Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 246417 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2020, 00:18:56 »
Nie wiem czy kolega wyżej pracuje w straży a na pewno nie pracował nigdy na podziale że takie głupoty  pisze. A jak ktoś nabył pewne kwalifikacje i je mu zabrano to jest niby wszystko w porządku?
Ja tam nie wiem ale tacy ambitni młodzi ludzie nie idą na sgsp po to żeby całe życie na podziale siedzieć. Rozumiem ze najlepiej od razu dostać d-ce zmiany posiedzieć pare lat, isc na d-ce JRG a później na komendanta.  Wtedy każdy był by zadowolony.
No ale niestety tak dobrze nie ma

Załącznik wczoraj został zatwierdzony przez kg nie wiem w jakiej formie ale pracował pare lat na pb wiec nie ma się czego obawiać. Teraz czeka na podpis ministra
Chyba kolega nie wie co mówi.. bo jak wyglądało to "zabranie kwalifikacji"?  :wall:
Najlepiej wyżebrać przepisem dowódcę zmiany i tak zasiąść na 20 lat. I mieć wszystkich w trąbie. Właśnie w ten sposób niszczy się "ścieżkę rozwoju zawodowego"
Ale wróć to tematu SPK, a temat przepisu do przepisu.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2020, 11:14:25 »
Chyba kolega nie wie co mówi.. bo jak wyglądało to "zabranie kwalifikacji"?  :wall:
Najlepiej wyżebrać przepisem dowódcę zmiany i tak zasiąść na 20 lat. I mieć wszystkich w trąbie. Właśnie w ten sposób niszczy się "ścieżkę rozwoju zawodowego"
Ale wróć to tematu SPK, a temat przepisu do przepisu.
Nie chce mi się rozwodzić na tym co napisałeś ale chyba każdy kto w ostatnich latach był na kursie podoficerskim albo na zaocznej SA PSP to widział kapitanów i brygadierów robiących kursy podoficerskie lub technika pożarnictwa. Wiec co się stało, że tam trafili? Mieli kwalifikacje na naczelników i nagle bummm muszą zrobić papiery sekcyjnego...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2020, 16:13:30 »
O nie nie.. Ty jak zawsze przeciagasz. A ja teraz Twoim sposobem. Pokaż mi jakie uprawienia zabrano technikom pożarnictwa czy tym oficerom co robili kursy podstawowe.. żadnych uprawienien im nie zabrano.. bo jak ktoś był dowódca zmiany to dalej jest i może dowodzić zmiana. Więc nikt nikomu nic nie zabierał.. a po prostu zwiększył wymagania przy mianowaniu na pewne stanowiska. Gdyby było tak jak 20 lat temu że każdy z wyższym byłby zapraszany na plac Piłsudskiego to.. pomyśl jak by wyglądały zmiany służbowe.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2020, 17:03:23 »
O nie nie.. Ty jak zawsze przeciagasz. A ja teraz Twoim sposobem. Pokaż mi jakie uprawienia zabrano technikom pożarnictwa czy tym oficerom co robili kursy podstawowe.. żadnych uprawienien im nie zabrano.. bo jak ktoś był dowódca zmiany to dalej jest i może dowodzić zmiana. Więc nikt nikomu nic nie zabierał.. a po prostu zwiększył wymagania przy mianowaniu na pewne stanowiska. Gdyby było tak jak 20 lat temu że każdy z wyższym byłby zapraszany na plac Piłsudskiego to.. pomyśl jak by wyglądały zmiany służbowe.
Może inaczej ci oficerowie o których pisałem wcześniej zrobili kurs podstawowy i ukończyli przeszkolenie oficerskie więc posiadali kwalifikacje oficerskiej. Teraz też jest taka możliwość czyli art. 36 ust. 6. Wiec czemu oficerom co to robili w latach 90 kazano robić wszystko od nowa? Natomiast ci obecni nic nie muszą? Gdzie tu wzrost wymagań widzisz?!!!
Co zabrano technikom pożarnictwa? Najwięcej im zabrano jak kończyłem SA PSP to pamiętam, że technik mógł być 02. Na JRG na które trafiłem nie było w systemie zmianowym nawet 1 etatu oficerskiego a wiesz ile jest teraz? 6...   Zgadnij kto miał to wcześniej  :rofl:
Jak by wyglądały zmiany służbowe? na 95% JRG jest dwa etaty oficerskie... Dwóch oficerów i chwatit. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2020, 14:01:23 »

"Nadal uważam, że nowe rozporządzenie pogoni wszystkich oficerów z podziału do biura, a prestiż inżynierki na SGSP spadnie poniżej poziomu gruntu. Szkoda tylko tych ludzi, którzy męczyli się w tej uczelni przez kilka lat i są teraz skazani na biurko.

To że nikomu z młodych nie polecę iść na SGSP a w zamian wybrać SA to pewne, jednak nie wiem co mam powiedzieć oficerom, którzy muszą przejść na 8h i  najczęściej  stracić kawałek wypłaty (po podsumowaniu kosztów dojazdów i utraty nadgodzin)"



Powiem tak :
Wszyscy najchętniej po SGSP pracowaliby na JRG bo są "urodzeni na podziale bojowym" tylko nie wszędzie jest tyle wolnych wakatów oficerskich. Jak szedł do 01 o skierowanie na szkołę to zapewne się liczył, że biuro wchodzi w grę i za skierowanie to by wszystko zrobił i powiedział, a jak już dostał stopień to warunki stawia że wszyscy ale nie on na 8h. Teraz najlepiej to zostać oficerem i pracować w systemie zmianowym a biuro nie musi istnieć.Straż to nie tylko JRG.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2020, 14:22:12 »
Czy doszły już pisma odośnie SPK, który ma ruszyc niebawem do komend KP/KM?

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2020, 18:25:15 »
KW mają czas do31.01 na odesłanie list z nazwiskami do KG

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2020, 11:04:56 »
Czy wiadomo czy listy zostały zaakceptowane przez KG ? Kiedy wrócą zwrotne informacje ?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2020, 18:33:33 wysłana przez ratownik24h »

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2020, 11:36:20 »
Chyba zbliża się SPK 2 https://podyplomowe.sgsp.edu.pl/?page_id=267 mniej godzin niż wcześniejsze

Offline ardom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2020, 11:47:24 »
wygląda na to że będzie tylko jeden semestr

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2020, 12:03:53 »
@ardom skąd pomysł że będzie tylko jeden semestr?
@jaanek dlaczego uważasz że jest mniej godzin? SPK ma mniej godzin niż SPO, ale tak było od początku w ramowym planie zajęć.

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2020, 12:09:22 »
wejdz na strone sgsp studia podyplomowe , SPK,  Ramowy plan to zobaczysz: SPK 1 282h a SPK 2 219h, pozdrawiam

Offline ardom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2020, 12:11:03 »
Na stronie szkoły jest nowy ramowy plan zajęć , a podobno następny nabór na spk jest we wrześniu
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2020, 19:48:51 wysłana przez ardom »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2020, 18:18:31 »
@ardom masz rację, i mało tego zmieniły się też całkowicie przedmioty.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2020, 20:51:08 »
Na stronie szkoły jest nowy ramowy plan zajęć , a podobno następny nabór na spk jest we wrześniu
Czy wróciły już listy zwrotne Z KG PSP dotyczące kto się zakwalifikował na II edycje SPK?

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2020, 08:28:01 »
Na stronach SGSP pojawiała się informacja że do  6 marca osoby ktore są skierowane na SPK mają złożyc formulaż zgłoszeniowy, wiec studia ruszą lada chwila

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2020, 10:24:52 »
Na razie żadne listy nie wróciły :huh:
Nadal cisza?!
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 21:04:28 wysłana przez fireman998998 »

Offline japan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 29, 2020, 12:50:52 »
Dzwońcie do SGSP i Wam przekażą czy jesteś na liście, podasz nazwisko a Pani powie tak lub nie:)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2020, 15:59:09 »
Pisma sa już w Komendach

Offline japan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2020, 19:25:58 »
A w jakim województwie, jeżeli można wiedzieć?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2020, 19:22:19 »
W SGSP rozpoczęła się druga edycja studiów podyplomowych „Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”.

https://remiza.com.pl/rusza-druga-edycja-spk-2-specjalne-zyczenia-od-komendanta-glownego/
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2020, 21:22:34 »
Niestety. Z powodu powszechnie wiadomego zajęcia się nie rozpoczęły.

Offline Waldek222

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:51:12 »
Cześć ja mam pytanie o przyjęcie na spk. Czy warunkiem koniecznym na spk jest zajmowanie stanowiska oficerskiego ?

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2020, 22:27:47 »
Nie jest konieczne zajmowanie stanowiska oficerskiego.

Offline Waldek222

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 12, 2020, 08:21:09 »
Czyli mogę byś wysłany na spk ( mam inz bezp pożarowego) z podziału ze stanowiska ratownik kierowca ? A po skończeniu spk mogę pozostać na tym samym stanowisku mając tak na prawdę uprawnienia dowódcze ?