Służba > Forum ochotników

Wybór GBA

<< < (2/12) > >>

strazak ochotnik:
Na wyposażeniu mojej jednostki od 1,5 roku jest Man TGM 13.290 na bliźniakach, ale nie od Stolarczyka tylko z Moto-Trucka.
Teren wiejski, dużo lasów i pól, daleko od JRG, dlatego mamy zbiornik 3500l.
Na chwilę obecną podwozie i zabudowa bez zarzutów.

Młodszy Sikawkowy:
Jaka cena jeśli to nie tajemnica ?

strazak ochotnik:
My płaciliśmy niecałe 650tys. z tym, że auto było kupowane jeszcze w 2015 roku na 8% VAT, także jaka jest obecna cena nie mam pojęcia. Oczywiście wóz w większości bez wyposażenia, bo mieliśmy swoje. Braliśmy dodatkowo wciągarkę (chyba 7t), ledowy maszt, orurowanie z przodu wozu z czterema lampami, szybkie natarcie o długości 60m, mocowania do aparatów powietrznych w siedzeniach... to tak na szybko.

Najlepszym wyjściem jest skontaktowanie się z firmami, które robią pojazdy znajdujące się w Waszym kręgu zainteresowań. Poproście ich o przesłanie ofert na pojazdy w różnych konfiguracjach np. zbiornik 2,5 vs 3,5 tys. wody, bliźniaki vs pojedyncze koła z tyłu, zawieszenie uterenowione vs terenowe.

Młodszy Sikawkowy:
Tak tak , wiemy o tym :) Chciałem się tylko dowiedzieć jak się te auta użytkuje , czy są jakieś przypadłości danych modeli , częste awarie itp . Jest może jeszcze ktoś kto użytkuję Iveco Eurocargo od Szczęśniaka ? Padła taka propozycja ale trochę odstraszają nas te małe skrytki na sprzęt :/

baris:
Użytkujemy takie Iveco w straży pożarnej wojskowej. Obsługujemy rocznie około 400 zdarzeń. Mało miejsca dla załogi,faktycznie problem ze skrytkami. Samochód jest u nas około 6 lat , w tym czasie z poważniejszych rzeczy awaria działka na dachu ( samochód miał w tym czasie rok ) i ostatnio awaria autopompy ( trokomaty + coś jeszcze  :cooo: ) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej