Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 402065 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 27, 2018, 13:48:10 »
podwyżki.... Panowie to co my dostajemy to jałmużna. Tak się kupuje wyborców ( podobnie jak z 500 + )
 Z tych podwyżek o których politycy tak dumnie mówią w obecności naszych bosów  to ile dostaliśmy, dostaniemy do ręki ?
 Kłamie się nas, społeczeństwo w żywe oczy, z podwyżki   w 2017 roku ile dostaliśmy na rękę ? - bo do kwoty 250 mi trochę brakuje...., dlaczego z tego co kot napłakał jeszcze  pan komendant sobie coś zostawił ? Dlaczego robią sobie z nas jaja ?  z każdej podwyżki coś muszą zabrać w imię czego ????   A co z podwyżkami o wskaźnik inflacji z lata wstecz ???  teraz dupna podwyżka - ile 13, 18, 23 zł ??? ludzie to śmiech na sali, ale jak to można sprzedać społeczeństwu - strażacy znowu dostali podwyżkę.....  A co z podwyżką w roku 2019 - strzelam - będzie np 300 zł - ile z tego dostaniemy na rękę ? ile znowu zostawią sobie komendanci ?  no ale znowu dumnie jakiś goguś w garniturze powie : strażacy dostali 300 zł podwyżki....   Panowie za naszą pracę, wymogi, szkolenia, itp itd , dokładanie obowiązków,wiedzę  nasze Państwo  powinno na nas chuchać i dmuchać, oraz zapewnić takie wynagrodzenie, żebyśmy nie musieli dorabiać, ale to chyba nigdy nie nastąpi. I z pewnością znajdą się panowie, którzy napiszą - jak się nie podoba to się zwolnij- chcecie to sobie piszcie. 
 Jeszcze jedno, teraz jest nabór do PSP dla ludzi po chemii itp. a  dużo o tym na forum piszecie.   akurat mam znajomych po chemii - kiedy rozmawiałem z nimi o zarobkach na początku,  po pewnym czasie - to tylko powiedzieli - chyba żartujesz, że jakiś dobry chemik pójdzie robić za taką kasę.... nawet te przywileje ich nie skuszą.  dobry chemik też ma  13-stą  pensje, nagrody, itp.  Trzeba mieć poczucie humoru, żeby komuś po takich studiach proponować  troszkę ponad 2000 zł na rękę na początek.  dla mnie to dowcip roku 2018 !!!
Powiem szczerze że dziwią mnie wypowiedzi kilku przedmówców ale mogę domniemywać że są to młodzi strażacy, którzy dostali się dopiero do PSP i zauważyli ile to comiesięcznie wpływa na ich konto. A dziwi mnie tymbardziej że niespełna dwa lata temu kiedy wszyscy wiedzieliśmy co przyniesie nam ustawa modernizacyjna jeśli chodzi o podwyżki  to nikt na forum nie pisał tak krytycznie jak dziś. Mało który z Panów pamięta czasy kilka lat wstecz jak przez spory czas nie dostaliśmy nic.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 27, 2018, 13:53:12 »
Siusiek i tu dobrze napisałeś że wypowiadają się młodzi strażacy Ja na szczęście mam stare prawa emerytalne  ty mysle tez ale co mają powiedzieć chłopaki po nowemu? Niech się też nikt nie dziwi że narzekają.....pewnie duża część będzie narzekać i pracować dalej a myślę że nieliczne część rzuci mundur i pójdzie do cywila pracować za lepszą kasę

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 27, 2018, 13:54:09 »
Siusiek masz dziwne tłumaczenie naszych przełożonych w Warszawie. Co i raz dokładane są dodatkowe obowiązki i co za tym idzie? Sprzęt jako taki, brak szkolenia i brak kasy. Jak masz zwiększony zakres to dostajesz też i pieniądze. Przykład: radiologia. Najpierw szkolenia, później dyskusja co jest nam potrzebne, podwyżka i większy zakres pracy. A jest tak: nowe obowiązki, sprzęt nie wiadomo do czego, szkolenie  - samodzielne i bez jakiegokolwiek ukierunkowania, brak kasy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 27, 2018, 14:11:50 »
Siusiek i tu dobrze napisałeś że wypowiadają się młodzi strażacy Ja na szczęście mam stare prawa emerytalne  ty mysle tez ale co mają powiedzieć chłopaki po nowemu? Niech się też nikt nie dziwi że narzekają.....pewnie duża część będzie narzekać i pracować dalej a myślę że nieliczne część rzuci mundur i pójdzie do cywila pracować za lepszą kasę
Ale Panowie ja nie tłumaczę naszych przełożonych. W naszej formacji była i jest patologia jeśli chodzi o podpisywanie umów pomiedzy górą a jakimiś firmami, które zamiast robić co do nich należy scedują na nas swoją robotę. Nam jak piszecie dokłada się wszystko po to aby dojebać służbą żeby ją zapamietać. Wszystko co możliwe od chemii, wysokościówkę, wodno - nurkowe jeśli się nie ma specjalizacji wytykają żeby robić, uczyć się w zakresie podstawowym a co za tym nie idzie zero kasy. Tłumaczę tutaj że to już było i wraca od nowa.

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 27, 2018, 17:39:18 »
Panowie moim zdaniem podwyżka w grupach 1-6 po 215 zł doprowadzi do tego że nie będzie opłacało się awansować na 7 grupę ponieważ niższe będą zarabiać więcej .I dojdzie do pewnego paradoksu . Dzisiaj dodatki służbowe są jakie są przeważnie , wzrost grupy nie idze w parze z wzrostem dodatku. Także wątpię żeby taka podwyżka doszła do skutku ,ale znając życie może być różnie . Życzę wszystkim podwyżki Pozdrawiam

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 27, 2018, 17:54:36 »
jedynie do grupy mogą dostać stażyści reszta może zapomnieć moim zdaniem, bo to by rozwaliło system

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 05, 2018, 13:36:10 »
panowie już tylko nie cale 2 miechy ,a konkretów w sprawie podwyżki  brak . Są  jakieś spotkania w tej sprawie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 07, 2018, 12:28:51 »
Superexpress: Policjanci chcą zarabiać więcej niż kasjerki.

http://nszzp.pl/aktualnosci/superexpress-policjanci-chca-zarabiac-wiecej-niz-kasjerki/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 07, 2018, 12:54:20 »
Niestety zauważalna jest tendencja do parcia na przełożonych w innych formacjach w kierunku podwyżek. U nas niestety nie bo cisza jest taka jak na rybach.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 07, 2018, 15:18:11 »
Jak przejrzysz wątek dotyczący zz na tym forum to dowiesz się czym są zajęci związkowcy i na co tracą najwięcej energii.
Brak zainteresowania podwyżkami to tez zasługa naszego 01, który publicznie (w jednej z KW) powiedział że zarabiamy ZA DUŻO.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 07, 2018, 15:20:27 »
A czy stażysta po kursie moze liczyć na 2500 na rękę? raczej nie i to długo nie. Oni wiedza ze straż i tak nie będzie strajkować tylko pokrzyczec mogą. Ustawa modernizacyjna tej przepaści do kasjerki z lidla i tak nie zasypie
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 07, 2018, 15:46:50 »
Może i po spotkaniu w SGSP z wojewódzkimi 01 rzucił hasło w temacie podwyżek ale na dzień dzisiejszy już tak głęboka cisza zapadła że na pytania dziennikarzy główny nie mówi już nic w tym temacie.Dziwne..

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 07, 2018, 16:14:57 »
Jak 01 zarabia za dużo zarabia niech da na cele charytatywne!!!! Jeszcze trochę i będziemy chodzic po zasiłki!!!

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 07, 2018, 17:29:01 »
To jest żenada... góra zamiast zadbać o formacje, robi wszystko żeby nam skrócić... w szczególności tym na dole... tak jak napisał ktoś na górze, nie mamy jaj żeby się postawić Tylko krzyczymy i wieszamy jakieś durne flagi na JRG i samochodach...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 07, 2018, 17:44:51 »
A zobaczcie oświadczenie majątkowe 01 KG  :fiuu: zapewne jemu zarobki odpowiadaj

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 07, 2018, 17:59:04 »
18k ... pewnie musi dorabiać ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 07, 2018, 18:07:28 »
Jeszcze więcej osób w naszej formacji oderwanych od rzeczywistości  i będzie dno!!!

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 07, 2018, 18:11:52 »
A może wraz z innymi służbami dla jaj zorganizujemy kwestę pt. "Ogólnopolska zbiórka na podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych". Oprócz zbiórki funduszy przydałaby się także szeroko zakrojona akcja informacyjna, aby przedstawić społeczeństwu realia pełnienia służby w strukturach MSWiA. Myślę, że byłaby to fajna inicjatywa pod względem propagandowym.

;)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 07, 2018, 18:15:32 »
A może wraz z innymi służbami dla jaj zorganizujemy kwestę pt. "Ogólnopolska zbiórka na podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych". Oprócz zbiórki funduszy przydałaby się także szeroko zakrojona akcja informacyjna, aby przedstawić społeczeństwu realia pełnienia służby w strukturach MSWiA. Myślę, że byłaby to fajna inicjatywa pod względem propagandowym.

;)

Po co? Lepiej zrobić kampanię jaka to cudowna służba. Coś na wzór policji
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 07, 2018, 23:02:38 »
To nie lepiej honorowo oddać krew?? wszyscy razem w jednym dniu :) No i tabelka by się zgadzała naszemu ministrowi....

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 10, 2018, 11:12:11 »
Szkoda gadać!!! juz dawno powinniśmy walczyć o swoje a nie liczyć na zwiazki które sie gryzą miedzy sobą ewentualnie podlaczaja pod protest policjantow .Ci u góry doskonale wiedzą ze nie mamy jaj aby walczyć o swoje i dlatego tak się dzieje  kiedy poraz ostatni byla podwyżka  prawdziwa podwyżka a nie podwyzka tz inflacyjna

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 10, 2018, 14:38:49 »
Szkoda gadać!!! juz dawno powinniśmy walczyć o swoje a nie liczyć na zwiazki które sie gryzą miedzy sobą ewentualnie podlaczaja pod protest policjantow .Ci u góry doskonale wiedzą ze nie mamy jaj aby walczyć o swoje i dlatego tak się dzieje  kiedy poraz ostatni byla podwyżka  prawdziwa podwyżka a nie podwyzka tz inflacyjna
Mało z krzesła obrotowego nie spadłem jak to przeczytałem... Oddaj związkowcom pieniądze które masz wywalczone dzięki związkom bo inaczej jesteś gigantycznym hipokrytą. O ile mnie pamieć nie myli to tylko za ostatnie 8 lat masz do zwrotu 492 zł za każdy miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2018, 15:44:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 10, 2018, 15:51:10 »
Cytuj
tylko za ostatnie 8 lat masz do zwrotu 492 zł za każdy miesiąc.
Osiem lat? Trochę się to kłóci z tym co Ty i jeszcze kilka osób powtarza, ale niech tam  :rofl:

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 10, 2018, 16:36:12 »

Cytuj
Mało z krzesła obrotowego nie spadłem jak to przeczytałem... Oddaj związkowcom pieniądze które masz wywalczone dzięki związkom bo inaczej jesteś gigantycznym hipokrytą. O ile mnie pamieć nie myli to tylko za ostatnie 8 lat masz do zwrotu 492 zł za każdy miesiąc



Chyba 49,20 ?????
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 06:05:40 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 10, 2018, 16:44:08 »

Chyba 49,20 ?????
od kiedy sluzysz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.