiać i postulować. Jeśli związki będą robiły tak jak equinox to nigdy nie będzie lepiej i nie chodzi tu o podejście władzy. Jednak jeśli jedni narzekają, że mają mało, a związki w PSP będą wychwalały wszystko w pod niebiosa to oczywiste jest to, że środków trzeba dać tym co potrzebują, a nie tym co mówią, że jest cacy.
W kwestii 253 zł, to jest to po prostu wierutne kłamstwo powtarzane przez ludzi patrzących w różowych okularach. Dostaliśmy mniej i taka jest prawda. Nie twierdzę, że nie rosną pochodne i komendanci nie potrzebują tych środków, ale mówmy prawdę przy każdej podwyżce, czyli strażacy dostali podwyżkę w kwocie x i zwiększono nakłady finansowe dla komend w kwocie y. Jeśli ktoś mówi, że dostałeś 253 zl, to jaki cywil założy, że 50 zł z tego wyparowało do dyspozycji komendantów? Mało tego jeśli mówi się w cywilu, że podnosimy o 200 zł brutto pensję minimalną, to czy zakłada szary pracownik, że realnie brutto dostanie 150, bo 50 pójdzie gdzieś? Nie. Zatem mówmy realnie ile dostaliśmy, a ile dostali komendanci, bo środki były potrzebne. Ja nawet nie mam pretensji do polityków, że tak mówią i ich nawet rozumiem, ale tu ... .

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 15, 2018, 12:17:49 »
Widzisz, a ja znam komendy w których nie można było zatrudnić funkcjonariuszy mimo posiadanych wakatów, własnie dlatego że pieniążki z  tego etatu wydano na obligi w zakresie paragrafu płacowego.  I od razu wyjaśniam komendant nie przyczynił się do tej sytuacji tylko brak odejść i ujawnieni rolnicy.
I w przypadku takiej komendy jeśli dało by się całe 253 zł w grupę jak niektórzy postulowali to komenda była by bankrutem albo trzeba by było zabrać kasę z innej komendy... Wiec strażacy by podbierali kasę strażakom.

Nie prawda, nie dostaliśmy 253 zł. i nie można zakłamywać rzeczywistości. Dostaliśmy podwyżkę i fajnie, ale inflacyjną i mamy walczyć o więcej. Nikt nie mówi, żeby iść na wojnę z obecną władzą, bo oni dają. Tak dali podwyżkę, ale która nadrobiła inflację i tyle. Trzeba rozmawiać i postulować. Jeśli związki będą robiły tak jak equinox to nigdy nie będzie lepiej i nie chodzi tu o podejście władzy. Jednak jeśli jedni narzekają, że mają mało, a związki w PSP będą wychwalały wszystko w pod niebiosa to oczywiste jest to, że środków trzeba dać tym co potrzebują, a nie tym co mówią, że jest cacy.
W kwestii 253 zł, to jest to po prostu wierutne kłamstwo powtarzane przez ludzi patrzących w różowych okularach. Dostaliśmy mniej i taka jest prawda. Nie twierdzę, że nie rosną pochodne i komendanci nie potrzebują tych środków, ale mówmy prawdę przy każdej podwyżce, czyli strażacy dostali podwyżkę w kwocie x i zwiększono nakłady finansowe dla komend w kwocie y. Jeśli ktoś mówi, że dostałeś 253 zl, to jaki cywil założy, że 50 zł z tego wyparowało do dyspozycji komendantów? Mało tego jeśli mówi się w cywilu, że podnosimy o 200 zł brutto pensję minimalną, to czy zakłada szary pracownik, że realnie brutto dostanie 150, bo 50 pójdzie gdzieś? Nie. Zatem mówmy realnie ile dostaliśmy, a ile dostali komendanci, bo środki były potrzebne. Ja nawet nie mam pretensji do polityków, że tak mówią i ich nawet rozumiem, ale tu ... .

Dokładnie jak piszesz! Zgadzam się w 100%. Ojciec się mnie pyta, czy dostałem 253 zł podwyżki? A ja tych pieniędzy nie widziałem. To naprawdę jest żałosne, że w PSP nie ma 20 zł na podwyżkę w stopniu (2 lata jestem już "przewieziony" na stopniu, a żaden podpadziocha nie jestem), a z 253 robi się niecałe 150 zł.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 15, 2018, 14:38:44 »
Bardzo dobrze piszecie Panowie : nintruz, rincon, damian998.
Skoro karmi się nas  hasłami :  dostaniecie 250 zł podwyżki to tyle powinno być. Czy to nasz problem, że komendy nie mają kasy na to by podnieść wypłatę w momencie  kiedy dostajemy  awans w stopniu ? czy z naszych podwyżek trzeba  brać pieniążki w takiej czy innej sytuacji ?    może jeden czy drugi komendant źle liczy, źle wydaje itp ?

Teraz pytanie do pana: Eginox
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę - komenda M/P  dostaje  na pana X / Y / M   na wypłatę  w sakli roku ,   taką sumę kasy, gdzie uwzględnia się dodatek służbowy w wysokości 50 % tak ?  ( czyli maksymalny jaki może być ) ? skoro strażak z tego ma  np 20% -  to co dzieje się z reszta kasy - czy naprawdę z  tego co się " zaoszczędzi na strażaku  przez 12 miesięcy "  brakuje później by podnieść wynagrodzenie  w momencie awansu itp   i trzeba jeszcze skubać strażaka  z podwyżki ?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 15, 2018, 15:20:47 »
Mietek nie. Nie tak to działa.
Jest średnia na etat:
W całej straży
W województwie
W powiecie.
Twój komendant ma x razy y rocznie na płace gdzie
X to ilość etatów
Y średnia na etat rocznie
Dla uproszczenia nie liczę miesięcy tylko rok.
I jeśli za duże masz wydatki w grupie i stopniu to na służbowy już nie ma.
A podwyżka była 250 średnio to i problem jest
Wcześniej podwyżki były w stopniu więc wszyscy mieli równo
I zapomniałem dodać. Od 10 lat podwyżki są ustawiane tak żeby najmniej zarabiającym dać wyższą procentowo podwyżkę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 15:28:20 wysłana przez radca »

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 15, 2018, 15:28:46 »
jak by komendy nie miały pieniędzy to nie było by nagród a tak przychodzi koniec roku i dzielenie dla "zasłużonych"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 15, 2018, 15:35:20 »
jak by komendy nie miały pieniędzy to nie było by nagród a tak przychodzi koniec roku i dzielenie dla "zasłużonych"
Jesteś w błędzie...na to idą pieniądze z funduszu nagrodowego i z części wolne wakaty. Również po odejściach strażaków z wysokich grup zaszeregowania bo wiadomo że przychodzi młody strażak jako stażysta a w miejsce np dowódcy awansuje kolejny w hierarchi o ile ma kwalifikacje.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 15, 2018, 18:29:24 »
Najgorsze że ile by razy nie wyjaśnić jak dzielone i skąd się biorą  środki na paragrafie płacowy  oraz środki  na nagrody to i tak za jakiś czas pojawią się tę same pytania . Panowie w 95% przypadków zarzuty należy kierować  do MSWiA

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 15, 2018, 19:02:21 »
Cytuj
Bardzo dobrze piszecie Panowie : nintruz, rincon, damian998.

Tez uważam że dobrze piszecie . Ale nasza władza w KG wraz z jedynym słusznym zwiazkiem na to nie wpadna bo po co . Jak sie wybierze takie rozwiazanie to sie nie ma czym pochwalic w tv . Znajac życie nikt tego chorego organizmu nie uzdrowi "PSP" śmiem twierdzic zeby nie doszło do pogorszenia stanu zdrowia

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 15, 2018, 21:04:51 »
Cytuj
Bardzo dobrze piszecie Panowie : nintruz, rincon, damian998.

Tez uważam że dobrze piszecie . Ale nasza władza w KG wraz z jedynym słusznym zwiazkiem na to nie wpadna bo po co . Jak sie wybierze takie rozwiazanie to sie nie ma czym pochwalic w tv . Znajac życie nikt tego chorego organizmu nie uzdrowi "PSP" śmiem twierdzic zeby nie doszło do pogorszenia stanu zdrowia
Macie elementarne braki w wiedzy na temat konstrukcji budżetów komend, nie wiecie nic o średnich i i pochodzeniu pieniędzy oraz o rozdziale ich na paragrafy....
Jesteście (czyli autor postu i 3 których wymienia, że popiera) totalnymi ignorantami na temat podstawowej wiedzy... Wasz poziom indolencji jest przerażający.
Teraz pytanie do pana: Eginox
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę - komenda M/P  dostaje  na pana X / Y / M   na wypłatę  w sakli roku ,   taką sumę kasy, gdzie uwzględnia się dodatek służbowy w wysokości 50 % tak ?  ( czyli maksymalny jaki może być ) ? skoro strażak z tego ma  np 20% -  to co dzieje się z reszta kasy - czy naprawdę z  tego co się " zaoszczędzi na strażaku  przez 12 miesięcy "  brakuje później by podnieść wynagrodzenie  w momencie awansu itp   i trzeba jeszcze skubać strażaka  z podwyżki ?
 
Mylisz się tak bardzo jak by pomylić trasę na Zakopanego pociągiem z lotem do Sztokholmu samolotem niby wszystko zaczyna się w Warszawie ale po 15 km nic się nie zgadza.
Za długo by to opisywać komendant dostaje średnią razy liczbę etatów. Czyli nawet jśli 01 KP miał by 8 000 zł poborów to i tak na nie dostanie z KW tylko 4400 zł. I tak z każdym stanowiskiem... W PSP kasa idzie na etat i na każdy jest coś około 4400 zł brutto.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 15, 2018, 21:12:04 »
Cytuj
Mylisz się tak bardzo jak by pomylić trasę na Zakopanego pociągiem z lotem do Sztokholmu samolotem niby wszystko zaczyna się w Warszawie ale po 15 km nic się nie zgadza.
Za długo by to opisywać komendant dostaje średnią razy liczbę etatów. Czyli nawet jśli 01 KP miał by 8 000 zł poborów to i tak na nie dostanie z KW tylko 4400 zł. I tak z każdym stanowiskiem... W PSP kasa idzie na etat i na każdy jest coś około 4400 zł brutto.   

czyli kazdy 01 KP dostaje około 4400 zł brutto na etat soejej komendy tak ?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 15, 2018, 21:34:22 »
nie wierzę, to co czytam.
Jak można nie wiedzieć, że na każdy etat 01 dostaje określoną kwotę - tj. około 4400 zł.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 15, 2018, 21:39:02 »
Cytuj
czyli kazdy 01 KP dostaje około 4400 zł brutto na etat soejej komendy tak ?
+/- Tak... moze miec 4364 ale niech o to ZZ go zapyta poda wam kwotę do 1 zl.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 15, 2018, 22:15:53 »
Cytuj
czyli kazdy 01 KP dostaje około 4400 zł brutto na etat soejej komendy tak ?
+/- Tak... moze miec 4364 ale niech o to ZZ go zapyta poda wam kwotę do 1 zl.

a nawet co do grosza - u mnie końcówka to 46 gr!!!

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 16, 2018, 13:11:52 »
Ludzie śledzę ten wątek od jakiegoś czasu, zawsze otwieram z nadzieją że przeczytam coś na temat PODWYŻEK 2018. Opanujcie  się..... 

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 16, 2018, 13:52:20 »

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 17, 2018, 11:37:19 »
Panowie wrócę do tematu podwyżek
Na PSP prawdopodobnie zostanie przekazane 45 mln na podwyżki dla najniżej zarabiających w skali roku. Prawdopodobnie będą to grupy od 1 do 9.
Kwotę 45 mln trzeba podzielić przez 12 msc i przez liczbę funkcjonariuszy z grup od 1 do 9

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 17, 2018, 11:46:40 »
+/- mowa jest o ponad 200 zł. 45 mln zł dzielone na 30 tyś funkcjonariuszy i przez 12 miesięcy daje 125 zł na etat.   :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 17, 2018, 11:52:38 »
Zaznaczyłem że to grupy od 1 do 9
Podzieliles przez liczbę wszystkich funkcjonariuszy a nie przez liczbę z grup od 1 do 9

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 17, 2018, 12:11:26 »
Zaznaczyłem że to grupy od 1 do 9
Podzieliles przez liczbę wszystkich funkcjonariuszy a nie przez liczbę z grup od 1 do 9
Ponad 200 zł :) w grupach 1-9
W przypadku wszystkich to 125 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 17, 2018, 12:34:00 »
Ja słyszałem o trochę innym podziale, ale wstrzymam się z wypowiedziami na forum, póki nie będą potwierdzone
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 17, 2018, 12:48:41 »
Ciekawe co na to nasza KSP. Widzę, że ostatnio są tylko na nie! Wszystko negatywne , niedobre. Panie generale już Pan więcej zrobił w ciągu 2 lat aniżeli poprzednik przez 8.  I jeżeli nowy przepis kwalifikacyjny zostanie zrealizowany będzie to kolejny sukces. Chyba że KSP  znowu powie nie... I gorzej jak przepis pójdzie do kosza ...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 17, 2018, 12:57:13 »
Kiedy mamy dostać coś na konto ?  :kask: :straz: :wall:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 17, 2018, 13:22:38 »
Kiedy mamy dostać coś na konto ?  :kask: :straz: :wall:
a co za różnica skoro wyrównywanie od stycznia będzie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 17, 2018, 13:23:20 »
Ciekawe co na to nasza KSP. Widzę, że ostatnio są tylko na nie! Wszystko negatywne , niedobre. Panie generale już Pan więcej zrobił w ciągu 2 lat aniżeli poprzednik przez 8.  I jeżeli nowy przepis kwalifikacyjny zostanie zrealizowany będzie to kolejny sukces. Chyba że KSP  znowu powie nie... I gorzej jak przepis pójdzie do kosza ...

Temat podwyżek, a Ty nie wiadomo o czym przyjacielu mówisz  :o
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 17, 2018, 13:27:03 »
Czy mógłby ktoś ze starszych pracowników przypomnieć jakie podwyżki ustawowe w PSP mieliśmy od 2000 roku ?