Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246405 razy)

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 20, 2022, 08:42:30 »
Wiadomo kiedy mniej więcej nastąpi zmiana nazwy ?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 20, 2022, 09:12:44 »
Wiadomo kiedy mniej więcej nastąpi zmiana nazwy ?

Jak rząd wróci do pracy i to przegłosuje.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 22, 2022, 15:34:10 »
Czy coś wiadomo odnośnie naborów na  SPK lub SPO ?
nabór naborem ale kiedy start? Żeby zdarzyli przed wyłączeniem ogrzewania gazowego 🤣🤪

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 05, 2022, 20:57:39 »
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PorzadekObrad.xsp

W najbliższym porządku obrad sejmu nie ma żadnej informacji o głosowaniu nad zmianą nazwy szkoły.

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 06, 2022, 09:17:50 »
https://remiza.com.pl/akademia-pozarnicza-zamiast-sgsp-projekt-skierowany-do-konsultacji/

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do konsultacji projekt ustawy, który zakłada zmianę nazwy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 29, 2022, 10:08:02 »
Wiadomo coś czy od października ruszy kolejna edycja SPK ?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 29, 2022, 12:55:29 »
Wiadomo coś czy od października ruszy kolejna edycja SPK ?

Cisza, aktualnie KG pewnie czeka na zatwierdzenie nowego przepisu kwalifikacyjnego bo jak się zmieni to z podziału już nikt nie pójdzie bo dowódca zmiany to max aspirant sztabowy. Kursy pewnie będą ale już tylko raz na jakiś czas.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 29, 2022, 21:01:49 »
Do końca roku kalendarzowego trwa SPK 6 tak więc to też może być przyczyna
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Waldek222

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 03, 2022, 14:44:38 »
Wiadomo coś czy od października ruszy kolejna edycja SPK ?

Cisza, aktualnie KG pewnie czeka na zatwierdzenie nowego przepisu kwalifikacyjnego bo jak się zmieni to z podziału już nikt nie pójdzie bo dowódca zmiany to max aspirant sztabowy. Kursy pewnie będą ale już tylko raz na jakiś czas.

Na podziale nie będzie już stanowisk oficerskich ?
O nowym kursie była mowa ze będzie na jesieni… u mnie tez nikt nic nie wiem, szkoła tez nie ma informacji o organizacji nowej edycji

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 03, 2022, 15:28:03 »
Wiadomo coś czy od października ruszy kolejna edycja SPK ?

Cisza, aktualnie KG pewnie czeka na zatwierdzenie nowego przepisu kwalifikacyjnego bo jak się zmieni to z podziału już nikt nie pójdzie bo dowódca zmiany to max aspirant sztabowy. Kursy pewnie będą ale już tylko raz na jakiś czas.

Na podziale nie będzie już stanowisk oficerskich ?
O nowym kursie była mowa ze będzie na jesieni… u mnie tez nikt nic nie wiem, szkoła tez nie ma informacji o organizacji nowej edycji

Będą, ale jaki jest sens wysyłać aspiranta na SPK skoro na podziale może być dowódcą zmiany? Tak samo z SK wysyłać aspiranta, któremu oprócz nazwy stanowiska nic się nie zmieni bo to nadal 9 grupa. Tak naprawdę SPK zostanie dla wąskiego grona m.in. operacyjnych i przyszłych, nagłych komendantów.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 08, 2022, 16:19:18 »
Witam czy ktos sie wie czy ruszy SPK 7 czy juz koniec i wiecej nie bedzie  :rofl:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 09, 2022, 21:29:48 »
SPK7 to nie ostatnia edycja studiów podyplomowych dot. kierownia

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 10, 2022, 15:15:56 »
Ale to juz chyba nie w tym roku. Z tego co słyszałem raz na rok szkolny tylko prawda to  :stop:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 11, 2022, 00:31:36 »
Z moich info nie... Na przełomie roku wg mnie ruszy, natomiast teraz szkoła miała trochę spraw organizacyjnych oraz małe zamieszanie z kg. Jak ktoś się chce dostać to trzeba tego baaaardzo pilnować. Chętnych jest multum!

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 11, 2022, 17:52:39 »
Z moich info nie... Na przełomie roku wg mnie ruszy, natomiast teraz szkoła miała trochę spraw organizacyjnych oraz małe zamieszanie z kg. Jak ktoś się chce dostać to trzeba tego baaaardzo pilnować. Chętnych jest multum!

Nie. Nie ma nawet prowadzonych rozmów o uruchomieniu studiów.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 11, 2022, 19:13:03 »
Każdy ma swoje źródła. Spk 5 i 6 się potwierdziło

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 12, 2022, 11:13:59 »
Witam wiem ze jest multum chętnych na SPK tylko co z ludźmi którzy skończyli SPO nas tez jest dużo po coś te studia kończyliśmy. Nie rozumiem tego bo w danych ludzi zostały zainwestowane pieniądze i teraz wygląda to tak ze zostały wyrzucone w błoto bo nie mogą awansować ,nie mogą dostać stanowiska, bo brakuje danej osobie SPK ,to po co byliśmy wysyłani na te studia skoro teraz są osoby przed nami w kolejce na SPK.  :tuba: :tuba: :tuba: Na te studia dostają się osoby z innych komórek gdzie studia o kierunku dowodzenia nie są im tak bardzo potrzebne , ile jest dowódców zmian którzy nie moga awansować dalej bo maja SPO a brakuje im SPK. Panowie bez urazy ale po cos chyba zostały zainwestowane w nas te pieniądze. Pozdrawiam wszystkich i czekam na miły dialog  :komp: :komp: :komp:

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 12, 2022, 13:13:50 »
Witam wiem ze jest multum chętnych na SPK tylko co z ludźmi którzy skończyli SPO nas tez jest dużo po coś te studia kończyliśmy. Nie rozumiem tego bo w danych ludzi zostały zainwestowane pieniądze i teraz wygląda to tak ze zostały wyrzucone w błoto bo nie mogą awansować ,nie mogą dostać stanowiska, bo brakuje danej osobie SPK ,to po co byliśmy wysyłani na te studia skoro teraz są osoby przed nami w kolejce na SPK.  :tuba: :tuba: :tuba: Na te studia dostają się osoby z innych komórek gdzie studia o kierunku dowodzenia nie są im tak bardzo potrzebne , ile jest dowódców zmian którzy nie moga awansować dalej bo maja SPO a brakuje im SPK. Panowie bez urazy ale po cos chyba zostały zainwestowane w nas te pieniądze. Pozdrawiam wszystkich i czekam na miły dialog  :komp: :komp: :komp:
Obawiam się, że na tym forum nie znajdziesz odpowiedzi i rozwiązania tego problemu.
Na studia SPK powinny iść osoby, które mają zajmować stanowiska związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi. na SPO są osoby, które mają zajmować stanowiska oficerskie. Ja nie widzę problemu, że w małej komendzie wysyła się prewentystę po SPO na SPK, bo ktoś musi dyżur oficera wziąć ;) a patrząc na projekt zmian w zakresie zajmowania stanowisk to większość stanowisk aspirant może zając.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 12, 2022, 15:22:13 »
No właśnie patologia mnie i wielu kolegów wysłano na SPO po to bo chyba były miejsca i trzeba było stracić pieniądze. mnie już to SPK nie potrzebne bo za rok zegnam się z ta formacja 25 lat starczy. Ale jest wielu którzy pokończyli ze mną SPO i wielu po mnie co skończyło SPO i oni czekają w kolejce oni wierzą w słowa które były kiedyś wypowiedziane ze oni są pierwszej kolejności i ja się pytam gdzie są związki które powinny to pilnować.  :angry: :angry: :angry:

Offline Kurator998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #445 dnia: Listopad 03, 2022, 00:41:35 »
Patologia jest i będzie!!! ?Wiem o tym, ja może nie mam SPK ale mam HONOR!!! I nie będę się upadlać, by to mieć!!! Pozdrawiam
 

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #446 dnia: Listopad 03, 2022, 05:05:49 »
To może wyjściem jest przejscie do biura bo tam z SPO nie ma ograniczeń awansowych? Na ostatnim SPK 5 było bardzo dużo osób po SPO więc wiele osób miało dotrzymane słowa, a że każdy chce skończyć SPK to jest to normalne...

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #447 dnia: Listopad 04, 2022, 14:39:38 »
Wiadomo kiedy rusza? Bo podobno są zbierane i listy

Offline KUBA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 14, 2022, 21:54:21 »
Dziś  ruszyła  rekrutacja na SPK 7

Offline fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 15, 2022, 08:56:26 »
I dziś już wiadomo kto idzie  :gwiazdki:
Dużo miejsc/voucherów imiennych  :gwiazdki: :gwiazdki:

I jak tu coś naprawiać?  :rofl: