Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346413 razy)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 22, 2019, 21:03:11 »
Biorc pod uwagę powyższe dane można śmiało stwierdzić, że w PSP leży temat zarządzania kadrami, bo przecież blisko 1/3 strażaków to oficerowie, tyle że "różnej maści" i różnie rozlokowanych na terenie kraju :stop: :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #476 dnia: Maj 22, 2019, 21:23:36 »
Biorc pod uwagę powyższe dane można śmiało stwierdzić, że w PSP leży temat zarządzania kadrami, bo przecież blisko 1/3 strażaków to oficerowie, tyle że "różnej maści" i różnie rozlokowanych na terenie kraju :stop: :gwiazdki:
Ilu z nich obecnie spełnia wymagania ustawy i rozporządzenia myślę że połowa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #477 dnia: Maj 22, 2019, 23:20:34 »
@janosik bardzo dobrze napisałeś!
Zadam pytanie retoryczne, czy na poziomie kadr ma jakieś znaczenie czy osoba spełniająca wymagania się spisze, czy może pogrąży dane stanowisko? Przecież z założenia powinien dać sobie radę, gdyż spełnia wymagania - więc nie jest głupi?  :zamknij: No właśnie. Więc w czym problem? Oczywiście ktoś się może na danym stanowisku odnaleźć, a drugi nie, ale tutaj nawet nikt nie zabiega o to by to sprawdzić - bo po co?

@Eqinox jest sens się w ogóle domyślać? Jakim problemem jest określenie na poziomie KG ile osób może od zaraz obskoczyć te stanowiska, przecież posiadają takie dane. Dobra rozmarzyłem się i wracam na ziemię.

Jakim problemem jest wyznaczenie przez KG -  KP/KM/KW do ustalenia ile osób od zaraz może objąć dane stanowisko? Myślę, że żadnym. Ale po co ktoś ma to robić ? Jak i tak nikt z dnia na dzień go nie obejmie. Dla zobrazowania - przykład z podwórka kolegi - lepiej pełnić obowiązki przez dwa lata na zmianę z drugim Oficerem i udawać, że jest wszystko cacy. A dwa stanowiska zastępcy dowódcy zmian na różnych zmianach są nie obsadzone.  :gwiazdki:
Szkoda czasu na wylewanie żali. Róbmy swoje i czekajmy na lepsze czasy - może kiedyś nadejdą...  :mellow:
:straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #478 dnia: Maj 23, 2019, 22:01:47 »
@Eqinox jest sens się w ogóle domyślać? Jakim problemem jest określenie na poziomie KG ile osób może od zaraz obskoczyć te stanowiska, przecież posiadają takie dane. Dobra rozmarzyłem się i wracam na ziemię.
Jakim problemem jest wyznaczenie przez KG -  KP/KM/KW do ustalenia ile osób od zaraz może objąć dane stanowisko? Myślę, że żadnym. Ale po co ktoś ma to robić ? Jak i tak nikt z dnia na dzień go nie obejmie. Dla zobrazowania - przykład z podwórka kolegi - lepiej pełnić obowiązki przez dwa lata na zmianę z drugim Oficerem i udawać, że jest wszystko cacy. A dwa stanowiska zastępcy dowódcy zmian na różnych zmianach są nie obsadzone.  :gwiazdki:
Szkoda czasu na wylewanie żali. Róbmy swoje i czekajmy na lepsze czasy - może kiedyś nadejdą...  :mellow:
:straz:
Problem jest zaje...sty i nazywa się polityka kadrowa, która w większych komendach (czyli tam gdzie są takie możliwości) powinna wyglądać taka, że naczelnik wychowuje sobie następcę itp. Liczba oficerów w PSP mających kwalifikacje zawarte w art. 36 ust. 3 nie jest równa liczbie oficerów i to jest mega problem... Formalnie trzeba by było sprawdzić ile jest oficerów z kwalifikacjami w całym kraju i ile jest stanowisk oficerskich i tutaj jestem przekonany, że braki są już na poziomie 50%! (lub większym bo tylko w JRG jest ponad 4 000 stanowisk oficerskich).

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 23, 2019, 23:00:49 »
Należy zadać pytanie nie o to ile jest możliwych stanowisk oficerskich tylko o to ile ich realnie powinno/może być. Pompowanie w regulaminach komend opcji na stanowiska oficerskie nie zwiększa ich budżetu i nie jest możliwe aby nawet w przypadku posiadania zasobów ludzkich dać wszystkim oficerom stanowiska oficerskie - tak jest u mnie. Np kolega czekal na stanowisko oficerskie będac oficerem 7 lat. Jak to mówił jeden z "gabinetu cieni" - "urealnić to znaczy urealnić" :)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !