Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246523 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 03, 2023, 21:59:15 »
Jak już nasze kierownictwo jest tak zapatrzone na USA i Kanadę (vide karetki, "znaczy się" ambulanse w PSP), to może i ścieżkę awansów oraz kształcenie zaczerpnąć z tych jakże cywilizowanych krajów  :cooo:
  :straz: w sumie masz 100% racji czemu tylko wycinek rozwiązan z tych krajów? Weźmy zacznijmy od kształcenia :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 03, 2023, 22:20:37 »
Jak już nasze kierownictwo jest tak zapatrzone na USA i Kanadę (vide karetki, "znaczy się" ambulanse w PSP), to może i ścieżkę awansów oraz kształcenie zaczerpnąć z tych jakże cywilizowanych krajów  :cooo:
  :straz: w sumie masz 100% racji czemu tylko wycinek rozwiązan z tych krajów? Weźmy zacznijmy od kształcenia :straz:

dokładnie, odbierzmy też przywileje emerytalne i prawa do emerytur po 15 latach pracy, przecież w cywilizowanych krajach tego nie ma

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 03, 2023, 22:29:51 »
dokładnie, odbierzmy też przywileje emerytalne i prawa do emerytur po 15 latach pracy, przecież w cywilizowanych krajach tego nie ma
Może w USA nie ma? Pamiętam jak mój straszy brat miał tam iść po 11 września 2001 to było wtedy 20 lat i emka nie wiem jak jest teraz...
W Polsce też już nie ma 15 lat... Jest 25 a we Francji każdy może odejść na emkę szybciej  :kwit:
Dzienne kształcenie to kowadło przy szyi PSP!!! I znacznie większy rak niż SPK czy SPF  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 03, 2023, 22:43:59 »
Ale chyba przyznasz, że wszyscy powinni kształcić się jednakowo, a nie jedni np. w 4 lata, a drudzy w rok? Albo wszyscy 4 lata albo wszyscy rok :)
Każdy powinien mieć równe szanse... I równe zasady...
W 100% się zgadzam z każdą mądrą ideą :straz:
Swoją drogą czy ktoś kiedyś sprawdził ile kosztuje dzienne kształcenie w PSP  :kwit: :kwit: :milcz: :milcz:
My rozmawiamy o pieniądzach niewyobrażalnych...
Weź policz teraz jak będzie podwyżka żołdu  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 04, 2023, 08:53:55 »
Weź policz teraz jak będzie podwyżka żołdu  :rofl:
Będzie wyliczone w OSRze do rozporządzenia i nie omieszkam tego tu wkleić  :wacko: Bo obstawiam, że każdy strażak dał na to 1000-1500 zł rocznie.
dokładnie, odbierzmy też przywileje emerytalne i prawa do emerytur po 15 latach pracy, przecież w cywilizowanych krajach tego nie ma
Francja:
Prawa emerytalne policjanci nabywają z chwilą wypracowania określonej liczby lat i osiągnięcia określonego wieku. Mogą oni przejść na emeryturę, na własną prośbę, po spełnieniu dwóch warunków. 25 lat pracy (z wyjątkiem posterunkowych i podoficerów dla których minimalny czas służby to 15 lat) i znajdowanie się w wieku 5 lat poniżej granicy wieku określonej dla danego stopnia w korpusie. Dla korpusu posterunkowych i podoficerów wiek ten został określony na 50 lat życia. Zatem data urodzenia nie jest jedynym elementem niezbędnym do określenia prawa do emerytury. Aby pójść na wcześniejszą emeryturę policjant musi mieć przepracowane 25 lat (oficerowie młodsi i starsi), do tego stażu wlicza się również lata obowiązkowej służby wojskowej. Ponadto policjant musi w swoim korpusie osiągnąć określony wiek, np. dla podoficerów to minimum 50 lat.
USA jeden ze stanów:
W stanie Illinois policjantom szeryfa i policjantom lokalnym emerytura przysługuje przeważnie po 20 latach służby (i po skończonym co najmniej 50 roku życia) ze stawką 50 proc poborów. Za każdy kolejny rok pracy doliczane jest 3 proc. pensji - do maksimum 75 proc. Takie pobory można otrzymać też po 30 latach pracy. Policjanci stanowi w Illinois mogą przejść na emeryturę po 26 latach służby z 80 proc. pensji.
Swoją drogą wychodzi na to, że w wielu krajach europy służby mudurowe mają różne systemy dla ludzi przyjętych w różnych latach. Strażacy przyjęci po 2013 nie są jakoś szczególnie uprzywilejowani na tle np. w.wym. Francji czy USA
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline anunaki2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 13, 2023, 01:57:11 »
I co będzie z tymi geniuszami co nie zdali SPK-6 ?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 13, 2023, 05:49:10 »
I co będzie z tymi geniuszami co nie zdali SPK-6 ?
a co ma być?
Pełnią dalej służbę a niektórzy z nich. będą próbowali jeszcze raz (w następnym naborze).

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 13, 2023, 10:31:27 »
Po prostu trochę później zostaną komendantami ... :gwiazdki: :wacko:

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 567
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 13, 2023, 18:15:56 »
Dzienne kształcenie jest potrzebne PSP jak świni siodło.
A myslisz ze wtedy gdy kazdy bedzie zaczynal od 0. To wtedy na zaoczne nie beda wysylani na szkoly osoby z plecami nie tylko do podciagania???
Wolne zarty, sam jestem po dziennym ksztalceniu, uwazam to za fajna sciezke. Tylko poziom naboru powinni podniesc plus ograniczyc bardziej miejsca, tak jak to jest teraz w aspirantkach czy 60 miejsc z 90
PS. Kiedys byl nabor na 40 na szkole i jakos bylo

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 567
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 13, 2023, 18:18:30 »
Dzienne kształcenie jest potrzebne PSP jak świni siodło.
A myslisz ze wtedy gdy kazdy bedzie zaczynal od 0. To wtedy na zaoczne beda wysylane osoby z plecami nie tylko do podciagania??? Tak jak to ma miejsce teraz
Wolne zarty, sam jestem po dziennym ksztalceniu, uwazam to za fajna sciezke. Tylko poziom naboru powinni podniesc plus ograniczyc bardziej miejsca, tak jak to jest teraz w aspirantkach czy 60 miejsc z 90
PS. Kiedys byl nabor na 40 na szkole i jakos bylo

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 13, 2023, 18:39:37 »
A myslisz ze wtedy gdy kazdy bedzie zaczynal od 0. To wtedy na zaoczne nie beda wysylani na szkoly osoby z plecami nie tylko do podciagania???
Wolne zarty, sam jestem po dziennym ksztalceniu, uwazam to za fajna sciezke. Tylko poziom naboru powinni podniesc plus ograniczyc bardziej miejsca, tak jak to jest teraz w aspirantkach czy 60 miejsc z 90
PS. Kiedys byl nabor na 40 na szkole i jakos bylo
Nabór na 40 osób to był prawie dwie dekady temu  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 13, 2023, 22:05:12 »
Do CS był nabór 40 osób w 2007 roku, i do pozostałych SA

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 13, 2023, 22:09:44 »
Do CS był nabór 40 osób w 2007 roku, i do pozostałych SA
To 16 lat czyli prawie dwie dekady   :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 13, 2023, 22:15:25 »
A czy ja napisałem, że nie masz racji? Uściśliłem tylko rok. Przecież każdy wie na tym forum, że zawsze musisz mieć rację, NAWET JEŚLI JEJ NIE MASZ! 😂 Wydawało mi się, że jesteś z Solidarności, a nie z PiS  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 13, 2023, 22:28:06 »
A czy ja napisałem, że nie masz racji? Uściśliłem tylko rok. Przecież każdy wie na tym forum, że zawsze musisz mieć rację, NAWET JEŚLI JEJ NIE MASZ! 😂 Wydawało mi się, że jesteś z Solidarności, a nie z PiS  :rofl:
Bardzo ciekawe wnioski z jednego zdania... Ciekawe co by psychiatra powiedział... Schizofrenia paranoidalna...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 13, 2023, 22:28:21 »
A czy ja napisałem, że nie masz racji? Uściśliłem tylko rok. Przecież każdy wie na tym forum, że zawsze musisz mieć rację, NAWET JEŚLI JEJ NIE MASZ! 😂 Wydawało mi się, że jesteś z Solidarności, a nie z PiS  :rofl:

W województwie tez najwiecej krzyczy, każdy to wie i „zawsze” ma racje. Przynajmniej tak sobie sam uważa  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 13, 2023, 22:30:16 »
W województwie tez najwiecej krzyczy, każdy to wie i „zawsze” ma racje. Przynajmniej tak sobie sam uważa  :rofl:
Tadzik987 w profilu kobieta co drukuje wątki na forum strażaka... XXI wiek  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2023, 22:35:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 13, 2023, 22:53:05 »
A czy ja napisałem, że nie masz racji? Uściśliłem tylko rok. Przecież każdy wie na tym forum, że zawsze musisz mieć rację, NAWET JEŚLI JEJ NIE MASZ! 😂 Wydawało mi się, że jesteś z Solidarności, a nie z PiS  :rofl:

W województwie tez najwiecej krzyczy, każdy to wie i „zawsze” ma racje. Przynajmniej tak sobie sam uważa  :rofl:

Taka prawda. Krzyczał że 100zl między grupami to minimum. Teraz jak 90zl jest to się cieszy bo z 15 plus dostał prawie 1400zl brutto. A gdzie spełnienie postulatów S? Gdzie ten zespół co z Morawieckim się spotykał. Krowa ktora dużo beczy mało mleka daje..
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2023, 22:58:22 wysłana przez pawel1993 »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 14, 2023, 05:14:04 »
Eqinox taka jest prawa, że wydaję Ci się, że jesteś wszechwiedzący, nieomylny i najmądrzejszy. Jeśli Ty się pomyślisz to jest to nieścisłość, jeśli ktoś - mówisz że kłamiemy i nie mamy racji. "Twoje zło nie jest tak duże jak nasze zło". Ja nie zamierzam się ani z Tobą kłócić ani głupio dyskutować. Są tu ludzie na forach którzy mają bezpośredni kontakt z MSWiA czy KG, a Twoje informacje są czasem nie do końca aktualne. Szkoda tylko, że jeżeli ktoś nadepnie Ci na skórkę przy paznokciu toskaczesz jak potłuczony... Życzę trochę pokory przede wszystkim bo jest Ci to obce. Wyzywanie ludzi, że muszą iść do lekarza bo mają schizofrenię paranoidalną świadczy tylko o Tobie bo widać, jak łatwo wyprowadzić Ci z równowagi.
Podczas testów do straży psychiatra dmuchnął dymem z papierosa kandydatowi w twarz. Miało to na celu sprowokowanie go, kolega się uśmiechnął i zapytał: PRZEPRASZAM, co pan robi?" Lekarz go przeprosił i podbił obiegowke. Ty co byś zrobił? Rzucił stołem, rzucił się na niego czy zadzwonił na policję?
Weź czasem ochlon i nie zachowuj się jak dzieciak, gdy Cie ktoś tu prowokuję czy się z Ciebie podśmiewa gdy nie masz racji bo jakąś informację najnormalniej w świecie sie nie potwierdzi.  Masz dużo wiedzy ale jeśli coś nie "siądzie" to po co wszystko taki cyrk robisz? Na każdy temat masz chłopie odpowiedź... A to że czasem nieprawdziwą...  :rofl:
 Zdrówka!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 14, 2023, 06:11:16 »
Taka prawda. Krzyczał że 100zl między grupami to minimum. Teraz jak 90zl jest to się cieszy bo z 15 plus dostał prawie 1400zl brutto. A gdzie spełnienie postulatów S? Gdzie ten zespół co z Morawieckim się spotykał. Krowa ktora dużo beczy mało mleka daje..
Było 20,30 zł różnicy jest 90 zł to normalnie katastrofa  :szalony: Przepis kwalifikacyjny jest, o czasie służby będzie, mieszkaniówka już jest w MSWiA a co do np. urealnienia budżetów komend to coraz więcej ludzi w naszym ZZ mówi o tym, żeby nawet o tym nie wspominać. Zespół jeśli dobrze pamiętam ma jutro następne spotkanie a na ostatnim był wiceminister finansów i rozmawiali o podwyżkach dla cywil w PSP.

@strazakos_jrg mylisz wyprowadzenie z równowagi od tego, że ja się zawsze odszczeknę! Ubarwiasz na siłę to, że jak brakuje ci argumentu to piszesz, że jestem z partii politycznej albo, że kłamie...  Ja twardo stąpam po ziemi i mam swój punkt widzenia na nasza formację który został wypracowany przez moje lata służby.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2023, 06:16:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wneku6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 23, 2023, 21:51:32 »
Czołem Panowie,
Został poruszony kilka postów temu temat likwidacji SPK. Coś wiadomo?
Ja po inżynierce na SGSP stąd w przypadku likwidacji, aby otrzymać ** pozostaje robienie SA i ponownie SGSP już jako asp.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2023, 23:52:56 wysłana przez wneku6 »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 24, 2023, 10:35:30 »
Witam
Nie planujemy likwidacji SPO i SPK
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 24, 2023, 13:43:19 »
Szanowny Panie Komendancie (jesteśmy w sieci, ale wiem do kogo się zwracam, więc piszę z należnym szacunkiem) - czy jest szansa na wprowadzenie jasnych kryteriów przydzielania miejsc na SPK/SPO? W tej chwili na przykład Podkarpacie zmaga się z dużym problemem - są duże rozbieżności względem osób, które wyszły na listach z KW a listą osób, które w ogóle nie wystąpiły na listach KW a ostatecznie zostały zakwalifikowane.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 24, 2023, 15:05:29 »
Witam
Prawdopodobnie dzisiaj do KW wyjdą limity miejsc na SPO i SPK dla każdego województwa. Uzależnione to jest od nasycenia osób w stopniu oficerskim. Kandydatów przesyłają  komendanci wojewódzcy.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline japan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 24, 2023, 21:28:09 »
Szanowny Panie Komendancie pozwolę sobie włączyć się do dyskusji. Chciałem dopytać co z funkcjonariuszami którzy ukończyli SPO na starych zasadach i są kierowani przez KM/KP na SPK? Ci funkcjonariusze nie zwiększają ilości oficerów! Pan Komendant gen. bryg. Andrzej Bartkowiak na sesji Q&A wypowiadał się, że tacy funkcjonariusze zostaną skierowani i ta sytuacja zostanie przeanalizowana! Czy Biuro Szkolenia Komendy Głównej przeanalizowało powyższy problem?
Kolejnym pytanie do pana Komendanta jest o ratowników medycznych, którzy podczas pandemii byli skierowani do szpitali w celu pomocy. Tym funkcjonariuszom obiecywano skierowania na szkoły - znam conajmniej dwóch funkcjonariuszy, którzy nie zostali skierowani na szkoły i nie proponowano im tego! Ilu jest jeszcze takich funkcjonariuszy w całej Polsce? Czy ta kwestia zostanie ostatecznie zamknięta?
Pozdrawiam