Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346461 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:12:43 »
Jaka część podwyżek z kwoty 610 złotych pójdzie na "motywacyjny system płac" (czyli do dyspozycji komendanta)? Ludzi najbardziej wkur.ia to, ze głosi się duże  sumy podwyżek a okazuje się że na rękę dostali ułamek tego.

Z drugiej strony patrząc - poprzednia ekipa rządowa nie była skora do negocjacji w zakresie poprawy atrakcyjności pracy w służbach mundurowych.
Poprzednicy nie byli święci, narobili dużo szkód dla nas, ale to nie znaczy, że obecni mają prawo ich naśladować. Obiecali w kampanii poprawę, ale jej NIE WIDAĆ. Co do propozycji to nadal obietnice. Jeżeli chwalą w trybie pilnym to można brać i oczywiście domagamy się kolejnych.

Co co kasy która poszła na dodatki to jest to okradanie nas z pieniędzy. U mnie motywacyjny dostaje czterech ludzi po 200zł na. Czyli razem jest to 800zł podzielić na 50zł oznacza, że jest to kwota zabrana z 16 etatów,  a  nas jest kilkudziesięciu. Więc gdzie reszta pieniążków ? Albo 01 KP, albo reszta boi się przyznać.

W Policji jest tak napięta sytuacja, że propozycje nie przejdą. Chcą pieniędzy, ale też potrzebują ludzi, a u nich bez podwyżek czyli bez lepszej kasy nabór to fikcja.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 22, 2018, 23:25:07 »
Wszedłem z ciekawości na forum policyjne i wątek o proteście:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=49405&postdays=0&postorder=asc&start=285
Tam nastroje bardzo bojowe, ale i nie ma się co dziwić, jak takie braki kadrowe tam mają i wiem z własnego podwórka w dużym mieście, że nie jest to fikcja. Myślę, że służby mundurowe tylko z policją mogą coś ugrać z rządem. Jeśli "S" chce się jeszcze zrehabilitować, to powinna poprzeć protest federacji.

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 23, 2018, 09:58:14 »
Wszedłem z ciekawości na forum policyjne i wątek o proteście:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=49405&postdays=0&postorder=asc&start=285
Tam nastroje bardzo bojowe, ale i nie ma się co dziwić, jak takie braki kadrowe tam mają i wiem z własnego podwórka w dużym mieście, że nie jest to fikcja. Myślę, że służby mundurowe tylko z policją mogą coś ugrać z rządem. Jeśli "S" chce się jeszcze zrehabilitować, to powinna poprzeć protest federacji.
Ja wogóle nie dziwie się, że Policja wkurzona jest bo wiem jaką mają robotę a kasa marna. Wielu z nich jak ma możliwość przenosi się do jednostek wojskowych. U nas wiadomo tez słabo i dziwie się wielu z Was, że obiecali od 07.2019r. marne  200 zł.!  i się cieszy........szok....  :tuba:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:34:47 »
Wszedłem z ciekawości na forum policyjne i wątek o proteście:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=49405&postdays=0&postorder=asc&start=285
Tam nastroje bardzo bojowe, ale i nie ma się co dziwić, jak takie braki kadrowe tam mają i wiem z własnego podwórka w dużym mieście, że nie jest to fikcja. Myślę, że służby mundurowe tylko z policją mogą coś ugrać z rządem. Jeśli "S" chce się jeszcze zrehabilitować, to powinna poprzeć protest federacji.
Ja wogóle nie dziwie się, że Policja wkurzona jest bo wiem jaką mają robotę a kasa marna. Wielu z nich jak ma możliwość przenosi się do jednostek wojskowych. U nas wiadomo tez słabo i dziwie się wielu z Was, że obiecali od 07.2019r. marne  200 zł.!  i się cieszy........szok....  :tuba:
Wciągu dwóch dni usłyszałem wiele opinii na temat tego co zaprezentowało ministerstwo. Powiem szczerze iż wśród związkowców jak i kolegów nie zrzeszonych zdanie nie jest podzielone. Przeważa zdanie iż należy brać co dają i cieszyć się.
Należy odciąć od rozdziału środków na podwyżki komendantów aby jak największa pula trafiła do kieszeni strażaka. Nie powinniśmy godzić się na jakiś dodatek wielkomiejski oraz to co mówi 01 aby podwyżka była większa w grupach nie objętych od maja tego roku.

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:14:20 »
To nawet podwyzka nie mozna nazwac!

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 23, 2018, 22:45:08 »
Cytuj
Powiem szczerze iż wśród związkowców jak i kolegów nie zrzeszonych zdanie nie jest podzielone. Przeważa zdanie iż należy brać co dają i cieszyć się.
  to nie wiem jak to jest ,ale u nas  w jednostce jest odwrotnie.
W policji równiez  umieją liczyć i to co dają to jest śmieszne i po minimalnych kosztach. Takie propozycje to mozna bylo rozpatrywac na poczatku roku, teraz jest koniec września, czas leci i to na naszą niekorzyść. Stronie rządowej chodzi u przeciągnięcie  podpisania jakiejś ugody do wyborów sejmowych. Propozycją 300+250 to jest śmiech w twarz. Słowa 01 że nam nie można dać więcej bo nie starczy na podwyżki dla nauczycieli którzy żądają obecnie 1000 zł pozostawię bez komentarza.
Sprawa punktu 15a jest jedną z kluczowych  spraw do załatwienia na już. To prawie 20 lat jak nie ma rozwiązania problemu i przerzucanie  tego do dalszych prac jest po prostu żenujące . Co miało być policzone, jest policzone. Tym bardziej że obciążenie dla budżetu żadne. Rząd się boi  masowych odejść bo już 20 lat służby w policji to max  co większośc wytrzymuje. A czym zachęcić nowych do służby - napewno nie takimi  pieniędzmi.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 23, 2018, 23:47:01 »
Stronie rządowej chodzi u przeciągnięcie  podpisania jakiejś ugody do wyborów sejmowych. Propozycją 300+250 to jest śmiech w twarz. Sprawa punktu 15a jest jedną z kluczowych  spraw do załatwienia na już. To prawie 20 lat jak nie ma rozwiązania problemu i przerzucanie  tego do dalszych prac jest po prostu żenujące . Co miało być policzone, jest policzone. Tym bardziej że obciążenie dla budżetu żadne. Rząd się boi  masowych odejść bo już 20 lat służby w policji to max  co większośc wytrzymuje. A czym zachęcić nowych do służby - napewno nie takimi  pieniędzmi.
Panowie podwyżki w 2019r. to za późno i 250zł to za mało - wystarczy porównać obecne ceny, a te z początku "dobrej zmiany".
Dodatkowe 250zł nie przystawało do realiów w styczniu obecnego roku, a oni chcą w połowie kolejnego.

Maniek777 masz 100% rację. Chcą przytrzymać mundurowych do kolejnych wyborów, bo z danych Policji - w 2018r ponad 9tys ich kadry nabyło 75% i po służbie tak stresującej w styczniu powie bye, a reszta jak zostanie to będzie miała przecież jeszcze ciężej i kolejne 5 tys myśli o  wcześniejszej emeryturze  (to wiem z ankiety). Dodajcie obecnie wolne 6 tys wakatów to powstanie razem 20% braków kadrowych. I tam bez dużych podwyżek nie ma czym zachęcić młodych ludzi do wstępowania.
Myślę, że u nas pewnie też ze 4 tys odejdzie na pełną jak w 2019 nie będzie poważnych podwyżek, a ze 2 tys da sobie spokój z takim bajzlem.

Jeszcze jedno. min. 650zł brutto dodatkowo przez 3 lata spowoduje u nas realny wzrost płac, bo jak podrożało paliwo to reszta cen i inflacja też pójdzie w górę, więc te 250 w czerwcu to są śmieszne ochłapy. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 23:54:01 wysłana przez Florek-112 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:43:55 »
Wszedłem z ciekawości na forum policyjne i wątek o proteście:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=49405&postdays=0&postorder=asc&start=285
Tam nastroje bardzo bojowe, ale i nie ma się co dziwić, jak takie braki kadrowe tam mają i wiem z własnego podwórka w dużym mieście, że nie jest to fikcja. Myślę, że służby mundurowe tylko z policją mogą coś ugrać z rządem. Jeśli "S" chce się jeszcze zrehabilitować, to powinna poprzeć protest federacji.
Ja wogóle nie dziwie się, że Policja wkurzona jest bo wiem jaką mają robotę a kasa marna. Wielu z nich jak ma możliwość przenosi się do jednostek wojskowych. U nas wiadomo tez słabo i dziwie się wielu z Was, że obiecali od 07.2019r. marne  200 zł.!  i się cieszy........szok....  :tuba:
Wciągu dwóch dni usłyszałem wiele opinii na temat tego co zaprezentowało ministerstwo. Powiem szczerze iż wśród związkowców jak i kolegów nie zrzeszonych zdanie nie jest podzielone. Przeważa zdanie iż należy brać co dają i cieszyć się.
Należy odciąć od rozdziału środków na podwyżki komendantów aby jak największa pula trafiła do kieszeni strażaka. Nie powinniśmy godzić się na jakiś dodatek wielkomiejski oraz to co mówi 01 aby podwyżka była większa w grupach nie objętych od maja tego roku.
Serio ? Cieszą się z 250zł brutto ? Nie liczę 309, bo to ustawa modernizacyjna nam już dawno "zaklepała"
U mnie po wytłumaczeniu takim cieszącym się (znikoma ilość) zdanie zmienia się o 180st  :gwiazdki:

Nie bądźmy jak kundle cieszące się z ochłapów ze stołu wpadających do miski.

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 24, 2018, 21:29:34 »
Akurat ratownicy medyczni to grupa której ta podwyżka się należy i to OdraZu całość od dnia jutrzejszego. I chłopaki powinni walczyć o to żeby ich wciągnęli pod MSWiA jako sluzbe mundurowa.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 24, 2018, 22:37:25 »
A wgl jak sprawa naszego protestu? Kiedy będzie info od Naszych na propozycje rządu?

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 25, 2018, 19:39:50 »
florek-112 - a ile w tej chwili zarabiasz, że się tak szarpiesz? Pytam w kontekście ilu procentowa to będzie dla Ciebie podwyżka.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 25, 2018, 22:29:45 »
A ile Ty ? Ceny, inflacja, utrzymanie i powinno być min. 1200 na rękę więcej.
I nic się nie szarpię/ Patrzę szerzej na sytuację w całej mundurówce.
A minister, rząd będzie funkcjonował nawet jak nam nie podniesie PLN. Tylko więcej ludzi odejdzie i więcej odpowiedzialności spadnie na resztę, a oni też będą rozmyślać o emeryturach.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 26, 2018, 06:53:05 »
Byłbym mimo wszystko glupcem jakbym nie zauważył,  ze rząd wyciąga do nas rękę. Robi to jednak odczas negocjacji.  W sytuacji kiedy oni proponują 250 zł. to trzeba tak jak tak obniżyć nasze rzadania by spotkać się po środku. 
Odnośnie nadgodzin to co niektórzy piszą,  ze je radykalnie zredukuja i ok. Będziesz pracował mniej,  A dostaniesz porównywalna kwotę jak zwykle,  czy to nie jest dobre?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:22:47 »
Dalman co ty piepszysz??!! Jaka negocjacja i spotkanie się po środku? Ruchali nas przez tyle lat, sam MSWIA o tym wspomina i my mamy ustępować? Kasy w rządzie jest dobrze, widać to po różnych chorych decyzjach to dla mundurowki nie ma? Cisnac do spodu trzeba a nie odpuszczać!!

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 26, 2018, 13:04:35 »
I jak było dziś już spotkanie z MSWiA ? Jakieś ustalania?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 26, 2018, 13:22:32 »
I jak było dziś już spotkanie z MSWiA ? Jakieś ustalania?

Wejdz na profil MSWIA na Fb i przeczytaj list Brudzińskiego

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 26, 2018, 13:56:15 »
Tak Tak trawa zielona i będzie ładna pogoda a my od dobrobytu nie będziemy wiedzieli co z kasą robić.
Realia i konkrety.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 26, 2018, 15:47:20 »
Manifestacja 02.10.2018 będę!!!

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 26, 2018, 17:10:10 »
W telewizji informacja o podwyżkach już jest. Niestety, informacja jest podana w taki sposób, jakoby MSWiA już wszystko wiedziała - od 1 stycznia 2019 funkcjonariusze dostaną 309 złotych, a od 1 lipca 253.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 26, 2018, 20:03:15 »
W telewizji informacja o podwyżkach już jest. Niestety, informacja jest podana w taki sposób, jakoby MSWiA już wszystko wiedziała - od 1 stycznia 2019 funkcjonariusze dostaną 309 złotych, a od 1 lipca 253.
Polecam posłuchać "innej" telewizji. W zależności od wybranego programu masz różnego typu informacje.
:straz:
Tak się składa, że też ogladam "inną" telewizje. Tylko powiedz to innym. Dziś odbyłem rozmowę (momentami kłótnie) po co służby mundurowe protestują. Społeczeństwo nie rozumie w jakiej sytuacji są służby mundurowe, a żadna z telewizji nie pokaże co się wewnątrz tak naprawdę dzieje. Tymbardziej "ta" telewizja.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 26, 2018, 21:00:51 »
@Nostra po co traciłeś czas? Zapraszaj wszystkich dookoła w nasze szeregi. Może ktoś się w końcu skusi :rofl: Ostrzegam: jeżeli nie jest to zapalony druh, to raczej będzie się trzymał od mundurówki z daleka.
:straz:

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 26, 2018, 23:13:06 »
Propaganda to dobra na tym forum jest dziś od rana próbowałem wstawić ważne informacje w w/w kwestii ale ktoś komu to nie odpowiada usuwa skutecznie brawo panie strażaku który grasz przeciw swoim

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 27, 2018, 06:24:29 »
Propaganda to dobra na tym forum jest dziś od rana próbowałem wstawić ważne informacje w w/w kwestii ale ktoś komu to nie odpowiada usuwa skutecznie brawo panie strażaku który grasz przeciw swoim
Wklejałeś informację ze spotkania "S" w warszawie gdzie nie ma ani słowa o  podwyżkach więc wyleciało  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 27, 2018, 12:14:41 »
Propaganda to dobra na tym forum jest dziś od rana próbowałem wstawić ważne informacje w w/w kwestii ale ktoś komu to nie odpowiada usuwa skutecznie brawo panie strażaku który grasz przeciw swoim
Pisz w odpowiednim dziale pod odpowiednim tematem to nie usuną  :krzyk: