Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Program ALOHA

(1/1)

michalbb:
Witam
Jestem studentem, pisze prace w której przeprowadzam symulacje w programie ALOHA, rozważam wyciek ze zbiornika chloru otrzymałem następujące wykresy( załączniki ) chciałbym sie dowiedzieć czy program ma ograniczenie obliczania chmury toksyn tylko do 10 km. Drugie pytanie odnosi sie do programu MARPLOT gdy juz określe lokalizacje nie moge zainportować danych z programu ALOHA wyskakuje następujący komunikat(załącznik).Posiadam najnowszą wersje programu 5.4.7. Z góry pozdrawiam za pomoc
Pozdrawiam

robn:
Program ma ograniczenie do 10 km (moim zdaniem słusznie bo więcej nie trzeba) a także ograniczenie wycieku do 1 godziny po to żeby cały czas aktualizować dane.
Wielkość wypływu z otworu będzie się zmieniać wraz z wysokością słupa cieczy, ciśnieniem we wnętrzu, wielkością rozlewiska, warunków pogodowych, działań ograniczających lub likwidujacych zdarzenie....
Dlatego ograniczenie do odległości i czasu jest bardzo dobre. To, że wykres wychodzi ucięty i nie widać maksymalnych katastrofalnych skutków to szczegół.... Do tej pory można zareagować.... Po to są odpowiednie służby  :wacko: :wacko:
Co do marplota, to prawdopodobnie nie osadzasz wycieku w danym miejscu i nie umie zaimporotować danych albo masz jakiś błąd w matrixie. Szczegóły na PW.
pozdr ,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej