Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246313 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 16, 2021, 18:13:47 »
Dzwoniłeś do studiów podyplomowych ?
Ja dzwoniłem w środę to Pani mi powiedziała, ze spk 6 rusza bodajże 4 października, listy z nazwiskami przysyła KG bez wiedzy szkoły o limitach

4 października zaczyna się SPK 5, a nie 6

Dokładnie 5 października rozpoczyna się SPK 5 i na tym koniec w tym roku kalendarzowym, nie będzie ani kolejnego SPK i SPO. Następne mogą wystartować być może na początku 2022, ale jeszcze nikt tego nie wie.  :kwit:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 16, 2021, 23:10:29 »
Zastanawia mnie po co na początku roku Komendy wysyłały potrzeby szkoleniowe skoro na SPK idzie garstka wybrańców.
Ciągle słyszeliśmy że SPK powstało aby uzupełnić braki kadrowe spowodowane przez poprzednika.
U ludzi pojawiła się nadzieja ze coś się zmieni w hegemonii SGSP i lata pracy i zainwestowane pieniądze w wykształcenie w końcu przyniosą efekt.
Zwłaszcza że pierwsze 4 kursy poszły w naprawdę ekspresowym tempie. I znów dupa.
Popatrzcie na liczbę ogłaszanych naborów w komendach i zadajcie sobie pytanie "kto za chwile będzie stanowił kadrę. Młodzi po dziennych bez doświadczenia"?
Z jednej strony dodatki "dziadkowe" aby utrzymać ludzi w służbie a z drugiej strony pozbywamy się doświadczonych funkcjonariuszy, którzy już przestają wierzyć w obiecanki i wolą odejść do cywila.
Służba w systemie 8 godzinnym to kara, służba w SK to kara więc w jaki sposób Komendanci mają pozyskać ludzi skoro jedyny atut czyli szkoła jest im wyrywany z ręki. Zwłaszcza że to stanowiska, gdzie doświadczenie zdobywa się latami.

Jak to ktoś słusznie zauważył "drżyjcie przed aspirantem, który ma już w dupie czy będzie oficerem"
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Stelios

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 17, 2021, 08:33:17 »
Ponadto w wywiadzie KG mówił, że kolejny nabór na SPK i SPO będzie w październiku (https://www.ppoz.pl/index.php/w-ogniu-pytan/2199-spokojnie-pozwolcie-popracowac).

Cytuj
Wiele pytań dotyczyło obaw o dalszy los studiów podyplomowych w SGSP. Czy faktycznie jest plan istotnej zmiany w tym zakresie? I jak to wpłynie na uzyskiwanie kwalifikacji oficerskich przez tych, którzy ukończyli np. cywilne studia w SGSP czy inne uczelnie?

Jeszcze w czerwcu będzie nabór na SPK, a w październiku na SPK i SPO. Na razie pozostaje po staremu. Kiedy już uzupełnimy luki edukacyjne, a sporo się ich nazbierało przez blokowanie szkoleń w ostatnich latach, wprowadzimy zmiany. Będziemy się koncentrowali na studiach dziennych i zaocznych inżynierskich. To powinien być główny kierunek rozwoju dla oficera. Podyplomówka pozostanie jako wyjście awaryjne. Planujemy zresztą, aby SGSP kształciła tylko absolwentów mundurowych. Stanie się tak za około trzy lata. To będzie elitarna uczelnia, z naciskiem na dyscyplinę i jakość kształcenia.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 17, 2021, 09:03:49 »
Dzwoniłeś do studiów podyplomowych ?
Ja dzwoniłem w środę to Pani mi powiedziała, ze spk 6 rusza bodajże 4 października, listy z nazwiskami przysyła KG bez wiedzy szkoły o limitach

4 października zaczyna się SPK 5, a nie 6

Dokładnie 5 października rozpoczyna się SPK 5 i na tym koniec w tym roku kalendarzowym, nie będzie ani kolejnego SPK i SPO. Następne mogą wystartować być może na początku 2022, ale jeszcze nikt tego nie wie.  :kwit:

Czytaj ze zrozumieniem zrozumieniem. Pierwszy zjazd z informacji wstępnych spotkania organizacyjnego będzie 4 października. Dotyczy ono SPK-5.
SPK 6 nie wiadomo czy będzie ale prawdopodobnie tak, zacznie się w tym roku. Nie wiem po co często osób sieje zamęt i dezinformacje? Może żeby już na wstępie wykosić lub odebrać nadzieję "konkurencji". No tak, w straży nie ma kolegów

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 17, 2021, 11:55:21 »
Dzwoniłeś do studiów podyplomowych ?
Ja dzwoniłem w środę to Pani mi powiedziała, ze spk 6 rusza bodajże 4 października, listy z nazwiskami przysyła KG bez wiedzy szkoły o limitach

4 października zaczyna się SPK 5, a nie 6

Dokładnie 5 października rozpoczyna się SPK 5 i na tym koniec w tym roku kalendarzowym, nie będzie ani kolejnego SPK i SPO. Następne mogą wystartować być może na początku 2022, ale jeszcze nikt tego nie wie.  :kwit:

Czytaj ze zrozumieniem zrozumieniem. Pierwszy zjazd z informacji wstępnych spotkania organizacyjnego będzie 4 października. Dotyczy ono SPK-5.
SPK 6 nie wiadomo czy będzie ale prawdopodobnie tak, zacznie się w tym roku. Nie wiem po co często osób sieje zamęt i dezinformacje? Może żeby już na wstępie wykosić lub odebrać nadzieję "konkurencji". No tak, w straży nie ma kolegów

To ty czytaj ze zrozumieniem! Napisałem że 5 października rozpoczyna się SPK 5 jest to informacja z SGSP i na tym koniec. Kolejny kurs w następnym roku kalendarzowym nie akademickim. Możesz sobie zadzwonić do SGSP i to samo Ci powiedzą. Nie wiem o co Ci chodzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2021, 11:59:17 wysłana przez mish3lls »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 17, 2021, 13:43:35 »
Jak już jesteś taki dokładny to 4, a nie 5

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 17, 2021, 15:19:40 »
Jak już jesteś taki dokładny to 4, a nie 5

Chłopie co Ty taki uparty? Załączam Ci info z wiadomości e-mail bo inaczej nie uwierzysz  :fiuu:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 17, 2021, 17:42:30 »
Dziwne są te wasze dywagacje gdyż szkoła nie decyduje w tej sprawie tylko jedna osoba czyli 01  :straz: Będzie polecenie będzie SPK czy też SPO limity też bedą określane w KG :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:02:06 »
Zaraz, zaraz ... Czyli SPK na które szczęśliwcy składali papiery do 23 czerwca, a ruszać miało jakoś w lipcu jeszcze nie wystartowało ? To ono ma się zacząć 05.10.2021 ?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:14:57 »
Zaraz, zaraz ... Czyli SPK na które szczęśliwcy składali papiery do 23 czerwca, a ruszać miało jakoś w lipcu jeszcze nie wystartowało ? To ono ma się zacząć 05.10.2021 ?
Zgadza się. Ale słowa komendanta to: "Jeszcze w czerwcu będzie nabór na SPK, a w październiku na SPK i SPO". Z pierwszej części zdania się wywiązał Pan Komendant chociaż studia zaczynają się w październiku  :fiuu:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:17:46 »
Mish3lls już ustalił, że nie będzie kolejnego naboru w tym roku więc to z naboru czerwcowego zaczyna się w październiku i na tym koniec w tym roku.
To z czerwca miało spotkanie organizacyjne i zaczyna a październiku

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:19:51 »
Mish3lls już ustalił, że nie będzie kolejnego naboru w tym roku więc to z naboru czerwcowego zaczyna się w październiku i na tym koniec w tym roku.
To z czerwca miało spotkanie organizacyjne i zaczyna a październiku
Takie info jest z SGSP, ale wiesz kto rządzi w naszej formacji. Jedno polecenie i może być jeszcze 3 nabory w tym roku :rofl:

Offline Inżektor69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:25:05 »
Ktoś tu wcześniej wspominał o 75 osobach zakwalifikowanych na "lipcową" edycję SPK-5, rozumiem że ta lista nie uległa poszerzeniu/zmianie ?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:34:16 »
Lista była na 70 osób z połowy czerwca, później wzrosła do z,72, ostatecznie 75. Zobaczymy  ile będzie w październiku.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 19, 2021, 11:14:49 »
Czy ktoś wie jak z miejscami na spk w Wielkopolsce? Ile było na spk5?

Offline Gość123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 19, 2021, 14:04:00 »
A co z SPO? Bo do tej pory żadnej informacji nie było a kolejna edycja też miała ruszać w październiku?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 19, 2021, 14:13:34 »
Aktualnie cisza... Ale 01 obiecywał że od października nabór na SPO i SPK, listy były także pozostaje czekać, ale dzwoniąc do SGSP Pani twierdzi że w tym roku kalendarzowym nie będzie, oby się myliła  :stop: no i najciekawsze jaki będzie obowiązywał program czy tez skrócony jak dla SPK  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2021, 14:16:59 wysłana przez Tadzik987 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 19, 2021, 16:44:17 »
Aktualnie cisza... Ale 01 obiecywał że od października nabór na SPO i SPK, listy były także pozostaje czekać, ale dzwoniąc do SGSP Pani twierdzi że w tym roku kalendarzowym nie będzie, oby się myliła  :stop: no i najciekawsze jaki będzie obowiązywał program czy tez skrócony jak dla SPK  :szalony:
Pani ze szkoły w tej sprawie może się mylić bo tak naprawdę temat zależy tylko od jednej osoby. Co do programu to bez sensu jest aby był stary program gdyż dające mniej uprawnień SPO było by wielokrotnie dłużysz niż SPK  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 19, 2021, 17:41:06 »
(...)gdyż dające mniej uprawnień SPO było by wielokrotnie dłużysz niż SPK  :kwit:
I tu się nie zgodzę. Owszem, SPO dla podoficerów (SPO-4) trwało cztery semestry, ale już SPO dla techników pożarnictwa (SPO-2) trwało dwa semestry - tyle samo ile trwa SPK.
Si vis pacem, para bellum

Offline Stelios

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 19, 2021, 18:19:46 »
Jest ustalony nowy program dla SPO - https://bip.sgsp.edu.pl/sgs/prawo/uchwaly-senatu/2021/16282,UCHWALA-NR-27062021-SENATU-SZKOLY-GLOWNEJ-SLUZBY-POZARNICZEJ-w-sprawie-ustalenia.html
No i bomba licząc dzień wykładowy na 12 godzin to jak dobrze pójdzie SPO będzie trwać 3 tygodnie  :straz: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 19, 2021, 18:27:27 »
Cóż, zwracam honor.
W porównaniu ze starym programem SPO to to jest jakiś żart.... :gwiazdki:
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 19, 2021, 18:32:53 »
Cóż, zwracam honor.
W porównaniu ze starym programem SPO to to jest jakiś żart.... :gwiazdki:
A ja powiem tylko tyle że mi się podoba  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 19, 2021, 18:37:00 »
Ze 190h? Serio? :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 19, 2021, 19:35:46 »
Ze 190h? Serio? :szalony:
Serio... A co w tym złego?
Wreszcie coś co ma sens w SGSP... A to rzadki przypadek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.