Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246415 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 26, 2021, 19:00:23 »
Dokładnie tak jak pisze @pb11 i @Equinox
W mniejszych komendach pracownik biurowy to człowiek orkiestra, oprócz zadań np. w prewencji zajmuje się dorywczo informatyką, sprawami obronnymi czy kancelarią materiałów zastrzeżonych. W I kwartale roku jeździ na zebrania do OSP, bo trzeba to jakoś podzielić pomiędzy f-szy systemu codziennego. Szkolenia dla OSP? Proszę bardzo, cały dzień w plecy.  Delegacje na pogrzeby strażaków z OSP - smutny obowiązek, itp., itd. Agitacja za akcją #SzczepimySię z OSP - jeździsz po powiecie, bo kazali. Dotacje dla OSP - też trzeba pomóc.
A papierów przybywa....
Si vis pacem, para bellum

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 26, 2021, 19:09:40 »
Dokładnie tak jak pisze @pb11 i @Equinox
W mniejszych komendach pracownik biurowy to człowiek orkiestra, oprócz zadań np. w prewencji zajmuje się dorywczo informatyką, sprawami obronnymi czy kancelarią materiałów zastrzeżonych. W I kwartale roku jeździ na zebrania do OSP, bo trzeba to jakoś podzielić pomiędzy f-szy systemu codziennego. Szkolenia dla OSP? Proszę bardzo, cały dzień w plecy.  Delegacje na pogrzeby strażaków z OSP - smutny obowiązek, itp., itd. Agitacja za akcją #SzczepimySię z OSP - jeździsz po powiecie, bo kazali. Dotacje dla OSP - też trzeba pomóc.
A papierów przybywa....

W punkt... ale przecież nikt tego nie widzi, na video z KG, ciągle tylko dziękujemy, wiemy ile robicie, dziękujemy, a nic za tym nie idzie..... Nie no przepraszam dodatek funkcyjny wejdzie, który zachęci "podziałowców" do pracy w biurze, a u biurowym podniesie morale.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 26, 2021, 21:49:30 »
Utopia nie utopia. Jeśli byśmy przenieśli myślenie z tego.systemu w inny to  na pewno nie wypali. Można doraźnie pudrować tego trupa jakim jest obecny system,albo zrobić prawdziwą reformę. Również jeśli chodzi o szkołę.  Każdy strazak powinien zaczynać od zera i każdy w swojej ścieżce zawodowej powinien mieć możliwość  iść na aspirantke jeśli chce,a potem można mu dać etat lub nie. Nasza ścieżka zawodowa to patologia .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2021, 22:02:10 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 27, 2021, 08:32:47 »
[Po co kadrowa,księgowa,informatycy,kwatermistrze są jako mundurowi ? Księgowa oficerem buahaha .

W tym rzecz, że chodzi o zarobki. Tak jak już wspomniałem, są działy w PSP, których nie nauczy żadna z naszych szkół PSP - chodzi mi właśnie o księgowość i informatykę. Do tych trzeba ściągać ludzi z ulicy bądź angażować (tak jak koledzy wyżej powiedzieli) innych z innych wydziałów i nagle okazuje się, że jedna osoba robi wszystko. A niestety ktoś do wszystkiego jest do niczego. Trzeba mieć kierunkowe wykształcenie + trzeba to chociaż trochę lubić + robić to przed PSP bo informatyka to jest ciągły rozwój a księgowość ciągłe zmiany - w jednym i drugim trzeba być na bieżąco. I tutaj zapraszając na rozmowę nową osobę na stanowisko cywilne własnie na informatyka czy księgową nie mamy nic do zaoferowania, od razu pytają o zarobki - jak się dowiadują to wstają i wychodzą (tak, widziałem wielokrotnie :) ) Jedyna szansa jaka pozostała to niestety ale mundur i szybki rozwój "kariery" która spowoduje chociaż w miarę normalne zarobki. Tak to wygląda w rzeczywistości. Tego nie da się przeskoczyć w jakikolwiek inny sposób. Znaczy da, dać cywilom godne pieniądze. Nie da się zrobić samych cywilów bo w końcu nie będzie miał kto pracować. Wszędzie rosną pensję, są widełki, jest rozwój, kursy a u nas ? No stary, dobry, poczciwy PRL. Ten kto ma znajomości to będzie zarabiać kokosy i będzie się rozbijać jako naczelnik np Kadr nie mając najmniejszych predyspozycji persfonalnych w kontaktach międzyludzkich czy najmnijeszego wykształcenia w tym kierunku a ten kto nie ma ale zwyczajnie umie i chce, ma pokończene szkoły itd... to niestety musi walczyć z rzeczywistością. Też jestem zadania, że stopnie oficerskie powinny być po aspirance + kierunowe wyższe wykształcenie. Dla niektórych działów w biurach, SPO to jest zwyczajnie - strata czasu. Pouczą się, pojeżdżą, napiszą coś. Wracają do komendy i mogą o wszystkim zapomnieć bo to jest zbędna wiedza - a przy okazji strata czasu dla życia prywatnego jak i służbowego.

Już nie mówiąc o ciśnieniu na samochody dowodzenia i łączności. Cywil pojedzie ? Nie może. Więc no ...

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 27, 2021, 08:43:00 »

Już nie mówiąc o ciśnieniu na samochody dowodzenia i łączności. Cywil pojedzie ? Nie może. Więc no ...

Możesz rozwinąć swoją myśl ?? kierowcy to aż podoficerowie.....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 27, 2021, 09:29:39 »
Bo przecież w obsadzie SDŁ jest tylko kierowca.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 27, 2021, 10:19:09 »

Już nie mówiąc o ciśnieniu na samochody dowodzenia i łączności. Cywil pojedzie ? Nie może. Więc no ...

Możesz rozwinąć swoją myśl ?? kierowcy to aż podoficerowie.....

Kierowca to podoficer, a sztab? Ze świecą szukaj, więc masz odpowiedź dlaczego informatycy to oficerowie. Tak z drugiej strony, który Informatyk chciałby pracować za najniższą krajową? Ucieczka w stopnie oficerskie to jedyna szansa na jakieś w miarę zarobki. Oczywiście jest to patologia, ale tak to jest w naszej formacji, że logiki trudno szukać.

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 27, 2021, 11:46:09 »
Racja, w SDŁ może jechać sam kierowca, sztab z operacyjnych dojedzie i co wtedy ? Kto rozłoży? Kto podłączy? Kto uruchomi? Kto naprawi jak coś przestanie działać. Operacyjna ? Nie. Kierowca? Też nie. Wiec własnie informatyk. Tak mundurowy informatyk.

Ale, przedstawię Wam jeszcze jeden przykład dlaczego informatyków jest za mało - dając w przykładzie SDŁ. Kilka lat temu (chyba 3) były u nas ćwiczenia. Były zadysponowane SDŁ z innych województw. Przyjeżdża pierwszy i wychodzi logistyk oraz kadrowy. Mają przedstawione zadanie które mają zrobić a oni "ale my nic nie potrafimy, kazali przyjechać SDŁ to jestesmy". Pytanie to czemu nie przyjechał informatyk? "no bo u nas akurat jest tylko 2ch i powiedzieli, że nie będą po pół roku czekać w dyspozycji i gotowości ku chwale ojczyzny i wymysłów "góry"". Ja ich rozumiem, jest SDŁ jest. A to że PSP to zasrany PRL i nie potrafi zorganizować najpierw ludzi a potem sprzętu no to... cóż, bywa. Finalnie, nasi informatycy musieli ogarniać 2 SDŁ. Ogólnie to jest już inna sprawa niedotycząca SPO/SPK - ale finalnie rozchodzi się o kadry, wyspecjalizowane w pewnych zadaniach których nasze szkoły PSP nie są wstanie "zrobić".

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 27, 2021, 12:02:23 »
U mnie SDł sprawia obsada z JRG i na tym ich zadania się kończą, ewentualnie mogą pomóc w pracy sztabu. Natomiast nierzadko jest tak, że coś się zepsuje w międzyczasie i wtedy jakby nie informatycy, to można sobie powiedzieć amen i tyle. Pomijając to, jak te samochody są"niezawodne". Rozsądnie byłoby wrócić do dawania stopnia za wykształcenie, ale tylko kierunkowe i przydatne na stanowisku, a nie że komendant skończył pedagogikę i on teraz wielki Pan oficer.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 27, 2021, 12:40:49 »
Kurczę nie wiem co się dzieje  :rofl: jeszcze kilka lat temu taki wątek wywołał by burzę pod nazwą biuro kontra PB a obecnie wszyscy jak jeden mąż po stronie biura :rofl:
To bardzo źle świadczy o kondycji systemu codziennego w PSP, że już nawet jeden użytkownik się nie znalazł aby go zaatakować bo chyba wszyscy podchodzą do tego, że nie kopie się leżącego  :wall:  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 27, 2021, 13:14:47 »
Kurczę nie wiem co się dzieje  :rofl: jeszcze kilka lat temu taki wątek wywołał by burzę pod nazwą biuro kontra PB a obecnie wszyscy jak jeden mąż po stronie biura :rofl:
To bardzo źle świadczy o kondycji systemu codziennego w PSP, że już nawet jeden użytkownik się nie znalazł aby go zaatakować bo chyba wszyscy podchodzą do tego, że nie kopie się leżącego  :wall:  :wacko:
A uważasz, że system codzienny w KW jest tak samo pokrzywdzony jak w KP/KM? Czy to inna para kaloszy ? ;)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 27, 2021, 13:30:35 »
System codzienny w KW to naprawdę ma przechlapane... Tam poza naczelnikami nie ma wysokich grup. Swego czasu miałem kontrolę w wydziale z zakresu k-r i przyjechał naczelnik KW a 01 KM był mój poprzednik po kontroli siedlismy pogadać co i jak... okazało się że on i ja mamy ten sam dodatek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 27, 2021, 14:35:38 »
Akurat mam tą "lichą" przyjemność pracować w KW. I jakby to powiedzieć.... Nie ma chyba gorszego miejsca. Serio tak po ludzku. Każdy mówi ojeju KW tam to nic nie robią. Akurat to jest najgorsze miejsce bo to jest taka katapulta do 01 KW oraz dyrektorów czy komendantów w KG więc tutaj jest zawsze chore ciśnienie na wszystko, serio na wszystko. Przecież 01 KW musi pokazać jak pięknie zarządza jednostką. Polityki jest tutaj mnóstwo, układów, układzików jeszcze więcej. Jak nie trafisz do fajnego wydziału to przychodzi za karę. Ludzie tasowani między wydziałami przy każdej zmianie komendanta, w dupie że nie nadają się ale ma robić tam to ma robić - koniec kropka. Jak chcemy "wziąć" kogoś z KM/KP to po obiecujących rozmowach, przekazujemy im co możemy im zaproponować to oni do nas bardzo często "ale ja już teraz więcej zarabiam". I takie są własnie realia pracy w KW. Szczerze ? Chętnie poszedłbym do KP czy na podział - niestety, podejmowałem próby ale cóż no nie ma szans. Więc dla niektórych podział jest boskim rozwiązaniem, dla drugich biuro spełnieniem marzeń. Tutaj nigdy nikomu nie dogodzimy, każdy ma inne cele, obowiązki i cel w życiu. Ja wiem jedno i widzę to przez wiele lat - nic się nie zmienia na lepsze. Trzymajmy się razem. Każdy ma jakieś problemy.

i co do SPO/SPK - to jest czasami jedyny argument który może zachęcić kogoś do przyjścia do KW - bardzo często i gęsto stosowany. Przychodzi nowy podoficer a zaraz potem ma SPO/SPK. A taki szary funkcjonariusz który siedzi w komendzie od 15 lat, zna wszystko, wszystkich i przyszedł z ulicy, czeka w nieskończoność.



Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 28, 2021, 18:12:13 »
Akurat mam tą "lichą" przyjemność pracować w KW. I jakby to powiedzieć.... Nie ma chyba gorszego miejsca. Serio tak po ludzku. Każdy mówi ojeju KW tam to nic nie robią. Akurat to jest najgorsze miejsce bo to jest taka katapulta do 01 KW oraz dyrektorów czy komendantów w KG więc tutaj jest zawsze chore ciśnienie na wszystko, serio na wszystko. Przecież 01 KW musi pokazać jak pięknie zarządza jednostką. Polityki jest tutaj mnóstwo, układów, układzików jeszcze więcej. Jak nie trafisz do fajnego wydziału to przychodzi za karę. Ludzie tasowani między wydziałami przy każdej zmianie komendanta, w dupie że nie nadają się ale ma robić tam to ma robić - koniec kropka. Jak chcemy "wziąć" kogoś z KM/KP to po obiecujących rozmowach, przekazujemy im co możemy im zaproponować to oni do nas bardzo często "ale ja już teraz więcej zarabiam". I takie są własnie realia pracy w KW. Szczerze ? Chętnie poszedłbym do KP czy na podział - niestety, podejmowałem próby ale cóż no nie ma szans. Więc dla niektórych podział jest boskim rozwiązaniem, dla drugich biuro spełnieniem marzeń. Tutaj nigdy nikomu nie dogodzimy, każdy ma inne cele, obowiązki i cel w życiu. Ja wiem jedno i widzę to przez wiele lat - nic się nie zmienia na lepsze. Trzymajmy się razem. Każdy ma jakieś problemy.
i co do SPO/SPK - to jest czasami jedyny argument który może zachęcić kogoś do przyjścia do KW - bardzo często i gęsto stosowany. Przychodzi nowy podoficer a zaraz potem ma SPO/SPK. A taki szary funkcjonariusz który siedzi w komendzie od 15 lat, zna wszystko, wszystkich i przyszedł z ulicy, czeka w nieskończoność.
Ale zdajesz sobie sprawę, że będzie jeszcze gorzej?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 28, 2021, 21:20:21 »
Służyłem w różnego szczebla jednostkach organizacyjnych PSP zaliczając od malutkiej powiatówki poprzez KM, KW a nawet przez pewien okres kilka lat temu KG.  Obiektywnie patrząc stwierdzam iż najbardziej skur.....ła jest fucha wieloczynnościowego robota w malutkiej KP, w większych jednostkach organizacyjnych roboty nie jest mniej ale spada wielozadaniowość i im wyżej tym monogamia przybiera na siłę. Dlatego też każdy u góry uważa że jego działeczka jest najważniejsza i jak to możliwe że ktoś na dole nie wie wszystkiego o jego zadaniach.
Jednak uczciwie mówiąc najmilej wspominam PB jak trzeba to robisz często gęsto w smrodzie i znoju ale o 8 idziesz do domu i masz 48 dla siebie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2021, 21:23:47 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 28, 2021, 21:28:27 »
@pb11 po raz pierwszy od 15 lat (tyle mniej więcej jestem na strazak.pl) jakiś wątek nie wywołał wojny biuro kontra podział.... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 28, 2021, 21:36:28 »
Oj ja kilka lat temu poprosiłem nawet moda o założenie wątku PB vs Biuro. Wątek powstał i miałem nadzieję że dzięki temu w innych wątkach będzie merytoryka jednak okazało się że byłem  naiwny. Nadal większość wolała wylewać swoje żale po całym forum. 
A czemu wojenka przysiadła? .
Moim zdaniem obecnie tylko ślepiec nie dostrzega jak "atrakcyjna" jest teraz służba na 8 h, a jak ktoś mimo wszystko uważa inaczej to teraz są  takie czasy że  praktycznie natychmiast może spróbować tego miodu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2021, 21:40:56 wysłana przez pb11 »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 29, 2021, 19:37:49 »
Witam wszystkich chciałem spytać co z ludźmi którzy skończyli SPO2 bo kiedyś 01 mówił że oni maja być brani pod uwagę jako pierwsi na SPK a tu z tego co widać to w niektórych komendach zostały wyrzucone pieniądze w błoto bo jest nas dużo po SPO2 i nie mamy po tym nic ani stopnia ani nie możemy załapać  się na SPK. Kiedy osoby po SPO 2 będą wreszcie brane pod uwagę na SPK. :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba:

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 30, 2021, 10:25:13 »
Dleczego niby nie macie stopnia? Pierwszy stopień oficerski dostaliście

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 30, 2021, 10:53:52 »
Dostali ci, na których komendanci wnioski napisali. Przecież 01 KG sam z siebie nie wystąpi z takimi wnioskami do ministra.
Może w sytuacji, o której pisze @MATRON27 nikt z takim wnioskiem nie wystąpił... :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 30, 2021, 16:11:08 »
Witam wszystkich chciałem spytać co z ludźmi którzy skończyli SPO2 bo kiedyś 01 mówił że oni maja być brani pod uwagę jako pierwsi na SPK a tu z tego co widać to w niektórych komendach zostały wyrzucone pieniądze w błoto bo jest nas dużo po SPO2 i nie mamy po tym nic ani stopnia ani nie możemy załapać  się na SPK. Kiedy osoby po SPO 2 będą wreszcie brane pod uwagę na SPK. :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba:
Nie kojarzę aby czyjś wniosek był odrzucony na pierwszy stopień (oczywiście mówię o spełniających wymagania) więc wniosek może być tylko jeden nie było na ciebie wniosku (tak jak piszę @Mroovka). Twój komendant Ciebie nie oszukał do na moment istnienia SPO2 nie można było bez niego trafić na SPK. To się zmieniło za obecnego KG moim zdaniem na korzyść bo droga została skrócona a więc przepustowość jest większa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 30, 2021, 18:52:28 »
Tak zgodze sie ale chyba powinni isc w pierwszej kolejnosci osoby po SPO bo tak zostały wyrzucone pieniadze w błoto. a jest nas duzo po  SPO którzy nie dostali stopnia bo niektórzy sie tłumacza ze na 7 grupie nie mozna dostac to jak to jest w koncu ze jedni na 7 moga dostac a jedni na 7 nie moga. Moze ktos mi to wytłumaczy

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpień 30, 2021, 19:32:10 »
Po prostu Twój 01 nie napisał na Ciebie wniosku i tyle. Znam osobićie osoby które są na 4 grupie na PB i dostali po SPO **

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpień 30, 2021, 19:45:11 »
A ja znam na 7 właśnie...
Tak zgodze sie ale chyba powinni isc w pierwszej kolejnosci osoby po SPO bo tak zostały wyrzucone pieniadze w błoto.
Nie prawda, że powinny iść w pierwszej kolejności bo niby dlaczego? Dlaczego pieniądze wyrzucone w błoto? Może taki aspirant po SPO2 zajmować szereg stanowisk biurowych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpień 30, 2021, 20:05:15 »
To powiedz jak to zrobic zeby dali na 7 grupie stopień mł.kpt.Skoro znasz takie przypadki