Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346417 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 14, 2018, 14:03:54 »
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 14, 2018, 17:31:20 »
"Komendant Główny PSP przekazał, że:
- wyznaczył dwóch przedstawicieli związku - Mieczysław Gutmański (woj. kujawsko-pomorskie i Andrzej Skomra (woj. podkarpackie) do zespołu, który wypracuje rozwiązania dotyczące rozdziału środków na podwyżki dla strażaków w 2019 roku. ;"

To mówi wszystko, KG sobie wyznacza kto z ZZ będzie z nim współpracował, a w sumie dla niego  :gwiazdki: a jeszcze większy cyrk, że ci dwaj panowie na to się zgodzili. W ogóle ktoś wie kim oni są, że mają mieć głos przy podwyżkach strażaków? KG ustala kto jest przedstawicielem ZZ, na pewno nie takiego który ma w nazwie NSZZ  :angry: musi coś rypnąć i oby jak najszybciej, żeby tylko budynki się nie zawaliły, bo będzie niektórym na głowy padało i klima kiepsko na zewnatrz działa  :rofl:
Jeden z-ca d-cy JRG a drugi nawet nie wiem. KP PSP Golub Dobrzyń i JRG Nr 2 Rzeszów. Prawie dwa końca Polski. Może 01 chce sprawdzić która strona ma gorzej - lepiej. Teraz widać że Pan JNP01 ma Prezydia związków głeboko w dupie skoro nie spotyka się, nie pyta o zdanie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 14, 2018, 18:07:22 »
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.
Na razie z tego co słyszałem tylko "S" poznała poznała propozycję rozdziału środków od strony służbowej... Ma ona wyglądać tak że w czynnik stały trafi 260 zł (przy czym podwyżka dla żadnego strażaka nie może być niższa niż 250 zł) 49 zł ma trafić na pochodne natomiast 10 zł (różnica miedzy 260 a 250) ma chociaż trochę przywrócić równowagę miedzy grupami. Propozycja taka została przedstawiana przez KG podczas spotkania z szefem SSP "S".
Jeden z-ca d-cy JRG a drugi nawet nie wiem. KP PSP Golub Dobrzyń i JRG Nr 2 Rzeszów. Prawie dwa końca Polski. Może 01 chce sprawdzić która strona ma gorzej - lepiej. Teraz widać że Pan JNP01 ma Prezydia związków głeboko w dupie skoro nie spotyka się, nie pyta o zdanie...
SIUSIEK przeczytaj pismo które ci załączam może ci trochę obraz rozświetli bo bazując na propagandzie co poniektórych strażaków to można całkiem zgłupieć.
Każdy kto pisze że KG tych dwóch ludzi wyznaczył po prostu kłamie... KG poprosił przedstawicieli "S" o ich wyznaczenie gdyż nie wyobraża sobie negocjacji płacowych bez "S". "S" w tym momencie jest dwukrotnie liczniejsza od Floriana i 4-5 krotnie od PP.

[załącznik usunięty przez administratora]
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:07:03 »
Każdy kto pisze że KG tych dwóch ludzi wyznaczył po prostu kłamie... KG poprosił przedstawicieli "S" o ich wyznaczenie gdyż nie wyobraża sobie negocjacji płacowych bez "S". "S" w tym momencie jest dwukrotnie liczniejsza od Floriana i 4-5 krotnie od PP.
Przeczytaj raz jeszcze pismo które załaczyłeś potem swój post. Zastanów się nad tym i nie kompromituj się więcej.

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:21:42 »
S jest liczniejsze od Floriana zgoda .ale niedługo  bo jak nie przystapi do protestu to będzie odwrotnie ja sam się wpisze z się a za mną  cala jednostka

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:51:02 »
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.

A biura, SK to niby kiedy dostają?  Człowieku zapraszam do służby w systemie 8 godzinnym na etacie technika lub inspektora. Zobaczysz jakie to są kokosy. Po 8 latach w biurze przeszedłem na SK i uwierz mi że zarówno ja jak i moja rodzina w końcu odetchnęliśmy.
Wciąż zaległy urlop, praca popołudniami i w nocy, praktycznie każdy weekend zajęty, 0 nadgodzin płatnych ( w końcu człowiek przestaje je pisać bo i tak nie ma kiedy odebrać a jak odbiera to robota rośnie bo nie ma kto jej za ciebie zrobić), telefon wciąż przy uchu, zakres obowiązków długości Pana Tadeusza, wszystko na wczoraj i tabelki, tabelki, tabelki, tabelki. Wiesz o ile miałem większą wypłatę od kolegi z JRG, z którym jednego dnia przyszliśmy do służby i byliśmy na tej samej grupie? 100 zł STO PLN !!! Z tym że on jest podoficerem a ja aspirantem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2018, 20:11:25 »
S jest liczniejsze od Floriana zgoda .ale niedługo  bo jak nie przystapi do protestu to będzie odwrotnie ja sam się wpisze z się a za mną  cala jednostka
Mam duże wątpliwości czy przystąpi bo po spotkaniu z premierem i zapowiedzi zarezerwowania w budżecie państwa prawie 2,5 mld. zł na podwyżki dla budżetówki może się okazać że protest nie będzie konieczny :P
Teraz zastanów się nad kilkoma wątkami:
1. FZZSM (czyli OPZZ i FZZ) protestuje i chce pieniędzy a premier jedzie do "S" która tylko ostrzega że może zacząć protestować o czym to świadczy?
2. Termin podania propozycji podwyżek różni się tylko 1 dniem od terminu który narzuciła "S" grożąc protestem...
Jaki wniosek z tego co napisałem powyżej? Bo ja mam jeden groźba strajku Solidarności jest gorsza niż protest innych central... Patrz nawet KG w piśmie do "S" pisze o tym że nie widzi możliwości prowadzenia konsultacji na temat podwyżki bez "S"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 14, 2018, 20:29:53 »
Cytuj
-przejrzyste zasady  awansowania w tym wprowadzenie ścieżek  awansu zawodowego
-urealnienie stawek równoważników
-oczywiście podwyżka ale ściśle określona gdzie ma trafić
-urealnienie budżetów komend ze szczególnym uwzględnieniem nadgodzin
No musisz się na coś zdecydować bo tylko na nadgodziny żeby wypłacać 100% potrzeba ok.90 mln złotych. Myślę, że Twój plan jest całkowicie nierealny, szczególnie kiedy strażacy zastanawiają się czy zostać w służbie i słuchać śmiechów dookoła za jakie grosze ryzykują życiem. Większość interesują kwoty, które dadzą poczucie podwyżek a nie ochłapów.
Cytuj
Na razie z tego co słyszałem tylko "S" poznała propozycję rozdziału środków od strony służbowej... Ma ona wyglądać tak że w czynnik stały trafi 260 zł (przy czym podwyżka dla żadnego strażaka nie może być niższa niż 250 zł) 49 zł ma trafić na pochodne natomiast 10 zł (różnica miedzy 260 a 250) ma chociaż trochę przywrócić równowagę miedzy grupami. Propozycja taka została przedstawiana przez KG podczas spotkania z szefem SSP "S"
Wygląda na to, że wszystko jest już ustalone. Więc jaka tu rola Panów G i S? Zostanie im tylko przytaknąć i pewnie po to zaproponował ich KG.
Oczywiście ludzie wyleją wiadro gówna na ZZ z pytaniem gdzie jest moje 309 zł???
Następny kwiatek dodatek wielkomiejski. Już widzę kolego Equinox jak będziesz przekonywał 01, że się na to nie zgadzasz bo to kolejny z pomysłów typu "jak skutecznie poróżnić ludzi"

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2018, 21:21:38 »
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.
Na razie z tego co słyszałem tylko "S" poznała poznała propozycję rozdziału środków od strony służbowej... Ma ona wyglądać tak że w czynnik stały trafi 260 zł (przy czym podwyżka dla żadnego strażaka nie może być niższa niż 250 zł) 49 zł ma trafić na pochodne natomiast 10 zł (różnica miedzy 260 a 250) ma chociaż trochę przywrócić równowagę miedzy grupami. Propozycja taka została przedstawiana przez KG podczas spotkania z szefem SSP "S".
Jeden z-ca d-cy JRG a drugi nawet nie wiem. KP PSP Golub Dobrzyń i JRG Nr 2 Rzeszów. Prawie dwa końca Polski. Może 01 chce sprawdzić która strona ma gorzej - lepiej. Teraz widać że Pan JNP01 ma Prezydia związków głeboko w dupie skoro nie spotyka się, nie pyta o zdanie...
SIUSIEK przeczytaj pismo które ci załączam może ci trochę obraz rozświetli bo bazując na propagandzie co poniektórych strażaków to można całkiem zgłupieć.
Każdy kto pisze że KG tych dwóch ludzi wyznaczył po prostu kłamie... KG poprosił przedstawicieli "S" o ich wyznaczenie gdyż nie wyobraża sobie negocjacji płacowych bez "S". "S" w tym momencie jest dwukrotnie liczniejsza od Floriana i 4-5 krotnie od PP.

Ciebie już naprawdę oślepiło, gość pisze z imienia i nazwiska kogo chce widzieć ze swojej własnej i pokornej "S" (bo druga część dla niego nie istnieje) przy rozmowach a ty śmiesz jeszcze pisać że nikogo nie wyznaczył :gwiazdki:

Jeszcze trochę to zawnioskujesz o portret Super Pana wkażdej komendzie...łącznie z klęcznikiem. Żaden z postulatów nie został zrealizowany to co zrobić...wymyślić nowe, a wszystko miało być tak łatwo rozwiązane :cooo:

Pisałeś coś swojej propozycji nowej nazwy KSP i słusznie bo przy Twoim podejściu to powinno być coś w stylu AZOZG KG - Absolutnie Zależny Oddany Zawiązek Gwardii KG (nie mylić ze związkiem)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2018, 21:25:57 wysłana przez wylazoka »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2018, 21:50:52 »
No musisz się na coś zdecydować bo tylko na nadgodziny żeby wypłacać 100% potrzeba ok.90 mln złotych. Myślę, że Twój plan jest całkowicie nierealny, szczególnie kiedy strażacy zastanawiają się czy zostać w służbie i słuchać śmiechów dookoła za jakie grosze ryzykują życiem. Większość interesują kwoty, które dadzą poczucie podwyżek a nie ochłapów.
Dwie różne kwoty padają jedna to 80-90 mln zł. czyli wyliczona w prosty sposób skoro na 60% odpłatności wystarcza obecna kwota to wystarczy zwiększyć ją o brakującą i jest oki. Druga kwota to 75-80 mln zł w przypadku liczenia nadgodzin każdemu wg wynagrodzenia i ja uważam tą drugą metodę za lepszą. 
Skąd na to pieniądze? Sam dodatek wielkomiejski to ponad 16 mln zł więc wystarczy go nie wprowadzać a że te 6 największych miast w Polsce jeśli będzie decydować liczba ludności to raczej to nie wejdzie  :rofl:
Po drugie czy musimy dostać od razu 100% tylko np. w 2019 - 80% w 2020 -100%.
Wygląda na to, że wszystko jest już ustalone. Więc jaka tu rola Panów G i S? Zostanie im tylko przytaknąć i pewnie po to zaproponował ich KG.
Oczywiście ludzie wyleją wiadro gówna na ZZ z pytaniem gdzie jest moje 309 zł???
Następny kwiatek dodatek wielkomiejski. Już widzę kolego Equinox jak będziesz przekonywał 01, że się na to nie zgadzasz bo to kolejny z pomysłów typu "jak skutecznie poróżnić ludzi"

No chyba nie zarzucasz że szef SSP to też sojusznik KG? BO dojdziemy do wniosku, że każdy mający odmienne zdanie to związkowiec a każdy zgadzający się z KG to zdrajca ideałów związkowych... A to absurd. 
To dajmy im te 309 zł w stopień ale zróbmy listę gdzie KP/KM zbliżają się do średniej i poinformujmy, że przez 5 lat nikt (lub prawie nikt) nie otrzyma wyższego stopnia ani stanowiska? Co ty na takie tłumaczenie?
Co do dodatku wielkomiejskiego to już widzę awanturę w bratniej formacji jak się dowiedzą że w PSP dodatek "stołeczny" jest też w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu...A u nas czemu 6 miast a nie 10? Wprowadzenie go moim zdaniem graniczy z cudem w tym kształcie.
Ciebie już naprawdę oślepiło, gość pisze z imienia i nazwiska kogo chce widzieć ze swojej własnej i pokornej "S" (bo druga część dla niego nie istnieje) przy rozmowach a ty śmiesz jeszcze pisać że nikogo nie wyznaczył :gwiazdki:
No bo nie wyznaczył a zwrot "uprzejmie proszę" dla mnie nie jest żadnym żądaniem. Tak więc uprzejmie proszę przeczytaj pismo jeszcze raz bo na razie to ciebie całkiem zaślepiło.... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2018, 22:24:30 »
Cytat: 112psp link=topic=27461.msg343617#msg343617 datek=1534248234
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.

A biura, SK to niby kiedy dostają?  Człowieku zapraszam do służby w systemie 8 godzinnym na etacie technika lub inspektora. Zobaczysz jakie to są kokosy. Po 8 latach w biurze przeszedłem na SK i uwierz mi że zarówno ja jak i moja rodzina w końcu odetchnęliśmy.
Wciąż zaległy urlop, praca popołudniami i w nocy, praktycznie każdy weekend zajęty, 0 nadgodzin płatnych ( w końcu człowiek przestaje je pisać bo i tak nie ma kiedy odebrać a jak odbiera to robota rośnie bo nie ma kto jej za ciebie zrobić), telefon wciąż przy uchu, zakres obowiązków długości Pana Tadeusza, wszystko na wczoraj i tabelki, tabelki, tabelki, tabelki. Wiesz o ile miałem większą wypłatę od kolegi z JRG, z którym jednego dnia przyszliśmy do służby i byliśmy na tej samej grupie? 100 zł STO PLN !!! Z tym że on jest podoficerem a ja aspirantem.
Nie po to się uczyłem na strażaka żeby pracować w biurze. Widzisz u Ciebie różnica jest 100 zł różnicy a u mnie 1000 zl.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 14, 2018, 22:29:31 »
Cytat: 112psp link=topic=27461.msg343617#msg343617 datek=1534248234
Jeśli teraz podział pieniędzy nie dostanie to poziom wkurwienie ludzi już sięgnie zenitu. Ludzie już całkiem stracą motywacje.

A biura, SK to niby kiedy dostają?  Człowieku zapraszam do służby w systemie 8 godzinnym na etacie technika lub inspektora. Zobaczysz jakie to są kokosy. Po 8 latach w biurze przeszedłem na SK i uwierz mi że zarówno ja jak i moja rodzina w końcu odetchnęliśmy.
Wciąż zaległy urlop, praca popołudniami i w nocy, praktycznie każdy weekend zajęty, 0 nadgodzin płatnych ( w końcu człowiek przestaje je pisać bo i tak nie ma kiedy odebrać a jak odbiera to robota rośnie bo nie ma kto jej za ciebie zrobić), telefon wciąż przy uchu, zakres obowiązków długości Pana Tadeusza, wszystko na wczoraj i tabelki, tabelki, tabelki, tabelki. Wiesz o ile miałem większą wypłatę od kolegi z JRG, z którym jednego dnia przyszliśmy do służby i byliśmy na tej samej grupie? 100 zł STO PLN !!! Z tym że on jest podoficerem a ja aspirantem.
Nie po to się uczyłem na strażaka żeby pracować w biurze. Widzisz u Ciebie różnica jest 100 zł różnicy a u mnie 1000 zl.

U nas podobnie jak u kolegi  112psp u kolegi oliwier podział musi mieć naprawdę dobre dodatki służbowe skoro taka niewielka różnica . 

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2018, 22:41:06 »
Dowódca zastępu 200zl dodatku, technik 1300zl pozdrawiam

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 14, 2018, 22:53:25 »
Starszy operator sprzętu spec 200 zł dodatku 14 lat służby pozdrawiam  :mellow:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 14, 2018, 23:46:51 »

Nie po to się uczyłem na strażaka żeby pracować w biurze. Widzisz u Ciebie różnica jest 100 zł różnicy a u mnie 1000 zl.
Pier..lnie Ci za jakiś czas zdrowie i nagle staniesz się przyjacielem 8-godzinnych (gdzie część z nich nie jest tam z własnej woli)... bądźcie ostrożni z takimi tekstami, naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 00:34:37 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 15, 2018, 09:27:19 »
Niewiem jak w innych kp ale u mnie to w biurze same zdrowe konie , pomijając brak mózgu tylko. Wszystko z dodatkami +1000zl gdzie podział ma około 200zl. Nie wspominając o tym, że ludzi z podzialu się traktuje jak jakiś gorszy sort. Naprawdę nie mam nic do ludzi, którym zdrowie nie pozwoliło na służbę w podziale. Ale ludzi trzeba szanować nieważne czy to śmieciarz czy dyrektor.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 15, 2018, 09:35:27 »
W każdym temacie to samo... Dlaczego nie przenosisz się do biura?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 15, 2018, 09:51:14 »
Tu nie chodzi o to, kto ma się przenieść do biura czy na PB , tylko o to by była zachowana  w miare równowaga w dodatkach służbowych a nie kosmiczne rozbieżności. U mnie w komendzie jak zapytano się czy ktoś z biura chce przejść na PB był wielki smiech ( za te ochłapy w dodatku)) :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:16:20 »
Tu nie chodzi o to, kto ma się przenieść do biura czy na PB , tylko o to by była zachowana  w miare równowaga w dodatkach służbowych a nie kosmiczne rozbieżności. U mnie w komendzie jak zapytano się czy ktoś z biura chce przejść na PB był wielki smiech ( za te ochłapy w dodatku)) :gwiazdki:
Spójrzmy na zasady rozdziału środków na podwyżki od maja i kto je zaproponował. I teraz ta sama osoba za pomocą dwóch oficerów przekazuje jak kilkadziesiąt osób z podziału i reszta biurowych zostali skrzywdzeni i jaki ma zamiar na podział od stycznia 2019 roku.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:31:58 »
W każdym temacie to samo... Dlaczego nie przenosisz się do biura?
Już napisałem, że nie po to się kształciłem w ratownictwie żeby pracować za biurkiem. A i u mnie w komendzie wcale chętnych do biura nie brskuje, tylko brak miejsc.
I dodam jeszcze, że to biuro jest dla podziału a nie na odwrót bo to bez nas straż by nie dziala.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:36:05 wysłana przez 112psp »

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:36:40 »
Wiecie co. Jest takie powiedzenie. Czego jesteście biedni, bo jesteście gł....
 Sami przestańcie dzielić strażaków.
 Sami przestańcie zazdrościć.
 Piszcie prawdę, nt. przywilejów jakie są na podziale. że np. ma się czas na drugi etat w czasie wolnym,  że ma się czas na załatwianie spraw osobistych, opiekę nad dziećmi etc, że co 7 służb wolne więc długi weekend. Itp itd.

Żeby było jasno to jestem podziałowy.
 Kiedyś pracowałem w biurze i na własną prośbę przeniosłem się na podział tracąc finansowo, właśnie z ww. powodów.
Przestańcie zazdrościć i marudzić. Przenieście się do biura o dostaniecie 500zł brutto więcej w dodatku i zrezygnujcie z plusów służby zmianowej.
Uświadomcie sobie,  że ktoś musi robić działkę biurową, bo jak  cywile mieliby to robić to podwyżki byłyby co 20 lat.
Owszem uważam, że strażak powinien zarabiać więcej np. po 10 latach służby średnią krajową.
Ale nie przesadzajcie z zazdrością.
 Powtarzam jestem zmianowym, a tak wygląda praca w biurze jak poniżej ktoś napisał całą prawdę.
Przenoście się i będziecie mieli większe dodatki i...
[quote author=112psp

A biura, SK to niby kiedy dostają?  Człowieku zapraszam do służby w systemie 8 godzinnym na etacie technika lub inspektora. Zobaczysz jakie to są kokosy. Po 8 latach w biurze przeszedłem na SK i uwierz mi że zarówno ja jak i moja rodzina w końcu odetchnęliśmy.
Wciąż zaległy urlop, praca popołudniami i w nocy, praktycznie każdy weekend zajęty, 0 nadgodzin płatnych ( w końcu człowiek przestaje je pisać bo i tak nie ma kiedy odebrać a jak odbiera to robota rośnie bo nie ma kto jej za ciebie zrobić), telefon wciąż przy uchu, zakres obowiązków długości Pana Tadeusza, wszystko na wczoraj i tabelki, tabelki, tabelki, tabelki. Wiesz o ile miałem większą wypłatę od kolegi z JRG, z którym jednego dnia przyszliśmy do służby i byliśmy na tej samej grupie? 100 zł STO PLN !!! Z tym że on jest podoficerem a ja aspirantem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:42:48 wysłana przez Florek-112 »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:41:27 »
Drugi etat ? Tylko jakim kosztem ? 400h Cię w domu nie ma . Idź powiedz żonie i dzieciaka że będziesz tyle pracował to walizki masz za drzwi wystawione. I ile tak pociagniesz ?
Prace biurowa może wykonywać każdy srednio inteligentny jest na to wiele przykladow, np zarządzanie w PSP, bezsensowne zakupy, można być cały dzień wymirniac. Więc nie pisz mi takich pierdol bo ludzie za waszą robotę w prywatnych firmach biorą minimalna krajowa. Mój post nie tyczy się prewencji bo to fakt jest trudna działka i tam poprostu trzeba być fachowcem w swojej dziedzinie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:46:41 wysłana przez 112psp »

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:45:50 »
Drugi etat ? Tylko jakim kosztem ? 400h Cię w domu nie ma . Idź powiedz żonie i dzieciaka że będziesz tyle pracował to walizki masz za drzwi wystawione. I ile tak pociagniesz ?
Nie piszesz uczciwie. Sam w to nie wierzysz. A na podziale też można awansować tylko trzeba się postarać - jak w każdej robocie.
Ja znam takich co dorabiają na 2-3 etatach i żony, rodzinny są zadowolone.
Wiadomo to nie jest metoda na dłużej, ale na początek nie ma co marudzić. Trzeba się piąć w górę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:50:23 wysłana przez Florek-112 »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:50:19 »
6 lat stażu po aspirantce czyli razem 8, dowódca zastępu 200zl dodatku służbowego , ratownik medyczny. Technik w kwatermistrzostwo około 1200 zł dodatku i co dobrze ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:55:13 »
6 lat stażu po aspirantce czyli razem 8, dowódca zastępu 200zl dodatku służbowego , ratownik medyczny. Technik w kwatermistrzostwo około 1200 zł dodatku i co dobrze ?
U mnie kierownik kadr ma mniejszy dodatek a technik w kwaterce jeśli mnie pamięć nie myli coś około 400 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.