Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346533 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:57:13 »
6 lat stażu po aspirantce czyli razem 8, dowódca zastępu 200zl dodatku służbowego , ratownik medyczny. Technik w kwatermistrzostwo około 1200 zł dodatku i co dobrze ?
Może ma 1200, bo ma średnie i przy mniejszym dodatku nikt nie chcę wziąć odpowiedzialności. Nawet Ty nie chcesz się zamienić
Moja rada. Idź na studia i to w tym roku, teraz. Zanim się zestarzejesz.  ;-) Z czasem będziesz oficerem (Korpus oficerski zarabia więcej),  starzy pójdą na emki, dojrzejesz do dowodzenia, obrzydnie Ci oglądanie nieszczęść przy akcjach i za 7-8 lat czyli przy 15 latach służby będzie lepiej.
Trochę wiary w siebie i naprawdę życzę Ci jak najlepiej. 😊
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 11:10:29 wysłana przez Florek-112 »

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:07:20 »
6 lat stażu po aspirantce czyli razem 8, dowódca zastępu 200zl dodatku służbowego , ratownik medyczny. Technik w kwatermistrzostwo około 1200 zł dodatku i co dobrze ?

A możesz chociaż przybliżyć w jakiej komendzie albo chociaż regionie Polski takie jaja są?

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:10:33 »
Niewiem jak w innych kp ale u mnie to w biurze same zdrowe konie , pomijając brak mózgu tylko. Wszystko z dodatkami +1000zl gdzie podział ma około 200zl. Nie wspominając o tym, że ludzi z podzialu się traktuje jak jakiś gorszy sort. Naprawdę nie mam nic do ludzi, którym zdrowie nie pozwoliło na służbę w podziale. Ale ludzi trzeba szanować nieważne czy to śmieciarz czy dyrektor.

Kwintesencja PSP. Stary bolszewicki podział MY- ONI wiecznie żywy. Jak na takich podstawach można budować tzw. solidarność zawodową w obliczu np. protestu? Jak inni mają nas szanować, skoro sami nie szanujemy siebie? Żenujące...

Cytuj
Tu nie chodzi o to, kto ma się przenieść do biura czy na PB , tylko o to by była zachowana  w miare równowaga w dodatkach służbowych a nie kosmiczne rozbieżności. U mnie w komendzie jak zapytano się czy ktoś z biura chce przejść na PB był wielki smiech ( za te ochłapy w dodatku))

Odwracając sytuację. Jak zapytano się podziałowców, który z nich chce iść do biura to byli jacyś chętni na przeprowadzkę?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:54:30 »
Dlaczego zaraz bolszewicki. Po prostu ludzie są sfrustrowani, bo będą podwyżki,  a zarabiać będziemy mniej jak w Lidlu,  a tam jeszcze pakiety zdrowotny i fitness. Tak nie powinno być. Po 10 laurach służby każdy  strażak powinien mieć koło średniej krajowej.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:56:20 »
Widzę, że rozmowa na temat podwyżek zeszła na drugi plan, bo ważniejsze jest wytykanie sobie kto ma lepiej, a kto gorzej.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Podział by chciał jak największą kasę za jak najmniejszą odpowiedzialność. W biurze chcą jak największe dodatki, bo przecież nie mają możliwości dorobienia. Na SK chcieliby dostawać szkodliwe za zarwaną nockę przy pisaniu meldunków po wichurze lub połówkę do emy, bo podziałowiec wyjedzie do posypania plamy oleju sorbentem lub pogonić kilka os i już mu idzie do 0,5%.

Każdy system ma swoje plusy i minusy - 8godzinny wie, że wróci do domu, bo jedyne co może mu się stać to sufit na głowę spaść. Zmianowiec cieszy się, że dzwonki zagrają na zmianie służby i zamykając za sobą drzwi od jednostki nie przejmuje się niczym do następnej służby czy dyżuru.

W moich stronach błaga się, żeby ktoś poszedł do biura albo na SK.

Nie mam wiele stażu, ale mogę już po kilku latach powiedzieć, że zawsze będzie w naszej formacji źle, bo zazdrość Polaka jest ponad wszelkie miary :)

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:02:10 »
Dlaczego zaraz bolszewicki. Po prostu ludzie są sfrustrowani, bo będą podwyżki,  a zarabiać będziemy mniej jak w Lidlu,  a tam jeszcze pakiety zdrowotny i fitness. Tak nie powinno być. Po 10 laurach służby każdy  strażak powinien mieć koło średniej krajowej.

Florek, masz absolutną rację. Chodzi mi tylko o postawę co poniektórych i brak wzajemnego szacunku. Na takim lichym fundamencie nigdy nie zbudujemy silnej formacji, a inni będą nas mieli za niepoważne, kłótliwe środowisko. I to się niestety potwierdza.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:08:20 »
Niewiem jak w innych kp ale u mnie to w biurze same zdrowe konie , pomijając brak mózgu tylko. Wszystko z dodatkami +1000zl gdzie podział ma około 200zl. Nie wspominając o tym, że ludzi z podzialu się traktuje jak jakiś gorszy sort. Naprawdę nie mam nic do ludzi, którym zdrowie nie pozwoliło na służbę w podziale. Ale ludzi trzeba szanować nieważne czy to śmieciarz czy dyrektor.

Kwintesencja PSP. Stary bolszewicki podział MY- ONI wiecznie żywy. Jak na takich podstawach można budować tzw. solidarność zawodową w obliczu np. protestu? Jak inni mają nas szanować, skoro sami nie szanujemy siebie? Żenujące...

Cytuj
Tu nie chodzi o to, kto ma się przenieść do biura czy na PB , tylko o to by była zachowana  w miare równowaga w dodatkach służbowych a nie kosmiczne rozbieżności. U mnie w komendzie jak zapytano się czy ktoś z biura chce przejść na PB był wielki smiech ( za te ochłapy w dodatku))

Odwracając sytuację. Jak zapytano się podziałowców, który z nich chce iść do biura to byli jacyś chętni na przeprowadzkę?
O czym Ty piszesz? Jakie dzielenie . Podział poprostu upomina się o swoje bo jest dymany. To wyjedziecie na naszym garbie bo dzięki nam macie przywileje których byście nie mieli w biurach. I to wam powinno wystarczyć. Bo jest masa " strażaków" którzy jedyny ogien widzieli jak papierosa odpalali.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:14:41 »
Zobacz jak wygląda Polska,pierwszy i drugi sort.W straży,podział i biuro.Skłóconymi lepiej rządzić w myśl zasady DZIEL I RZĄDŻ.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:31:17 »
Podział domaga się tylko takich zarobków jak biuro . Nie chcemy wam odbierać przywilejow, niechcemy wam zmieniać czasu pracy,  niechcemy ingerować w wasze sprawy. Chcemy tylko godnie zarabiać !

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:36:40 »
Człowieku czy ty rozumiesz, że jeśli w systemie codziennym będzie się zarabiać tyle samo co na podziale to nikt nie będzie przechodził do biura. Kasa to chyba jedyna forma zachęcenia kogoś do przejścia na 8 godz.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:55:29 »
Człowieku czy ty rozumiesz, że jeśli w systemie codziennym będzie się zarabiać tyle samo co na podziale to nikt nie będzie przechodził do biura. Kasa to chyba jedyna forma zachęcenia kogoś do przejścia na 8 godz.
Ok wszystko się zgadza.Tylko dlaczego podział czyli część która dziś protestuje nie jest wspierana przez biuro. Nie chcę tu nikogo poróżniać ale wielokrotnie kiedy słyszę co tam w związkach, ile dostaniemy...po czasie słyszę słowa krytyki.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:08:47 »
Niewiem jak w innych kp ale u mnie to w biurze same zdrowe konie , pomijając brak mózgu tylko. Wszystko z dodatkami +1000zl gdzie podział ma około 200zl. Nie wspominając o tym, że ludzi z podzialu się traktuje jak jakiś gorszy sort. Naprawdę nie mam nic do ludzi, którym zdrowie nie pozwoliło na służbę w podziale. Ale ludzi trzeba szanować nieważne czy to śmieciarz czy dyrektor.

Kwintesencja PSP. Stary bolszewicki podział MY- ONI wiecznie żywy. Jak na takich podstawach można budować tzw. solidarność zawodową w obliczu np. protestu? Jak inni mają nas szanować, skoro sami nie szanujemy siebie? Żenujące...

Cytuj
Tu nie chodzi o to, kto ma się przenieść do biura czy na PB , tylko o to by była zachowana  w miare równowaga w dodatkach służbowych a nie kosmiczne rozbieżności. U mnie w komendzie jak zapytano się czy ktoś z biura chce przejść na PB był wielki smiech ( za te ochłapy w dodatku))

Odwracając sytuację. Jak zapytano się podziałowców, który z nich chce iść do biura to byli jacyś chętni na przeprowadzkę?
O czym Ty piszesz? Jakie dzielenie . Podział poprostu upomina się o swoje bo jest dymany. To wyjedziecie na naszym garbie bo dzięki nam macie przywileje których byście nie mieli w biurach. I to wam powinno wystarczyć. Bo jest masa " strażaków" którzy jedyny ogien widzieli jak papierosa odpalali.

Dobrze, dobrze. Nie denerwuj się tak. Wszyscy już wiemy, że jesteś turboratownik, urabura szef podwóra, full power 24 hour- no toilet no shower i tak dali...
Moja propozycja dla Ciebie jest następująca. Niech PSP składa się tylko z podziału bojowego wraz z całym dobrodziejstwem biurokratycznego inwentarza. Niech za całą papierologię odpowiadają "prawdziwi ratownicy", a nie "bezmózgi" i tacy, którzy ogień widzą tylko gdy "odpalają papierosa". Sądzę, że to rozsądne panaceum na trapiące Cię rozterki emocjonalne.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:14:34 »
Dowódca zastępu 200zl dodatku, technik 1300zl pozdrawiam

6 lat stażu po aspirantce czyli razem 8, dowódca zastępu 200zl dodatku służbowego , ratownik medyczny. Technik w kwatermistrzostwo około 1200 zł dodatku i co dobrze ?

No to ten technik ma 1200 czy 1300 służbowego w końcu?  :gwiazdki: Powtarzam - jeśli jest tam tak dobrze i bezmózgowa małpa się tam odnajduje - idź na 8h, odetchniesz (jako osoba wybitnie wykształcona), przyniesiesz więcej pieniędzy do domu.

Głos podziału, ja pier... jrg z 200 własnymi wyjazdami rocznie, 6 osób na zmianie i ciągłe rozkminy jak to dymani jesteście? Częsty scenariusz.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:15:23 »
Gościu powiedz mi czy to normalne jest że dowódca zmiany na podziale zarabia tyle co sekretarka?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:16:32 »
Załatw jej kwitek z wypłaty i jego kwitek, wtedy pogadamy. Konkretne kwoty brutto lub netto.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:27:38 »
Nie będę Ci nie swoich kwitków wrzucal. Zobacz sobie jaka jest średnia w straży i powiedz kto na podziale ja zarabia.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:33:02 »
Jeśli piszesz prawdę, współczuj, bo to bardzo mało jak na to stanowisko.

U mnie dca zastępu brutto 590, technik 450. Rownież brutto. Macie lokalny problem. Wysokości dodatków są ogólnodostępne dla funkcjonariuszy.

Ps. Na przyszłość radzę trochę uważać na słowa, kiedyś jakiś bezmózg w przypływie emocji może pozbawić Cię zdolności do służby w pb. A nie, stop. Mocni jesteśmy tylko w internecie..
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:45:28 »
Zapytaj znajomych z Podkarpacia , lubelskiego, świętokrzyskiego na jakie dodatki można liczyć na pb.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 15, 2018, 13:57:24 »
Podział domaga się tylko takich zarobków jak biuro . Nie chcemy wam odbierać przywilejow, niechcemy wam zmieniać czasu pracy,  niechcemy ingerować w wasze sprawy. Chcemy tylko godnie zarabiać !
Sensowne co możemy wymagać na podziale i co uważam powinno być to średnia krajowa po 10 latach służby.
Ale biuro musi mieć więcej, bo nikt tam nie będzie chciał pracować, bo wcale nie jest tak że masz wolne po 16.00.
A jak zamiast biurowych będą cywile, to zapomnij że będą o nas jakkolwiek walczyć.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 15, 2018, 14:08:43 »
... Ale biuro musi mieć więcej, bo nikt tam nie będzie chciał pracować, bo wcale nie jest tak że masz wolne po 16.00.
A jak zamiast biurowych będą cywile, to zapomnij że będą o nas jakkolwiek walczyć.
A mundurowi to walczą, wszystko zależy od charakteru człowieka niezależnie cywila czy mundurowego ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 15, 2018, 15:54:58 »
Dwie różne kwoty padają jedna to 80-90 mln zł. czyli wyliczona w prosty sposób skoro na 60% odpłatności wystarcza obecna kwota to wystarczy zwiększyć ją o brakującą i jest oki. Druga kwota to 75-80 mln zł w przypadku liczenia nadgodzin każdemu wg wynagrodzenia i ja uważam tą drugą metodę za lepszą.
Chyba coś pomyliłeś, albo ja nie zrozumiałem.
Jak 100% (60 + 40) minimalnego uposażenia strażaka (bo od tego są obecnie liczone nadgodziny) może dać większą kwotę niż 100% od każdego wynagrodzenia? Przecież takich co mają minimalne to chyba nie ma (musiałby mieć dodatek 0zł).
No chyba że porównujesz 100% minimum z 60% aktualnych uposażeń.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 15, 2018, 16:55:32 »
Chyba coś pomyliłeś, albo ja nie zrozumiałem.
Jak 100% (60 + 40) minimalnego uposażenia strażaka (bo od tego są obecnie liczone nadgodziny) może dać większą kwotę niż 100% od każdego wynagrodzenia? Przecież takich co mają minimalne to chyba nie ma (musiałby mieć dodatek 0zł).
No chyba że porównujesz 100% minimum z 60% aktualnych uposażeń.
Nie masz racji i polecam art. 97 c ustawy o PSP tam pisze jak się liczy kwotę.
Przeciętne uposażenie....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 15, 2018, 22:26:42 »
Nie wystarczy dołożyć 40 % gdyż obecnych środków chyba około 105 mln.  nie starcza na wypracowane nadgodziny za które płaci się 60 % przeciętnego uposażenia ( bardzo wiele komend łata braki w kasie na nadgodziny środkami z wakatów). Tak więc trzeba by dołożyć sporo więcej niż 40 % aby system się zazębił dla przeciętnego uposażenia nie wspominając już o 100% odpłatności powiązanej z pensją konkretnego funkcjonariusza. 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 16, 2018, 11:06:10 »
Panowie Strażacy , po waszych postach nie dziwcie się, że nie ma zgrania w PSP, ZZ nie robia tego co powinny itd. itp. Jeden napisze o kolosalnych różnicach w dodatku (u mnie było to samo), a drugi uważa, że to bajka i już wylewa wiadro pomyj, bo u niego 01 miał więcej rozumu i sprawiedliwie dzielił.
Pracowałem w biurze i na podziale, byłem w ZZ i z niego wystąpiłem, szanowałem 01 i później uważałem, że nie wart jest nawet pracy w PSP, a dlaczego wyjaśniam.
W biurze zacząłem pracować jako młody oficer po szkole- nie patrzyłem na zarobki, gdzie lepiej itd.- dodatek wówczas to 5 zł. Po prostu 01 tak zdecydował pomimo mojego niezadowolenia. Męczyłem się wówczas, bo nie to było moim zainteresowaniem. Nie pomogły nawet wzrosty dodatku gdy w kulminacyjnym momencie zaproponowano mi jeden z nizszych dodatków w biurze- 800 zł. Zdecydowałem się na podział i jako d-ca zmiany otrzymałem 250 zł. dodatku ( inni d-cy mieli do 100 zł. więcej). Nie patrzyłem na wynagrodzenie, jakoś pracy itp. tylko realizowałem swoje marzenia. Wówczas 01 mi powiedział- powrotu do biura nie masz (tak też było do emki). Tak też się stało. Wiek, pogarszający się stan zdrowia, a co najważniejsze doświadczenie zawodowe nic nie znaczyło dla 01 i zmuszony byłem odejść na emę. Pracy w biurze już dla mnie nie było, a co najważniejsze zaden z biura nie miał ochoty na zamianę stanowiska- powód, bo dla nich najważniejsza była utrata kasy (różnica to 1000zł.) i wiedza że przy każdej podwyżce będą stratni (słowa każdego z biurowców- przynajmniej u mnie). Proszę Was nie piszcie takich bzdur, że w biurze na tym samym zaszeregowaniu co na podziale mają mniejsze wynagrodzenie. Najwyższe stanowisko na podziale- d-ca zmiany to wynagrodzenie technika w biurze (jedno z najniższych).
Druga kwestia ZZ- odeszłem, bo uważałem że głównym i podstawowym zadaniem ZZ jest ochrona praw pracowniczych strażaków zwłaszcza na swoim podwórku. Podchodziłem do tego powaznie i nie patrzyłem czy to biurowiec czy podziałowiec, ale nie zgadzałem się aby taki rozrzut wynagrodzenia był w komendzie. Wielkim sukcesem było stworzenie widełek w grupie, ale jak zobaczyłem że i tu wykorzystuje się luki (01 dla biura traktował wartość górną widełek, dla podziału niższą) przy aprobacie zarządu ZZ, stwierdziłem że to walka z wiatrakami. Dodam tylko, że dodatek motywacyjny obowiązywał tylko w biurze.
Różnica w podejściu do 01- tak przestałem szanować 01 (co zgodnie z moim honorem oficerskim nie było zgodne), bo sposób traktowania moich podwładnych, samego mnie, a przede wszystkim plamienie munduru strażaka było dla mnie nie do przyjęcia.
Dlatego koledzy strażacy póki nie będzie Was szanował Wasz 01 to i nie będzie jakiegokolwiek szacunku w danej Komendzie nie mówiąc już o całości PSP. jestem przekonany, że żadne protesty, tworzenie nowych ZZ, zrzucania winy na biuro-podział itp. nie polepszą sytuacji w sprawie podwyżek etc.
Jedyną możliwością polepszenia sytuacji w PSP jest PRAWO WYBORU STRAŻAKÓW SWOJEGO 01 i tego życzę.     

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 16, 2018, 20:35:50 »
Temat podwyżek !!! Nie podział kontra biuro . Poza tym szanujmy się bo jeśli sami tego nie zrobimy to nikt nas nie uszanuje .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)