Autor Wątek: Zmiana płac  (Przeczytany 21086 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 12, 2006, 20:46:34 »
oj !! będzie zmiana płac im bliżej stolicy i KG tym większa kasa do kieszeni  :wacko:
pozdrawiem prawdziwych strażaków a nie myślicieli z KG !!
p.s a może oni za te pomysły niezłą kasę biją ?? ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 13, 2006, 17:31:06 »
Widzę , że jak zwykle, robard wtrącił swoje 3 grosze a potem udaje, że go nie ma....
A na marginesie, to niektórzy już tak się do KG pchają , że o pracy w swoich jednostkach totalnie zapominają....żałosne i śmieszne zarazem...
Ale ważne , że mamy Swojego Komendanta....:)Hip Hip...Hurrrraaa, on nam da:), a ministrowie to się nie znają, zwłaszcza minister finansów...i kolejni...
To co się słyszy i czyta sugeruje tylko jedno...że Ludwik jedno, minister finansów co innego a nasi z KG jeszcze co innego....
czuję , ze niedługo nastąpi totalna ewakuacja, ale czas pokaże :) niech się martwią ci co straż im życie uratowała !!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 13, 2006, 21:07:30 »
Martwić to się będą ci, co w tym .... będą dalej służyć i ew. wyprowadzać na prostą - po raz kolejny. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 14, 2006, 13:59:17 »
Panowie
Te wszystkie wskaźniki tak ładnie wyglądające będą zrealziowane poprzez oszczedności wynikłe z reorganizacji naszych jednostek i zmianie stanowisk w etatyzacji stopni. Przecież w maju 2007 będzie bardzo mało awansów. Stanowiska opuszczone przez odchodzących na emeryturę zostaną zakwalfikowane w wielu wypadkach na niższą grupę. tak wię uważam, że włąścicwie to nie będzie podwyżki a tylko konsumpcja naszych w cudzysłowiu oszczędności. KG PSP wie co robi przecież awanse w okresie nie majowym muszą wynikać ze szczególnych osiągnięć- może z oszczędności i łatania dziury budżetowej u ministra MSWiA.
Hej trzymajmy się. :mellow:

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:15:34 »
 "Trobard"
achy misiek misiek, jaki Ty głupi jesteś...
 PS> Jeżeli nie należysz do zz to nie płacz, jeżeli należysz to zaytaj się swojego przewodniczacego


Panie „robard” ja nie uważam się za głupiego za to może bardziej rozumnego od Ciebie.
A co do członkostwa w ZZ odpowiem Ci że jestem członkiem związków, a nawet więcej jestem ich przewodniczącym w naszej komendzie więc pytał samego siebie o nic nie będę!!!!. Może za to mam troszkę więcej godności od innych i jest mi wstyd za to, co się teraz u nas dzieje.
Może za to byś podjął jakąś merytoryczną dyskusję a nie mielił na próżno ozorem i ubliżał ludziom. Może masz jakieś kompleksy i chcesz się w ten sposób dowartościować, no nic żal mi ciebie.

Offline mruczes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 17, 2006, 21:11:31 »
Niestety do komend dochodzą złe wieści... Została ustalona średnia dla komend powiatowych i ma obowiązywać w tym i przyszłym roku co oznacza że podwyżek w przyszłym roku nie przewiduje się, prawdopodobnie jest to już wiadomo oficjalnie. Ta informacja jest bardzo świeża (z 15 września).

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 18, 2006, 09:07:12 »
Niestety do komend dochodzą złe wieści... Została ustalona średnia dla komend powiatowych i ma obowiązywać w tym i przyszłym roku co oznacza że podwyżek w przyszłym roku nie przewiduje się, prawdopodobnie jest to już wiadomo oficjalnie. Ta informacja jest bardzo świeża (z 15 września).

A może tak jakieś szczegóły (jakieś pismo)......a nie ploteczki.........

pozdro

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 18, 2006, 11:45:58 »
A no właśnie. Kayah śpiewała: "On mi powiedział, że ktoś mu powiedział..........." Panowie nie rozsiewajcie plotek, bo one tylko szkodzą, a rozchodzą się o wiele szybciej, niż pisma słuzbowe.
Pozdrawiam.

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 19, 2006, 13:22:28 »
Panowie pracujecie już pewnie wiele lat ile razy już obiecywano gruszki na wieżbie nie bądzcie maiwni to tylko obiecanki cacanki a g......... a-propo z pustego i Salomon nie naleje.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 19, 2006, 15:41:43 »
Panowie pracujecie już pewnie wiele lat ile razy już obiecywano gruszki na wieżbie nie bądzcie maiwni to tylko obiecanki cacanki a g......... a-propo z pustego i Salomon nie naleje.

A czy odrazu musisz tak dramatyzować? Poczekamy - zobaczymy. Więcej optymizmu.  ^_^  ^_^

pozdro

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 19, 2006, 16:18:15 »


No tak optymizmu tylko ja dla przykładu czekam już 18 lat

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 19, 2006, 17:11:06 »
No tak optymizmu tylko ja dla przykładu czekam już 18 lat

A na co ty tak czekasz przez te 18 lat? Nie dali Ci jakiegoś stołka i czekasz na niego? Bo o ile pamiętam to kilka lat wcześniej dostaliśmy trochę "ładnych" pieniążków.
A co się tyczy tego tematu to chodzi o Ustawę o modernizacji policji, straży pożarnej, straży granicznej i BOR w latach 2007-09........dlatego uważam, że ...........poczekamy - zobaczymy.

pozdro.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 19, 2006, 20:04:28 »
No tak optymizmu tylko ja dla przykładu czekam już 18 lat

A na co ty tak czekasz przez te 18 lat? Nie dali Ci jakiegoś stołka i czekasz na niego? Bo o ile pamiętam to kilka lat wcześniej dostaliśmy trochę "ładnych" pieniążków.
A co się tyczy tego tematu to chodzi o Ustawę o modernizacji policji, straży pożarnej, straży granicznej i BOR w latach 2007-09........dlatego uważam, że ...........poczekamy - zobaczymy.

pozdro.

W temacie "stołków" to Ty Kolego masz chyba jakąś fobię - często to słowo w twoich postach się pojawia
W temacie płac bo chyba tego ta dyskusja dotyczy to dla mnie "ładne" pieniążki to takie za jakie utrzymam rodzinę z poborów strażaka od pierwszego do pierwszego kolejnego miesiąca. To jak narazie mi się nie udaje a rozrzutny w swoim mniemaniu i moich bliskich nie jestem.
Jeżeli ochłap zwany tegoroczną podwyżką w wysokości 70 zł miesięcznie jest dla Ciebie szczytem mażeń to pozdrawiam.
A na ustawę o modernizacji służb to jeszcze długo poczekamy, najpierw przerobimy dekomunizację, potem kilka komisji śledczych, potem zasiłki dla bezrobotnych z nie swojej winy, dopłaty dla rolników dotkniętych suszą, i darmowe podręczniki dla dzieci w szkole. A jeżeli jeszcze coś zostanie to jeden z wicepremirów przejeździ opancerzonymi beemkami wizytując pegeery. 

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2006, 20:30:42 »
W temacie "stołków" to Ty Kolego masz chyba jakąś fobię - często to słowo w twoich postach się pojawia W temacie płac bo chyba tego ta dyskusja dotyczy to dla mnie "ładne" pieniążki to takie za jakie utrzymam rodzinę z poborów strażaka od pierwszego do pierwszego kolejnego miesiąca. To jak narazie mi się nie udaje a rozrzutny w swoim mniemaniu i moich bliskich nie jestem. Jeżeli ochłap zwany tegoroczną podwyżką w wysokości 70 zł miesięcznie jest dla Ciebie szczytem mażeń to pozdrawiam. A na ustawę o modernizacji służb to jeszcze długo poczekamy, najpierw przerobimy dekomunizację, potem kilka komisji śledczych, potem zasiłki dla bezrobotnych z nie swojej winy, dopłaty dla rolników dotkniętych suszą, i darmowe podręczniki dla dzieci w szkole. A jeżeli jeszcze coś zostanie to jeden z wicepremirów przejeździ opancerzonymi beemkami wizytując pegeery.

Proponuję abyś porozmawiał z pielęgniarkami i pożalił im się, że dostałeś w tym roku 70 PLN podwyżki i nie zapomnij wspomnieć o jakiś tam 100 PLN na jesieni dwa lata temu (oczywiście poza ustawową podwyżką) oraz jakieś (już nie pamiętam dokładnie kiedy) 250-350/etat czy trochę więcej. Wspomnij im również, że rząd planuje wprowadzić Ustawę o modernizacji policji, straży pożarnej, straży granicznej i BOR która (jeżeli wejdzie w życie) w latach 2007-09 gwarantuje nam jakies "śmieszne" 800/etat w ciągu trzech lat. I jak rozumiem jeżeli w/w ustawa wejdzie w zycie to zrezygnujesz z tej podwyżki? Poczekamy - zobaczymy.

pozdro

ps.
A na ustawę o modernizacji służb to jeszcze długo poczekamy, najpierw przerobimy dekomunizację, potem kilka komisji śledczych, potem zasiłki dla bezrobotnych z nie swojej winy, dopłaty dla rolników dotkniętych suszą, i darmowe podręczniki dla dzieci w szkole. A jeżeli jeszcze coś zostanie to jeden z wicepremirów przejeździ opancerzonymi beemkami wizytując pegeery.

A swoją drogą to wszystkie w/w przez Ciebie tematy są tez bardzo ważne..........nie uważasz chyba, że PSP to pępek świata.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2006, 21:16:29 wysłana przez fireman5 »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2006, 22:03:53 »
 gwarantuje nam  800/etat w ciągu trzech lat.

 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

z wskazaniem na GWARANTUJE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2006, 22:05:52 wysłana przez seba1 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2006, 22:12:50 »
gwarantuje nam  800/etat w ciągu trzech lat.

 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

z wskazaniem na GWARANTUJE

Po pierwsze.....jak już cytujesz to cytuj całość a nie fragmenty..........wyraźnie napisałem, że jeżeli wejdzie w życie.
Po drugie.jezeli wejdzie to bedzie to Ustawa, która gwarantuje Ci mozliwość podania MSWiA do Sądu w razie nie wywiązania się z jej realizacji. Ale raczej to rozwiązanie (Sąd) Ciebie nie dotyczy. Ty lubisz czekać.
A po trzecie pozwole sobie zacytować fragment komunikatu pochodzącego ze strony ZZ:
Cytuj
Podstawowym tematem było przedłożenie do konsultacji związkowych projektu „ustawy o modernizacji Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej w latach 2007 – 2009.”
Powyższy projekt zakłada, że w latach 2007-2009 na modernizację Państwowej Straży Pożarnej przeznaczonych zostanie ok.850 mln zł, w tym 330 mln zł na wynagrodzenia.
W ciągu trzech lat wskaźnik wynagrodzenia ma wzrosnąć o 59 punktów, co łącznie da ok. 860,- zł brutto/ na etat strażaka (w ciągu trzech lat). W przypadku Policji i Straży Granicznej wskaźniki wzrosną o 48 punktów wskaźnikowych. Podwyżka planowana jest w trzech etapach:
2007 – 16 pkt wskaźnikowych,
2008 – 21 pkt wskaźnikowych,
2009 – 22 pkt wskaźnikowe,
Docelowo, wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej uposażenia wynieść ma 2,45.
W przypadku przyjęcia przez Rząd RP powyższego projektu, średnia podwyżka wynosiłaby ok. 230,-/etat/miesiąc.


A kończąc temat uważam, iż nie ma sensu dyskutować o czyms czego jeszcze nie ma.......... Poczekamy - Zobaczymy. Ale jest takie stare przysłowie.........ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2006, 22:23:08 wysłana przez fireman5 »

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 20, 2006, 07:38:18 »
Witam  -_-
 Ukazało się nowe rozporządzenie o uposażeniach. Dla zainteresowanych: Dz. U. 167 poz. 1189
pozdr

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 20, 2006, 14:21:39 »
Sliczne dzięki :wub:
Z szybkiej analizy nowych stawek zaszeregowania można stwierdzić, że podwyżka w poszczególnych grupach została mocno zróżnicowana. I tak stażysta zyskał 50,-zł; ratownik - 90,-zł; dyżurny operacyjny KP kat. IV - 120,-zł; d-ca JRG do 36 etatów - 150,-zł; komendant powiatowy kat. III - 180,-zł; komendant wojewódzki - 260,-zł i komendant główny 460,-zł. Do tego wzrost z tytułu wysługi lat i ew. dodatku służbowego.
W roku 2005 podwyżka wynosiła analogicznie: 60,-zł; 80,-zł; 90,-zł; 110,-zł; 120,-zł; 150,-zł i 150,-zł. Bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2006, 20:57:05 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 20, 2006, 17:12:24 »
może jakis link do tego rozp. czy można je gdzieś w necie znaleźć

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 20, 2006, 19:08:29 »
Nie ma problemu.........

http://bap-psp.lex.pl/serwis/pdf/d06b89.pdf

pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2006, 19:11:05 wysłana przez fireman5 »

dragon

  • Gość
Odp: Zmiana płac
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 20, 2006, 20:32:33 »
I co z tego wynika... to że Ci co mają wizje ( czytaj reorganizacja)  mają się dobrze ( ale pojęcia  o praktyce strażackiej nie mają, a i widać że także nie mieli).