Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 347977 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 28, 2018, 08:25:48 »
Siatka płacowa może i się splaszczyła, porównanie grupy 4 i 7 z samej podstawy nie jest duże ale do jasnej........, różnica w dodatku służbowym, większe nagrody i się uzbiera proszę porównać PIT to jest wyznacznik różnicy w zarobkach.
Dlatego wzorem Policji powinniśmy dążyć do tego aby jak największa część trafiła po równo w grupy a różnica wynikała z wysługi. Napewno do tego nie dąży KG. Zresztą ostatnie komunikaty ze spotkań to potwierdzają. Jeśli damy pierszeństwo decydowania o rozdziale to spora suma pójdzie w dodatki specjalne, wielkomiejskie,dla pokrzywdzonych powyżej grupy 8 oraz krzykaczy z NSZZ PP.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 28, 2018, 08:56:06 »
Siatka płacowa może i się splaszczyła, porównanie grupy 4 i 7 z samej podstawy nie jest duże ale do jasnej........, różnica w dodatku służbowym, większe nagrody i się uzbiera proszę porównać PIT to jest wyznacznik różnicy w zarobkach.
Na pitach też nie widać tych kokosalnych różnic, uwierz. A gdy różnice w dodatkach służbowych zaczynają się powiększać, jest jeszcze większy płacz. I koło się zamyka.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 28, 2018, 09:09:30 »
A teraz pytanie: czym rozni sie praca czlowieka na 3grupie ratownik kierowca od pracy na 7grupie st operator sprzetu. Ja jestem na 3 koledzy na 7 wykonujemy ta sama prace i takie same uprawnienia mamy. Ich dodatek jest 2razy wyzszy od mojego. Czy to tez jest ok. Mysle ze jak wyrownali w grupach najnizszych to wreszcie ktos cos sprawiedliwie zrobil

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 28, 2018, 09:21:07 »
Siatka płacowa może i się splaszczyła, porównanie grupy 4 i 7 z samej podstawy nie jest duże ale do jasnej........, różnica w dodatku służbowym, większe nagrody i się uzbiera proszę porównać PIT to jest wyznacznik różnicy w zarobkach.
chciałbym zobaczyć ten wyższy dodatek służbowy, dostałem 7 a dodatek został z 4, powiedzieli,ze jak będą pieniądze to mi wyrównają minął 2 rok i cisza. A jeśli chodzi i nagrody to z 50 zł więcej niż ci co na 4. I gdzie sprawiedliwość ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 28, 2018, 09:28:02 »
Myślę że komunikat z wczorajszego spotkania w MSWiA wszystko wyjaśni... :mellow: :fiuu:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 28, 2018, 09:39:12 »
chciałbym zobaczyć ten wyższy dodatek służbowy, dostałem 7 a dodatek został z 4, powiedzieli,ze jak będą pieniądze to mi wyrównają minął 2 rok i cisza. A jeśli chodzi i nagrody to z 50 zł więcej niż ci co na 4. I gdzie sprawiedliwość ?

Ta sama sytuacja u mnie :) skok z 4 na 7 grupę(dowódca zastepu). Podwyżki dostałem w sumie 67zl na rękę, dodatek 300zl bez zmian. Nie muszę tu teraz mówić o szkoleniach OSP, ćwiczeniach, odpowiedzialności na wyjazdach i papierologii. Wcześniej wracałem z wyjazdu , uzupelnilem szybko sprzęt i miałem z wora. Teraz nie dość że ogarniam sprzęt to jeszcze w papierach muszę siedzieć.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 28, 2018, 10:02:20 »
Ale według części forumowiczów (i nie tylko), to zdrowa sytuacja  :gwiazdki: Mogłeś wskoczyć na 8 grupę, wtedy prawie spadłbyś z pensją  :fiuu:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 28, 2018, 10:10:12 »
Ale według części forumowiczów (i nie tylko), to zdrowa sytuacja  :gwiazdki: Mogłeś wskoczyć na 8 grupę, wtedy prawie spadłbyś z pensją  :fiuu:

Nie jestem jakiś chytry na kasę, ale wzrost obowiązków powinien  być jakoś gratyfikowany :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 28, 2018, 11:11:59 »
A Wy dalej wylewacie swoje żale na temat podwyżki, której jeszcze na kwitach nie macie, zamiast zastanowić się nad całością problematyki i robienia od dawna w bambuko Was.
Przypomne jeszcze raz dla rozjasnienia problemu. Otóż jesienią 2015 roku obiecano strażakom, ze z nowym rokiem dostana 900 zł. podwyzki (przekaz od strony zwiazkowej). Pod koniec 2015 roku przedstawiciem ZZ poinformował w naszej komendzie, że owe już nie całę 900 zł. zostanie podzielone na raty. Na początku 2016 roku padła już kwota 609 zł. na lata 2017-2020 i zero reakcji ZZ. Pytam się- ile z tej kwoty do dnia dzisiejszego otrzymaliście. Teraz po fali protestów pada następna kwota na kolejne lata, a pominięto te owo 609 zł. podwyżkę (tym samym z 609 zł. juz przesunięto różnicę na obecną podwyżkę). Ciekawy jestem ile z niej dostaniecie. Moim zdaniem będzie to powtórka z rozrywki. Mamia Was w dalszym ciągu, a Wy zamiast podejmować zdecydowane kroki aby nie robić Was w bambuko kłócicie się. Taki przejaw to sukces rządzących. Przy tej kłótni zawsze dodatkowo wrzuca coś bokiem, aby znów zaoszczedzić np. likwidacja mundurówki, 13, urlopówki, sufitówki, nie mówiąc już o odprawach emerytalnych. Już zresztą coś tam w trawie piszczy o wrzuceniu 13 w podwyżkę.
Przemyślcie to bo kłótnia o parę złociszy nic Wam nie daje.
Pozdrawiam

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 28, 2018, 11:27:05 »

Po tych podwyżkach 01, powinien chwilę odczekać i uderzać o pieniądze na podwyżki dla grup wcześniej pominiętych, by uatrakcyjnić ich stanowiska.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2018, 23:47:45 wysłana przez Gosciu »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 28, 2018, 11:29:10 »
A Wy dalej wylewacie swoje żale na temat podwyżki, której jeszcze na kwitach nie macie, zamiast zastanowić się nad całością problematyki i robienia od dawna w bambuko Was.
Przypomne jeszcze raz dla rozjasnienia problemu. Otóż jesienią 2015 roku obiecano strażakom, ze z nowym rokiem dostana 900 zł. podwyzki (przekaz od strony zwiazkowej). Pod koniec 2015 roku przedstawiciem ZZ poinformował w naszej komendzie, że owe już nie całę 900 zł. zostanie podzielone na raty. Na początku 2016 roku padła już kwota 609 zł. na lata 2017-2020 i zero reakcji ZZ. Pytam się- ile z tej kwoty do dnia dzisiejszego otrzymaliście. Teraz po fali protestów pada następna kwota na kolejne lata, a pominięto te owo 609 zł. podwyżkę (tym samym z 609 zł. juz przesunięto różnicę na obecną podwyżkę). Ciekawy jestem ile z niej dostaniecie. Moim zdaniem będzie to powtórka z rozrywki. Mamia Was w dalszym ciągu, a Wy zamiast podejmować zdecydowane kroki aby nie robić Was w bambuko kłócicie się. Taki przejaw to sukces rządzących. Przy tej kłótni zawsze dodatkowo wrzuca coś bokiem, aby znów zaoszczedzić np. likwidacja mundurówki, 13, urlopówki, sufitówki, nie mówiąc już o odprawach emerytalnych. Już zresztą coś tam w trawie piszczy o wrzuceniu 13 w podwyżkę.
Przemyślcie to bo kłótnia o parę złociszy nic Wam nie daje.
Pozdrawiam
Upociłeś się ze swoim wywodem a było poczekać bo wszystko juz jest jasne...i chyba to najlepsze rozdanie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 28, 2018, 13:22:16 »
Szanowny kolego Siusiek nie takie komunikaty i informacje przerobiłem podczas swojej słuzby i za każdym razem okazywało się , że były to brednie. Nie trzeba daleko powracać. Może spojrzysz na info i komunikaty z 2016 roku i obiecywanie 609 zł. nie wspomne już o wczesniejszej kwocie 900 zł.. I co z tego zreazilowano. Pochwal się czy otrzymałeś obiecane 609 zł. Nazywasz to wypocinami?Życzę Wm jak najlepiej, ale na podstawie swojego przebiegu słuzby nie pamietam aby to co obiecywał KAŻDY RZĄDZĄCY zostało zrealizowane, pomijając to, że zawsze cos nam dodatkowo uszczypnęli.
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 28, 2018, 14:54:03 »
O to mało masz służby bo ja pamiętam z przebiegu swojej podwyżki które nie jednego zaskoczyły...

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 29, 2018, 13:22:01 »
chciałbym zobaczyć ten wyższy dodatek służbowy, dostałem 7 a dodatek został z 4, powiedzieli,ze jak będą pieniądze to mi wyrównają minął 2 rok i cisza. A jeśli chodzi i nagrody to z 50 zł więcej niż ci co na 4. I gdzie sprawiedliwość ?

Ta sama sytuacja u mnie :) skok z 4 na 7 grupę(dowódca zastepu). Podwyżki dostałem w sumie 67zl na rękę, dodatek 300zl bez zmian. Nie muszę tu teraz mówić o szkoleniach OSP, ćwiczeniach, odpowiedzialności na wyjazdach i papierologii. Wcześniej wracałem z wyjazdu , uzupelnilem szybko sprzęt i miałem z wora. Teraz nie dość że ogarniam sprzęt to jeszcze w papierach muszę siedzieć.
Z tymi pretensjami to do 01  to jego polityka oraz jego poprzedników i to oni doprowadzili do tej patologi jaką jest teraz PSP a  nie wylewać żale na forum i poddawać durne pomysły typu jak to za.......ić kasę kolegom którzy i tak mają ch.....we uposażenie. Jednym słowem wstyd i żenada. 
Moderator  : To nie jest wątek na temat dodatków służbowych ! 
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2018, 13:38:05 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 29, 2018, 20:52:39 »
To już tak oficjalnie u nas (bez bólu d#@y), co w policji już dawno piszą.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 29, 2018, 21:37:55 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/11/29/spotkanie-z-komendantem-glownym-psp-w-sprawie-rozdzialu-srodkow-na-podwyzki-w-2019-roku/
"Zdaniem strony związkowej jedyną możliwą do zaakceptowania propozycją jest równy podział środków w wysokości co najmniej 520 PLN do grupy zaszeregowania. Strona związkowa nie zgadza się na jakiekolwiek rozwiązania pośrednie.
W związku z powyższym Komendant Główny przyjął pisemne stanowisko  w tej sprawie zaznaczając że taki podział podwyżek spowoduje konieczność wygospodarowania dodatkowych środków finansowych."

pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 30, 2018, 05:27:02 »
.....Wszystkie służby zostaną objęte zgodnie z § 2 Porozumienia podwyżką w równej  kwocie 520  zł  w ramach   wzrostu uposażenia  za  grupę  zaszeregowania  (dla  wszystkich  grup zaszeregowania mnożnik wzrośnie o 0,34 co da kwotę wzrostu uposażenia na każdej grupie o 520 zł. Różnice kwoty podwyżki dla poszczególnych funkcjonariuszy wynikały będą jedynie ze skutków regulacji  w grupie tj. pochodnej w postaci  dodatku stażowego i skutków nagrody rocznej. Należy  przypomnieć,  że  wynegocjowana  kwota  podwyżki  w  łącznej  kwocie 655  zł zabezpieczyć musi (zgodnie z porozumieniem) wzrost nagrody rocznej (ok. 51 zł). Zgodnie z powyższym kwota 135 zł średnio na etat przeznaczona jest na skutki regulacji.....
Widać że 01 Nie przyswaja sobie tego co ustalono w MSWIA.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2018, 05:30:22 wysłana przez SIUSIEK »


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 30, 2018, 11:42:44 »
Co ciekawe Minister Budzeń wystosował pismo informujące tylko dwa związki zawodowe w sprawie opracowania projektu. Czyżby nad nim nie będzie pracowała Ska?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 03, 2018, 13:47:34 »
Podwyżki, których wysokość została określona w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018′, wchodzą w fazę pilnej realizacji. Dzięki ścisłej współpracy Ministra ze związkami rozpoczęto w expressowym tempie prace legislacyjne nad projektem zmiany rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 12, 2018, 14:29:53 »
Jest coś wiadomo odnośnie podwyżek? Ruszyło się coś?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 12, 2018, 15:39:19 »
Jest coś wiadomo odnośnie podwyżek? Ruszyło się coś?
Myślę że 01 nic nie wskóra odnośnie tego co chciał z naszych podwyżek sobie zabezpieczyć bo niby...coś tam...jakieś braki...Tabele są znane. Kwota do każdej grupy przypisana a różnice wynikają tylko z lat wysługi i kwoty na nagrodę roczną czyli 13 - tkę. Bez stresu bo na pewno każdy dostanie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 13, 2018, 12:48:57 »
Cytuj
W związku z pytaniami dotyczącymi rozdziału środków na podwyżki uposażeń w roku 2019 Komendant Główny PSP poinformował, że do MSWiA trafił już konkretny projekt Rozporządzenia dotyczącego rozdziału środków na podwyżki. Środki zgodnie z wcześniejszymi założeniami oraz ze stanowiskiem strony związkowej zostaną rozdysponowane w kwocie 520 PLN do grupy zaszeregowania, pozostała część trafi także do strażaków jako wzrost z tytułu wysługi lat (średnio 80 PLN) oraz jako wzrost nagrody rocznej (55 PLN).
http://kspnszz.org/index.php/2018/12/13/komunikat-ze-spotkania-z-komendantem-glownym-panstwowej-strazy-pozarnej/?fbclid=IwAR1dzvaVqkPvJXpE-1QXIaBW_qiHdc4CnjEnce026__62D4peJVvpdDZp2Q
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 13, 2018, 14:20:15 »
Cytuj
W związku z pytaniami dotyczącymi rozdziału środków na podwyżki uposażeń w roku 2019 Komendant Główny PSP poinformował, że do MSWiA trafił już konkretny projekt Rozporządzenia dotyczącego rozdziału środków na podwyżki. Środki zgodnie z wcześniejszymi założeniami oraz ze stanowiskiem strony związkowej zostaną rozdysponowane w kwocie 520 PLN do grupy zaszeregowania, pozostała część trafi także do strażaków jako wzrost z tytułu wysługi lat (średnio 80 PLN) oraz jako wzrost nagrody rocznej (55 PLN).
http://kspnszz.org/index.php/2018/12/13/komunikat-ze-spotkania-z-komendantem-glownym-panstwowej-strazy-pozarnej/?fbclid=IwAR1dzvaVqkPvJXpE-1QXIaBW_qiHdc4CnjEnce026__62D4peJVvpdDZp2Q
I jak zwykle Ska ma najwięcej do przekazania w tym temacie. Przez skromność oraz zero inicjatywy podczas protestu siedzieli by cicho. No chyba że sąsiad 01 p. Andura chce błyszczeć co to nie on zrobił podczas tych gorących dni.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 20, 2018, 16:37:43 »