Służba > Związki Zawodowe

Działania ZZ na szkodę pracowników niezrzeszonych

<< < (4/4)

sorbent:

--- Cytat: strazak_kbr w Listopad 23, 2019, 19:06:01 ---Witam wszystkich . Czytam forum już od kilku lat. Jednak po tym co się u nas dzieje postanowiłem zabrać głos. Od 3 lat jestem członkiem zz (w mojej jednostce do zz który powstał w 2016 r. należy większość strażaków). Od dłuższego czasu nosiłęm się z zamiarem wypisania ze związku, jak kilku kolegów ze zmiany. Ostatnio dowódca zmiany poinformował, że będzie rekompensował nam składki członkowskie większymi nagrodami i dodatkami od niezrzeszonych. Nie wiem jak koledzy ale ja po tym co usłyszałem już na pewno nie będę członkiem tej organizacji.

--- Koniec cytatu ---
Brawo Ty. Ja już się wypisałem kilka lat temu z w/w powodu plus to, że 8 godzin i choć składki płacą byli wręcz niemile widziani. Apropo tego, że komendant jest poza związkami i od nich niezależny w decyzjach - no ładnie kolegę poniosło, w większości są to ludzie z nadania/poparcia/kopania dołków pod innymi związków. Takie jest moje zdanie, które przy kielichu i ogórku mogę poprzeć wieloma przykładami.

SIUSIEK:

--- Cytat: strazak_kbr w Listopad 23, 2019, 19:06:01 ---Witam wszystkich . Czytam forum już od kilku lat. Jednak po tym co się u nas dzieje postanowiłem zabrać głos. Od 3 lat jestem członkiem zz (w mojej jednostce do zz który powstał w 2016 r. należy większość strażaków). Od dłuższego czasu nosiłęm się z zamiarem wypisania ze związku, jak kilku kolegów ze zmiany. Ostatnio dowódca zmiany poinformował, że będzie rekompensował nam składki członkowskie większymi nagrodami i dodatkami od niezrzeszonych. Nie wiem jak koledzy ale ja po tym co usłyszałem już na pewno nie będę członkiem tej organizacji.

--- Koniec cytatu ---
Hmmm. Kolego to po co do tej pory jesteś/byłeś w związku. Powiedz szczerze że nie podoba Ci się że związek nic nie robi/ nie może zrobić. Nie dostaleś stanowiska/nie dostaniesz. Powiedz szczerze ile Ci dowódca zmiany zaproponował? Coś nie tak w Twojej wypowiedzi bo on nie dysponuje nagrodami ani pulą na dodatki.

strazak_kbr:
A jeśli chodzi  o propozycję dowódcy to tak jak napisałem wyżej pokrycie składek członkowskich. Jeśli chodzi o nagrody to u nas dostają dowódcy zmian pulę na nagrody czy dodatki jednorazowe od dowódcy JRG i przedstawiają propozycję d-cy JRG i zazwyczaj jest to akceptowane w dziewięćdziesięciu kilku procentach.

psp112:
Skąd ja to znam?

strazak_kbr:
Dodam jeszcze, że tych osób w mojej komendzie nie interesują w ogóle sprawy bezpieczeństwa strażaków, itp.  lecz ostra walka z niewygodnymi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej