Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 402376 razy)

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 14, 2018, 09:22:36 »
㤠12. 1. Kierownik jednostki organizacyjnej ustala
harmonogram służby w jednostce, obejmujący
przyjęty okres rozliczeniowy,
w którym, w sposób równomierny, okreś-
la się dni i godziny służby poszczególnych
strażaków, zgodnie z normą czasu służby
określoną w art. 35 ust. 1 ustawy, oraz
dni i godziny wolne od służby. Liczba kolejnych
godzin wolnych od służby okreś-
lonych w harmonogramie nie może być
większa niż 120. Ustalony harmonogram
podaje się do wiadomości strażaków, nie
później niż 7 dni przed rozpoczęciem danego
okresu rozliczeniowego.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 14, 2018, 12:00:56 »
Rany fajnie że przytoczyłeś ten zapis dopiero teraz go poznałem. Teraz już znam jasą i precyzyjnie zdefiniowaną w przepisach wykładnię słowa równomiernie.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 14, 2018, 12:06:50 »
mam jedno pytanie do  panów z ZZ, pytam tu -  bo kolega który niby reprezentuje mnie i innych kolegów z JRG  nie potrafi jasno odpowiedzieć , pewnie sam nie wie, ale boi się, żeby się ludzie nie wypisali z ZZ.

- dlaczego ? w imię czego ? z podwyżki w 2017 roku zabrano  pewną kwotę i zostawiono  ją u komendanta czy to KW czy KM/P  ?  za dużo ku..... zarabiamy ?

Niech ktoś mi to wyjaśni. czy z podwyżki w 2018, 2019 znowu sobie coś zabiorą ?  dlaczego ZZ jedne i drugie pozwalają na takie coś ? kto ma w tym interes ?


Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 14, 2018, 12:14:01 »
Zabrano i leży u niego pod biurkiem czy gdzie?
Nie ma u was awansów w stopniach? Przeszeregowania w grupach? Nikomu dodatek nie wzrósł?

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 14, 2018, 12:19:31 »
Zabrano i leży u niego pod biurkiem czy gdzie?
Nie ma u was awansów w stopniach? Przeszeregowania w grupach? Nikomu dodatek nie wzrósł?
... a jak coś zostało to poszło w nagrody dla wszystkich na koniec roku !
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 14, 2018, 12:41:14 »
wiecie Panowie, akurat dodatki stoją w miejscu od paru lat, nagrody bez zmian, awanse - szału nie ma. A dodam, że wakaty są, więc i oszczędności też muszą być.
Dlaczego tylko wszędzie się mówi, że dostaliśmy np 250 zł, a do ręki z tego dużo mniej.  może wam się to podoba, możne uważacie ze jest to  normalne ?  to co w 2019 z kwoty podwyżki  300 zł, niech zabiorą sobie KW/KM/P po 100 zł co,  a niech zabiorą po 150  :rofl:?  Nas, się karmi hasłami - dostaniecie po 250, dostaniecie po 300 zł - a ile z tego faktycznie jest do ręki ?   w świat poszło - strażacy dostali po 250 zł, strażacy dostaną po 300 zł ......   gówno prawda.....

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 14, 2018, 14:12:43 »
A co jest normalnego w tej instytucji ? Nadgodziny wypłacane w wymiarze 60 % , 72h dyżurów domowych za darmo ???

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 14, 2018, 14:14:43 »
A jaki to przepis jasno precyzuje co to równomiernie? . Jedyne precyzyjne określenie w przepisach to ten zapis o 120 h maksymalnej przerwy
Nie popadajmy w paranoję, bo niedługo okaże się, że strażak, który spóźni się na służbę, jako usprawiedliwienie poda, że nie został przeszkolony z właściwego odczytu godziny na zegarku i w związku z tym nie wiedział, że się spóźnił.

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #433 dnia: Marzec 14, 2018, 14:29:46 »
A co jest normalnego w tej instytucji ? Nadgodziny wypłacane w wymiarze 60 % , 72h dyżurów domowych za darmo ???

Pomroczność jasna Cię dopadła jak składałeś papiery do PSP?
Odnoszę wrażenie, że spora część strażaków powinna mieć status osoby upośledzonej umysłowo...chyba najpierw sprawdza się warunki jakie oferuje pracodawca, jakie są perspektywy i możliwości awansu i rozwoju a później stara się o posadę.

Przyszliście do straży a teraz beczycie, że Wam źle?
Mi jak źle było w pogotowiu to podziękowałem bo zarobki i bajzel w systemie mnie nie satysfakcjonował. Rozeznałem sytuacje i zdecydowałem się na PSP z czego jestem zadowolony.
Narzekającym  sugeruję napisać raport o zwolnienie ze służby i iść robić kokosy w cywilu skoro tak bardzo Wam źle w służbie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #434 dnia: Marzec 14, 2018, 14:40:47 »
A co jest normalnego w tej instytucji ? Nadgodziny wypłacane w wymiarze 60 % , 72h dyżurów domowych za darmo ???
Pomroczność jasna to mało powiedziane. Złap kolego poza służbą robótkę...ot taki pomocnik na budowie. Dyszka na godzinę. Po 8 nie bedziesz wiedział którędy do domu a jak z kumplami z tyrki będziesz musiał rozpić flaszkę to policz ile zarobiłeś.
W PSP pensja na koncie, nadgodziny nawet nie wiesz kiedy uzbierasz w ciągu pół roku i dojdzie parę ładnych stówek. Dyżur owszem 72 h ale chyba nie stoisz cały czas z telefonem w ręku? Założę się że nawet nie wiesz kiedy masz ten dyżur i jak w ciągu ostatniego roku ściągnęli Ciebie chociaż raz to miałeś to nieszczęście.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 14, 2018, 15:15:55 »
Koledzy spokojnie! Czytając wypowiedzi niektórych kolegów już wiem dlaczego co chwila dokładają nam coraz to nowych obowiązków, dlaczego nie dają wyższych stanowisk służbowych tylko robisz na 4grupie obowiazki 6-7gr. Nie dają tz marchewki tylko kija i tak że wszystkich służb zarabiamy najmniej a obowiązków mamy najwięcej  teraz widzę że niektórym to pasuje i lubią być wykorzystani z takim podejściem w PSP będzie tylko gorzej  ciekawe czy takie same zdanie będziecie mieli za kilka lat kiedy stażystów prawie nie będzie a komendant da wam dodatku tyle co kot naplakal i pójdziecię na emeryturę z sama pensja z której dostaniecie powiecmy 73%" chyba że będziecie pracować znacznie dłużej to dołoży troszkę większy dodatek

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 14, 2018, 15:17:53 »
Temat dotyczy podwyżki 2018r, zaraz maj, a żadnych konkretnych informacji nie ma. Kto ile i dlaczego tylko (młodzi) mają dostać. Należy już myśleć jak podzielić te obiecane 300 zł z ustawy modernizacyjnej .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 14, 2018, 15:37:09 »
No właśnie na dzień dzisiejszy nic nie jest wiadome. Ani nie ma jakiegoś sensownego rozdziału środków na podwyżki od maja ani nikt nie rzuca hasła o rozmowach od stycznia 2019 roku.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 14, 2018, 15:54:21 »
Panie kolego Siusiek tak się składa ze mam dodatkową pracę i robię 12h dziennie już ładnych kilka lat. Drażni mnie w tym systemie to ze jestem okradany za swoja pracę, dostająć 60 % stawki godzinowej za nadgodziny. Nigdy w tej robocie się nie poprawi jak będziemy na to przytakiwać i udawać ze jest wszystko dobrze.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 14, 2018, 16:08:45 »
Panie kolego Siusiek tak się składa ze mam dodatkową pracę i robię 12h dziennie już ładnych kilka lat. Drażni mnie w tym systemie to ze jestem okradany za swoja pracę, dostająć 60 % stawki godzinowej za nadgodziny. Nigdy w tej robocie się nie poprawi jak będziemy na to przytakiwać i udawać ze jest wszystko dobrze.
Owszem fajnie byłoby gdybyśmy dostawali 100 procent stawki bądź w zależności od grup zaszeregowania. Jednakże pomyśl że jesteśmy jedyną grupą wśród mundurowych którzy mają nadgodziny płatne, godziny z dyżurów płatne, szkodliwe płatne...Nie jestem oczarowany tym ale nie wiesz kolego ile było o to walki. Myslisz że jeśli zrobimy pstryk odrazu wszystko wskoczy na maksa.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 14, 2018, 16:15:32 »
Mysle tylko ze musimy o to walczyć, bo z siedzenia cicho na pewno nic sie nie zmieni.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 14, 2018, 16:51:43 »
Owszem fajnie byłoby gdybyśmy dostawali 100 procent stawki bądź w zależności od grup zaszeregowania. Jednakże pomyśl że jesteśmy jedyną grupą wśród mundurowych którzy mają nadgodziny płatne, godziny z dyżurów płatne, szkodliwe płatne...Nie jestem oczarowany tym ale nie wiesz kolego ile było o to walki. Myslisz że jeśli zrobimy pstryk odrazu wszystko wskoczy na maksa.
Nie wiem jak u Ciebie, ale tu gdzie ja służę godziny z dyżurów są bezpłatne. Płatne są nadgodziny - m.in te, które wyrobisz, będąc ściągniętym z dyżuru.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 14, 2018, 17:10:57 »
Dlaczego tylko wszędzie się mówi, że dostaliśmy np 250 zł, a do ręki z tego dużo mniej.  może wam się to podoba, możne uważacie ze jest to  normalne ?  to co w 2019 z kwoty podwyżki  300 zł, niech zabiorą sobie KW/KM/P po 100 zł co,  a niech zabiorą po 150  :rofl:?  Nas, się karmi hasłami - dostaniecie po 250, dostaniecie po 300 zł - a ile z tego faktycznie jest do ręki ?   w świat poszło - strażacy dostali po 250 zł, strażacy dostaną po 300 zł ......   gówno prawda.....
Bo dostaliśmy 253 zł na etat i taka jest prawda bo o tyle wzrosły budżety KM/KP. To że nie dostąłeś tego w gołych poborach tylko jak wzrost dodatku, awans w stopniu czy w grupie... TO myślisz skąd te pieniądze się biorą? 01 je rodzi? Czy ma jakąs specjalną szufladkę bez dna...
W 2019 jeżeli będziemy chcieli aby trafiło do grupy to tak będzie, że 200 trafi dla strażaka a 100 dla komendanta na pochodne bo trzeba z czegoś wysługę zapłacić strażak mający 20 lat służby realnie dostaje 240 zł...  do tego awans dwa awanse w stopniu i masz prawie 300 zł. Koniec kasy a wysługa rośnie co roku (później co dwa lata).   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 14, 2018, 19:41:35 »
z wypowiedzi niektórych wynika ze 01 nie miałby na wyplate przy awansach za stopień i wysługe lat a jak by nie zabranie czysci podwyżki a ja twierdze ze to pierd....olenie . kilka lat nie bylo podwyżek i jakos pieniadze zawsze byly . nie bierzecie chyba pod uwage tego ze zawsze wystepuje rotacja funkcjonariuszy np jesli odchodzi d-ca zmiany z 25 letnim stazem słuzby a etat po nim jest uzupelniany w najlepszym wypadku ml.asp osrazu po szkole lub nawed stazysta to co 01 nie ma oszczędności ktore moze przeznaczyc na wzost wysługi u innych lub smieszny awanst w stopniu o 20 zł 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 14, 2018, 19:48:59 »
Kolego dociekliwy a wiesz ze sa KP gdzie nikt w dwa lata na emeryturę nie odszedł i jak to sie ma w twojej teorii?
I co wtedy? Żadnego awansu w stopniu i stanowisku? Bo wysluga rośnie. Nikogo nie powinno się wysłać do SA PSP...
Jeżeli służysz w KP to Ciebie też to kiedyś dotknie i zrozumiesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 20:06:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 14, 2018, 20:11:30 »
Cytuj
z wypowiedzi niektórych wynika ze 01 nie miałby na wyplate przy awansach za stopień i wysługe lat a jak by nie zabranie czysci podwyżki a ja twierdze ze to pierd....olenie

Widzisz, a ja znam komendy w których nie można było zatrudnić funkcjonariuszy mimo posiadanych wakatów, własnie dlatego że pieniążki z  tego etatu wydano na obligi w zakresie paragrafu płacowego.  I od razu wyjaśniam komendant nie przyczynił się do tej sytuacji tylko brak odejść i ujawnieni rolnicy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 14, 2018, 20:18:08 »
Widzisz, a ja znam komendy w których nie można było zatrudnić funkcjonariuszy mimo posiadanych wakatów, własnie dlatego że pieniążki z  tego etatu wydano na obligi w zakresie paragrafu płacowego.  I od razu wyjaśniam komendant nie przyczynił się do tej sytuacji tylko brak odejść i ujawnieni rolnicy.
I w przypadku takiej komendy jeśli dało by się całe 253 zł w grupę jak niektórzy postulowali to komenda była by bankrutem albo trzeba by było zabrać kasę z innej komendy... Wiec strażacy by podbierali kasę strażakom. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 14, 2018, 22:48:06 »
wiec jak jest takie zroznicowanie w kazdej KP bo inne budżety maja po przyznawane choc tyle samo wakatów w biurze i jrg to moze nasz ziazek ktory ma obecnie taka władze zaproponuje centralne finansowanie czy ustalenie budżetu na cale województow i niech nim wojewódzki 01 zarządza może wtedy miedzy strazakami na tych samych stanowiskach w sąsiadujących powiatch nie bedzie roznicy 400 zł

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 15, 2018, 07:12:09 »
wiec jak jest takie zroznicowanie w kazdej KP bo inne budżety maja po przyznawane choc tyle samo wakatów w biurze i jrg to moze nasz ziazek ktory ma obecnie taka władze zaproponuje centralne finansowanie czy ustalenie budżetu na cale województow i niech nim wojewódzki 01 zarządza może wtedy miedzy strazakami na tych samych stanowiskach w sąsiadujących powiatch nie bedzie roznicy 400 zł
Nie gniewaj się ale musisz się dokształcić bo tak jest. Województwo otrzymuje średnią a potem tą średnią dzieli na powiaty a w powiatach dzielą tym miejscowi 01.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 15, 2018, 10:26:18 »
Paranoja Level master, związkowcy tłumaczący swoich przełożonych że muszą choć troszkę okraść swoich ludzi z podwyżki bo nie mają kasy na normalne funkcjonowanie komend. Normalna sytuacja to jest taka że najpierw urealniamy budżety komend a następnie oświadczam światu że dajemy strażakom 200 zł brutto podwyżki. Zabranie tej kasy na zaszeregowania i wysługe  to zwykła kradzież jedyne co można było uznać za jako takie uczciwe było by przeznaczenie tej kwoty na wyrównanie skandalicznych różnic w dodatkach. Problemem niestety sa komendanci którym w obliczu przełożonego przez gardło nie przejdzie że jest finansowo źle i że w pierwszej kolejności trzeba urealnic budżety komend , po ostatnich latach zielonej wyspy. Pieniadze na awanse, dodatki, wysluge to pieniądze jakie komenda powonna miec na normalne funkcjonowanie, to nie sa żadne podwyzki zwiazane ze wzrostem cen lub próby podniesienia atrakcyjnosci pracy, bo przy takim głupim podejściu za chwilę z podwyżki będziemy się zrzucać na benzynę i prąd.