Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 347527 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:57:06 »
Tak tu zostawię ...

https://fakty.interia.pl/prasa/news-dgp-rekordowe-podwyzki-dla-zolnierzy-zyskaja-po-656-zl,nId,2630452

Porównując do naszych podwyżek w ramach modernizacji i kwoty podwyżki na 2019 to zadowoleni jesteście ?
Jak myślicie warto przyjechać na protest ?
Czy olewamy ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:58:53 »
Porównując do naszych podwyżek w ramach modernizacji i kwoty podwyżki na 2019 to zadowoleni jesteście ?
Jak myślicie warto przyjechać na protest ?
Czy olewamy ?
Zapytaj się swoich szefów jaką propozycję poza modernizacyjną podwyżką dało nam MSWiA  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:43:37 »
Wiesz kojarzysz mi się z rozbiciem związku "S", próbą łamania protestu, skłócaniem i dzieleniem strażaków, wspieraniem obecnej polityki za kasę i awans = nic szczytnego nie wnosisz poza niezgodą i takim wielu Cię zapamięta. Co wcale mnie nie cieszy, a smuci. Cóż "Pecunia non olet".

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:48:26 »
Wiesz kojarzysz mi się z rozbiciem związku "S", próbą łamania protestu, skłócaniem i dzieleniem strażaków, wspieraniem obecnej polityki za kasę i awans = nic szczytnego nie wnosisz poza niezgodą i takim wielu Cię zapamięta. Co wcale mnie nie cieszy, a smuci. Cóż "Pecunia non olet".
Czy tak ciężko zapytać :P No zapytaj... Podburzasz ludzi i nic wiecej.
Chyba że nic ci nie mówią... Jesteś typowym krzykaczem który nie wiele wie...
Co do moich awansów już jeden tutaj był kóry pisał bzdury! Przeszedłem wszystkie szczeble w pionie operacyjnym i to poklei.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 15, 2018, 13:32:07 »
Do ciebie to i nawet krzykiem się nie dotrze. Tylu Ci tłumaczy, a Ty dalej swoje z zerem szacunku dla innych poglądów.
Ty właśnie jesteś typowym rozdzielaczem i wielu przede mną Ci to wytknęło - wystarczy poczytać na tym forum.

Poza tym widzieliście jaki ma stosunek do protestu i do nas 01
Zobaczcie http://www.radiomaryja.pl/informacje/kg-psp-chcialbym-zeby-strazacy-zarabiali-wiecej/

Chciałby abyśmy więcej  zarabiali. To spełnijcie postulaty, które już za PO-PSL na protestach wspierał min. Zieliński, które były obiecywane w kampanii wyborczej i zaraz po niej m.in. płatne 100% L4, płatne nadgodziny wg stawki z uposażenia, a teraz zgodnie z wyrokiem Trybunału Europejskiego z 21.02.2018 również płatne za dyżury domowe.

Może 01 zrzeknie się 50% uposażenia z 21tys. Byłaby to kwota 10 tys zł. Wówczas 10 tys strażaków (czyli 1/3 z PSP) dostałoby po 100zł.  Widać skalę "patologii". A i tak większość rzeczy ma za darmo (mieszkanie, samochód, komputer, telefon). To nas miałby wspierać?
01 broni budżetu kraju cyt. "Szef PSP dodał, że chciałby, aby strażacy zarabiali więcej, „ale budżet państwa nie jest rozciągliwy i rząd musi ważyć wszystkie sprawy”.

Dlaczego broni budżetu kraju. Czyżby był politycznym premierem, ministrem ?
Jest naszym przedstawicielem i ma zadbać o budżet PSP, o należne nam uposażenie. O budżet kraju niech się martwią rządzący.

Tak jak polityczne tuby obecnego rządu rzuca cyframi z ustawy modernizacyjnej, dodaje kwotę podwyżki z 2016 roku (przecież ustawa z 15.12.2016 tego roku nie obejmowała) dodaje podwyżkę z 2019 (dzielenie skóry na niedźwiedziu, który biega po lesie) i mówi średnio o 800zł podwyżki. Średnio - jeden 600, drugi 1000 i jest średnio 800zł ? Jest.
Jeszcze od tych kwot odjęto pieniądze na dodatki, które nie każdy otrzyma. Więc jakie 800zł?

Jak policzycie to wyjdzie, że dostaniemy max 650zł i to brutto. Płakać i śmiać się. Policzcie sobie.

I nie chodzi mi to aby być krzykaczem, tylko wielu trzeba uświadomić jak to wygląda i o co chodzi w proteście, bo nastawiają nas nawet w tym wywiadzie przeciwko lekarzom, nauczycielom, a nawet przeciwko nam, że w KW czy w KG zarabiają bóg wie ile. To nieprawda. Wszyscy jedziemy na zbliżonym wózku i nie dajmy się podzielić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 13:36:37 wysłana przez Florek-112 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 15, 2018, 13:38:37 »
Do ciebie to i nawet krzykiem się nie dotrze. Tylu Ci tłumaczy, a Ty dalej swoje z zerem szacunku dla innych poglądów.
Ty właśnie jesteś typowym rozdzielaczem i wielu przede mną Ci to wytknęło - wystarczy poczytać na tym forum.

Poza tym widzieliście jaki ma stosunek do protestu i do nas 01
Zobaczcie http://www.radiomaryja.pl/informacje/kg-psp-chcialbym-zeby-strazacy-zarabiali-wiecej/

Chciałby abyśmy więcej  zarabiali. To spełnijcie postulaty, które już za PO-PSL na protestach wspierał min. Zieliński, które były obiecywane w kampanii wyborczej i zaraz po niej m.in. płatne 100% L4, płatne nadgodziny wg stawki z uposażenia, a teraz zgodnie z wyrokiem Trybunału Europejskiego z 21.02.2018 również płatne za dyżury domowe.

Może 01 zrzeknie się 50% uposażenia z 21tys. Byłaby to kwota 10 tys zł. Wówczas 10 tys strażaków (czyli 1/3 z PSP) dostałoby po 100zł.  Widać skalę "patologii". A i tak większość rzeczy ma za darmo (mieszkanie, samochód, komputer, telefon). To nas miałby wspierać?
01 broni budżetu kraju cyt. "Szef PSP dodał, że chciałby, aby strażacy zarabiali więcej, „ale budżet państwa nie jest rozciągliwy i rząd musi ważyć wszystkie sprawy”.

Dlaczego broni budżetu kraju. Czyżby był politycznym premierem, ministrem ?
Jest naszym przedstawicielem i ma zadbać o budżet PSP, o należne nam uposażenie. O budżet kraju niech się martwią rządzący.

Tak jak polityczne tuby obecnego rządu rzuca cyframi z ustawy modernizacyjnej, dodaje kwotę podwyżki z 2016 roku (przecież ustawa z 15.12.2016 tego roku nie obejmowała) dodaje podwyżkę z 2019 (dzielenie skóry na niedźwiedziu, który biega po lesie) i mówi średnio o 800zł podwyżki. Średnio - jeden 600, drugi 1000 i jest średnio 800zł ? Jest.
Jeszcze od tych kwot niech ktoś odejmie pieniądze na dodatki, które nie każdy otrzyma. Więc jakie 800zł?

Jak policzycie to wyjdzie, że dostaniemy max 650zł i to brutto. Płakać i śmiać się. Policzcie sobie.

I nie chodzi mi to aby być krzykaczem, tylko wielu trzeba uświadomić jak to wygląda i o co chodzi w proteście.
Proponuje tłuczku wrócić do szkoły! 10 tyś : 10 000 = 1 zł!
Słuchaj jak mojego PITa (oświadczenia majątkowego) podzielisz na 12 wyjdzie, że jako strażak zarabiam około 10 000 zł (fakt dorabiam)... Tak wyszło 21 tyś. zł KG... KG zarabia średnio około 16-17 tyś. zł...  Jak na szefa 30 000 ludzi to nie są jakieś kokosy. Dyrektor firmy w której teraz zlecenie wykonuje zarabia x10 razy tyle... I zatrudnia 200 osób.
Wilki piewco protestu dowiedz się proszę jaką propozycję podwyżki złożyło MSWiA... Czy może nie wiesz, nie potrafisz? I nikogo nie znasz...  Powiedz jakie postulaty MSW spełni...
Oby strażacy liczyli lepiej od ciebie... Proponuje powrót do szkoły podstawowej...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:15:20 »
Masz rację i potrafię się do tego przyznać, że się pomyliłem.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:16:06 »
Coraz gorzej się to wszystko czyta a kolejne posty nie wnoszą nic do sprawy poza wymyślniejszymi inwektywawi majacymi uderzyć  w oponenta  (niezależnie od strony sporu). PANOWIE SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:20:19 »
Cytuj
Wilki piewco protestu dowiedz się proszę jaką propozycję podwyżki złożyło MSWiA... Czy może nie wiesz, nie potrafisz? I nikogo nie znasz...  Powiedz jakie postulaty MSW spełni...

No więc jakie są te propozycje?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:24:08 »
Coraz gorzej się to wszystko czyta a kolejne posty nie wnoszą nic do sprawy poza wymyślniejszymi inwektywawi majacymi uderzyć  w oponenta  (niezależnie od strony sporu). PANOWIE SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM

Też masz rację. Przepraszam wszystkich.
Ale trudno się co dziwić gdy na forum dyskutuje 01, jego świta, która nie uznaje odmiennych zdań.

Do Euinox.
Tak. Nie mam znajomych i nie mam wiedzy większej niż przepisy i "przecieki" - jak 99% strażaków.
Więc może pochwal się tą wiedzą nt. propozycji MSWiA - niech się wszyscy dowiedzą, niech będzie transparetnie, a nie wiedza dla wybranych.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:30:37 »
Do Euinox.
Tak. Nie mam znajomych i nie mam wiedzy większej niż przepisy i "przecieki" - jak 99% strażaków.
Więc może pochwal się tą wiedzą nt. propozycji MSWiA - niech się wszyscy dowiedzą, niech będzie transparetnie, a nie wiedza dla wybranych.
Przecież "S" nie protestuje, nie interesuje się, w dupie ma los strażaków... Więc jakim cudem o wszystkim wie pierwsza i jako pierwsza jest pytana o zdanie...
Ja nie chcę aby to było transparentne wręcz wole poczekać na reakcję w sumie do wtorku jeszcze tylko 3 dni... Niech wszyscy wielcy piewcy protestu cokolwiek się zaangażują w pozyskiwanie informacji niech pokaż jaja niech zadzwonią do swoich przewodniczących wojewódzkich/krajowych...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:35:29 »
Wiesz. Znów będę niegrzeczny osobiście. Piszesz jakby Ci wystawała "Słoma z butów", albo nic nie są warte te propozycje.
A teraz ponawiam.
Prośba nas, strażaków, czytających to forum.
Jakie są propozycje ?


Z drugiej strony jak to jest, że Ty z S-ki to wiesz przed przedstawieniem tego związkowcom we wtorek 18.09, którzy będą tam bez S-ki?
Ciekawe.
Albo nie wiesz i mącisz ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 14:48:58 wysłana przez Florek-112 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 15, 2018, 14:54:59 »
Wiesz. Znów będę niegrzeczny osobiście. Piszesz jakby Ci wystawała "Słoma z butów", albo nic nie są warte te propozycje.
A teraz ponawiam.
Prośba nas, strażaków, czytających to forum jest taka.
Jakie są propozycje ?
Na moje oko bomba, na spotkaniu było dwóch przedstawicieli mojego województwa czyli ja i kol. podoficer i obaj byliśmy zadowoleni. Była prośba podczas spotkania aby nie ujawniać tej informacji.
Ale zdradzę ci że już ktoś rozsyła informację w SMSach co prawda trochę pokręcił ale w szczegółach w zasadzie tylko jeden punkt się nie zgadza i trochę daty wejścia w życie.
Z drugiej strony jak to jest, że Ty z S-ki to wiesz przed przedstawieniem tego związkowcom we wtorek 18.09, którzy będą tam bez S-ki?
Ciekawe.
Albo nie wiesz i mącisz ?
Bez "S"? No bez jaj... To po cholere by z nami się spotykali  :rofl: Poza tym w zespole negocjacjacyjnymm jesli mnie pamięć nie myli bylo dwóch przedstawicieli "S"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 15:07:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 15, 2018, 15:13:47 »
Dziś manifestacja S nauczycieli. To nie są agenci sb? . Ich tak samo pomineli jak nas . I zostali potraktowani jak inne związki.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 15, 2018, 15:19:32 »
Dziś manifestacja S nauczycieli. To nie są agenci sb? . Ich tak samo pomineli jak nas . I zostali potraktowani jak inne związki.
Oczywiście idą ramie w ramie z ZNP? No chyba nie prawda?
Dziwaki... Nie poszli z większością… Czemu to robią sami skoro mogą z innymi nauczycielami. Może jednka strażacy z "S" nie są tak głupi jak się ich tutaj maluje  :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 15:28:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 15, 2018, 15:32:26 »
No dobrze poczekamy zobaczymy co MSWiA proponuje.
Choć szczerze rewelacji się nie spodziewam - raczej marnych lipnych obietnic, bo przecież kluczowe jest aby nie zepsuć wizerunku rządu protestem 02.10 przed wyborami.
A ja uważam, że protest i tak powinien się odbyć, bo już niespełnione jedne mamy.

Proszę nie szufladkować ludzi zrzeszonych w ZNP, bo z reguły są to zwykli ludzie walczący o swój lepszy byt.
A to, że kiedyś kierownictwo za stołki i kasę babrało się w polityce, to i obecna nasza S-ka tak robi i tych historia rozliczy, albo kolejna władza polityczna i kolejna S-ki.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 15, 2018, 15:48:57 »
No i za chwile się dowiemy, że porozumienie i ustępstwa ze strony rządowej, to skutek nie narastającego buntu w służbach przejawiającego się narastającą akcją protestacyjną, a są wynikiem tajnych działań przeciwników protestu  :rofl:

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 15, 2018, 18:10:45 »
Jeżeli to ma być taka niespodzianka jak ten projekt nowego przepisu kwalifikacyjnego to ja dziekuje.

Offline stepa88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 15, 2018, 19:58:26 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 15, 2018, 20:41:24 »
http://www.radiomaryja.pl/informacje/kg-psp-chcialbym-zeby-strazacy-zarabiali-wiecej/
Ktoś potrzebuje do tego jakiś komentarz?
W artykule jest conajmniej kilka przekłamań... Np. Liczebność zz. Najgorsze w tym wszystkim że KG martwi sie o nauczycieli nie strażaków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 488
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 15, 2018, 20:42:48 »
moim zdaniem po tym wywiadzie protest powinien 2.10.18.r rozpocząć się pod KG z jednym transparentem Dziękujemy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 21:23:44 wysłana przez Tomala7777 »

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 15, 2018, 22:06:56 »
Cytuj
moim zdaniem po tym wywiadzie protest powinien 2.10.18.r rozpocząć się pod KG z jednym transparentem Dziękujemy
Zgodzę się w 100%. To jest wstyd i hańba. Nasz 01 martwi się bardziej o nauczycieli niż o swoich ludzi. Najgorsze jest w tym to że gada jak polityk (tylko taki gorszego sortu), podaje jakieś śmieszne liczby. Powinien zacząć od tego że na najniższych grupach to jest jakieś 2000zł. Skoro twierdzi że podwyżka to już 800zł to wynika z tego że nie tak dawno Ci z niskich stołków brali całe 1500 na łape. Tak dokładnie operuje tymi cyferkami tylko zapomniał powiedzieć że jakieś 53 zł nie trafiło do kieszeni strażaków tylko h...j wie gdzie.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 16, 2018, 06:05:39 »
Po pierwsze nie będzie żadnego przełomu co do podwyżki..
Cytuj
Szef PSP przypomniał, że od 1 stycznia 2019 tzw. ustawa modernizacyjna zagwarantuje strażakom kolejną podwyżkę, która wyniesie średnio 309 zł
Po drugie..
Cytuj
mogą być ustępstwa w sprawie powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego. Zapowiedziano również zgodę na pozostawienie 25-letniego okresu służby, ale podkreślono żądanie likwidacji określenia wieku, od którego funkcjonariusze mogą przechodzić na emeryturę

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:43:02 »
Masz 100% rację. Przypuszczam, że zaproponują jedynie zniesienie limitu wieku 55 lat, a z finansowych rzeczy "figę" i będą nas oczerniać, że przecież poszli na ustępstwa, a my dalej protestujemy. Myślę, że o takie medialne zagranie chodzi. Bo po co się spotykać jak wiadomo od dawna jakie mamy postulaty.

Po tym co powiedział ostatnio Zieliński  naprawdę widzę "figę".  Zaproponują coś w nowej ustawie na lata 2021-24,ale przecież wtedy wielu z nas będzie na emeryturach, sytuacja gospodarcza może się zmienić, no i przecież nie będą już rządzić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2018, 20:24:48 wysłana przez Florek-112 »

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 18, 2018, 16:46:18 »
Dzisiaj 18.09 i miało się coś okazać. Czy ktoś coś wie?