Autor Wątek: Komu Samochod..  (Przeczytany 4275 razy)

Młodzik

  • Gość
Komu Samochod..
« dnia: Październik 29, 2003, 18:34:03 »
Witam,

Dreczy mnie pewnien problem, mianowicie, w naszej gminie nasza jednostka jest jednosta najprezniejsza mielismy w tym roku 70 wyjazdow do pozarow,  pozatym nalezymy do KSRG, mamy jelcza 6/32 i zuka z motopompom... I problem w tym ze nasza gmina w tym roku kupila nowego forda, z masztem oswietleniowym, agregatem pradotworczym, szybkim natarciem i wogole.. na jednym z zebran zarzadu w maju oswiadczono, ze ford zostanie przyznany jednostce Y ktora w tym roku miala 2 wyjazdy.. i posiada zuka.. nie bylo zadnego glosowania w tej kwestii..  my wystapilismy wczoraj na sesji rady gminy o rozpatrzenie tej sprawy i przyznanie nam tego samochodu nowego, ze wzgledu na to ze 50 z 70 naszych wyjazdow bylo do traw gdzie w zupelnosci starczyl by ford z szybkim natarciem... nietrzeba by "ciagnac" ciezkiego jelcza.., pozatym nasza jednostka startuje w zawodach z pewnymi wynikami... w odpowiedzi burmistrza uslyszelismy ze teraz to za pozno ze nagle zesmy sie obudzili itd... i ze sprawa byla omawiana w maju... co nie jest prawda... rowniez przewodniczacy komisji rewizyjnej interweniowal w tej sprawie jedak bez zadnego echa..

HMmm? w jaki sposob jeszcze sprobowac zdobyc ten samochod?  nie mamy pomyslow... i nie rozumiemy jak mozna przyznac nowy samochod jednostce, w ktorej jest 1 kierowca.. (u nas 7) mam wiele mocnym argumentow na nasza korzysc, nie bede tutaj pisal teraz bo nie o to chodzi zeby sie tutaj reklamowac...

Doradzcie..
pozdrawiam

Młodzik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2003, 19:52:27 »
Jak bedziecie potrzebowali jakies informacje na ten temat, jeszcze zeby mi odpowiedziec to pytajcie, bo ja nie chcialem tutaj ksiazki pisac :PP a pozatym troszke malo czasu dzis mam :)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Komu Samochod..
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2003, 14:06:55 »
No cóż, jeżeli ssamochód ten zakupiła gmina to ma ona prawo decydować do jakiej jednostki ma ten pojazd trafić.
Jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówisz i zdrowy rozsądek przemaawia że samochód ten przydałby się bardziej wam aniżeli jakiejś tan jednostce OSP która pożar widzi raz do roku to jedyne co mnie ciekawi co na to wszystko komendant gminny? Przecież on jest prawą ręką burmistrza i on powinien opiniopwać gdzie taki samochód lepiej się przyda.
Myślę że w tym przypadku ten pojazd gdyby trafił do was to na pewno byście tego GLM-a przekazali tej jednostce i byłby wilk syty i owca cała.

Ja zawsze byłem takiego zdania że na terenie każdej gminy powinna znajdować się jedna prężna, należycie wyposażona OSP z KSRG, ze dwie dodatkowe jednostki OSP przystosować tylko do gaszenia pożarów, a jednostkom pozostałym kupić ładne mundury, odremontować remizy i niech się przed społecznością lokalną prezentują (jakieś święta, uroczystości itp).

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Komu Samochod..
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2003, 15:03:01 »
Sensey ma rację i popieram jego wypowiedź w całej rozciągłości, niestety w praktyce nie jest to takie proste. W mojej gminie działa sześć jednostek, z których co najmniej dwie kwalifikują się do odstrzału z powodu małej aktywności operacyjnej. Ale z kolei społeczność tych dwóch miejscowości potrafi w doskonaly sposób się konsolidować i organizować wspaniałe imprezy. Oczywiście wszystko skupia się wokół OSP. Jak im powiedzieć - bądźcie sobie strażakami i róbcie wydarzenia kulturalne ale oddajcie sprzęt tam gdzie naprawdę się przyda? Toż to tak jakby faceta pozbawić męskości.
Dlatego wszyscy tolerują takie rozwiązania, bo co tu ukrywać, nikt nie chce podejmować niepopularnych decyzji. Proponowałerm kiedyś możliwość fuzji mojej jednostki(KSRG) z jednostką oddaloną od nas o 2 km. Ja pozyskałbym (przepraszam za wyrażenie) materiał ludzki i trochę sprzętu, gmina zaoszczędziłaby  na kosztach ogrzewania wolnostojącej remizy. Podobnie mogło by wyglądać w miejscowościach X i Y oddalonych od siebie o 1,5 kilometra. Niestety okazuje się, że prestiż posiadania we wsi remizy i samochodu pożarniczego jest większy od wszelkich rachunków ekonomicznych i zdrowego rozsądku. Nadal nie dociera do ludzi, że żyjemy w trochę zwariowanych - ale nowych czasach. I tu chyba ocieramy się o problem z którym zetknął się Młodzik.
Chęć posiadania nowego Forda we wsi, przeforsowany być może przez radnego z siłą przebicia i chorą ambicją - niweczy cały zamysł skutecznego systemu ratowniczego. Faktycznie należało by się spytać, co na to Komendant Gminny, ale podejrzewam, że miesza tę zupę razem z kolegami i wiele nie ma do powiedzenia.  Chociaż w zdumienie wprawia mnie też fakt zakupu samochodu w pierwszej kolejności i w późniejszej zastanawianie się komu go przydzielić. Dziwne, czyżby zakup nie był ujęty w budżecie Gminy?
Co by tu poradzić?  Może pion operacyjny komendy pod którą podlegacie potrafiłby wpłynąć na zmianę decyzji Zarządu Gminnego?
Myślę, że jest  o co walczyć i z nadzieją, że decyzja zostanie zmieniona życzę powodzenia.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Młodzik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2003, 16:51:36 »
Hmmmmm ide teraz na zebranie, jak wrocce cos skrobne,

A tak krotko: jezeli chodzi o komendanta miejsko-gminnego... to jestesmy z nim na sciezce wojennej i on robi wszystko zeby nam bylo zle, wogole nie wywiazuje sie ze swoich funkcji, nie informuje nawet naszych przedsawicieli o zebraniach miejsko-gminnych..
a komendant z komendy powiatowej poowiedzial: ze jezeli burmistrz tak zadecydowal to cos musi w tym byc.. i znow jestesmy w punkcie wyjscia...

nic lece

Gość_ochotnik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2003, 00:07:10 »
Witam !
J tak jest jesli Prezes Zarzadu gminego  i komendant sa politykami na jakims marnym szczeblu ( gmina) i wladza wli im  do glowy. Strażak jest  strażakiem a karierowiczom działajacym pod plaszczykiem strazy mówimy precz!!!

ps: To jeszcze nic w mojej gminie raz 5 z 7 jednostek dzialajacych na terenie gminy dogadalo 2 jednostki nie daly rady ich przeglosowac . Byly to jednostki podobne do tej co opisales ( rok=1 wyjazd albo 2 lata = 1 wyjazd) I wybrany przez nich prezes walna taka wypowiedz " że u niego na wiosce ludzie stawiaja wysokie domy ( 2 pietra )i przydala by sie drabina mechaniczna np( sd30) bo sam GLM to zamalo ( jednostka ta od 5 lat nigdzie nie byla przy akcji ) to jest koles dopiero . A panujacy w tym czasie komendant gminy odal swojego zuczka do remontu ( warsztat szwagra czy ziecia nie pamietam dokładnie ) za bagatela 8000zł . Ztego co mi wiadomo do dzis go odpalic nie moga po tym remoncie . Szczescie od Boga ze juz po ich panowani ( roczek wytrzymali)

A wiec wszystkich radnych przychodzacych do strazy  3 miesiace przed wyborami goncie prondami wody  , najlepiej z dzialka :-)
 pozdrowionka

Młodzik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2003, 09:45:38 »
Hehe nasze auto niestety... przepadlo... radni stwierdzili ze protokoly juz zamkniete.. itd. wogole teraz jestesmy wrogami burmistrza itd. ale przynajmniej powiedzial, ze w przyszlym roku jezeli jest potrzeba to zostanie zakupiony samochod...
a co do tego samocodu do ma to byc ford.. jednak nie z 1000l wody a ze 100l .... hehe zenada :)))

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Komu Samochod..
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2003, 13:11:18 »
Nie wiem czy chodzi ci o te nowe Fordy zakupine do OSP. Widziałem go na własne oczy. To ma byś samochód gaśniczy hahahahaah.
Modółem gaśniczym jest przy nim zwykła myjka ciśnieniowa a zbiornik to beczuszka plastykowa. Nie masz czego żłowac że ci to auto przepadło. Nadaje się to auto tylko do mycia chodnika przed domem:)

Młodzik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2003, 15:08:30 »
hehe wlasnie o to chodzi :P nie zaluje :P szczescie w nieszczesciu... to co oni zrobili to jakies nieporozumienie...

Gość_ochotnik

  • Gość
Komu Samochod..
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2003, 16:49:04 »
myslicie przy nastepnych zakupach samochodziki beda leiej wypozazone? :) moze i beda bo pewien postep jest widoczny lublinek ktory nam "kupil" ZW OSP z wyposazenia srazackiego mial: czerwony kolor, koguta z syrena i naklejki Straz
a to kupil to napisalem w cudzyslowiu dlatego ze zeby go dostac to musielismy wplacic polowe jego ceny... nie mam nic przeciwko zeby aktywna jednostka ktora zbiera kase dostaje dotacje z gminy miala pierwszenstwo w zakupie samochodu no ale dlaczego potem w prasie i rtv mowia ze ZW OSP kupil i wyposazyl jednostki w kilkanascie nowoczesnych wozow bojowych a slowem nikt nie wspomina na jakich to sie odbywa zasadach skad zarzady OSP wziely pieniazki, jak zatwaily przetargi, ustalaly specyfikacje i jakie prowizje sobie wzieli za samochodzik zeby miec na biezaca dzialalnosci
 

Offline bob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Komu Samochod..
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2003, 23:47:06 »
Związek musi z czegoś żyć.
A tak na marginesie jeśli w przetargach na samochody jest wymóg że "mają być elektryczne lusterka", to moim zdaniem pisany jest on pod konkretnego dostawce. Reszte mojego toku myślowego pominę.