Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246538 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 04, 2021, 11:23:51 »
Każdy z was ma po troche racji, na SPO 2 szli aspiranci z wyższym wykształceniem i nigdzie nie ma napisane że nie może pracować na podziale by dostać mł kpt, w 2020 wiele osob po spo 2 pracujących na podziale zmieniło korpus, na SPO 4 szli podoficerowie po studiach i oni nie mogli pracować na staowiskach związanych z kierowaniem działaniami by dostać mł. kpt.
Na SPK 1-2 szli ci co mieli SPO 2 (chyba tez SPO 4 ) lub asp  po cywilnych studiach na sgsp inż bezpieczeństwa poż......
Natowmiast obecnie na SPK 3 i 4 już nie jest w ogole potrzebne SPO wystarczy wyższe i asp, skrócili z ok  700h ( SPO +SPK 1-2} na 140 h taki expresssss

Nie trochę tylko mam rację. Nie pisze co było tylko jakie obowiązują aktualnie możliwości do zdobycia dwóch gwiazdek.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 05, 2021, 15:20:41 »
https://podyplomowe.sgsp.edu.pl/?page_id=267

Informacja ze strony SGSP : "KOLEJNA EDYCJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH SPK I SPO PLANOWANA JEST NA ROK AKADEMICKI 2021/2022

Rekrutacja prowadzona jest przez Komendę Główną PSP"

Także będą kursy dalej. Spokojnie  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2021, 15:49:44 wysłana przez mish3lls »

Offline KUBA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 05, 2021, 19:13:58 »
Kolejne zmiany w kształceniu? 🙆🏼‍♂️🙆🏼‍♂️🙆🏼‍♂️ Tym razem na ** trzeba będzie mieć kurs szybowcowy czy uprawnienia na drona?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 05, 2021, 19:15:50 »
Kolejne zmiany w kształceniu? 🙆🏼‍♂️🙆🏼‍♂️🙆🏼‍♂️ Tym razem na ** trzeba będzie mieć kurs szybowcowy czy uprawnienia na drona?
Pewnie uprawnienia pilota wystarcza  :rofl:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 05, 2021, 20:44:17 »
Kto miał zrobić to zrobił, a resztę pierd****... to chyba najlepiej oddaje sytuację w PSP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 05, 2021, 22:28:47 »
Kto miał zrobić to zrobił, a resztę pierd****... to chyba najlepiej oddaje sytuację w PSP
Od kiedy jestem w PSP to jest jakaś droga na skróty więc nie wiem o czym piszesz wyjaśnij mi proszę... Co za różnica jaka reforma raz to SPF potem PDF SPO SPK a jak następna cholera będzie się nazywać co za różnica efekt będzie ten sam... **
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 05, 2021, 23:25:39 »
Witam. Ile trwa teraz SPK. Ile semestrow?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 06, 2021, 08:49:27 »
Witam. Ile trwa teraz SPK. Ile semestrow?
Krótko :rofl: :rofl: 2.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 06, 2021, 10:42:04 »
Witam. Ile trwa teraz SPK. Ile semestrow?
Krótko :rofl: :rofl: 2.
Dwa, ale czasowo wychodzi jak jeden semestr😁

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 06, 2021, 10:47:10 »
Dziękuję za informacje. A czy trudno jest zdać zaliczyć kurs SPK i jak wyglądają zaliczenia i egzaminy końcowe? Czy robią pod górę?Studia cywilne skończyłem 13 lat temu i wiele się pozmieniało w tych szkolach. Mam już ponad 20 lat służby  w PSP i dostałem propozycje od 01 żeby zrobić SPK. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 06, 2021, 11:01:08 »
Dziękuję za informacje. A czy trudno jest zdać zaliczyć kurs SPK i jak wyglądają zaliczenia i egzaminy końcowe? Czy robią pod górę?Studia cywilne skończyłem 13 lat temu i wiele się pozmieniało w tych szkolach. Mam już ponad 20 lat służby  w PSP i dostałem propozycje od 01 żeby zrobić SPK. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozwól, że nie odpowiem na twoje pytania ale stawiaj flaszkę swojemu pierwszemu bo taka propozycja to przysługa jest i to duża. W ciemno atakuj ten temat :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 06, 2021, 11:02:42 »
Kpina... sześć zjazdów online i pełne uprawnienia dostajesz

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 06, 2021, 12:22:10 »
Rozumiem że nie idzie tego nie zdać. Nawet z moja już trochę swą głową. A jak wyglądają zaliczenia i ten egzamin końcowy pisze się jakieś pracę czy w formie sprawdzianu

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 06, 2021, 14:21:45 »
Zdawalność 99,9%, Jeden skonczy 3 lata licencjata na prywatnej uczelni pojawiając sie tam jedynie na sesji, poźniej 4 miesiące nowego SPK i ma pełne uprawnienia jak ten co 4 lata jeżdził co drugi weekend na zaoczną sgsp wydał kupe kasy na czesne korki itp itd, każdy sam może ocenić czy to normalne i sprawiedliwe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 06, 2021, 14:35:01 »
Zdawalność 99,9%, Jeden skonczy 3 lata licencjata na prywatnej uczelni pojawiając sie tam jedynie na sesji, poźniej 4 miesiące nowego SPK i ma pełne uprawnienia jak ten co 4 lata jeżdził co drugi weekend na zaoczną sgsp wydał kupe kasy na czesne korki itp itd, każdy sam może ocenić czy to normalne i sprawiedliwe
Oczywiście, że normalne i sprawiedliwe bo każdy mógł zrobić tak samo... Nie ma żadnego nakazu nauki na tym konkretnym kierunku.
W PSP od początku jej istnienia były podyplomówki ba moim przełożonym przez pare lat był bryg. który miał ukończoną pierwszą podpylomówkę oficerską i kurs podstawowy realizowany w JRG... Wiele razy mi opowiadał jak trafił do SGSP i zaczęli do nich gadać o pożarnictwie a oni wszyscy "wielkie oczy" bo o straży wiedzieli tylko, że samochody są czerwone. Wtedy był na podyplomówce operacyjnej która była dłuższa była jeszcze "administracyjna" która trwała o ile dobrze pamiętam 9 miesięcy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 06, 2021, 20:58:28 »
Zgadzam sie z Jaanek to nie sprawiedliwe i straż idzie w złym kierunku widzę jak takie sytuację mają miejsce ;(

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 06, 2021, 21:06:15 »
Zgadzam sie z Jaanek to nie sprawiedliwe i straż idzie w złym kierunku widzę jak takie sytuację mają miejsce ;(
To nagle się dowiedziałeś że w PSP są podyplomowki?  Wyjaśnij mi ten zły kierunek...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 06, 2021, 22:29:11 »
Kto miał zrobić to zrobił, a resztę pierd****... to chyba najlepiej oddaje sytuację w PSP
Od kiedy jestem w PSP to jest jakaś droga na skróty więc nie wiem o czym piszesz wyjaśnij mi proszę... Co za różnica jaka reforma raz to SPF potem PDF SPO SPK a jak następna cholera będzie się nazywać co za różnica efekt będzie ten sam... **

Były kursy, ciążowka etc, to jasne tylko od paru lat, dostać się to jakaś porażka. Ciągle dają swoich
 Kiedyś komendant miejski czy powiatowy wyznaczał kogo by widział, a teraz km/kp dowiaduję się z kw, kg kogo ma wysłać. Ja wiem, że rodziny różne osoby mają spore ale szarego człowieka wypada czasem dopuścić do możliwości, a nie ciągle układy.
Raz kierunki przydatne w PSP, raz Medyki, raz inżyniery, raz dowódcy jednostek, zmian itp. nosz kur**

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 06, 2021, 23:12:27 »
To idąc Twoim tokiem myślenia to już wszyscy byli na podyplomówkach więc teraz czas na Ciebie
A tak poważnie to SPK online w dobie covid to jest świetny sposób na załatanie braków.
Wystarczy tylko jasne kryteria wprowadzić. aspirant+wyższe+etat oficerski = obowiązkowe SPK.
Jak pula d-ców JRG, zmian, dyżurnych się wyczerpie wtedy można rozmawiać o innych.
Bez tego będzie zawsze taka kołomyja, o której piszesz.


« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 23:23:48 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 07, 2021, 08:26:29 »
Chcesz być lekarzem idziesz na medycynę.  chcesz być weterynarzem idziesz na weterynarię. chcesz być prawnikiem idziesz na prawo. chcesz być oficerem straży idziesz Na studia które nie mają nic wspólnego z wykonywaną pracą a potem spędzasz sześć weekendów przed komputerem online i masz pełne uprawnienia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 07, 2021, 08:51:33 »
Chcesz być lekarzem idziesz na medycynę.  chcesz być weterynarzem idziesz na weterynarię. chcesz być prawnikiem idziesz na prawo. chcesz być oficerem straży idziesz Na studia które nie mają nic wspólnego z wykonywaną pracą a potem spędzasz sześć weekendów przed komputerem online i masz pełne uprawnienia.
Chyba trochę przeholowałeś z porównaniami a nawet ostro może dodaj kosmonautę i NASA...  Aby pójść na SPK trzeba było zrobić co najmniej jeden kurs (czasem dwa) i aspirantkę...
To teraz ja chcesz być oficerem w policji masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę. Chcesz być oficerem w straży granicznej masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę... Chcesz być oficerem w służbie wieziennej masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę...
O czym to świadczy?  Że PSP jako najbogatsza służba która najlepiej zarabia w całym MSWIA jest wstanie płacić za szkolenie swojej kadry przez okres od 4-7 lat...  A nie czekaj my najsłabiej płacimy... Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że sama szkoła oficerska o której piszecie pochłania 50 mln zł rocznie. 
SPK to bardzo dobre rozwiązanie. Które przybliża nas do wzorców europejskich i światowych kształcenia (na zachód od nas) a kształcenie 4 letnie inżynierskie przybliża nas na wschód...
Ból dupy mają ci co 4 lata spędzili w szkole (oczywiście nie wszyscy)... A wiecie może ilu w tym roku dziennych zostaje na elitarnej magisterce dziennej  :wacko: ?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2021, 08:56:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 07, 2021, 09:12:27 »
Chcesz być lekarzem idziesz na medycynę.  chcesz być weterynarzem idziesz na weterynarię. chcesz być prawnikiem idziesz na prawo. chcesz być oficerem straży idziesz Na studia które nie mają nic wspólnego z wykonywaną pracą a potem spędzasz sześć weekendów przed komputerem online i masz pełne uprawnienia.
Chyba trochę przeholowałeś z porównaniami a nawet ostro może dodaj kosmonautę i NASA...  Aby pójść na SPK trzeba było zrobić co najmniej jeden kurs (czasem dwa) i aspirantkę...
To teraz ja chcesz być oficerem w policji masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę. Chcesz być oficerem w straży granicznej masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę... Chcesz być oficerem w służbie wieziennej masz wyższe wykształcenie przyjmujesz się z ulicy robisz kurs/podyplomówkę...
O czym to świadczy?  Że PSP jako najbogatsza służba która najlepiej zarabia w całym MSWIA jest wstanie płacić za szkolenie swojej kadry przez okres od 4-7 lat...  A nie czekaj my najsłabiej płacimy... Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że sama szkoła oficerska o której piszecie pochłania 50 mln zł rocznie. 
SPK to bardzo dobre rozwiązanie. Które przybliża nas do wzorców europejskich i światowych kształcenia (na zachód od nas) a kształcenie 4 letnie inżynierskie przybliża nas na wschód...
Ból dupy mają ci co 4 lata spędzili w szkole (oczywiście nie wszyscy)... A wiecie może ilu w tym roku dziennych zostaje na elitarnej magisterce dziennej  :wacko: ?
A ile w policji spędzasz miesięcy na kursie Oficerskim? Kilka miesięcy. Ekinox rozumiem że nie kończyłeś sgsp? Studiując na SGSP robiłem równocześnie magisterkę na cywilnej uczelni gdzie wystarczyło przyjść na egzamin a nawet to nie zawsze było potrzebne. Nie porównuje SGSP do politechniki ale umówmy się na pewno najlepsze przygotowanie niż cywilna uczelnia i pedagogika. Być może możliwa byłaby rezygnacja z tego systemu kształcenia pod warunkiem że do szkół kierowani byliby  ludzie ze względu na kompetencje a nie pochodzenie związkowe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 07, 2021, 09:18:38 »
A ile w policji spędzasz miesięcy na kursie Oficerskim? Kilka miesięcy. Ekinox rozumiem że nie kończyłeś sgsp? Studiując na SGSP robiłem równocześnie magisterkę na cywilnej uczelni gdzie wystarczyło przyjść na egzamin a nawet to nie zawsze było potrzebne. Nie porównuje SGSP do politechniki ale umówmy się na pewno najlepsze przygotowanie niż cywilna uczelnia i pedagogika. Być może możliwa byłaby rezygnacja z tego systemu kształcenia pod warunkiem że do szkół kierowani byliby  ludzie ze względu na kompetencje a nie pochodzenie związkowe.
W policji kurs oficerski był krótszy niż w PSP przed COVIDem. To źle rozumiesz skończyłem SGSP i magisterkę przed ukończeniem SGSP  :rofl: Tak zawsze decydują te złe związki nie ważne kto rządzi w kraju to decydują związki tylko wyjaśnij mi czemu 5 lub 6 moich wniosków o awans w stopniu poległo a spełniałem wszystkie wymagania.  Nieudacznicy wszystko zwalają na tzw. siły wyższe min. związki, polityka, zły 01 itp. Większość ludzi rozumie, że są jakieś limity i brak jest możliwości wysłania.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2021, 09:58:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 07, 2021, 10:50:05 »
Kolego Triman, problemem nie jest posiadanie wyższego wykształcenia z uczelni "cywilnej" ale brak weryfikacji posiadanego wykształcenia do zajmowanego stanowiska tzw. przydatne w służbie.
Człowiek po zarzadzaniu kryzysowym w operacyjnej, po logistyce w kwatermostrzostwie, rachunkowości w finansach, po budownictwie w SGPR itd.
Niestety na to nikt nie zwraca uwagi i potem mgr rehabilitacji ,dziennikarstwa czy tańca góralskiego zostaje oficerem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)