Służba > Związki Zawodowe

Działania ZZ na szkodę pracowników niezrzeszonych

<< < (2/4) > >>

pb11:
Nie mają ( negocjujesz układ zbiorowy) a wy jeśli czujecie się pokrzywdzeni lecicie z procedurą antydyskryminacyjną.
O ile wszystkiego nie podkoloryzowałeś ( nie oskarżam Cię tylko już wiele takich historii słyszałem, które potem niewiele miały wspólnego z prawdą więc się czasem nie unoś).
Pytanie kto zawinił?(związki poniosło , komendant pływa uzasadniając swoją niemoc, czy ewentualnie ktoś koloryzuje).
Ale jeśli to prawda to absolutna patologia, nadająca się do piętnowania.

Fireman88:
A więc tak:

1. Komendanta bym nie obwiniał - przynajmniej na razie.
- Człowiek jest na swoim stanowisku od niedawna,
- Nie wiem czy owe pismo było jego pomysłem czy raczej przewodniczący mu je podsunął,
- Nie znam na razie opinii komendanta na temat tego pisma.

2. ZZ w mojej komendzie działają od niedawna. Jak na razie dosyć mocno miotają się z różnymi pomysłami, bardzo często pokazując że nie bardzo mają pojęcie o funkcjonowaniu tej instytucji. Oczywiście nie ujmuję im zasług, jednak bardzo wyraźnie dają znać przy każdej okazji, że pracownicy niezrzeszeni ich nie interesują. Myślę że to raczej przejaw "niedojrzałości" tej organizacji w moim zakładzie pracy z racji niedługiego stażu.

3. Założyłem temat oczywiście jako "nieujęty" w owym piśmie.
Nie zabolał mnie fakt, iż mogłoby to wpłynąć na mój ewentualny awans, gdyż wymienione tam zostały nazwiska prawie połowy załogi, a jak wiemy jest raczej niemożliwe nie tylko ze względów finansowych, ale dla niektórych nie ma po prostu wakatów na owych stanowiskach.
Nie zapisałem się do owej organizacji nie dlatego żebym był jej przeciwnikiem, ale od początku jej istnienia nie ma jasno ustalonych celów, przepływ informacji kuleje (narzekają sami związkowcy), no i z tego co zaobserwowałem to zamiast zjednoczyć ludzi buduje kolejne konflikty wśród załogi - zarówno tej zrzeszonej jak i nie. Do tego dochodzi elementarny brak znajomości wielu podstawowych przepisów czy podstaw działania instytucji jaką jest Straż Pożarna.

Dlatego zadałem pytanie w jaki sposób przeciwdziałać tak prowadzonym ZZ, gdyż niedorzecznym jest dla mnie aby starszy operator sprzętu specjalnego, który nie potrafi obsłużyć autopompy na GBA(proszę nie piszcie że to niemożliwe), decydował kto ma awansować, iść do szkoły czy w inny sposób poszerzać kwalifikacje.

Eqinox:
1. Jesteś pewny, że takowe pismo istnieje i jakiej jest treści. Bo mówię sytuacja jest z mojego puntu widzenia aż nieprawdopodobna.
2. CO na to d-ca JRG?
3. Awansowanie połowy załogi jest możliwe tylko przy bardzo dużych odejściach na emki. 
4. To, że pracownicy niezrzeszeni w sprawach indywidualnych są poza ich kręgiem zainteresowań to akurat logiczne, bo tak stanowi statut organizacji którą sobie założyli.
5. Zbiorowej metody nie ma, jest tylko indywidualna ale bardzo niebezpieczna dla młodych strażaków bo domyślam się, że cyfra 88 to twój rok urodzenia a nie symbol nazistowskiego pozdrowienia.

Fireman88:
1. Pismo istnieje na 100%
2. Niestety o nieobecnych mówi się tylko dobrze więc się powstrzymam od wypowiedzi. Raczej myśli już o emeryturze.
3. Masowe odejścia się nie zapowiadają.
4. Mowa o sprawach dotyczących ogółu - w ustawie o związkach zawodowych piszą o dobru pracowników a nie członków związku.
5. Tak, 88 to mój rok urodzenia, staż dopiero 6 lat. Jednakże z wielką nieprzyjemnością muszę stwierdzić, że moje wyobrażenie o tej instytucji (ludziach i sposobie organizacji) przekoziołkowało już kilkukrotnie i zwróciło się przeciwległym kierunku.

piotr998:

--- Cytat: Fireman88 w Styczeń 16, 2017, 23:05:22 ---... 4. Mowa o sprawach dotyczących ogółu - w ustawie o związkach zawodowych piszą o dobru pracowników a nie członków związku...
--- Koniec cytatu ---
Ustawa o zz > Art. 7. 1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej.
2. W sprawach indywidualnych stosunków pracy związki zawodowe reprezentują prawa i interesy swoich członków. Na wniosek pracownika niezrzeszonego związek zawodowy może podjąć się obrony jego praw i interesów wobec pracodawcy.
Czytać należy cały zapis, a nie wybiórczo to co pasuje ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej