Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346504 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 25, 2018, 22:04:03 »
A ile jest prawdy w tym że strażacy z Warszawy mają mieć dodatek nazwany wielkomiejskim?
Z Warszawy i Krakowa. Dużo w tym prawdy bo KG chce to zrobić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 25, 2018, 22:30:00 »
Z Warszawy i Krakowa. Dużo w tym prawdy bo KG chce to zrobić.

KG chce tym chyba jeszcze bardziej nas podzielić. Przecież zaraz zaczną się kłótnie czemu jedynie Kraków i stolica mają być gratyfikowane..

A swoją drogą - na jakiej podstawie tylko te miasta są "uprzywilejowane"?  :szalony:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 25, 2018, 23:43:52 »
A podwyżki dla wybranych grup lub "po równo"  były uczciwe? , świat jest pełen niesprawiedliwości Warszawa i Kraków chętnie przyjmą potencjalnych kandydatów, skuszonych nowym dodatkiem.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 26, 2018, 11:29:54 »

Fakt. Naiwnie chciałem doszukać się logiki w tym działaniu  -_-

A odpowiadając  - tak, moim zdaniem "po równo" w podstawę jest uczciwe i najsensowniejsze.

A wcześniejsza podwyżka dla najniższych grup była potrzebna. I na tym kończę, bo oddalamy się od tematu tego wątku :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 26, 2018, 13:23:48 »
     Spłaszczając pensje nigdy nie doczekasz się kadry gdyż każdy zdrowo myślący człowiek, biorąc dodatkowe zadania do realizacji oraz zwiększając sobie zakres odpowiedzialności oczekuje gratyfikacji finansowej.  Doprowadzając do zatarcia różnic pomiędzy poszczególnymi grupami doprowadza się do tego, że na pewne stanowiska pchają się ludzie będący fascynatami straży ( w złym znaczeniu tego słowa) lub też tacy, którzy za możliwość porządzenia sobie gotowi byliby przychodzić za darmo a nawet dopłacaliby do interesu. Pomyśl kiedyś też awansujesz i wraz ze wzrostem nakładanych na Ciebie zadań będziesz oczekiwał wzrostu pensji i tego, aby różnica np. pomiędzy 4 a 9 grupą wynosiła więcej niż teraz i mówię tu o gwarantowanych środkach a nie mitycznych dodatkach.
     Oczywiście zgadzam się że w straży niskie grupy zarabiają mało i należało uatrakcyjnić finansowo te stanowiska, jednak nie można realizować tego poprzez systematyczną degradację atrakcyjności wyższych grup. W straży są też ludzie którzy nie dorabiają ( niestety mnie to nie dotyczy) i oni chcą się rozwijać awansować a co za tym idzie coraz więcej zarabiać wraz ze wzrostem odpowiedzialności piastowanych stanowisk.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 16:24:13 wysłana przez pb11 »

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 26, 2018, 18:47:12 »
Pb 11 całkowita racja.

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 26, 2018, 19:27:50 »
Dywagacje nad podziałem podwyżki...., żenada zamiast stać murem za policja, co do podziału tego co nam wywalczyli, to snujecie jakieś bezsensowne wywody. Na forach policyjnych cisną z nas, że nawet i w tym nie ma u nas jedności. Stulcie japy i po równo dla wszystkich.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 26, 2018, 19:45:37 »
Jak z tej podwyżki dostaniemy po 200 zł to będzie dobrze. Nasz 01 musi jakoś pozyskać kasę na swoje pomysły płacowe.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 26, 2018, 19:47:48 »
Niech da ze swoich!!!

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 26, 2018, 19:48:34 »
Bolex zwróć uwagę że wypowiadałem się na temat realizowanej w ostatnich  latach polityki kadrowo-płacowej w PSP , co ty z tego zrozumiałeś to już twoja sprawa. Ale niech Ci będzie przekonałeś mnie do swojej racji, nie ma to jak siła argumentów.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 26, 2018, 19:49:46 »
Dywagacje nad podziałem podwyżki...., żenada zamiast stać murem za policja, co do podziału tego co nam wywalczyli, to snujecie jakieś bezsensowne wywody. Na forach policyjnych cisną z nas, że nawet i w tym nie ma u nas jedności. Stulcie japy i po równo dla wszystkich.

Ci najniżej wywalczyli podwyżki ale lepiej dać w dodatki służbowe czy motywacyjne, Ci którzy zajmują niższe stanowiska nigdy ich nie zobaczą.  Jakby nie policja to byśmy dzielili 300 zł żal.pl a co do pb11 jak kierowca spowoduje wypadek to dowódca dostanie po dupie? Nie dodatek obniża kierowcy   
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 20:04:15 wysłana przez mish3lls »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 26, 2018, 19:50:41 »
Jak z tej podwyżki dostaniemy po 200 zł to będzie dobrze. Nasz 01 musi jakoś pozyskać kasę na swoje pomysły płacowe.
Jeżeli u Was 01 będzie miał takie przyzwolenie.... w ogóle, pamiętajcie, że możecie ZRZEC się podwyżki :P
a poważnie, proszę nie siać zamętu, na pewno dostaniesz więcej jak 400pln

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 26, 2018, 20:12:07 »
Pb11 snułem do Ciebie wywody, wymieniałem Cie z nicka? boli Cie, że nie dostaniesz na swojej pewnie wysokiej grupie jaką posiadasz więcej niż Ci na dole? Boli Cię  spłaszczenie? To miej żal do 01 i to do niego wylewaj żale.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 26, 2018, 20:13:23 »
a co do pb11 jak kierowca spowoduje wypadek to dowódca dostanie po dupie? Nie dodatek obniża kierowcy
\

Przecież pisałem że nie chodzi o dodatki tylko to co masz zagwarantowane wskaźnikiem wielokrotności kwoty bazowej. Dodatek jest jak yeti jedni widzieli inni nie , ja robiłem w kilku komendach i co komenda to rożne podejście do ich rozdziału np. w przedostatniej mojej komendzie  st.rat miał 450 , st. oper 760 , d-ca zmiany 1040 , a d-ca jrg 1280, więc jak widzisz może być w dodatkach też stosunkowo blisko.   I nie patrz przez pryzmat ratownik-dowódca bo np pomiędzy  mł. rat a st. operatorem  różnica też powoli się zaciera i po co taki podoficer ma się za przeproszeniem "srać i silić " aby kiedyś tam zostać d-cą zastępu jeśli mł. rat i d-cę zastępu będzie dzielić dajmy na to 250 zł. 

Powiedz  szczerze czy mając w perspektywie konieczność angażowania się w służbę, zdobywania kwalifikacji i umiejętności wykazywania się aby docelowo, zostając d-cą zastępu i biorąc na siebie znaczną odpowiedzialność zyskać dajmy na to i 300 zł. To czy robiłbyś to, czy też olał to wszystko i poszukał dodatkowej roboty poza firmą, która w spokoju i bez spiny pozwoli  Ci uzyskać dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 22:45:20 wysłana przez pb11 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 26, 2018, 20:25:00 »
Pb11 snułem do Ciebie wywody, wymieniałem Cie z nicka? boli Cie, że nie dostaniesz na swojej pewnie wysokiej grupie jaką posiadasz więcej niż Ci na dole? Boli Cię  spłaszczenie? To miej żal do 01 i to do niego wylewaj żale.

Uwierz że nie boli, bo ja przynajmniej na obecną chwilę z tej podwyżki dostane okrągłe "0" więc mi to nie robi :mellow:  I nigdy nie wylewałem żalu o to ile zarabiam, mój pierwszy KM mawiał że jak się nie podoba to rynek pracy czeka wiec szybko mnie tego oduczył.  Poza tym gdybym miał być uczciwy to z uwagi na główne źródło utrzymania jako zgodę na dodatkowe zarobkowanie musiałbym występować o zgodę na służbę w PSP.

Wiec jak widzisz żadnego bólu dupy itp. itd. tylko i wyłącznie spostrzeżenia na temat realizowanej polityki kadrowo-płacowej w ujęciu szerszym niż tylko do następnych wyborów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 20:30:33 wysłana przez pb11 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 26, 2018, 23:33:21 »
podwyżki mamy tak naprawdę dzięki policji bo to z nimi J.B się liczy, ich jest więcej no i spełniają inną rolę, ale najważniejsze mają silne związki i nie mają 01 KG .....,a niech każdy sam se tam dopisze.Więc proponuję zostawmy kwestię podwyżek policji,nich dokończą dzieło, a my podziękujmy i podpiszmy porozumienie. śmieją się z nas i maja rację bo sami nie traktujemy się poważnie co potwierdza ta dyskusja

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 27, 2018, 10:31:22 »
Panowie troszeczkę luzu Wam Zyczę. Zachowujecie sie jak dzieci, które marzyły o tym co zjedza jutro na sniadanie po zabitym prosiaku, który jeszcze dalej w chlewie przebywa. Najpierw niech ta kasa trafi w realu, a potem się martwcie jak ją podzielić. Dlaczego o tym piszę? bo przypominaja mi się ostatnie podwyżki. Miało być najpierw 900 zł w jednym roku, potem okazało się, że nie będzie to 900 zł. i na dodatek podzielone na 3 lata, a teraz jak sie dowiedziałem to nawet połowy nie wypłacono. Rozmawiałem z kolegą będącym na tym stanowisku co ja odeszłem przed podwyżką i jak sie okazało to w sumie dostał przez te 3 lata więcej ode mnie (2 krotna waloryzacja) 110 zł. Dlatego Panowie nie kłóćcie się o coś , czego jeszcze na kwicie nie macie. Dobrze tu napisał poprzednik,  że będzie się cieszył jak dostanie 400 zł.- widocznie na uwadze ma ostatnie OBIETNICE PODWYŻKI.
pozdrawiam

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 27, 2018, 12:16:07 »
Nie ma jedności w sprawie podwyżek  :-\  :wall:
Cytuj
W dniu 23 listopada br. w Komendzie Głównej PSP w Warszawie odbyło się spotkanie Pana
gen. brygadiera Leszka Suskiego – Komendanta Głównego PSP z przedstawicielami
związków zawodowych w osobach:
Krzysztof Jędrachowicz – Wiceprzewodniczący ZK ZZS „Florian”
Paweł Borek – Wiceprzewodniczący ZG NSZZ „Pracowników Pożarnictwa”
Krzysztof Andura – Przewodniczący Tymczasowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”
W spotkaniu uczestniczyli:
nadbryg. Marek Jasiński – Zastępca KG PSP
st. bryg. Marcin Wilczyński – Dyrektor Biura Kadr KG PSP
bryg. Piotr Strawa – Zastępca Dyrektora Biura Kadr KG PSP
bryg. Marcin Kaleciński – f-sz KG PSP ds. współpracy ze związkami zawodowymi.
Spotkanie zostało zwołane na godz. 11:00 przez Pana Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego. Pan Komendant Główny przedstawił przedstawicielom związków zawodowych wypracowane w KG 5 wariantów rozdziału podwyżek, które wcześniej – w dniu 16 listopada br. zostały przedstawione na posiedzeniu Prezydium

Tymczasowej Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.Według informacji KG PSP z wynegocjowanej przez Związki Zawodowe z Panem Ministrem Joachimem Brudzińskim kwoty 655 zł na podwyżkę od 01.01.2019 r. należy odjąć dodatkowo

środki niezbędne na wzrost dodatku stażowego (wysługę) oraz przeszeregowania. Pan Komendant przekazał 4 warianty propozycji zawierające m.in. wprowadzenie dodatkowej regulacji w postaci dodatku specjalnego co powodowałoby skutek w kwocie 42,11 zł na każdego funkcjonariusza oraz przywrócenie zróżnicowania między grupami zaszeregowania

w kwocie 70 i 80 zł. Jeden z wariantów przewidywał rozdział podwyżki na poziomie 500 zł na każdego

funkcjonariusza bez wariantu dodatku specjalnego, a pozostałe środki na pochodne: to jest

wysługę (staż) i nagrodę roczną. W dyskusji przedstawiciel NSZZ PP wyraził pogląd, że zasadne jest uwzględnienie przy

obecnej podwyżce grup od 9 do 20 (wyższe podwyżki niż dla grup 1 -8 „docenionych”


w maju br.) oraz zasadność wprowadzenia dodatku specjalnego (modyfikacji dodatku

wielkomiejskiego) natomiast przedstawiciele ZZS „Florian” i Tymczasowej KSP NSZZ

„Solidarność” wskazali, że oczekiwane przez środowisko pożarnicze jest równe rozdzielenie

kwoty podwyżki na wszystkich funkcjonariuszy (równomierne na wszystkie grupy

zaszeregowania) w możliwie najwyższej kwocie, podwyżka obejmuje środki przeznaczone na

dodatek stażowy (wysługę) i nagrodę roczną. Zgłoszone uwagi, w tym ustalony brak możliwości uwzględnienia proponowanego przez KG dodatku specjalnego skutkowały wypracowaniem dwóch wariantów wzrostu uposażeń

z równomiernym rozdziałem środków. Związki zawodowe ostatecznie wspólnie zgodziły się,

że co do zasady podwyżka powinna być uwzględniona poprzez równomierny wzrost mnożników w

grupach zaszeregowania. W przyszłym tygodniu prawdopodobne jest, że

stanowiska w tej sprawie będą prezentowane u Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

przez Komendanta Głównego PSP oraz związki zawodowe.
Oj nie ładnie  :kwit:

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 27, 2018, 12:33:24 »
Przecież nie był za protestem (zresztą zawsze był przeciwko protestom/strajkom) a teraz do podziału rękę przykłada.
Nie pomoże i jeszcze zaszkodzi

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 27, 2018, 13:19:45 »
Teraz widać kto przykłada rękę do podwyżek. S-ka g...zrobiła i rządzi się od samego początku próbując przewodniczyć a to samotnym spotkaniom z 01 i układając się. PP jako związek oficerów przegiął totalnie mówiąc że podwyżki dać większe w grupach pominiętych w maju - żenada. Florian jak widać stoi od początku na jasno określonym stanowisku - wszystkim po równo w grupę z zabezpieczeniem na pochodne. A może by tak tupną nóżką ponownie i pogrozić paluszkiem w stronę 01 i niech poszuka sam od siebie u Pana ministra na te pochodne..

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 27, 2018, 19:46:31 »
W sprawie tych dodatków 01 dla stolycy -  może niech każde województwo napisze, że też ma potrzeby dodatków specjanych :  nad morzem - bo wieje , na zachodzie - bo za blisko niemców, ci na wschodzie - bo wojna blisko ich, południe - bo szkody górnicze itp.
Swoją drogą- Panie Siusiek ma Pan kontakt do tych oficerów z PP  - sknery  i dusigrosze- wyślę im na święta  kilko cukru, żeby odciążyć ich budżet domowy. Ja nie zbiednieje a złotówą pomogę. Śmiech na sali. Podwyżki 2019 po równo.  tu jest rola związków.
Może ogłosimy zrzutkę dla oficerów  którzy tak bardzo domagają się większych  podwyżek dla grup od 9  - boli ich, kole w oczy, że kociarstwo do grupy 9 dostało kilkadziesiąt złoty. Wstyd panowie, wstyd.  co miesiąc mogę  wysłać 3 zł dla poszkodowanych ofiar - cerów.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 27, 2018, 22:22:13 »
Skończcie pier..lić, bo już momentami czytać się tego nie da. Nikt nie żałuje grupom 1-8 podwyżek, ba, nawet bardzo się z tego ucieszyłem, chociaż mnie nie dotknęły, a było baaardzo blisko. Chodzi po prostu o to, że siatka sie tak spłaszcza, że za spory wzrost zakresu obowiązków zaczyna wpadać dosłownie tylko kilka zl więcej, co nie jest normalne - jeśli dla Ciebie to normalne, to współczuję. Potrzeba będzie lat, żeby to odkręcić. A już teraz ludzie mówią wprost, że momentami wolą zostać na tym, co są, a robic zdecydowanie mniej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 22:58:26 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 27, 2018, 23:32:57 »
sheldon tego nikt nie zrozumie, a najbardziej Ci w grupach 1-5, zawsze najwięcej płaczu, że mało, drugie roboty na potęgę - jak dali w grupach 1-7 to cisza, nikt nie widzi, że kolega robiący dużo więcej ma minimalnie więcej tylko dalej mało i mało:) grupa 7 podwyżkę dostała, ale jest bardzo pokrzywdzona porównując ją z grupą 4 - przeskok niezauważalny

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 28, 2018, 06:23:30 »
A czy moje zdarzenia czymś się różnią od tych wielkomiejskich? Ja rok w rok od10 lat mam ponad 50 wyjazdów rocznie i taka kartę podpisuje że zdarzeniami

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #324 dnia: Listopad 28, 2018, 06:41:46 »
Siatka płacowa może i się splaszczyła, porównanie grupy 4 i 7 z samej podstawy nie jest duże ale do jasnej........, różnica w dodatku służbowym, większe nagrody i się uzbiera proszę porównać PIT to jest wyznacznik różnicy w zarobkach.