Autor Wątek: Ewidencja czasu sluzby strazaka  (Przeczytany 29319 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2021, 16:39:44 »
Będzie praca na platformie Fortechu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2021, 16:42:56 »
Będzie praca na platformie Fortechu.
A ile fortech sobie liczy za okres rozliczeniowy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2021, 22:39:04 »
Była informacja do osób zainteresowanych, że taki arkusz jest do kupienia.
Wcale się nie dziwię twórcy programu. Dobrze zrobił i go w pełni popieram.

Wiedza fachowa kosztuje. Niech KG stworzy sobie takie coś.
EGO = 1 / wiedza

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 08, 2021, 16:45:23 »
Robił to jako funkcjonariusz w ramach obowiązków służbowych. Teraz chce za to kasę. Dla Ciebie jest do w porządku?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 08, 2021, 17:20:06 »
Myślisz że ktoś  go zatrudnił jako specjalistę wysokiej klasy  od tworzenia rozbudowanych arkuszy kalkulacyjnych. To On przez lata dawał PSP więc  niż powinien i kolokwialnie mówiąc  usra...o się.  Więc Tak moim zdaniem jest to Ok. A PSP jako instytucję  dysponującą kilku miliardowym budżetem stać na zakup takiego arkusza lub modułu  do fortecha
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2021, 22:53:50 wysłana przez pb11 »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2021, 18:33:30 »
Robił to jako funkcjonariusz w ramach obowiązków służbowych. Teraz chce za to kasę. Dla Ciebie jest do w porządku?
To może teraz niech robi to inny funkcjonariusz w ramach obowiązków służbowych. Może Ty?

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 08, 2021, 18:39:12 »
Możesz mi wierzyć, że w ramach służby robię znacznie więcej niż wymaga tego zakres czynności - również podobne arkusze czy to w excelu czy google sheets.
Według mojej wiedzy robił to w ramach służby a gdy przestał zabezpieczył źródła hasłem i nikomu nie udostępnił a to już zgodne z prawem nie jest. Bo to co zrobił jest własnością pracodawcy.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 08, 2021, 19:59:49 »
Nie wiem. Gość nie odmówił udostępnienia plików w trakcie gdy pełnił służbę. Będzie nowe półrocze, gościa nie ma i programu też, ale to nie znaczy, że nie można korzystać z poprzednich plików. Ja mu serdecznie dziękuję za te wszystkie lata tabelek i w sumie ujednolicenia rozliczeń w skali kraju :) A co do zabezpieczenia hasłem - mądra PSP po szkodzie. Ciekawe, która KM ma procedurę składania haseł służbowych i udostępniania ich przełożonym (do maili, swd, programów, komputerów, plików itd). Pewnie coś się znajdzie (zapewne w krainie mlekiem i miodem płynącej u Pana o nicku na E :)) ale w większości jest extra bałagan w tym zakresie i "róbta co chceta"...

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 08, 2021, 20:26:04 »
Chodzi o to, że źródła w arkuszach, które były do tej pory są zabezpieczone. To tak jakby naczelnik operacyjnej zabezpieczył, podczas odejścia na emeryturę, pliki z planem ratowniczym czy inne dokumenty na których pracował w taki sposób, że następcy musieliby robić wszystko od nowa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2021, 20:45:11 »
Temat się rozbija o grubą żywą gotówkę więc będzie arcyciekawy...  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:04:27 »
Możesz mi wierzyć, że w ramach służby robię znacznie więcej niż wymaga tego zakres czynności - również podobne arkusze czy to w excelu czy google sheets.
Według mojej wiedzy robił to w ramach służby a gdy przestał zabezpieczył źródła hasłem i nikomu nie udostępnił a to już zgodne z prawem nie jest. Bo to co zrobił jest własnością pracodawcy.

Poważnie  robisz takie rzeczy i stanowią  dla Ciebie problem hasła w Excelu, przecież  to jest temat na jakieś  5 minut roboty. Aby otworzyć  arkusz nie potrzebujesz znać  Jego hasła  potrzebujesz hasło ale niekoniecznie Jego. I zapewniam Cię że własność  intelektualna jak najbardziej wchodzi tu w grę, problemem nie są hasła tylko prawa do pomysłu, do konstrukcji dokumentu , przyjętych form.

Kolego in_flames
Odnośnie wspomnianego Planu ratowniczego proponuję zapytać się osoby, w twojej komendzie zajmującej się Rodo co stanie się z dokumentami, które nie zawierają info iż są własnością Komendy a odchodzący na eme naczelnik poprosi o usunięcie ich z zasobów KP.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2021, 22:52:58 wysłana przez pb11 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:13:20 »
Ja nigdzie nie napisałem, że coś stanowi dla mnie problem, bo ja źródła oglądałem.
Nie masz racji z tym, że to jest czyjąś własnością intelektualną. W takim razie każdy informatyk w microsofcie czy innym googlu  robiłby to samo.
Wiem, że kaliber firm i roboty zupełnie inny. Normalna firma by gościa załatwiła. W przypadku pisania programów, nawet gdyby w następnym swoim komercyjnym projekcie wykorzystał większe fragmenty kodu sporządzonego dla poprzedniego pracodawcy i poszedłby z torbami.

Offline bolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:20:36 »
Tak to już jest w naszej PSP że nie szanuje się własności intelektualnej poszczególnych funkcjonariuszy, którzy poświęcają niejednokrotnie wiele aby stworzyć coś więcej niż szara codzienność, a jak ktoś przejawia zdolności i umiejętności w danej dziedzinie to trzeba go wycisnąć jak cytrynę i wyrzucić

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:49:33 »
Zrozumcie iż  jest różnica pomiedzy gościem zatrudnionym  w celu pisania programów a strażakiem, który takich rzeczy nie ma w zakresie czynności. Kolega to wymyślił to straż przez lata korzystała nieodpłatnie z jego pomysłu.
Pomyśl że  pracodawca każe ci wbijać gwoździe i daje ci kamień  do ich wbijania. Wydaje ci się  to głupie i nieefektywne wymyślasz młotek korzystasz z niego w końcu odchodzisz i zabierasz młotek ze sobą  a Twój były szef sadzi się  że młotek jest jego bo tyle lat nim robiłeś na jego budowie. I w ogóle to że go wymyśliłeś też  jest jego zasługą bo to dzięki jego beznadziejnej organizacji stanowiska pracy musiałeś  wykazać się  kreatywnością.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:52:19 »
Ale bijecie piane :) Ważne, że będziemy mieli nową... Ustawę o OSP, dbanie o druhów - to jest teraz najważniejsze w PSP, a nie jakieś programy do rozliczeń czasu służby  :gwiazdki: :straz:

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 09, 2021, 19:27:53 »
Gdyby to robił w wolnym czasie poza służbą to można by tak mówić, ale skoro miał płacone za czas który poświęcał na pracę nad tym arkuszem (być może dostawał też jakieś dodatki czy nagrody), to moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy między tym przypadkiem a przykładem microsoftu czy googla które były wyżej opisane.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 09, 2021, 19:43:34 »
Gdyby to robił w wolnym czasie poza służbą to można by tak mówić, ale skoro miał płacone za czas który poświęcał na pracę nad tym arkuszem (być może dostawał też jakieś dodatki czy nagrody), to moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy między tym przypadkiem a przykładem microsoftu czy googla które były wyżej opisane.
Jeżeli jest choćby jeden kwit z jego podpisem, że za to konkretnie wziął kasę, to sprawę z góry przegra. A jeżeli nic takiego nie ma to baj baj.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 09, 2021, 19:52:21 »
Gdyby to robił w wolnym czasie poza służbą to można by tak mówić, ale skoro miał płacone za czas który poświęcał na pracę nad tym arkuszem (być może dostawał też jakieś dodatki czy nagrody), to moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy między tym przypadkiem a przykładem microsoftu czy googla które były wyżej opisane.
Napewo na emaile z pytaniami odpisywał również w czasie wolnym. Wiem bo zdarzało mi się do autora pisać
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 09, 2021, 20:55:06 »
A mi nawet dzwonić.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 09, 2021, 22:56:13 »
Jak ma działać program i poprzednie wersje są. Ile to kosztuje, żeby to teraz zlecić osobie wciągającej nosem Excel. Hmmm 10, 20, 30 tyś.? Chyba max. To jest Excel z makrami. KG robi taki ruch + zastrzega by generował się kalendarz i tyle. Z pewnością profesjonalista pisząc to od nowa i znając efekt końcowy napiszę to inaczej. Nie można mieć patentu na formuły w excelu :)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 10, 2021, 07:49:57 »


Gdyby to robił w wolnym czasie poza służbą to można by tak mówić, ale skoro miał płacone za czas który poświęcał na pracę nad tym arkuszem (być może dostawał też jakieś dodatki czy nagrody), to moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy między tym przypadkiem a przykładem microsoftu czy googla które były wyżej opisane.
Napewo na emaile z pytaniami odpisywał również w czasie wolnym. Wiem bo zdarzało mi się do autora pisać

Myślę, że akurat to można powiedzieć o większości strażaków ze szczególnym uwzględnieniem 8h. Komu Was nie zdarzyło się w czasie wolnym od służby odebrać telefonu, przyjechać do jednostki cyz wysłać maila. Zdarza się to Wam na pewno również na swietym, niemożliwym do zakłócenia urlopie.
Też miałem kontakt telefoniczny z człowiekiem i był bardzo otwarty na sugestie i pomocny. Niektóre z proponowanych przez naszych ludzi sugestie trafiały później do wersji produkcyjnej. Osobiście nic do goscia nie mam, chociaż uważam, że to co zrobił na koniec nie jest fair. Zakladam (oczywiście to tylko moje przypuszczenia), że na zajmowanym przez niego stanowisku nie raz był wynagradzany za to co robił, a to motywacyjny a to w jakiejś innej formie. Więc za darmo tego nie robił. Tu również pewnie można to powiedzieć o wielu osobach. Znam wielu chłopaków na podziale, którzy robią modyfikacje różnego rodzaju sprzętu czy wyposażenia socjalno - logistycznego, jednostki przede wszystkim po to żeby było im wygodniej i lepiej się pracowało. Oni pewnie też powinni zabrać graty do domu idąc na eme. On robił coś w specyficznej dziedzinie, ale to co robił wyjątkowe nie jest.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 11, 2021, 20:52:13 »
Do dzieła masz jeszcze troszkę  czasu a Komendy wojewódzkie na gwałt  poszukują rozwiązań zastępczych. Także ten tego naprzód marsz,  Ojczyzna wzywa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 11, 2021, 21:18:44 »
Do dzieła masz jeszcze troszkę  czasu a Komendy wojewódzkie na gwałt  poszukują rozwiązań zastępczych. Także ten tego naprzód marsz,  Ojczyzna wzywa.
Nie wierzę w żadne zastępcze rozwiązanie które będzie tańsze od propozycji bryg. Andrzeja... Kwestia ceny powinna być decydująca.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 11, 2021, 22:02:24 »
Ja z kolei słyszałem, że KW odpuściły szukanie rozwiązań, bo trwają intensywne rozmowy z Fortechem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 11, 2021, 22:41:46 »
Ja z kolei słyszałem, że KW odpuściły szukanie rozwiązań, bo trwają intensywne rozmowy z Fortechem.
A ktoś w ogóle zna program do liczenia czasu służby Fortechu?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.