Autor Wątek: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?  (Przeczytany 24583 razy)

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2017, 14:57:28 »
Miałem się nie odzywać bo temat ładnie zrobiony pod napinkę...

... (moje JRG ma około 2000 wyjazdów rocznie, do tego sporo roboty w jednostce, służba wewnętrzna, warty w nocy a i zajęcia sportowe i ćwiczenia na każdej służbie), bo jak by nie było to jak się zrobi swoją robotę to przeważnie po 16 cisza i spokój jeśli nic się nie dzieje można trochę odpocząć brakuje tylko możliwości np umycia auta bo się mieszkańcy rzucają że za państwowe, a do tego tak płatną? 2600 zł na rękę to mało i Pani w kasie w biedronce zarobi więcej? albo w spożywczaku?

Doprawdy mając 2000 wyjazdów rocznie, dużo prac gospodarczych, ćwiczenia i mówisz, że przeważnie po 16stej masz cisze i spokój? ^_^

Offline strazak_9988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2017, 15:20:14 »
Miałem się nie odzywać bo temat ładnie zrobiony pod napinkę...

... (moje JRG ma około 2000 wyjazdów rocznie, do tego sporo roboty w jednostce, służba wewnętrzna, warty w nocy a i zajęcia sportowe i ćwiczenia na każdej służbie), bo jak by nie było to jak się zrobi swoją robotę to przeważnie po 16 cisza i spokój jeśli nic się nie dzieje można trochę odpocząć brakuje tylko możliwości np umycia auta bo się mieszkańcy rzucają że za państwowe, a do tego tak płatną? 2600 zł na rękę to mało i Pani w kasie w biedronce zarobi więcej? albo w spożywczaku?

Doprawdy mając 2000 wyjazdów rocznie, dużo prac gospodarczych, ćwiczenia i mówisz, że przeważnie po 16stej masz cisze i spokój? ^_^

Nie zawsze to sie udaje ale jednak nie po każdej sluzbie kończę styrany i nieprzytomny,  nie wiem co w tym dziwnego zreszta nie jest to jakaś ogromna liczba wyjazdów a i zdarzają sie dni ze nie ma zadnego raz częściej raz rzadziej, czasem tez i inne prace w JRG przedłuża sie czy ćwiczenia sie zrobi pod wieczor ale raczej nie jest to ekstremalny wysiłek i można jeszcze w nocy odpoczac.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2017, 15:52:54 »
 strazak_9988- człowieku pomyśl logicznie
"bo jak by nie było to jak się zrobi swoją robotę to przeważnie po 16 cisza i spokój"
"Pokażcie mi proszę gdzie znajdziecie robotę jednak w miarę tak spokojną jak w straży (moje JRG ma około 2000 wyjazdów rocznie, do tego sporo roboty w jednostce, służba wewnętrzna, warty w nocy a i zajęcia sportowe i ćwiczenia"
 
mam blisko 3x więcej służby niż TY,pracuję w dużej jednostce,duże miasto gdzie mamy  ponad  dwa tysiące  wyjazdów(2118 w 2016r),więc realia są zbliżone do tych opisanych przez Ciebie, nie narzekam,ani nie namawiam do narzekania na PSP,ale nie wypisuje bzdur jakie powyżej zacytowałem 
następna sprawa to problemy jakie masz świadczą tylko o twoim poziomie

"brakuje tylko możliwości np umycia auta bo się mieszkańcy rzucają że za państwowe"

do szczęścia brakuje Ci możliwości umycia swojego prywatnego samochodu-  no tutaj wielki problem, bu u mnie na jednostce nikt swoich samochodów nie myje i nie narzeka, a zapytam czy pranie z domu tez przynosisz bo przecież pralka w jednostce stoi?

 "ale gdyby nie straż to tak jak większość pewnie bym robił albo na taryfie albo na budowie albo w czymś podobnym"
  z tego wynika że należysz do tych co to straż im życie uratowała,bo w innej pracy by polegli,otóż dowiedz sie ile zarabia dobry podkreślam dobry fachowiec na budowie nie taki pomocnik od cegieł na którego byś aspirował ,operator ciężkiego sprzętu czy dźwigów, praca równie  odpowiedzialna i wymagająca sporej wiedzy i doświadczenia,nie porównuj nas do sprzedawcy w spożywczaku czy urzędników choć jak zawsze mówię wszyscy sa potrzebni i do wszystkich trzeba mieć szacunek.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2017, 15:54:09 »
Zarabiam 2600zl kredyt na mieszkanie plus czynsz miesięcznie to 2380zl. Oczywiście nikt mi nie mówił, ze mam brać kredyt i mogłem siedzieć w rodzicami w domu ale chyba nie o to w życiu chodzi?

Offline strazak_9988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2017, 16:24:46 »
strazak_9988- człowieku pomyśl logicznie
"bo jak by nie było to jak się zrobi swoją robotę to przeważnie po 16 cisza i spokój"
"Pokażcie mi proszę gdzie znajdziecie robotę jednak w miarę tak spokojną jak w straży (moje JRG ma około 2000 wyjazdów rocznie, do tego sporo roboty w jednostce, służba wewnętrzna, warty w nocy a i zajęcia sportowe i ćwiczenia"
 
mam blisko 3x więcej służby niż TY,pracuję w dużej jednostce,duże miasto gdzie mamy  ponad  dwa tysiące  wyjazdów(2118 w 2016r),więc realia są zbliżone do tych opisanych przez Ciebie, nie narzekam,ani nie namawiam do narzekania na PSP,ale nie wypisuje bzdur jakie powyżej zacytowałem 
następna sprawa to problemy jakie masz świadczą tylko o twoim poziomie

"brakuje tylko możliwości np umycia auta bo się mieszkańcy rzucają że za państwowe"

do szczęścia brakuje Ci możliwości umycia swojego prywatnego samochodu-  no tutaj wielki problem, bu u mnie na jednostce nikt swoich samochodów nie myje i nie narzeka, a zapytam czy pranie z domu tez przynosisz bo przecież pralka w jednostce stoi?

 "ale gdyby nie straż to tak jak większość pewnie bym robił albo na taryfie albo na budowie albo w czymś podobnym"
  z tego wynika że należysz do tych co to straż im życie uratowała,bo w innej pracy by polegli,otóż dowiedz sie ile zarabia dobry podkreślam dobry fachowiec na budowie nie taki pomocnik od cegieł na którego byś aspirował ,operator ciężkiego sprzętu czy dźwigów, praca równie  odpowiedzialna i wymagająca sporej wiedzy i doświadczenia,nie porównuj nas do sprzedawcy w spożywczaku czy urzędników choć jak zawsze mówię wszyscy sa potrzebni i do wszystkich trzeba mieć szacunek.

Moze moje niektóre wypowiedzi były niefortunne a przykład z myciem autem dosyc kiepski  ale poniosło mnie lekko po przeczytaniu niektórych wypowiedzi w tym wątku.

Mając te 2100 wyjazdów rocznie uważasz ze sie niesamowicie przepracowujesz? Bo taki jest wydźwięk niektórych wypowiedzi. 

Moze i mi straż życie uratowała bo pewnie gdyby nie ona to bym robił w którymś z wymienionych przeze mnie zawodów ale nie jedyny taki w tej formacji.

Offline piachu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2017, 16:42:24 »
Strazak 9988 zostales dobrze podsumowany przez vade.
Kazdy ma prawo miec wlasne zdanie i jesli jestes zadowolony z zarobkow w strazy to super. Cieszy mnie ten fakt. Mowisz ze masz 2600 na reke po odliczeniu kasy ubezpieczenia i zz i jestes na ratowniku (3grupa). Wnioskuje wiec ze masz okolo 350zl dodatku. To teraz idz do tematu o dodatkach i zobacz ze w Polsce sa dowdocy zmiany co maja 300zl. Ale ty jestes zadowolony wiec jest super. I jest ci wstyd ze ludzie z twojego fachu pisza ze malo zarabiaja. Skoro tobie jest tak super to moze wyjdz z inicjatywa ze oddasz swoja nadchodzaca podwyzke. Bo jest super i sa dobre zarobki. A zapomnialem, nic nie oddasz. Bo jestes zwyklym psem ogrodnika. Ja mam dobrze mi starcza to jak inni moga narzekac? Otoz osobniku otworz oczy poza to swoje miasto wojewodzkie i dowiedz sie ze ludzie na twoja 3 grupe nie czekaja 6 lat tylko np 12. I nie maja 350 zl dodatku tylko 50. Ale co tam inni przeciez mi jest dobrze. Wstyd to jest mi ze taki koles z takim mysleniem to jest strazakiem. Kiedys straz pozarna to byla brac. Dzis mi ma byc dobrze a reszta sie nie liczy. Gratuluje ci.
Powodem do wstydu powinno byc dla rzadzacych ze ludzie ktorzy jezdza ratowac spoleczenstwo, rano po zdjeciu mundur ida do pracy. To tworzy wiekszosc patologii. Potem nie ma chetnych na szkolenia, cwiczyc sie nie chce, powstaje wypalenie zawodowe. Nie myslisz o sluzbie tylko o tym zeby miec na rate za mieszkanie. Albo zeby nic ci sie nie stalo bo kto zarobi na jedzenie jak wyplata starcza na oplaty.

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2017, 16:53:58 »
 
Mając te 2100 wyjazdów rocznie uważasz ze sie niesamowicie przepracowujesz? Bo taki jest wydźwięk niektórych wypowiedzi. 

Wydaje mi się, że cały czas patrzysz przez pryzmat przepracowania. Jednocześnie pisząc bzdury, że na takiej jednostce przeważnie po 16stej masz spokój. Zgadzam się, dni są różne - raz wyjazdów więcej, raz mniej. Jednak to w połączeniu z pracami gospodarczymi i szkoleniówką nie da Ci przeważnie spokoju po 16stej...a raczej przeważnie go nie będzie. Chyba, że prace gospodarcze w rzeczywistości trwają godzinę, szkoleniówkę olewacie i robicie ją w 30 minut a do tego sporo wyjazdów ogarnęło samo OSP. Druga sprawa - odpowiedzialność, której w takiej wielkości, w pracy cywilnej o podobnym wynagrodzeniu nie masz. Nie jestem osobą która narzeka, ale też jak widzę jak strażak pisze, że w PSP mamy cud, miód i orzeszki za 2600zł to albo chowa się na ostatnim wyjazdowym samochodzie w bardzo małej jednostce albo nie jest świadomy wielu spraw.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2017, 18:48:05 »
a ja powiem po prostu - jeśli jest tu jakiś admin to zakończ ten temat. strazak_9988 w większości mówi prawdę, hmm chyba że prawda was boli. jak zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. strażak który ma powiedzmy odpowiednią grupę i stopień nie narzeka, a ci co mają kilka lat przepracowane no cóż szału nie ma, ale idź do prywaciarza zobaczysz o co chodzi jak będziesz musiał zap......lać 6 dni w tygodniu za 1600 na rękę.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2017, 18:50:44 »
strazak_9988- człowieku pomyśl logicznie
"bo jak by nie było to jak się zrobi swoją robotę to przeważnie po 16 cisza i spokój"
"Pokażcie mi proszę gdzie znajdziecie robotę jednak w miarę tak spokojną jak w straży (moje JRG ma około 2000 wyjazdów rocznie, do tego sporo roboty w jednostce, służba wewnętrzna, warty w nocy a i zajęcia sportowe i ćwiczenia"
 
mam blisko 3x więcej służby niż TY,pracuję w dużej jednostce,duże miasto gdzie mamy  ponad  dwa tysiące  wyjazdów(2118 w 2016r),więc realia są zbliżone do tych opisanych przez Ciebie, nie narzekam,ani nie namawiam do narzekania na PSP,ale nie wypisuje bzdur jakie powyżej zacytowałem 
następna sprawa to problemy jakie masz świadczą tylko o twoim poziomie

"brakuje tylko możliwości np umycia auta bo się mieszkańcy rzucają że za państwowe"

do szczęścia brakuje Ci możliwości umycia swojego prywatnego samochodu-  no tutaj wielki problem, bu u mnie na jednostce nikt swoich samochodów nie myje i nie narzeka, a zapytam czy pranie z domu tez przynosisz bo przecież pralka w jednostce stoi?

 "ale gdyby nie straż to tak jak większość pewnie bym robił albo na taryfie albo na budowie albo w czymś podobnym"
  z tego wynika że należysz do tych co to straż im życie uratowała,bo w innej pracy by polegli,otóż dowiedz sie ile zarabia dobry podkreślam dobry fachowiec na budowie nie taki pomocnik od cegieł na którego byś aspirował ,operator ciężkiego sprzętu czy dźwigów, praca równie  odpowiedzialna i wymagająca sporej wiedzy i doświadczenia,nie porównuj nas do sprzedawcy w spożywczaku czy urzędników choć jak zawsze mówię wszyscy sa potrzebni i do wszystkich trzeba mieć szacunek.

Moze moje niektóre wypowiedzi były niefortunne a przykład z myciem autem dosyc kiepski  ale poniosło mnie lekko po przeczytaniu niektórych wypowiedzi w tym wątku.

Mając te 2100 wyjazdów rocznie uważasz ze sie niesamowicie przepracowujesz? Bo taki jest wydźwięk niektórych wypowiedzi. 

Moze i mi straż życie uratowała bo pewnie gdyby nie ona to bym robił w którymś z wymienionych przeze mnie zawodów ale nie jedyny taki w tej formacji.

w którym momencie mojej wypowiedzi dałem wydźwięk o przepracowaniu z powodu 2100-tu wyjazdów notabene to sa wyjazdy JRG1,wyjazdów  OSP i JRG2 w to  nie wliczam.Powtarzam Ci jeszcze raz że nie narzekam bo chciałem wykonywać ten zawód, nikt na siłę mnie nie pchał  i pomimo tego że nie jest tak różowo jak ty to widzisz nadal robię to  z pasją , nie namawiam do narzekania,to jak jest większość z nas wie i ma wyrobiona opinię.
W większości jednostek są tacy co to w rożnych okolicznościach zatrudnili się w straży z myślą że jakoś się uchowie  wypłata co miesiąc wujek pomoże , mama dołoży i jakoś to  będzie.W innym zawodzie czy firmie niestety polegliby.Z przykrością stwierdzam że i u nas są takie niemoty,które w straży pracować nie powinny, no ale co zrobić nie my takiego zatrudniamy.Natomiast osoby te są bardzo zadowolone z tego co mają bo wiedzą że to straż im życie uratowała, (no w końcu do tego zostaliśmy powołani hehe)
A co do reszt to tak jak Ci podpowiadają inni koledzy przeczytaj,przemyśl,porównaj i dopiero wtedy pisz,bo może ci co narzekają gdyby znaleźli sie na twoim miejscu  przestaliby narzekać   
Na koniec dodam że tez mi sie nie przelewa też dorabiam  i fajnie by było zarobić tyle,aby czas poświęcony na druga pracę poświecić rodzinie,dzieciom czy swojemu hobby
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 19:01:48 wysłana przez vade »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2017, 19:37:59 »
Na koniec dodam że tez mi sie nie przelewa też dorabiam  i fajnie by było zarobić tyle,aby czas poświęcony na druga pracę poświecić rodzinie,dzieciom czy swojemu hobby
Sam sobie zaprzeczasz  :wall: kończ waść .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2017, 20:24:32 »
Na koniec dodam że tez mi sie nie przelewa też dorabiam  i fajnie by było zarobić tyle,aby czas poświęcony na druga pracę poświecić rodzinie,dzieciom czy swojemu hobby
Sam sobie zaprzeczasz  :wall: kończ waść .
sory nie dopisałem zdania że mimo tego nie narzekam i na pewno gdybym miał jeszcze raz  wybierać to wybrałbym straż

Offline strazak_9988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2017, 05:55:22 »
Jak kogos uraziłem to wybaczcie troche moze za bardzo popłynąłem i wyciągnąłem jakieś niepotrzebne wnioski.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2017, 08:13:34 »
a ja powiem po prostu - jeśli jest tu jakiś admin to zakończ ten temat. strazak_9988 w większości mówi prawdę, hmm chyba że prawda was boli. jak zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. strażak który ma powiedzmy odpowiednią grupę i stopień nie narzeka, a ci co mają kilka lat przepracowane no cóż szału nie ma, ale idź do prywaciarza zobaczysz o co chodzi jak będziesz musiał zap......lać 6 dni w tygodniu za 1600 na rękę.

To zależy. Jak bym nie dorabiał to może bym się z tobą zgodził, ale dorabiał i powiem tak. To zależy co potrafisz i jaki bagaż doświadczeń masz za sobą. Generalnie uwzględniając czas pracy i służby  to zarabiałem więcej u prywaciarza jak w PSP. A że młody juz nie jestem  i emerytura za pasem  bez żalu opuszczę to co kiedyś tak kochałem.  U prywaciarza nie ma żadnych recertyfikacji, szkoleń, odpraw, zbiórek i innych pier dół. Liczy się tylko to co umiesz. Najbardziej przykre jest to ze dorbialem sobie w pracy dorywczej więcej niż ojczyzna mi za służbę płaciła.

sorbent

  • Gość
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2017, 08:18:47 »
NO ten tego, jakieś 40% zarabia więcej u tego prywaciarza niż w PSP!! Sam tak miałem na początku swojej przygody z PSP. Niestety już nie pracuję dodatkowo - a mogłem się rozwijać właśnie w jakimś innym kierunku niż PSP - człowiek to jednak durny jest i myślał, że jak będzie szkoły (za własne pieniądze), kursy robił to coś zyska - a tu klops. Tak dobrze, ci idzie że cię nie awansuję bo nie chcę mieć problemu na twoim stanowisku - tu jest poukładane itd. - to tyle jeśli chodzi o pytanie czy straż to dobry wybór. Pozdrawiam.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2017, 10:03:50 »

 Generalnie uwzględniając czas pracy i służby  to zarabiałem więcej u prywaciarza jak w PSP. A że młody juz nie jestem  i emerytura za pasem  bez żalu opuszczę to co kiedyś tak kochałem.  U prywaciarza nie ma żadnych recertyfikacji, szkoleń, odpraw, zbiórek i innych pier dół. Liczy się tylko to co umiesz. Najbardziej przykre jest to ze dorbialem sobie w pracy dorywczej więcej niż ojczyzna mi za służbę płaciła.


Wydaje mi się ,że u prywaciarza pracowałeś na czarno i jaką miałbyś emeryturę ,żebyś nie pracował w PSP? No oczywiście jeszcze musiałbyś tyrać do emerytury , żeby nie PSP. Jak sam powodziałeś (nie chce łapać za słówka , ale sam powiedziałeś "dorbiałem sobie w pracy dorywczej"). Patrzysz tylko na to co dostałeś do ręki , popatrz co będziesz miał na emeryturze Ty a co Ci co u prywaciarza zaper..... .   Ojczyzna za służbę płaci. Jak było żle to trzeba było zostawić PSP .Najbardziej jest przykre jest to ,że kolega nie widzi swoich korzyści z pracy w PSP, którą tak kochał. Ps. chciałym koledze zwrócić uwagę ,że w PSP nie pracuje się ale jest w służbie. Strażak pełni służbę.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2017, 10:36:42 »

 Generalnie uwzględniając czas pracy i służby  to zarabiałem więcej u prywaciarza jak w PSP. A że młody juz nie jestem  i emerytura za pasem  bez żalu opuszczę to co kiedyś tak kochałem.  U prywaciarza nie ma żadnych recertyfikacji, szkoleń, odpraw, zbiórek i innych pier dół. Liczy się tylko to co umiesz. Najbardziej przykre jest to ze dorbialem sobie w pracy dorywczej więcej niż ojczyzna mi za służbę płaciła.


Wydaje mi się ,że u prywaciarza pracowałeś na czarno i jaką miałbyś emeryturę ,żebyś nie pracował w PSP? No oczywiście jeszcze musiałbyś tyrać do emerytury , żeby nie PSP. Jak sam powodziałeś (nie chce łapać za słówka , ale sam powiedziałeś "dorbiałem sobie w pracy dorywczej"). Patrzysz tylko na to co dostałeś do ręki , popatrz co będziesz miał na emeryturze Ty a co Ci co u prywaciarza zaper..... .   Ojczyzna za służbę płaci. Jak było żle to trzeba było zostawić PSP .Najbardziej jest przykre jest to ,że kolega nie widzi swoich korzyści z pracy w PSP, którą tak kochał. Ps. chciałym koledze zwrócić uwagę ,że w PSP nie pracuje się ale jest w służbie. Strażak pełni służbę.

Pełen legal. Jestem z tych idiotów co nie uznają pracy na czarno.

sorbent

  • Gość
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2017, 10:47:32 »

 Generalnie uwzględniając czas pracy i służby  to zarabiałem więcej u prywaciarza jak w PSP. A że młody juz nie jestem  i emerytura za pasem  bez żalu opuszczę to co kiedyś tak kochałem.  U prywaciarza nie ma żadnych recertyfikacji, szkoleń, odpraw, zbiórek i innych pier dół. Liczy się tylko to co umiesz. Najbardziej przykre jest to ze dorbialem sobie w pracy dorywczej więcej niż ojczyzna mi za służbę płaciła.


Wydaje mi się ,że u prywaciarza pracowałeś na czarno i jaką miałbyś emeryturę ,żebyś nie pracował w PSP? No oczywiście jeszcze musiałbyś tyrać do emerytury , żeby nie PSP. Jak sam powodziałeś (nie chce łapać za słówka , ale sam powiedziałeś "dorbiałem sobie w pracy dorywczej"). Patrzysz tylko na to co dostałeś do ręki , popatrz co będziesz miał na emeryturze Ty a co Ci co u prywaciarza zaper..... .   Ojczyzna za służbę płaci. Jak było żle to trzeba było zostawić PSP .Najbardziej jest przykre jest to ,że kolega nie widzi swoich korzyści z pracy w PSP, którą tak kochał. Ps. chciałym koledze zwrócić uwagę ,że w PSP nie pracuje się ale jest w służbie. Strażak pełni służbę.
Kiedyś tak było, że pełniłem służbę - teraz chodzę do pracy.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2017, 11:40:33 »

 Generalnie uwzględniając czas pracy i służby  to zarabiałem więcej u prywaciarza jak w PSP. A że młody juz nie jestem  i emerytura za pasem  bez żalu opuszczę to co kiedyś tak kochałem.  U prywaciarza nie ma żadnych recertyfikacji, szkoleń, odpraw, zbiórek i innych pier dół. Liczy się tylko to co umiesz. Najbardziej przykre jest to ze dorbialem sobie w pracy dorywczej więcej niż ojczyzna mi za służbę płaciła.


Wydaje mi się ,że u prywaciarza pracowałeś na czarno i jaką miałbyś emeryturę ,żebyś nie pracował w PSP? No oczywiście jeszcze musiałbyś tyrać do emerytury , żeby nie PSP. Jak sam powodziałeś (nie chce łapać za słówka , ale sam powiedziałeś "dorbiałem sobie w pracy dorywczej"). Patrzysz tylko na to co dostałeś do ręki , popatrz co będziesz miał na emeryturze Ty a co Ci co u prywaciarza zaper..... .   Ojczyzna za służbę płaci. Jak było żle to trzeba było zostawić PSP .Najbardziej jest przykre jest to ,że kolega nie widzi swoich korzyści z pracy w PSP, którą tak kochał. Ps. chciałym koledze zwrócić uwagę ,że w PSP nie pracuje się ale jest w służbie. Strażak pełni służbę.

Pełen legal. Jestem z tych idiotów co nie uznają pracy na czarno.

Jeżeli pracowałeś legal to  szacun . Przelicz swoją emeryturę i wiedz ,że możesz pracę w cywilu jak nie masz pełnej wysługi lat doliczyć do emki. Spytaj się w swoich kadrach. Powodzenia w życiu.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 04, 2017, 20:10:35 »
25 lat z własną czteroosobową rodziną, świeżo trafiłem z ulicy, troszkę ponad 2 na rękę, KP 1100 wyjazdów, funkcyjny w osp ksrg

do momentu naboru poukładałem swoje życie jak najlepiej mogłem, wystartowałem i wygrałem - wybrałem wybór życia.

Z domu na służbę za każdym razem udaję się szczęśliwy, że mogę robić to co zawsze chciałem.

Liczy się dla mnie jedno: by na kolejną zmianę służby znów móc przybyć do komendy.
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

sorbent

  • Gość
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 06, 2017, 08:05:32 »
25 lat z własną czteroosobową rodziną, świeżo trafiłem z ulicy, troszkę ponad 2 na rękę, KP 1100 wyjazdów, funkcyjny w osp ksrg

do momentu naboru poukładałem swoje życie jak najlepiej mogłem, wystartowałem i wygrałem - wybrałem wybór życia.

Z domu na służbę za każdym razem udaję się szczęśliwy, że mogę robić to co zawsze chciałem.

Liczy się dla mnie jedno: by na kolejną zmianę służby znów móc przybyć do komendy.
I naprawdę, szczerze Ci życzę aby ten stan się utrzymał. Bez ironii, bez sarkazmu.

Offline rafiki28335

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 06, 2017, 10:21:20 »
czy zaczynając sluzbe w KM PSP Warszawa dam rade sie utrzymac,bardzo chce sluzyc, ale boje sie,m ze nie dam rady sie utrzymac, a od Warszawy mieszkam okolo 200 km

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 06, 2017, 10:34:46 »
czy zaczynając sluzbe w KM PSP Warszawa dam rade sie utrzymac,bardzo chce sluzyc, ale boje sie,m ze nie dam rady sie utrzymac, a od Warszawy mieszkam okolo 200 km

Zapytaj Jackowskiego  :rofl:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 06, 2017, 10:40:40 »
Policz sobie. Na początek będziesz miał trochę ponad 2000zł na rękę. Czy się za to utrzymasz to już sam sobie przelicz. Dla jednych to sporo a dla innych za 6000 to tylko ku..y i złodzieje robią.  :kwit:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline rafiki28335

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 06, 2017, 10:50:44 »
a z czasem jak te zarobki moga wzrastac?a jakies dodatki w miescie Warszawa?

siwiak

  • Gość
Odp: Praca dodatkowa - jak sobie radzicie? Czy straż to dobry wybór?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 06, 2017, 11:00:01 »
co do dodatkow w Warszawie to nie wiem ale nie myślę żeby były jakieś wielkie. Po trzech latach zmienisz grupę zaszeregowania i wzrosnie Ci wypłata o 300 zł i oczywiście otrzymasz brak lokalu jakieś 5,19 na dzień, i może komendant Ci w dodatku podniesie.