Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246422 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 30, 2021, 20:09:02 »
A ja znam na 7 właśnie...
Tak zgodze sie ale chyba powinni isc w pierwszej kolejnosci osoby po SPO bo tak zostały wyrzucone pieniadze w błoto.
Nie prawda, że powinny iść w pierwszej kolejności bo niby dlaczego? Dlaczego pieniądze wyrzucone w błoto? Może taki aspirant po SPO2 zajmować szereg stanowisk biurowych.

Też nie uważam, że powinno się faworyzować i dawać komuś w pierwszej kolejności ALE jeśli już ktoś idzie na podyplomówkę typu SPO2 to wiąże się z taka osobą jakieś nadzieję i otwiera drogę kariery, chyba, że ta osoba sama poinformowała swojego KM/P, że idzie... ;) są i takie przypadki.
Na tym etapie może dostać mł. kpt. tylko kwestia czy KM/P chce wnioskować o stopień dla osoby?  Względy mogą być różne. Może się np odwdzięcza za to, że poszedł bez jego woli.

Offline Rico

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 31, 2021, 08:03:01 »
Kiedy rusza SPO4?

Offline franekdolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 31, 2021, 10:44:05 »
A ja znam na 7 właśnie...
Tak zgodze sie ale chyba powinni isc w pierwszej kolejnosci osoby po SPO bo tak zostały wyrzucone pieniadze w błoto.
Nie prawda, że powinny iść w pierwszej kolejności bo niby dlaczego? Dlaczego pieniądze wyrzucone w błoto? Może taki aspirant po SPO2 zajmować szereg stanowisk biurowych.

Też nie uważam, że powinno się faworyzować i dawać komuś w pierwszej kolejności ALE jeśli już ktoś idzie na podyplomówkę typu SPO2 to wiąże się z taka osobą jakieś nadzieję i otwiera drogę kariery, chyba, że ta osoba sama poinformowała swojego KM/P, że idzie... ;) są i takie przypadki.
Na tym etapie może dostać mł. kpt. tylko kwestia czy KM/P chce wnioskować o stopień dla osoby?  Względy mogą być różne. Może się np odwdzięcza za to, że poszedł bez jego woli.
Tak własnie .. strazakos_jrg, podbnie jest z aspirantami.. coraz częściej mam okazje obserwować sytuacje, gdy ktoś jest skierowany na asp, mimo że 01 jest przeciwny i tłumaczy człowiekowi ze na jednostce i tak juz jest za dużo asp.. koleś chwali sie ze on i tak pójdzie bez łaski 01.. potem przez lata ma pretensje do całego świata ze ciągle siedzi na 4 grupie, a przecież on jest asp i już powinien być dowódcą.., i jeszcze wypomina ze dwa lata je...ał w SA PSP.. Tak jest panowie.. najpierw klient startuje w naborze na ratownika kierowcę.. ale po kilku latach ma pretensje do całego świata ze nie jest dowódcą, albo oficerem bo przecież licencjat ma.. Ludziom szybko się w du..ach przewraca.. tak jest.. facet przyjmuje się do pracy na budowę na operatora betoniarki, a po kilku latach ma pretensje ze nie jest kierownikiem budowy..

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 31, 2021, 10:57:58 »
Dokładnie, święte słowa

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 31, 2021, 12:16:24 »
Szacun dla tego 01, że tak robi. U mnie pocioty załatwiają sobie szkoły z pominięciem drogi służbowej i 01 nic z tym nie robi, tylko ich awansuje, bo jest aspirant i mu się należy mimo świadomości, że się nie nadaje. Pisząc wniosek awansowy na podoficera to muszę w piśmie wykazać jaki to z niego komandos aby dostał "aż" czwartą grupę. Chory system.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 31, 2021, 16:10:46 »
Zawsze dziwię się takim ludziom co robią studia wyższe w cywilu, a potem pretensje bo nikt ich nie chce nigdzie wysłać. Trzeba było spiąć pośladki wcześniej jak się chciało być dowódcą w krótkim czasie i iść na dzienne kształcenie do SA lub SGSP i by było po problemie. Oczywiście to są pojedyncze przypadki ale są i w gruncie rzeczy najbardziej wkurzające.
Oczywiście chodzi mi o absolwentów studiów, których kierunek nie ma nic wspólnego ze służbą w PSP.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2021, 16:16:35 wysłana przez simek92 »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 31, 2021, 19:20:25 »
To moze wytłumaczycie mi czemu nie moge dostac ani stopnia ani nie moge dostac sie na SPK powiem ze na SPO się nie pchałem sam 01 mnie wysłał i dziekuje mu za to ale moze wytłumaczy ktos po co skoro nic po tym niemam ani stopnia ani nie moge sie dostac na SPK bo co komenda dostała miejsce i trzeba było kogos wysłac, to jest to troszke smieszne w takim razie . Zreszta do emki zostało mi juz tylko 4 lata wiec jak znam zycie juz sie na nic nie załapie  :wall: :wall: :wall:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 06, 2021, 10:32:27 »
Drugi nabór też już był  -_-

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Stelios

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 06, 2021, 11:06:20 »
Drugi nabór też już był  -_-

To pewnie jakiś uzupełniający na SPK-5.

Poszły do komend jakieś informacje na temat naboru na SPK-6?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 06, 2021, 12:58:11 »
Aktualnie cisza  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 06, 2021, 19:45:36 »
Nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale wydaje mi się, że nabór na SPO i SPK był na wiosnę i ta lista obowiązuje. Ale nie dam sobie za to niczego uciąć
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 06, 2021, 21:01:45 »
Nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale wydaje mi się, że nabór na SPO i SPK był na wiosnę i ta lista obowiązuje. Ale nie dam sobie za to niczego uciąć

Zgadza się listy były robione w lutym i one obowiązuje.
 Przynajmniej na SPK-5, poszły osoby z tych list. Za pewne będę one obowiązywały ten rok akademicki.

Ps. Na stronie SGSP zmieniła się zakładka.  Było SPO-4 a zmienione już jest na SPO. Także chyba coś się dzieje. Terminu brak.
https://podyplomowe.sgsp.edu.pl/?page_id=265
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2021, 21:07:12 wysłana przez mish3lls »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 06, 2021, 21:31:34 »
Nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale wydaje mi się, że nabór na SPO i SPK był na wiosnę i ta lista obowiązuje. Ale nie dam sobie za to niczego uciąć

Zgadza się listy były robione w lutym i one obowiązuje.
 Przynajmniej na SPK-5, poszły osoby z tych list. Za pewne będę one obowiązywały ten rok akademicki.

Ps. Na stronie SGSP zmieniła się zakładka.  Było SPO-4 a zmienione już jest na SPO. Także chyba coś się dzieje. Terminu brak.
https://podyplomowe.sgsp.edu.pl/?page_id=265

A jeszcze niedawno pisałeś, że nabór jest czerwcowy, teraz, że z lutego. Coś te fakty ci się ciągle mieszają. Zresztą luty to nie wiosna 😉 teoretycznie listy były w komendach w okolicach lutego, ale lista na SPK była zatwierdzana w czerwcu i wtedy też były ustalane osoby. Pierwszy zjazd jest 4-7 X

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 06, 2021, 21:45:29 »
Nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale wydaje mi się, że nabór na SPO i SPK był na wiosnę i ta lista obowiązuje. Ale nie dam sobie za to niczego uciąć

Zgadza się listy były robione w lutym i one obowiązuje.
 Przynajmniej na SPK-5, poszły osoby z tych list. Za pewne będę one obowiązywały ten rok akademicki.

Ps. Na stronie SGSP zmieniła się zakładka.  Było SPO-4 a zmienione już jest na SPO. Także chyba coś się dzieje. Terminu brak.
https://podyplomowe.sgsp.edu.pl/?page_id=265

A jeszcze niedawno pisałeś, że nabór jest czerwcowy, teraz, że z lutego. Coś te fakty ci się ciągle mieszają. Zresztą luty to nie wiosna 😉 teoretycznie listy były w komendach w okolicach lutego, ale lista na SPK była zatwierdzana w czerwcu i wtedy też były ustalane osoby. Pierwszy zjazd jest 4-7 X

Zatwierdzona przez kogo niby? Były zrobione listy w lutym te listy trafiły do KG. I na nabór czerwcowy trafiły osoby z początku listy które zostały wysłane z KW i tyle.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 06, 2021, 21:54:04 »
To widzę, że nie masz pojęcia jak te listy są tworzone 😛

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 06, 2021, 22:06:30 »
To widzę, że nie masz pojęcia jak te listy są tworzone 😛

Może i nie wiem to mi powiedz to będę wiedział trochę wiecej :rofl:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 06, 2021, 22:12:34 »
Dobrej nocy

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 08, 2021, 17:09:16 »
Zobaczcie jak wygląda plan zajęć dla SPK.. Nie to co rok temu że do stycznia były zrobione prawie dwa semestry.. Teraz do stycznia będzie tylko jeden semestr.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:06:27 »
Czy wiadomo coś o spk-6 ? Czy KG planuje uruchomić studia ?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:48:53 »
Taki jest komunikat na stronie KG. Pożyjemy zobaczymy  :fiuu:

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 17, 2021, 19:48:06 »
Wydaje mi że w tym roku spk-6 nie ruszy.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 23, 2021, 20:13:42 »
W październiku nabór na SPK i SPO. Miejsca 90 i 60. Także czekać na info  :szalony:

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 23, 2021, 20:35:51 »
W październiku nabór na SPK i SPO. Miejsca 90 i 60. Także czekać na info  :szalony:

Nowy nabór czy będą kwalifikowane osoby z list z początku roku?
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 23, 2021, 20:47:26 »
W październiku nabór na SPK i SPO. Miejsca 90 i 60. Także czekać na info  :szalony:

Nowy nabór czy będą kwalifikowane osoby z list z początku roku?

Kolejne osoby z list które były robione w tym roku.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 24, 2021, 10:57:25 »
Wiadomo kiedy przyjdą informacje do KM/KP ?