Autor Wątek: Ewidencja czasu sluzby strazaka  (Przeczytany 29322 razy)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 11, 2021, 22:47:05 »
Nie mam pojęcia. Kiedyś nam wszystkim konta w Fortechu założyli (może raz się logowałem) , ale teraz tylko kadry z tego korzystają.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 11, 2021, 23:19:38 »
Nie wierzę w żadne zastępcze rozwiązanie które będzie tańsze od propozycji bryg. Andrzeja... Kwestia ceny powinna być decydująca.

A co za brygadier Andrzej jest autorem programu i bohaterem tej rozmowy? Można się dowiedzieć? Czy to tajemnica?  :straz:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 11, 2021, 23:23:45 »
Jest moduł fartecha do ewidencjonowania czasu pracy. Dałoby się go przystosować do rozwiązań PSP ale nie odrazu.  Są  i inne propozycje i próby  wyjścia z tej sytuacji ale żadna na pewno nie wyjdzie taniej . Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego tak długo czekano i teraz próbuje się jakoś temu zaradzić.  Kluczowe pytanie za co Panowie odpowiedzialni za te sprawy biorą  pieniążki. Chyba że wszyscy zostali skierowani na front ustawy o OSP no to Ok. Wiadomo są sprawy ważne  i ważniejsze
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2021, 23:30:27 wysłana przez pb11 »

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 13, 2021, 19:02:27 »
2011 miał identyczny układ dni (tak na 99%).. więc wystarczy odgrzebać stary plik i można działać..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 13, 2021, 19:42:56 »
2011 miał identyczny układ dni (tak na 99%).. więc wystarczy odgrzebać stary plik i można działać..
Haha..a jak przekonasz kadry że mają nadzór nad jednostkami w ecsie i mają poszukać sb plik z 2011 roku.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 13, 2021, 21:26:38 »
2011 miał identyczny układ dni (tak na 99%).. więc wystarczy odgrzebać stary plik i można działać..

 Problem nie tkwi w zdobyciu pliku ani nawet jego modyfikacji .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2021, 21:43:33 wysłana przez pb11 »

Offline small_chick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 14, 2021, 12:16:29 »
Dla zainteresowanych tematem https://vigiles.pl/

Za kilka dni udostępniają demo programu do ewidencji czasu służby dla PSP,

Na razie na stronie jest kilka zdjęć widoku systemu i graficzna instrukcja.

Widziałem demo i były tam drobne niedoróbki ale jest nieporównywalnie lepsze od wszystkiego co powstało do tej pory.

Zobaczymy w praniu jak to będzie działało, producenci twierdzą, że za kilka dni wszystkie uwagi będą wprowadzone. Jeśli tak jak w demo, które widziałem i po uwzględnieniu drobnych uwag, to będzie full wypas.

Pozdrawiam

Offline raczek504

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • OSP Raczki
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 15, 2021, 08:15:47 »
My pracujemy nad swoim Excelem opartym na makrach. Grafik który sam wszystko na bieżąco zlicza i generuje potrzebne zastawienia, alarmuje o błędach. Jak będziemy mieli już coś fajnego to się podzielimy za darmo :)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 15, 2021, 11:41:44 »
I to jest współpraca :):):)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 17, 2021, 18:35:31 »
Dla zainteresowanych tematem https://vigiles.pl/

Za kilka dni udostępniają demo programu do ewidencji czasu służby dla PSP,

Na razie na stronie jest kilka zdjęć widoku systemu i graficzna instrukcja.

Widziałem demo i były tam drobne niedoróbki ale jest nieporównywalnie lepsze od wszystkiego co powstało do tej pory.

Zobaczymy w praniu jak to będzie działało, producenci twierdzą, że za kilka dni wszystkie uwagi będą wprowadzone. Jeśli tak jak w demo, które widziałem i po uwzględnieniu drobnych uwag, to będzie full wypas.

Pozdrawiam
Dowódcy zmian z mojej jednostki są przeciwnego zdania po pierwszym kontakcie. Ja przyznam szczerze, że nie zaglądałem z braku czasu, niemniej jednak mają się głębiej zaznajomić i wtedy wydać opinię.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 17, 2021, 21:45:01 »
Raczek504 BRAWO TY

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 18, 2021, 07:29:15 »
Nie wierzę w żadne zastępcze rozwiązanie które będzie tańsze od propozycji bryg. Andrzeja... Kwestia ceny powinna być decydująca.

A co za brygadier Andrzej jest autorem programu i bohaterem tej rozmowy? Można się dowiedzieć? Czy to tajemnica?  :straz:
Tu możesz dowiedzieć się więcej:
https://cak.com.pl/
Zamówić e-ECS i uzyskać dostęp do plików rozliczeniowych na przyszły okres ;)

Offline small_chick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 19, 2021, 12:04:31 »
Dla zainteresowanych tematem https://vigiles.pl/

Za kilka dni udostępniają demo programu do ewidencji czasu służby dla PSP,

Na razie na stronie jest kilka zdjęć widoku systemu i graficzna instrukcja.

Widziałem demo i były tam drobne niedoróbki ale jest nieporównywalnie lepsze od wszystkiego co powstało do tej pory.

Zobaczymy w praniu jak to będzie działało, producenci twierdzą, że za kilka dni wszystkie uwagi będą wprowadzone. Jeśli tak jak w demo, które widziałem i po uwzględnieniu drobnych uwag, to będzie full wypas.

Pozdrawiam
Dowódcy zmian z mojej jednostki są przeciwnego zdania po pierwszym kontakcie. Ja przyznam szczerze, że nie zaglądałem z braku czasu, niemniej jednak mają się głębiej zaznajomić i wtedy wydać opinię.

Widziałem program w trzech wersjach w ciągu dwóch tygodni. Wyeliminowali prawie wszystkie uwagi i jak to zawsze bywa pojawiły się kolejne. Zostało parę rzeczy do dogrania.

Udostępnili demo na stronie i w poniedziałek ma być oddana kolejna seria poprawek. Po tym co zrobili przez ostatnie dwa tygodnie, jestem spokojny, że to kwestia czasu i dobrego wytestowania.

Z dotychczasowymi programami nawet szkoda porównywać. Inna liga pod względem potencjału projektu.
Opadła mi szczęka jak zobaczyłem jak sztuczna inteligencja układa grafiki biorąc pod uwagę wszystkie zmienne: preferencje, proponowane zamiany służb, przesunięcia, nadgodziny. 

Pozostaje kwestia dogrania szczegółów i wygładzenia pod usera - np. właśnie dowódcę zmiany  - to jeszcze trochę kuleje.

Plus podzielili system na planowanie, które jest za darmo.  I ewidencjonowanie (dziennik obecności), które jest płatne.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2021, 12:11:43 wysłana przez small_chick »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 19, 2021, 13:51:51 »
Z dotychczasowymi programami nawet szkoda porównywać. Inna liga pod względem potencjału projektu.
Opadła mi szczęka jak zobaczyłem jak sztuczna inteligencja układa grafiki biorąc pod uwagę wszystkie zmienne: preferencje, proponowane zamiany służb, przesunięcia, nadgodziny. 
Pozostaje kwestia dogrania szczegółów i wygładzenia pod usera - np. właśnie dowódcę zmiany  - to jeszcze trochę kuleje.
Plus podzielili system na planowanie, które jest za darmo.  I ewidencjonowanie (dziennik obecności), które jest płatne.
Pozdrawiam
A ja jednak chciał by porównanie bo po pierwsze ECS znam od podszewki gdyż korzystam z  niego praktycznie od początku i znam ewolucję tego programu poza tym jeśli chodzi o wsparcie "techniczne" to twórca zawsze odpisywał na emaile i odzwaniał oraz jest osobą bardzo komunikatywną no i najważniejsze ECS w moim przypadku jest ponad dwa razy tańszy.
Więc dlaczego mam przepłacać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline small_chick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 20, 2021, 08:51:03 »
Z dotychczasowymi programami nawet szkoda porównywać.  ...
A ja jednak chciał by porównanie

Pełna zgoda i racja po Twojej stronie, oczywiście napisałem skrótowo miałem na myśli potencjał ponieważ też czekam na poprawki. Nadal część kota znajduje się w worku.

Cytuj
bo po pierwsze ECS znam od podszewki gdyż korzystam z  niego praktycznie od początku i znam ewolucję tego programu poza tym jeśli chodzi o wsparcie "techniczne" to twórca zawsze odpisywał na emaile i odzwaniał oraz jest osobą bardzo komunikatywną


jestem w kontakcie z Vigiles - odbierają telefon, oddzwaniają, odpisują na maile - brak uwag

Cytuj
no i najważniejsze ECS w moim przypadku jest ponad dwa razy tańszy.
Więc dlaczego mam przepłacać?

przepłacałbyś gdybyś kupił tej samej klasy produkt drożej ...  jeśli możesz oszczędzić w długiej perspektywie ileś tam roboczogodzin rozkminiania nad zmianami w grafikach i spójności danych to może warto to ująć w kalkulacjach

W tej chwili nie chcę przekonywać i powtórzę ... "Pozostaje kwestia dogrania szczegółów i wygładzenia pod usera - np. właśnie dowódcę zmiany  - to jeszcze trochę kuleje."  ... z mojej oceny tempa i jakości prac wynika, że jestem dobrej myśli co do projektu

Pozdrawiam

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 20, 2021, 22:17:10 »
W naszej komendzie wczoraj d-ca zmiany już rozpisywał grafik w ECS-sie. Łódzkie
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 20, 2021, 22:52:20 »
Dla zainteresowanych tematem https://vigiles.pl/

Za kilka dni udostępniają demo programu do ewidencji czasu służby dla PSP,

Na razie na stronie jest kilka zdjęć widoku systemu i graficzna instrukcja.

Widziałem demo i były tam drobne niedoróbki ale jest nieporównywalnie lepsze od wszystkiego co powstało do tej pory.

Zobaczymy w praniu jak to będzie działało, producenci twierdzą, że za kilka dni wszystkie uwagi będą wprowadzone. Jeśli tak jak w demo, które widziałem i po uwzględnieniu drobnych uwag, to będzie full wypas.

Pozdrawiam
Dowódcy zmian z mojej jednostki są przeciwnego zdania po pierwszym kontakcie. Ja przyznam szczerze, że nie zaglądałem z braku czasu, niemniej jednak mają się głębiej zaznajomić i wtedy wydać opinię.

Widziałem program w trzech wersjach w ciągu dwóch tygodni. Wyeliminowali prawie wszystkie uwagi i jak to zawsze bywa pojawiły się kolejne. Zostało parę rzeczy do dogrania.

Udostępnili demo na stronie i w poniedziałek ma być oddana kolejna seria poprawek. Po tym co zrobili przez ostatnie dwa tygodnie, jestem spokojny, że to kwestia czasu i dobrego wytestowania.

Z dotychczasowymi programami nawet szkoda porównywać. Inna liga pod względem potencjału projektu.
Opadła mi szczęka jak zobaczyłem jak sztuczna inteligencja układa grafiki biorąc pod uwagę wszystkie zmienne: preferencje, proponowane zamiany służb, przesunięcia, nadgodziny. 

Pozostaje kwestia dogrania szczegółów i wygładzenia pod usera - np. właśnie dowódcę zmiany  - to jeszcze trochę kuleje.

Plus podzielili system na planowanie, które jest za darmo.  I ewidencjonowanie (dziennik obecności), które jest płatne.

Pozdrawiam

Nowy profil 3 wiadomości wszystkie dotyczące vigiles.

Poważnie ja wiem ze głupich nie sieją tylko sami się rodzą ale żeby aż tak bezpardonowo.
Niestety inni też mają dostęp do wersji testowej tego programu i nie słychać u nich aż takiej ekscytacji i euforii po kontakcie z tym produktem. Ciekawe dlaczego ?

Offline small_chick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 21, 2021, 12:42:29 »
Cytuj
Nowy profil 3 wiadomości wszystkie dotyczące vigiles.

Niestety inni też mają dostęp do wersji testowej tego programu i nie słychać u nich aż takiej ekscytacji i euforii po kontakcie z tym produktem. Ciekawe dlaczego ?

Chciałem się podzielić wiedzą insiderską zgodną z tematem dyskusji.

Testowałem kilka serii poprawek i patrzę z innej perspektywy. Jasne, że jak się czegoś nie da zrobić w programie to się user zniechęca. Z punktu widzenia użytkownika musi być wszystko cacy, żeby ocenił dobrze i tutaj nie będzie wyjątku.
Nie od razu Rzym zbudowano. Powtórzę: w mojej opinii ten system ma duży potencjał.

Pozdrawiam

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 22, 2021, 17:26:36 »
Ten program to lipa. Ciekaw jestem jednak co producent przewidział w kwestii serwera, bezpieczeństwa danych, archiwizacji, oraz dostosowania przepływu informacji względem RODO.