Autor Wątek: Wybór GBA  (Przeczytany 23224 razy)

Offline budziol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 24, 2017, 19:26:14 »
Zmodernizowany Star 266 lub Star 1466 to najlepsze co można mieć w OSP.
Niestety dotacje są przyznawane tak by kupić samochód nowy, od jednego z 5 polskich producentów...
Jest też problem z CNBOP... W grę wchodzą tylko i wyłącznie pojazdy które służyły już straży pożarnej przed 2007 rokiem, a o takie coraz trudniej...
Nie każda Gmina da się też przekonać w inwestycję ok. 300 tys. złotych w stary samochód kiedy przy wkładzie własnym na poziomie 400-450 tys. mogą mieć samochód fabrycznie nowy.

Offline Kamilos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 25, 2017, 11:48:51 »
No cóż u nas gmina miała problem ale udało się ją udobruchać  poprzez to że będziemy zabezpieczać wszystkie imprezy masowe co odbędą się na terenie gminy  przez najbliższe  3 lata
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 20:00:12 wysłana przez Kamilos »

Offline Ciezarowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Wulkanizacja
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2023, 10:51:42 »
Witam wszystkich . Moja jednostka planuję zakup nowego wozu , pieniądze jakimi będziemy dysponować to ok.700-750 tys. Raczej to będzie GBA . Po ostatniej Edurze wpadł w nam oko Kamaz z Zametu w wariancie 3 tys. wody , lub jeśli by się dało to 3,5. Jest jakaś jednostka która użytkuje ten pojazd ? Myśleliśmy też o Iveco Eurocargo w identycznym wariancie wody , doszły nas słuchy że zdarzają się częste awarie . Ktoś coś jakieś propozycję ma , jest może po zakupie auta , opinie do w.w. wozów ? Pozdrawiam .

A szukałeś na takich stronach, jak Ci koledzy polecali - mascus i otomoto? Ja sprzedawałem wcześniej na Truck i dobrze wspominam. Luknik sobie tutaj - https://www.truck1-pl.com/samochody-ciezarowe/iveco i masz wszystkie pojazdy Iveco, wiec coś na pewno znajdziesz ;)

Offline Ciezarowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Wulkanizacja
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 07, 2023, 11:18:30 »
I co, znalazłeś? Bo widziałem lepszą ofertę na OLX :D

Offline jrggrj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 07, 2023, 21:01:12 »
Po moich sprawdzaniach pojazdów: Kamaz skręt jak tytanic czyli manewrowość tragedia, widoczność dla kierowcy tragedia(niska przednia szyba) jak w czołgu, Iveco .....no cóż ..... Zawieszenie kabiny nie istnieje. Do tego 100 innych problemów ale tylko z podwoziem. O zabudowie złego zdanie nie powiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wybór GBA
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 10, 2023, 21:32:24 »
Iveco Renault i Volvo należy na starcie odrzucić mimo początkowo niższej ceny koszty później biją auta droższe.  Na przykładzie GBA Renault które u mnie jest pierwszym wyjazdowym użytkowane od 3 lat z czego dwa pożary instalacji elektrycznej, łożyska wału napędu autopompy do wymiany, opony do wymiany bo ścięło... ogólnie grube tematy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.