Autor Wątek: Ewidencja czasu sluzby strazaka  (Przeczytany 29317 razy)

Offline bheniek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2021, 11:32:57 »
Witam, gdzie można pobrać ECS na I półrocze 2021? Do tej pory było udostępnione na stronie KW PSP Łódź, jednak po przejściu strony na domenę .gov nie mogę tego znaleźć. KG na swojej stronie udostępnia tylko godziny nominalne. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2021, 12:35:42 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2021, 12:58:28 »
Pięknie wklejony link ze strony KG na której nie ma tego czego szuka autor zapytania  :wall:

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2021, 23:41:06 »
Witam, gdzie można pobrać ECS na I półrocze 2021? Do tej pory było udostępnione na stronie KW PSP Łódź, jednak po przejściu strony na domenę .gov nie mogę tego znaleźć. KG na swojej stronie udostępnia tylko godziny nominalne. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Kiedyś było dostępne pod linkiem https://www.straz.lodz.pl/webdav/kwwk/pobieranie.html
Przypomnij się w poniedziałek to Ci wyśle - mam gdzieś pobrane pewnie..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline grzesiek31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2021, 20:00:52 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.


Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 02, 2021, 20:59:23 »
Tak

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 02, 2021, 21:22:31 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

NIE!
Zwolnienie nie generuje nadgodzin!

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 02, 2021, 21:23:11 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.
U nas był temat poruszony żeby nie chorować w takim przypadku  :szalony:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2021, 22:16:21 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

Nadgodziny generuje się w przypadku pełnienia służby w dniach, w których harmonogram półroczny wyznaczył Ci czas wolny. Zwolnienie nie powoduje generowania nadgodzin. Jeśli idąc na zwolnienie masz wypracowanych do tego momentu 100 nadgodzin to po powrocie ze zwolnienia dalej będziesz miał ich 100.

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje". Krótko mówiąc - pomimo nieobecności w pracy nie ubywa Ci nadpracowanych godzin, ale w żadnym wypadku nie przybywa.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2021, 22:19:48 »
Zgodnie z interpretacją w naszym województwie - w takim przypadku czas zwolnienia zostanie wliczony do czasu pracy (chociaż nie nazywałbym tego generowaniem nadgodzin, mając w harmonogramie półrocznym służbę a w miesięcznym wolną masz wtedy odbiór godzin - i w razie zwolnienia zamiast tego odbioru będziesz miał to po prostu zaliczone do czasu pracy). Natomiast działa to i w drugą stronę - mając zwolnienie na wolnej służbie z harmonogramu nie dostaniesz wtedy godzin - stąd stwierdzenie, że zwolnienie nie generuje nadgodzin.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:02:07 »
Zgodnie z interpretacją w naszym województwie - w takim przypadku czas zwolnienia zostanie wliczony do czasu pracy (chociaż nie nazywałbym tego generowaniem nadgodzin, mając w harmonogramie półrocznym służbę a w miesięcznym wolną masz wtedy odbiór godzin - i w razie zwolnienia zamiast tego odbioru będziesz miał to po prostu zaliczone do czasu pracy). Natomiast działa to i w drugą stronę - mając zwolnienie na wolnej służbie z harmonogramu nie dostaniesz wtedy godzin - stąd stwierdzenie, że zwolnienie nie generuje nadgodzin.
Dokładnie tak to wygląda ...tylko dziwnym trafem prawie zawsze trafia tak jak trzeba ... :mellow: :mellow: :mellow:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2021, 09:23:56 wysłana przez sismondi »

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:48:23 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

Nadgodziny generuje się w przypadku pełnienia służby w dniach, w których harmonogram półroczny wyznaczył Ci czas wolny. Zwolnienie nie powoduje generowania nadgodzin. Jeśli idąc na zwolnienie masz wypracowanych do tego momentu 100 nadgodzin to po powrocie ze zwolnienia dalej będziesz miał ich 100.

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje". Krótko mówiąc - pomimo nieobecności w pracy nie ubywa Ci nadpracowanych godzin, ale w żadnym wypadku nie przybywa.

Opisałeś coś zupełnie odwrotnego niż pyta i wprowadzasz go w błąd, w przypadku kiedy w harmonogramie półrocznym masz służbę a w miesięcznym na ten służbie masz oddane nadgodziny np. To L4 powoduje ze nadgodziny nie są oddawane, fakt L4 nie generuje nadgodzin tylko powoduje to ze nie odbierają Ci tych co już masz

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 03, 2021, 10:08:11 »

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje".

Opisałeś coś zupełnie odwrotnego niż pyta i wprowadzasz go w błąd, w przypadku kiedy w harmonogramie półrocznym masz służbę a w miesięcznym na ten służbie masz oddane nadgodziny np. To L4 powoduje ze nadgodziny nie są oddawane, fakt L4 nie generuje nadgodzin tylko powoduje to ze nie odbierają Ci tych co już masz

Porównaj sobie te dwa wpisy i wytłumacz mi, w którym miejscu to się różni?  :gwiazdki: :wall:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 03, 2021, 12:07:36 »
Nie wiem dlaczego są różne interpretacje jak liczyć godziny na zwolnieniu ale u nas są liczone względem półrocznego i wydaje mi się że tak powinno być. Prosty przykład: jeżeli ktoś byłby na zwolnieniu lekarskim przez cały okres rozliczeniowy to miałby mieć niedopracowane te wszystkie godziny? Raczej nie (Jak by je potem odrobił), wyszed by wtedy po prostu na zero. Jak już pisałem , my tak rozliczamy godziny na zwolnieniu, jeśli się mylę, poprawcie.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 03, 2021, 12:55:11 »
Debatujecie o tym samy,  coś na zasadzie czy jak nie dostałeś nagrody to komendant ci ją odebrał czy nie przyznał

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 04, 2021, 22:40:35 »
Jak to czytam to mi ręce opadają... Ludzie..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 06, 2021, 20:31:24 »
Siema. Jest gdzieś ECS na II półrocze? Po zmianach stron nie mogę się doszukać...

Offline Marek Helbert

  • Strażak Ogniomistrz
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Strażak PSP Ogniomistrz
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 06, 2021, 20:38:54 »
Ja też nie mogę się doszukać.
Marek Helbert

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 06, 2021, 21:02:51 »
Nie będzie już darmowego ECS. Można wykupić jego  licencję czasową.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2021, 21:51:48 »
Nie będzie już darmowego ECS. Można wykupić jego  licencję czasową.
To chyba jedna z większych lip...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 07, 2021, 09:01:35 »
Piękny burdelek się szykuje. Całkiem spora część komend jeszcze o tym nie wie.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 07, 2021, 10:47:18 »
Siema. Jest gdzieś ECS na II półrocze? Po zmianach stron nie mogę się doszukać...
https://www.gov.pl/web/kgpsp/czas-sluzby--rok-2021--ii-okres-rozliczeniowy

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 07, 2021, 11:04:39 »
Nie widzę arkusza kalkulacyjnego, o którego pewnie pytają koledzy.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 07, 2021, 13:34:32 »
"prywatna własność intelektualna".
 Niestety ale w PSP niektórzy żyją przeświadczeni że cały czas będzie gwiazdka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2021, 14:02:10 wysłana przez pb11 »

Offline Marek Helbert

  • Strażak Ogniomistrz
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Strażak PSP Ogniomistrz
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2021, 14:58:50 »
Prawda. W mojej jednotsce się też tak wypowiadali, ale jest jak jest.
Marek Helbert