Autor Wątek: Ewidencja czasu sluzby strazaka  (Przeczytany 19689 razy)

Offline cul2

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 586
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2006, 01:04:42 »
Witam!
W przypadku wypłat za nadgodziny wpadłem jak śliwka w kompot. Koledzy mnie .......
Za 2005 zero nadgodzin i urlopy na czysto na mojej zmianie. I półrocze 2006 zero nadgodzin i 52% wykorzystanych urlopów (wszystkie służby na minimum tj.53,33% - stan 15 i 8 na służbie),były też zwolnienia lekarskie i urlop szkolny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2006, 01:07:07 wysłana przez cul2 »

Offline Ogniowy

 • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 700
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2006, 10:28:41 »
DziendobryWieczór

Po trzecie:
Wszystkie polskie przepisy mówią wyraźnie - w Polsce obowiązuje 40-sto godzinny tydzień pracy. Oczywistym jest, że w wielu przypadkach istnieje potrzeba pozostawienia pracownika dłużej niż 40 godzin tygodniowo, co pracodawca może zrobić. Jednak tutaj jest zastrzeżenie prawa - może zostawić ale musi oddać równoważnik za każdą godzinę ponad 40 godzin tygodniowo! Krótko mówiąc, każdy szef może sobie ustalać normatyw czasu służby jaki chce, pod warunkiem, że będzie to 40 godzin tygodniowo w rozliczeniu sześciomiesięcznym, czyli 1008 godzin z a II połrocze 2005r., 1016 godzin za I półrocze 2006r. i 1016 godzin za II półrocze 2006r.

I przy tym jeszcze jedno. Komendanci miejscy i powiatowi powinni się poważnie zastanawiać nad realizacją decyzji komendantów wojewódzkich, którzy nakazują w różny sposób łamać przepisy prawa pracy i nakazują zwiększyć czas służby powyżej 40 godzin tygodniowo. Dlaczego o tym piszę? Bo strażacy będą skarżyć komendantów miejskich i powiatowych, którzy są ich pracodawcami a nie komendatów wojewódzkich, którzy są sprawcami! A nawet jak nie będą skarżyć, to każda kontrola PIP sprawdza i rozlicza pracodawcę a nie szefa pracodawcy - czyli komendantów miejskich i powiatowych! Życzę wszystkim tym komendantom pogodnych wakacji.


Do Pana Mako:

Pierwsza sprawa, to kwestia "planowania nadgodzin" - takie planowanie jest sprzeczne z prawem pracy i podlega sankcjom. Nadgodziny powinny wynikać ze zdarzeń nieprzewidzianych a nie z grafikowego planu. Ktoś po prostu chyba nierozumie zmian w prawie jakie następują nie tylko w straży ale i w ogóle!

Druga sprawa, to nie rozumiem dlaczego, następuje łączenie sprawy odpłatności za nadgodziny z nadgodzinami w roku 2006. Każdy projekt o odpłatności za nadgodziny mówił wyraźnie - "wchodzi w życie od 1 stycznia 2007r.!". Jeżeli ktoś wam obiecywał odpłatność za ten rok to was najnormalniej oszukał. Chyba, że założył, że złożycie pozew przeciwko swojemu komendantowi do Sądu Pracy, bo tylko ten jest władny wydać orzeczenie o zapłacie za nadgodziny za II półrocze 2005 i za 2006r.

I jeszcze jedno: Ze zdumieniem czytam, że wasza wiara w słowo mówione przez mocodawców jest dla was święte! Ludzie! Pierwsza zasada uprawnien pracowniczych mówi jasno: Roszczenia pracownicze ulegają przedawnieniu po trzech latach! Za tem za nadgodziny z II półrocza 2005r. upomnieć się można nawet 31 grudnia 2008r.! (chyba, że jest to niedziela lub sobota) i też będzie to wniosek aktualny.

Do kolegi stępnia:
Proszę o kontakt na mail rosmycki@kgpsp.gov.pl, ponieważ ta informacja wymaga doszczegółowienia, co powinno odbyć się już bez emocji.

Pozdrawiam Robert Osmycki
M i ę d z y z a k ł a d o w a  K o m i s j a
NSZZ   „ SOLIDARNOŚĆ ”   Nr1504
przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

00 – 620 Warszawa ul. Polna 1 pok. 301

tel. 0-22 3199161   tel. kom. 0 602 308 466   tel/ fax 8494952

Warszawa 30 kwietnia 2006r.

BKSP-12/08/06

 

KOMUNIKAT nr 3/2006

 

W dniach 27 i 28 kwietnia 2006r. odbyły się spotkania przedstawicieli MK 1504 NSZZ”Solidarność”  z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Ryszardem Psujkiem. Przedmiotem rozmów były konsultacje w sprawie ustalenia minimów obsad w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w komendach należących do MK 1504 Warszawa tj. KM PSP Warszawa,
KP Otwock, KP Pruszków, KP Wołomin, KP Piaseczno, KP Grodzisk Mazowiecki i KP Nowy Dwór Maz.

W trakcie rozmów przedstawiciele MK 1504 NSZZ” Solidarność” zgodzili się z Komendantem Wojewódzkim PSP, że minimalna obsada na jednostce musi wynosić 6 strażaków w jednostce plus dyżurny w PSK/PA. Wobec powyższego minimalny stan w systemie zmianowym musi wynosić 6+1. W przypadku większości komend powiatowych propozycja danego komendanta powiatowego, była zgodna z założeniami Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz zgodna z założeniami przyjętymi przez MK 1504 NSZZ”Solidarność” w sprawie gwarancji i przestrzegania normatywu czasu pracy. W przypadku KP Pruszków i KP Wołomin wzięto pod uwagę posterunki istniejące w tych komendach.

 Specyficzna sytuacja, która musi być rozpatrzona indywidualnie dotyczy KP PSP w Otwocku.

W sposób szczególny rozpatrzono przypadek KM PSP Warszawa. Z wniosku Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie wynikało, że minimalny stan, jaki byłby dobry dla Warszawy wynosić powinien 193 strażaków na zmianie (bez obsady MSK) tj. ok. 68,4 % stanu gotowości. Zgodnie z rozporządzeniem o czasie służby, stan gotowości bojowej może wynosić od 50 do 70 %.

W celu ustalenia zasadności tak wysokiego stanu gotowości bojowej w KM PSP Warszawa, Komendant Wojewódzki PSP przedstawił analizę ilości zdarzeń w województwie mazowieckim w rozbiciu na komendy i jednostki ratowniczo-gaśnicze, analizę stanu jednostek ratowniczo-gaśniczych przed 1 lipca 2005r. oraz inne porównywalne parametry. Z powyższej analizy wynikło, że średni stan osobowy w KM PSP Warszawa na zmianie służbowej bez MSK wynosiło ok.182 osób przy 216 godzinach służby strażaka w miesiącu.

 

Ponadto średnia ilość zdarzeń na jednostkę ratowniczo-gaśniczą w Warszawie jest zbliżona lub mniejsza od jednostek ratowniczo-gaśniczych w innych powiatach. Prawdą jest, że kilka jednostek w Warszawie przekracza 1100 zdarzeń w roku, jednak podobne i większe ilości zdarzeń obsługują jednostki w innych powiatach. Przy 193 strażakach na zmianie służbowej wymiar służby, zamiast zmaleć do normatywu 168 godzin miesięcznie, musiałby wzrosnąć ponad limit godzin na służbie sprzed 1 lipca 2005r. Poza tym Komendant Wojewódzki PSP zwrócił uwagę, że w propozycji Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie zaistniała nie równomierność w obciążeniu wymiarem czasowym służby strażaków, gdzie w skrajnych wypadkach obciążenie wynosiło od 38,5 do 53,5 godziny tygodniowo. W celu zrównania różnic Komendant Wojewódzki PSP zaproponuje bardziej równomierne rozdysponowanie strażakami na zmianie. Należy zatem, spodziewać się, że kilkunastu strażaków z większych jednostek zostanie przeniesionych do jednostek mniejszych. Biorąc powyższe pod uwagę oraz konieczność zachowania bezpieczeństwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także konieczność działania w zasadach obowiązującego prawa, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP po konsultacjach z przedstawicielami MK 1504 NSZZ”Solidarność” ustalił minimalny limit na 168 strażaków przy założeniu, że na najmniejszych jednostkach ratowniczo-gaśniczych znajduje się na zmianie 6 strażaków wyjazdowych i 1 strażak na PA. W takim przypadku gotowość bojowa osiągnie poziom 60% (średni pułap przewidziany rozporządzeniem) zaś średnie obciążenie czasem służby wyniesie ok. 42 godzin tygodniowo na strażaka.

Drugim tematem spotkań z Mazowieckim Komendantem PSP była kwestia postępowań prowadzonych przez Komendanta Miejskiego PSP wobec strażaków pełniących służbę w KM PSP Warszawa. W dniu 28 kwietnia br. przedstawiono Komendantowi Wojewódzkiemu PSP sprawę kolegi z JRG 3 (należy do NSZZ ,,Solidarność”), któremu w związku faktem, że wystąpił o pomoc mieszkaniową na budowę domu, służby Komendanta Miejskiego PSP wydały decyzję o konieczności zwrotu  pobieranego od 6 lat, równoważnika za brak lokalu mieszkalnego i obciążyły Go kwotą do zwrotu w wysokości 19.000,-zł. Ponieważ kolega zwrócił się o pomoc, otrzymał od MK wsparcie
w przygotowaniu odwołania od decyzji Komendanta Miejskiego PSP. Zdaniem MK, Komendant Miejski PSP wydał wadliwą decyzję z powodów formalnych oraz merytorycznych, bo opartą na fałszywych przesłankach. Dlatego oprócz pomocy w przygotowaniu odwołania, Przewodniczący MK poinformował Komendanta Wojewódzkiego PSP o zaistniałej sytuacji. O postępowaniu w tej sprawie będziemy informowali na bieżąco. Ponadto, Komendant Wojewódzki PSP został poinformowany o tym, że są jeszcze inne przypadki działań kierownictwa Komendy Miejskiej PSP wobec podległych strażaków, które będą przedmiotem interwencji oraz skarg naszego Związku.

 

/-/Robert Osmycki
Czy Pańskim zdaniem, Panie Przewodniczący, pójscie na taki kompromis z KW i ustalenie , że 42 godziny w tygodniu są niejako przez ZZ dopuszczalne i praktycznie planowane, nie stoi w sprzeczności z poprzednimi zacytowanymi Pańskimi wypowiedziami???Przecież z tych dwóch zdań wynika jedno, że sugeruje Pan , iż komendanci łamia prawo stosując sie do zaleceń KW a potem podpisuje się pod uzgodnieniami z KW MAzowieckim....czy ja mam rozdwojenie jażni??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Robert Osmycki

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 75
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2006, 13:28:01 »
DziendobryWieczór

Szanowny Kolego Ogniowy

Uważam, że ten przykład jest nie trafiony z wielu przyczyn:
Po pierwsze,
w komunikacie został przyjęty uśredniony czas służby strażaka w wymiarze 42 godziny tygodniowo. Nie znaczy to, że wkażdym tygodniu będzie to 42 godziny, bo raz może być 40, drugi raz 38 (bo tak też jest w Warszawie) a kolejny raz 44 godziny. Zasadą miało być, by ten limit nie przekraczał rozliczenia w wymiarze średnim 42 godziny tygodniowo.
Po drugie
nie jest podane, że jest to normatyw, który ma być wypracowany bez rekompensaty. Wydawało się oczywiste, że jest konieczność co najmniej "zaksięgowania" nadgodzin oraz fakt konieczności ich zwrotu, dlatego w tak obszernym komunikacie nie pisaliśmy rzeczy oczywistych.
Po trzecie:
Od 1 lipca 2005r. do 1 lipca 2006r. jednostki ratowniczo-gaśnicze schodziły z 52 godzin tygodniowo (w całym Kraju!) do 40 godzin tygodniowo. W tym czasie w Warszawie przybyło aż sześć nowych etatów! Łatwo policzyć, że przy 850 strażakach w podziale, lukę 12 godzin różnicy powinno zatkać co najmniej około 60 strażaków, może 50. Dlatego, nikt nie doprowadzi do stanu 40 godzin tygodniowo nawet jakby chciał. Przewidzianych jest kilka kroków, które być może pod koniec roku doprowadzą do stabilizacji i zrealizowania wymogu 40 godzin tygodniowo.
Po czwarte:
NIe można twierdzić, że powyższe 42 godziny były planowane, ponieważ, przypominam, ze względu na bezpieczeństwo strażaków, przyjęliśmy, że w rozliczeniu ogólnym może wystąpić przekroczenie normatywu.I tu przypominam, że jest to zgodne z prawem. Nie zgodne z prawem, będzie wpisywanie do harmonogramu przy jego projektowaniu dodatkowej służby każdemu strażakowi lub według innych zasad niż przewiduje rozporządzenie o czasie służby.
Po piąte:
Powołujesz się na Kumunikat z końca kwietnia br., natomiast pod koniec czerwca odbyło się kolejne spotkanie, w wyniku którego zmniejszono limit stanu minimalnego dla Warszawy. Pozwoli to na powolne rozpoczęcie oddawania nadpracowanych godzin. Jednak jeszcze raz powtarzam, docelowe rozwiązania zaskutkują dopiero na przełomie 2006 i 2007roku.
Po szóste:
Moje zdanie (które podkreśłiłeś na czerwono) odnosi się do tych komendantów, którzy wprowadzają jako standart na województwie normatyw wyższy niż przewiduje polskie prawo, a następnie udają, lub błędnie informują, że nic nie ma do zwrotu. W przypadku Warszawy i województwa mazowieckiego taka sytuacja nie nastąpiła.


Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline Ogniowy

 • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 700
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2006, 16:25:42 »
DziendobryWieczór

Szanowny Kolego Ogniowy

Uważam, że ten przykład jest nie trafiony z wielu przyczyn:
Po pierwsze,
w komunikacie został przyjęty uśredniony czas służby strażaka w wymiarze 42 godziny tygodniowo. Nie znaczy to, że wkażdym tygodniu będzie to 42 godziny, bo raz może być 40, drugi raz 38 (bo tak też jest w Warszawie) a kolejny raz 44 godziny. Zasadą miało być, by ten limit nie przekraczał rozliczenia w wymiarze średnim 42 godziny tygodniowo.
Po drugie
nie jest podane, że jest to normatyw, który ma być wypracowany bez rekompensaty. Wydawało się oczywiste, że jest konieczność co najmniej "zaksięgowania" nadgodzin oraz fakt konieczności ich zwrotu, dlatego w tak obszernym komunikacie nie pisaliśmy rzeczy oczywistych.
Po trzecie:
Od 1 lipca 2005r. do 1 lipca 2006r. jednostki ratowniczo-gaśnicze schodziły z 52 godzin tygodniowo (w całym Kraju!) do 40 godzin tygodniowo. W tym czasie w Warszawie przybyło aż sześć nowych etatów! Łatwo policzyć, że przy 850 strażakach w podziale, lukę 12 godzin różnicy powinno zatkać co najmniej około 60 strażaków, może 50. Dlatego, nikt nie doprowadzi do stanu 40 godzin tygodniowo nawet jakby chciał. Przewidzianych jest kilka kroków, które być może pod koniec roku doprowadzą do stabilizacji i zrealizowania wymogu 40 godzin tygodniowo.
Po czwarte:
NIe można twierdzić, że powyższe 42 godziny były planowane, ponieważ, przypominam, ze względu na bezpieczeństwo strażaków, przyjęliśmy, że w rozliczeniu ogólnym może wystąpić przekroczenie normatywu.I tu przypominam, że jest to zgodne z prawem. Nie zgodne z prawem, będzie wpisywanie do harmonogramu przy jego projektowaniu dodatkowej służby każdemu strażakowi lub według innych zasad niż przewiduje rozporządzenie o czasie służby.
Po piąte:
Powołujesz się na Kumunikat z końca kwietnia br., natomiast pod koniec czerwca odbyło się kolejne spotkanie, w wyniku którego zmniejszono limit stanu minimalnego dla Warszawy. Pozwoli to na powolne rozpoczęcie oddawania nadpracowanych godzin. Jednak jeszcze raz powtarzam, docelowe rozwiązania zaskutkują dopiero na przełomie 2006 i 2007roku.
Po szóste:
Moje zdanie (które podkreśłiłeś na czerwono) odnosi się do tych komendantów, którzy wprowadzają jako standart na województwie normatyw wyższy niż przewiduje polskie prawo, a następnie udają, lub błędnie informują, że nic nie ma do zwrotu. W przypadku Warszawy i województwa mazowieckiego taka sytuacja nie nastąpiła.


Pozdrawiam Robert Osmycki
Poniekąd ta informacja jest juz wystarczająco wyczerpująca ( i taka zawsze powinna sie ukazywać dla zainteresowanych osób). Jak pokazuje przykład można "na własnym podwórku" wypracować odpowiedni system. Jednocześnie koledzy z Polski powinni pójść za przykładem, a jednocześnie pojawia się pytanie czy jeden z ZZ nie może załatwić odgórnie z KG tej kwesti raz na zawsze....
Stąd pewnie pojawia sie głosy , że skoro mozna było w Warszawie załatwić "sobie" to czemu nie można załatwić wszystkim...i tu odpowiedź, że za wszystkich i dla wszystkich systemowo się nie da może kolegów kłuc w oczy...moim zdaniem temat zasygnalizowany i warty przemyślenia...również pozdrawiam......
Robert
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline edek

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 22
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2006, 13:10:23 »
Cześć.
Po raz kolejny wyrażam swoje zdziwienie fwktem, że po roku działania nowej ustawy nadal macie tak fundamentalne pytania. Czasy jedynie mądrych kadrowych minęły. O swoje należy się samemu upiominać, a nie czekać na inych. ZZ powinny Wam w tym pomagać, a nie Was wyręczać. Taka jest rola ZZ jak pisał Rosmycki. Myślę, że najwięcej oglądają się na ZZ ich wrogowie. A to że "codzienni" nam tego (40-godz. tyg.) zazdroszczą to ich problem, zawsze mogą przejść na podział. Do czasu kiedy "biuro" będzie dla JRG, a nie odwrotnie, nie będzie lepiej. A to już rola komedantów, żeby JRG 5-tym kołem nie była.   

Offline bheniek

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 2
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2021, 11:32:57 »
Witam, gdzie można pobrać ECS na I półrocze 2021? Do tej pory było udostępnione na stronie KW PSP Łódź, jednak po przejściu strony na domenę .gov nie mogę tego znaleźć. KG na swojej stronie udostępnia tylko godziny nominalne. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Offline darkoss

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 143
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2021, 12:35:42 »

Offline deejayslonio

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 812
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2021, 12:58:28 »
Pięknie wklejony link ze strony KG na której nie ma tego czego szuka autor zapytania  :wall:

Offline CSPSP :)

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 64
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2021, 23:41:06 »
Witam, gdzie można pobrać ECS na I półrocze 2021? Do tej pory było udostępnione na stronie KW PSP Łódź, jednak po przejściu strony na domenę .gov nie mogę tego znaleźć. KG na swojej stronie udostępnia tylko godziny nominalne. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Kiedyś było dostępne pod linkiem https://www.straz.lodz.pl/webdav/kwwk/pobieranie.html
Przypomnij się w poniedziałek to Ci wyśle - mam gdzieś pobrane pewnie..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline grzesiek31

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2021, 20:00:52 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.


Offline czeles

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 79
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 02, 2021, 20:59:23 »
Tak

Offline deejayslonio

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 812
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 02, 2021, 21:22:31 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

NIE!
Zwolnienie nie generuje nadgodzin!

Offline młody13

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 480
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 02, 2021, 21:23:11 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.
U nas był temat poruszony żeby nie chorować w takim przypadku  :szalony:

Offline Feuerwehrmann

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 567
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2021, 22:16:21 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

Nadgodziny generuje się w przypadku pełnienia służby w dniach, w których harmonogram półroczny wyznaczył Ci czas wolny. Zwolnienie nie powoduje generowania nadgodzin. Jeśli idąc na zwolnienie masz wypracowanych do tego momentu 100 nadgodzin to po powrocie ze zwolnienia dalej będziesz miał ich 100.

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje". Krótko mówiąc - pomimo nieobecności w pracy nie ubywa Ci nadpracowanych godzin, ale w żadnym wypadku nie przybywa.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mpolskie

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 81
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2021, 22:19:48 »
Zgodnie z interpretacją w naszym województwie - w takim przypadku czas zwolnienia zostanie wliczony do czasu pracy (chociaż nie nazywałbym tego generowaniem nadgodzin, mając w harmonogramie półrocznym służbę a w miesięcznym wolną masz wtedy odbiór godzin - i w razie zwolnienia zamiast tego odbioru będziesz miał to po prostu zaliczone do czasu pracy). Natomiast działa to i w drugą stronę - mając zwolnienie na wolnej służbie z harmonogramu nie dostaniesz wtedy godzin - stąd stwierdzenie, że zwolnienie nie generuje nadgodzin.

Offline sismondi

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 283
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:02:07 »
Zgodnie z interpretacją w naszym województwie - w takim przypadku czas zwolnienia zostanie wliczony do czasu pracy (chociaż nie nazywałbym tego generowaniem nadgodzin, mając w harmonogramie półrocznym służbę a w miesięcznym wolną masz wtedy odbiór godzin - i w razie zwolnienia zamiast tego odbioru będziesz miał to po prostu zaliczone do czasu pracy). Natomiast działa to i w drugą stronę - mając zwolnienie na wolnej służbie z harmonogramu nie dostaniesz wtedy godzin - stąd stwierdzenie, że zwolnienie nie generuje nadgodzin.
Dokładnie tak to wygląda ...tylko dziwnym trafem prawie zawsze trafia tak jak trzeba ... :mellow: :mellow: :mellow:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2021, 09:23:56 wysłana przez sismondi »

Offline fireman_f

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 161
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 03, 2021, 09:48:23 »
Witam. Wiem ze temat był wałkowany wielokrotnie, ale proszę o wyrozumiałość  ^_^. Pytanie chyba banalne ale różnie niektórzy interpretują , a mianowicie : sprawa dotyczy systemu zmianowego jeżeli w grafiku półrocznym strażak ma służbę a w miesięcznym ma wolne to czy idąc na L4 ( na służbie planowanej w półrocznym ) zwolnienie wygeneruje nadgodziny.
Pozdrowionka.

Nadgodziny generuje się w przypadku pełnienia służby w dniach, w których harmonogram półroczny wyznaczył Ci czas wolny. Zwolnienie nie powoduje generowania nadgodzin. Jeśli idąc na zwolnienie masz wypracowanych do tego momentu 100 nadgodzin to po powrocie ze zwolnienia dalej będziesz miał ich 100.

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje". Krótko mówiąc - pomimo nieobecności w pracy nie ubywa Ci nadpracowanych godzin, ale w żadnym wypadku nie przybywa.

Opisałeś coś zupełnie odwrotnego niż pyta i wprowadzasz go w błąd, w przypadku kiedy w harmonogramie półrocznym masz służbę a w miesięcznym na ten służbie masz oddane nadgodziny np. To L4 powoduje ze nadgodziny nie są oddawane, fakt L4 nie generuje nadgodzin tylko powoduje to ze nie odbierają Ci tych co już masz

Offline Feuerwehrmann

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 567
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 03, 2021, 10:08:11 »

Gdybyś w opisanym przez siebie przypadku nie poszedł na zwolnienie, nieobecność w pracy kosztowałaby Cię odebranie godzin w ilości przewidzianej na ten dzień harmonogramem półrocznym. W przypadku pójścia na zwolnienie, Twoja obecność "nic Cię nie kosztuje".

Opisałeś coś zupełnie odwrotnego niż pyta i wprowadzasz go w błąd, w przypadku kiedy w harmonogramie półrocznym masz służbę a w miesięcznym na ten służbie masz oddane nadgodziny np. To L4 powoduje ze nadgodziny nie są oddawane, fakt L4 nie generuje nadgodzin tylko powoduje to ze nie odbierają Ci tych co już masz

Porównaj sobie te dwa wpisy i wytłumacz mi, w którym miejscu to się różni?  :gwiazdki: :wall:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Fireman81r

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 63
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 03, 2021, 12:07:36 »
Nie wiem dlaczego są różne interpretacje jak liczyć godziny na zwolnieniu ale u nas są liczone względem półrocznego i wydaje mi się że tak powinno być. Prosty przykład: jeżeli ktoś byłby na zwolnieniu lekarskim przez cały okres rozliczeniowy to miałby mieć niedopracowane te wszystkie godziny? Raczej nie (Jak by je potem odrobił), wyszed by wtedy po prostu na zero. Jak już pisałem , my tak rozliczamy godziny na zwolnieniu, jeśli się mylę, poprawcie.

Offline pb11

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: Ewidencja czasu sluzby strazaka
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 03, 2021, 12:55:11 »
Debatujecie o tym samy,  coś na zasadzie czy jak nie dostałeś nagrody to komendant ci ją odebrał czy nie przyznał