Autor Wątek: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.  (Przeczytany 9634 razy)

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 04, 2006, 15:21:00 »
Uderz w stół a nożyce same się odezwą. Przejrzałem swoje angaże, za czasów rządu postkomuny dostałem z wysługa podwyżkę  w wysokości prawie 150 zł w 9 grupie (od października 2003) i tak samo było mniej więcej w pozostałych grupach. Nie darze sympatią komuchów ale trzeba być obiektywnym.
W sprawie stopni oficerskich juz się wypowiadałem (jak pewnie i cała PSP) ale imć Geddeon (odmawia mi tytułu kolegi) nie może uwierzyć że można stać na straży przestrzegania prawa mimo że mnie problem stopnia nie interesuje.
Pamiętam taką starą maksymę więźniów "Nie ciebie chromolą to czego tyłkiem ruszasz" która jak raz pasuje do mentalności pewnych związkowców którzy słowo solidarność rozumieją inaczej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2006, 15:22:53 wysłana przez dima »
każdy kij ma trzy końce

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 04, 2006, 19:53:16 »
za czasów rządu postkomuny dostałem z wysługa podwyżkę  w wysokości prawie 150 zł w 9 grupie (od października 2003) i tak samo było mniej więcej w pozostałych grupach. Nie darze sympatią komuchów ale trzeba być obiektywnym.

A co dostałeś we wcześniejszych oraz póxniejszych latach od panów z postkomuny? A pozatym powinienes sobie zdać sprawę kto planował i dla kogo obecny budżet.
Moim zdaniem zanim zaczniemy "szumieć" dajmy panom z rządu czas aby pokazali jak chcą naprawiać nasze zarobki a nasze oczy skierujmy na rączki panów KM oraz KP przy rozdziale podwyżek, nagród etc.

pozdro

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 04, 2006, 23:26:25 »
DziendobryWieczór

Czytając ten temat znalazłem słowo "obiektywnie" jak też wiele ciekawych acz kolwiek nieprawdziwych "historycznych prawd" dlatego nie zdzierżyłem tych bredni i przedstawię swoją subiektywną wiedzę:

1. Jeśli chodzi o prawdę historyczną, to za czasów rządów prof.J.Buzka - b.Premiera AWS-u podwyżki w latach 1998 - 2001 wyniosły co najmniej 680,-zł brutto na strażaka. Najwięcej, oprócz niektórych stanowisk kierowniczych, zyskali dowódcy zmian oraz strażacy na stanowiskach młodszy ratownik, ratownik, młodszy ratownik-kierowca i ratownik-kierowca. Oczywiście zaraz ktoś mi napisze, że bzdury opowiadam, ale będę spał spokojnie, bo niestety subiektywnie pamiętam, jak likwidowaliśmy grupę 23, potem 22 i 21. I wszystkie te grupy likwidowane były na zasadzie przesuwania do wyższych grup tych właśnie wcześniej wymienionych stanowisk. A dowódcy zmian, przeskoczyli z tego co pamiętam co najmniej o dwie grupy do góry, tak, że jednego roku (chyba w 2001) podwyżka sięgnęła w przypadku tego stanowiska ponad 400,- zł brutto! Koledzy dowódcy zmian powiecie, że to nieprawda?

2.Za czasów SLD (jak tak lecimy po kalendarzu politycznym), to było tak 2002 "0" czyli null, 2003 ok. 70,-zł ,2004 ok. 80,-zł plus od 1.X.04 100,-zł wyprotestowane pod Sejmem, 2005 ok.85,-zł
zaś na 2006r. zaplanowano ok.74,-zł ale zabezpieczono ok.40,-zł(!) - 35,- zł musiał znaleźć nowy Rząd. Razem mamy dużą górką policzone 275,- zł plus 100,- wytupane w proteście

3. Jeśli chodzi o pismo Pani prof.Zyty Gilowskiej uwczesnej Wicepremier i Minister Finansów, to czytajmy uważnie i nie dajmy się zwariować! 10% - towa obcinka funduszy płac dotyczy administracji rządowej i urzędów centralnych i to urzędników państwowych a nie funkcjonariuszy. W tym zakresie mieści się jedynie Komenda Główna PSP! Ponadto powiedzmy sobie otwarcie, że takie decyzje, podejmowały wcześniejsze rządy również - tylko nie chwaliły się tym nadto. Po za tym czytając taką decyzję można ją jednoznacznie ocenić jako walkę z vacatami w ministerstwach.

4. Jeśli chodzi o 0% podwyżek dla sfery budżetowej, to proszę pisać do końca lub czytać całe dokumenty do końca. Nie róbmy z siebie niedouczonych lub nie doczytanych, bo to malutki wstydzik jak berecik mocherowy ^_^. Prawdą jest, że Rząd (minister Pracy i Finansów) zaproponowali do negocjacji w tzw. "Komisji Trójstronnej" 0% podwyżek dla budżetówki. Jednak czytając uzasadnienie, dowiadujemy się, że przewiduje się także obniżenie kosztów uzyskania przychodów oraz ubezpieczeń tak po stronie pracodawcy jak też pracownika. Po polsku pisząc, zmniejszą się podatki z tytułu ubezpieczeń, co da realny wzrost pieniędzy pozostających w kieszeni pracownika o ok. 5,5%(!).
Tak więc 0% przyrostu środków na funduszach wynagrodzeń, poprzez zmniejszenie wielkości składek ubezpieczeniowych spowoduje wzost realny wynagrodzeń netto o 5,5%.

5. a tak na marginesie, w 2002 roku zamrożono płace ale podniesiono stawkę ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że wtedy, tak na prawdę zmniejszono nasze dochody o ok. 0,5%, a kolejne straty spowodowało zamrożenie kwoty progu podatkowego na drobne cztery lata (od 2002 do 2005r.) Weźcie to pod uwagę przy waszych rozważaniach jak też to, że projekt ustaw podatkowych przewiduje znaczne odmrożenie tych progów.


Pozdrawiam
Robert Osmycki
 

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2006, 08:22:33 »
no i nie mówiłem!
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:55:25 »
no i nie mówiłem?  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2006, 12:25:06 »
Jak sie policzy to co pisze szeryf "S" to wychodzi tak koło 500 z hakiem na rączkę za Buzka i trochę mniej niż 400 na rączkę za ostatnich rzadów komuny.
Nie przeczę że odczuwałem za rządów Buzka lepszą nić współpracy z komendantami ale tez za ich końcówki rządów były jedne z największych przegięć w PSP nieprawdaż?
Czyli to co pisałeś robard i geddeon daaaaleko odbiega od prawdy trzeba choć troszeczkę obiektywności zamiast zaślepienia.
Ciekawe czego Robert O. nie ustosunkował się do tematu stopni? niewygodna sprawa?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2006, 21:54:26 wysłana przez dima »
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2006, 18:18:30 »
Cytuj
Czyli to co pisałeś robard i freman5 i geddeon daaaaleko odbiega od prawdy trzeba choć troszeczkę obiektywności zamiast zaślepienia.

Dima, czy nie zauwazyłeś, że to Ty głównie zacietrzewiasz się w uwielbieniu - dla postkomunistycznych rządów?  :mellow:
Więc tak jak napisałeś, mniej zaślepienia, więcej obiektywizmu!
PS. Poziom dyskusji zszedł całkowicie z tematu wątku, proponuję zamknąć..? Stanowisko NSZZ "S" zostało chyba wyjaśnione?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2006, 20:28:43 »
DziendobryWieczór

dima:

Ty naprawdę masz kłopoty z liczeniem, bo wg mnie jeśli masz 680,- brutto to wychodzi 544,- netto(nie 500,-)  a z 275,- brutto (bo 100,- to jest wydarta jak psu z gardła przez związki zawodowe) to masz 220,-netto (a nie 400). Różnica wynosi za tem wielokrotność dwóch i pół, a nie połowy. Naprawdę masz dar do pomniejszania i powiększania :mellow: - tylko po co skoro mówisz o obiektywiźmie. Ja przynajmniej uczciwie napisałem, że  jet o moje subiektywne zdanie.

Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2006, 20:58:15 »
Czyli to co pisałeś robard i freman5 i geddeon daaaaleko odbiega od prawdy trzeba choć troszeczkę obiektywności zamiast zaślepienia.

A co ja takiego pisałem panie Dima ..........mogę prosić o przytoczenie moich słów, które są według Ciebie mnie tak "zaślepiają"?

pozdro

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie Akcji Protestacyjnej Federacji ZZ Służb Mund.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2006, 21:53:48 »
przepraszam bardzo fireman5 zagaaaalopowałem się i usuwam
a komuchów nie lubie!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2006, 21:56:06 wysłana przez dima »
każdy kij ma trzy końce