Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 402102 razy)

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 15, 2018, 20:45:27 »
Pomysł bardzo dobry! To będzie spory wzrost jak faktycznie podwyższą szkodliwe. Kasa przede wszystkim pójdzie w 100% na podział.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 15, 2018, 20:47:49 »
Pamiętajmy że propozycja dotyczy rozliczenia 3 miesięcznego...Ile wyjeżdżą jednostki, strażacy, dowódcy tyle dostaną na godzinę. Wziąłem się za robotę i sprawdziłem na podstawie jednostek mojego powiatu. HMMM. Otóż w stosunku do moich wyjazdów Panowie Koledzy Strażacy zyskuję przy takiej samej ilości wyjazdów teoretycznie w podobnym schemacie szkodliwości zysk + buuuu...109, 70 zł. Oczywiście kwota podzielona na 3 miesiące. Brawo Panowie z Solidarności...Już ja będę od przyszłego miesiaca z Wami... :stop:
Spróbuję z innym związkiem,,,,
Czyli jednak nieźle. Bo to chyba więcej niż w możliwych do zrealizowania z rozpatrywanych rozwiązań.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 15, 2018, 20:49:07 »
Pomysł bardzo dobry! To będzie spory wzrost jak faktycznie podwyższą szkodliwe. Kasa przede wszystkim pójdzie w 100% na podział.
90% podziału zostanie ta propozycja wyruchane!!! Niech kazdy sprawdzi ile dostaje szkodliwego na kwartał potem przemnozy razy 2 i tyle wyniesie podwyżka miesięcznie. I należy pamiętać ze kwotę zalatwiono 125 zł na etat
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 15, 2018, 20:51:01 »
Pamiętajmy że propozycja dotyczy rozliczenia 3 miesięcznego...Ile wyjeżdżą jednostki, strażacy, dowódcy tyle dostaną na godzinę. Wziąłem się za robotę i sprawdziłem na podstawie jednostek mojego powiatu. HMMM. Otóż w stosunku do moich wyjazdów Panowie Koledzy Strażacy zyskuję przy takiej samej ilości wyjazdów teoretycznie w podobnym schemacie szkodliwości zysk + buuuu...109, 70 zł. Oczywiście kwota podzielona na 3 miesiące. Brawo Panowie z Solidarności...Już ja będę od przyszłego miesiaca z Wami... :stop:
Spróbuję z innym związkiem,,,,
Czyli jednak nieźle. Bo to chyba więcej niż w możliwych do zrealizowania z rozpatrywanych rozwiązań.
trochę ponad 30 zl zamiast 125 to nieźle? Z jak wysokiego drzewa spadles?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 15, 2018, 20:53:10 »
Pomysł bardzo dobry! To będzie spory wzrost jak faktycznie podwyższą szkodliwe. Kasa przede wszystkim pójdzie w 100% na podział.
90% podziału zostanie ta propozycja wyruchane!!! Niech kazdy sprawdzi ile dostaje szkodliwego na kwartał potem przemnozy razy 2 i tyle wyniesie podwyżka miesięcznie. I należy pamiętać ze kwotę zalatwiono 125 zł na etat
Na jaki etat 125? Dla wszystkich w straży? Czy dla wybranych? Na jakich grupach? Co z pozostałymi?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 15, 2018, 20:58:33 »

Na jaki etat 125? Dla wszystkich w straży? Czy dla wybranych? Na jakich grupach? Co z pozostałymi?
To Ty nie wiesz? Średnia na etat mogla by wzrasnac o 125 zl na każdego strażaka. Skoro nie znasz realiów czemu bronisz idotyzmow? Propozycja Mazowsza to gwałt na reszcie kraju!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 15, 2018, 21:00:00 »
Misiek nie kompromituj się.  Policz i gwarantuje Twój entuzjazm uleci.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 15, 2018, 21:01:58 »

Na jaki etat 125? Dla wszystkich w straży? Czy dla wybranych? Na jakich grupach? Co z pozostałymi?
To Ty nie wiesz? Średnia na etat mogla by wzrasnac o 125 zl na każdego strażaka. Skoro nie znasz realiów czemu bronisz idotyzmow? Propozycja Mazowsza to gwałt na reszcie kraju!
Ale średnia na etat ma się ni jak do tego co najniżej zarabiający będzie miał w kieszeni. Zresztą dzieląc 150 mln na wszystkie służby to chyba dla strażaków tyle nie zostanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 15, 2018, 21:05:11 »
Ale średnia na etat ma się ni jak do tego co najniżej zarabiający będzie miał w kieszeni. Zresztą dzieląc 150 mln na wszystkie służby to chyba dla strażaków tyle nie zostanie.
to może byc wszystko dodatek za stopień wzrosty grupy... Ty naprawdę nic nie wiesz i prawdopodobnie bronisz stanowiska za którym glosowales
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 15, 2018, 21:06:04 »
   Może warto przypomnieć sobie genezę "niespodziewanej/nieprzewidzianej" wcześniej podwyżki w tym roku.
Wpiszcie w wyszukiwarkę "brakuje policjantów 2017", otwórzcie link np: http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/podwyzki-dla-mundurowych-kto-i-ile-dostanie_1019987.html .
Wynika z tego że w skrócie:
- chodzi o ściągnięcie nowych do służby zwłaszcza w Policji (i ich związać z formacją, aby po zderzeniu ze smutną rzeczywistością krawężnika nie uciekali po kilku/kilkunastu miesiącach z policji),
- my jako PSP jesteśmy tylko na doczepkę w związku z odnośnikiem powyżej,
- szczególnie braki w Policji objawiają się w dużych miastach, aglomeracjach czyli oddziały prewencji lecą na granicy wytrzymałości obstawiając: miesięcznice, Wiejską, ambasady, pałac PAD, itp miejsca częstych imprez, 
- chłopacy z Warszawki wydedukowali, że z dodatku stołecznego o którym mowa dla Policjantów to oni analogicznie  h...ja będą mieli, to wymyślili zmianę dodatku szkodliwego co jest nawet zrozumiałe dla strażaków z JRG co mają z 2000 wyjazdów i więcej rocznie.
 
   A robiąc taką propozycję KSP "S" niestety zraża do siebie zdecydowaną większość strażaków z "prowincji". A dlaczego  realnie nie zwiększyć poborów tylko stanowiskom stażysty i młodszego ratownika czyli najniżej uposażonym strażakom ?  Chyba o to chodzi decydentom w MSWiA, aby przyszli oni na kasting do służby, pozostali po kursie jednoetapowym na trochę dłużej niż rok czy dwa z powodu niskich zarobków.
pozdrawiam   
   

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 15, 2018, 21:08:35 »
Nie wiem czy to dobry pomysł. Ale czy wiadomo jaka kwota zostanie przeznaczona na te podwyżki ? Słyszałem, że aż 150 tys. PLN do podziału pomiędzy wszystkie służby? Jeśli to prawda i faktycznie jest tak "dużo" kasy, no to nie dziwi, że nie ma mądrego który by wiedział jak to zrobić, by się nie ośmieszyć.
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 15, 2018, 21:10:42 »
Ale średnia na etat ma się ni jak do tego co najniżej zarabiający będzie miał w kieszeni. Zresztą dzieląc 150 mln na wszystkie służby to chyba dla strażaków tyle nie zostanie.
to może byc wszystko dodatek za stopień wzrosty grupy... Ty naprawdę nic nie wiesz i prawdopodobnie bronisz stanowiska za którym glosowales

Kolego od wielu lat mnie to już nie dotyczy wcale. W S byłem w latach 90 tych i tylko wtedy. Staram się być obiektywny, a niestety przeglądając Twoje wypowiedzi na tym forum tego samego nie można powiedzieć o Tobie.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 15, 2018, 21:14:02 »
Panowie nie wiem jak wy to liczycie ( ??....pomnożyć stawkę razy dwa ....??) . Przecież stawka za godzinę "szkodliwego " na pierwszym stopniu wzrośnie ze 1.60zł do ok 5 zł . Może warto przyjrzeć się czy prawidłowo dowództwo nalicza wam szkodliwe?

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 15, 2018, 21:33:11 »
Panowie nie wiem jak wy to liczycie ( ??....pomnożyć stawkę razy dwa ....??) . Przecież stawka za godzinę "szkodliwego " na pierwszym stopniu wzrośnie ze 1.60zł do ok 5 zł . Może warto przyjrzeć się czy prawidłowo dowództwo nalicza wam szkodliwe?
Prawda jest taka że kazdy komendant interpretuje wytyczne kg po swojemu. Powinno byc z góry narzucone że tak a nie inaczej

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 15, 2018, 21:40:00 »
Mam jedno pytanie. Ilu z dyskutantów jest w systemie codziennym. A ilu w zmianowym.  I ilu ma stanowiska gry 6+.
Eqinox znowu kłamiesz. Po pierwsze podwyżka średnia 125 miesięcznie na etat wymaga we wszystkich służbach ok 300-320 mln. A jest 150. Co twierdzisz że strażacy dostaną więcej kosztem innych służb?
Poza tym Warszawa miała dostać dodatek stołeczny. Więc miała dostać pieniądze kosztem reszty. Propozycja wrzucenia podwyżki w szkodliwe:
Primo obejmuje cały podział
Secundo łączy podwyżki z zaangażowaniem w działania ratownicze ( a to jest sens istnienia straży)
Pozwala uatrakcyjnić (trochę) płace w większych miastach (większą wyjazdowość) a nie tylko w Warszawie.
A ty nap ... chamskim językiem w warszawski moz, że zamiast czekać na dodatek stołeczny chciał zachować się fer? Dla twojej wiedzy w Warszawie jest 17 jednostek i różnice w wyjazdowości są spore.
Rozumiem że z punktu widzenia niewielkiej komendy - jak twoja- sprawa może wyglądać inaczej.
I jeszcze jedno.
Po raz kolejny zarzucasz innym że tego czy owego nie wiedzą. słynne "ty tego nie wiesz" ewentualnie z dodatkiem jeszcze w twoim wykonaniu znamy wszyscy. Raz  pisząc tak do mnie już się zbłaźniłeś.
Co do konsultacji w ramach sekcji wojewódzkich to kiedy ostatnio twoja sekcja zgłosiła jakieś uwagi lub opinie. Do czegokolwiek. Więc się nie ośmieszaj.
I odpowiadając na własne pytanie system codzienny grupa 6+ bez wyjazdów. Mnie ta podwyżka w żadnej konfiguracji nie obejmuje. Czyli nie mam interesu w takim czy innym rozwiązaniu.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 21:49:55 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 15, 2018, 21:49:26 »
Eqinox znowu kłamiesz. Po pierwsze podwyżka średnia 125 miesięcznie na etat wymaga we wszystkich służbach ok 300-320 mln. A jest 150. Co twierdzisz że strażacy dostaną więcej kosztem innych służb?
Jeden z ministrów i KG informowali o kwocie na etat 125 zł... Chcesz linki? ZZ "S" interesują niższe podwyżki w innych służbach? To o czyj interes dbają...
Poza tym Warszawa miała dostać dodatek stołeczny. Więc miała dostać pieniądze kosztem reszty. Propozycja wrzucenia podwyżki w szkodliwe:
I w ten sposób w związku ze zmianą dwóch rozporządzeń MOZ (cześć Warszawska) dostaje kasę dwa razy i łupie resztę strażaków w kraju.
A ty nap ... chamskim językiem w warszawski moz, że zamiast czekać na dodatek stołeczny chciał zachować się fer? Dla twojej wiedzy w Warszawie jest 17 jednostek i różnice w wyjazdowości są spore.
A gdzie jest "S" :D :P
Co do konsultacji w ramach sekcji wojewódzkich to kiedy ostatnio twoja sekcja zgłosiła jakieś uwagi lub opinie. Do czegokolwiek. Więc się nie ośmieszaj.
Ostatnio do stanowiska na temat dowódców! Aby się wstrzymać! Kto się ośmiesza!  :kwit: :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 15, 2018, 21:55:35 »
To się teraz wstrzymaj.
I zechciej wytłumaczyć co mają wspólnego twoje wypowiedzi z cytowanymi nad nimi fragmentami moich wypowiedzi?
Bo wygląda to na bełkot.
Poproszę o link do tej informacji o 125 na etat  w 2018 KG i wiceminister.
I info system i czy 6+

A co do zmian rozporządzeń. Czy widziałeś projekt? To się z nami podziel.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 21:59:05 wysłana przez radca »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 15, 2018, 22:18:56 »
Cytuj
Jeden z ministrów i KG informowali o kwocie na etat 125 zł...

Widzisz a ja nadal przy swoim że u nas jeden z posłów  wspominał ale o 25-30 zł na etat ( fakt zakładu nie przyjąłem i nadal bym nie przyjął bo politykom z zasady nie wierzę ) ale 
w twoim wydaniu z 150 mln na MSW do straży trafia 46  a w moim coś koło 12 uwzględniając dodatkowy wzrost dodatku stołecznego w Warszawie to by się prawie zgadzało . Jednak wydaje się że chyba nasz poseł był bardziej prawdomówny od waszego albo przypadkiem się pomylił i powiedział prawdę.. Niemniej nadal żyję wiarą w 125 zł na etat dla każdej KP

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 15, 2018, 23:36:51 »
Dopiero przed chwilą przeczytałem odpowiedź ministra Zielińskiego. Ogólnie myślę, że niepotrzebnie się kłócicie. Jeśli ministerstwo, będzie chciało wywiązać się z obietnicy podwyżki dla najmniej zarabiających, to nie może przychylić się do propozycji pana Roberta Osmycki. Rozdysponowanie pieniędzy w dodatek za pracę w warunkach szkodliwych faktycznie "promuje" duże miasta, i obejmuje grupy uposażenia od 1 do co najmniej 13. Należy zwrócić uwagę że to ministerstwo mówiło o podwyżce w 2018 r dla ... pełniących służbę na stanowiskach, o najniższym poziomie uposażeń (zaszeregowanych do "dolnych" kategorii uposażenia zasadniczego). To chyba nie przejdzie, że osoby zarabiające od 4 000,00 PLN i wyżej na rękę, zostaną zakwalifikowane w poczet funkcjonariuszy o najniższym poziomie uposażeń.
Z drugiej strony jest problem jak zdefiniować tych najniżej zarabiających. Czy przyjąć np. że są to grupy od 1 do 4 ? Ale i w tym przypadku trudno znaleźć dobre wyjście. Strażak przykładowo zatrudniony na 4 grupie w komendzie może mieć dodatek służbowy większy o 600 PLN od strażaka z PB na tej samej grupie zaszeregowania. Rocznie jest to różnica tylko z samego dodatku służbowego wynosząca 7200 PLN. I w takim przypadku wydaje się, że rozdysponowanie pieniędzy w "szkodliwe" nie jest złą opcją.
W sumie ma ktoś pomysł jak rozdysponować te 150 mln, by było to zgodne z prawem i sprawiedliwe ?
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 16, 2018, 08:30:04 »
Wszystko dobrze a co z osobami które siedzą na stanowisku kierowania na 2, 3, 4, grupie. Ich ta podwyżka znowu nie obejmie i ponownie będą pominięci. A jakie wały będą kręcone  u mnie w powiecie na podziale jest 6 osób i wszyscy wchodzą na drabinę , mają zimno nawet 11 i 12 jak przyjadą to wchodzą.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 16, 2018, 08:59:45 »
Wszystko dobrze a co z osobami które siedzą na stanowisku kierowania na 2, 3, 4, grupie. Ich ta podwyżka znowu nie obejmie i ponownie będą pominięci. A jakie wały będą kręcone  u mnie w powiecie na podziale jest 6 osób i wszyscy wchodzą na drabinę , mają zimno nawet 11 i 12 jak przyjadą to wchodzą.
Na sk wymagane są kwalifikacje aspiranckie lub oficerskie więc coś jest nie tak u was skoro siedzą tam strażacy na 2 grupie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 16, 2018, 09:22:30 »
A co do zmian rozporządzeń. Czy widziałeś projekt? To się z nami podziel.
Tak widziałem ale go nie posiadam.  Ja się Wam naprawdę dziwie, że nie wiedząc co jest planowane wyskoczyliście z taką głupotą bo w połączeniu z rozporządzaniem tworzy to coś na kształt katastrofy warszawskiej.
Teraz pytanie czemu ze strony znikł oryginał stanowiska z którego wynika, że to pomysł MOZ 1504?  I został zastąpiony lakoniczną informacją bez wskazania na czyj wniosek podpisano stanowisko.
Poza tym zamiast się cieszyć że Minister chce dać najgorzej zarabiającym i szukać rozwiązania które na to pozwoli np. minimalny dodatek służbowy przypisany do grupy, skończyła by się era dodatków na poziomie 1zł czy 20zł. Wy wyjeżdżacie z czymś co nie jak się ma do pomysłu ministra i jest szkodliwe dla 80-90% strażaków PB i dodatkowo jest cholernie uznaniowe bo niektóre paramenty można szybciutko podważyć jeśli nie masz odpowiednich mierników. 
I info system i czy 6+
System codzienny, stanowisko oficerskie. Jeśli podasz to jako przyczynę mojego negatywnego stanowiska to jesteś w wielkim błędzie gdyż Wasze stanowisko jest trzecim sposobem rozdziału podwyżek i żaden mnie nie obejmuje. Szczerze nawet nie oczekuję aby z tych pieniędzy mi coś podnoszono gdyż skoro jest to pieniądz dodatkowy niech trafi do adresatów. Powiem ci na przykładzie komendy gdzie służę mam 15% szeregowych którzy często są strażaki dyżurnymi i obsadzają tzw. "trzeci" wiec nic z tej podwyżki nie dostaną, ludzie będący na kursach podstawowych (6 czy 7 miesięcy) też nic. Dostanie najwięcej d-ca zmiany bo przyjemniej u mnie to jedyna osoba która jest zawsze na "pierwszym".
CO do kwoty podwyżki to zapytaj się ile przypada na straż z tych 150 mln któregokolwiek z uczestników narady w SGSP (było tam 60% KM/KP z kraju)
Widzisz a ja nadal przy swoim że u nas jeden z posłów  wspominał ale o 25-30 zł na etat ( fakt zakładu nie przyjąłem i nadal bym nie przyjął bo politykom z zasady nie wierzę ) ale 
w twoim wydaniu z 150 mln na MSW do straży trafia 46  a w moim coś koło 12 uwzględniając dodatkowy wzrost dodatku stołecznego w Warszawie to by się prawie zgadzało . Jednak wydaje się że chyba nasz poseł był bardziej prawdomówny od waszego albo przypadkiem się pomylił i powiedział prawdę.. Niemniej nadal żyję wiarą w 125 zł na etat dla każdej KP
 
Tak ta kwota jest zagwarantowana (około 25 zł.) z ustawy modernizacyjnej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 16, 2018, 09:27:15 »
Drukmistrz w jakim ty świecie żyjesz, taka sytuacja u mnie w województwie jest w 90% komend :tuba:

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 16, 2018, 09:36:43 »
Drukmistrz w jakim ty świecie żyjesz, taka sytuacja u mnie w województwie jest w 90% komend :tuba:
W sumie za obecnego kierownictwa kg nic mnie już nie zdziwi. Trzeba ewakuować się na emke. W jakim woj. służysz?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 16, 2018, 09:38:17 »
W sumie za obecnego kierownictwa kg nic mnie już nie zdziwi. Trzeba ewakuować się na emke. W jakim woj. służysz?
Chłopie taka sytuacja jest od co najmniej dekady!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.