Autor Wątek: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy  (Przeczytany 10350 razy)

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:14:44 »
Wizerunek PSP w Białymstoku został mocno nadszarpnięty. Czy uwierzyli w kit o pogodzie i utrzymaniu stanu gotowości (temparatura -3 st.C, brak opadów śniegu)? Nie.

Tyle pracy Waszej/Naszej przez wiele lat szło na dobry wizerunek i ocenę społeczną. Bieganie z ulotkami o czadzie, z kalendarzami do szkół, lodowiska, pokazy, wycieczki itp. A tu. Jedna durna decyzja i dostajemy "po uszach". Dostajemy łatę, że jesteśmy dla partii PIS a nie dla społeczeństwa. Można nie lubić Owsiaka, ale liczy się cel. Ludzie tego nam nie zapomną, a niedługo maj i otwarte strażnice. Ciekaw jestem jak to będzie.

Czy to było nam potrzebne?

https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738.1073741828.1452015088365848/1910482402519112/?type=3&theater

Niektóre komentarze Społeczeństwa :

"Strażacy białostoccy zapomnieli, że też są opłacani z naszych podatków. Nie PiS im płaci lecz społeczeństwo. To chyba pierwszy raz, gdy nie honor dla strażaka jest najważniejszy ale uległość, podległość i STRACH".

"To znaczy że jak będzie palił się mój dom to nie będzie gaszenia pożaru bo nie popieram i nie należę i nie głosowałem na PiS"

"Podłe i manipulacyjne jest to , że te odmowy - w różnych miastach - następują dosłownie w ostatniej chwili. Tak , żeby nie można było przygotować nic w zamian".

"Panowie Strażacy....no brak słów - pamiętajcie że honor i dobre imię ma się tylko jedno".

"Do tych wszystkich hejtujacych strażaków: lepiej uderzcie się w te puste łby.... oni nie mają nic do gadania.... rozkaz jest rozkazem i należy go wykonac... Konsekwencje niewykonania są bardzo dotkliwe... możecie mieć pretensje tylko do rządu karakana.... a wierzcie mi że strażacy zawsze chętnie pomagają w takich akcjach".

"Nie wyżywajcie się na strażakach to budżetówka wiec nie maja duzo do gadania mogą tylko isc prywatnie i to tez bedzie niemile widziane.....".

"Ludzie nie dziwcie się strażakom, mają rodziny i chcą pracować, żeby żyć. Zastanówcie się kto ich do takiej decyzji zmusił... PiS jest przyczyną tego, że żadna służba mundurowa nie pomoże Wielkiej Orkiestrze, kolej też nie. Cóż są winne dzieci tych strażaków, zeby im odmówić pomocy?? Najwyższy czas się ogarnąć , dopóki PiS nie miał władzy nie było tego typu problemów" .

"Tylko domyślacie się, że to nie sami strażacy zrezygnowali/odmówili tylko ci co wyżej ... PISiorowaty komendant ! Wiec nie ma się co wyżywać na chłopakach bo nie są niczemu winni".

"To nie jest wina samych straźaków. Przyszedl rozkaz z góry i nie chcą ryzykować utratą pracy. Nie rozumiem tylko zawziętości ich zwierzchników. Przecieź są takimi gorliwymi katolikami".

"Dostali rozkaz z góry więc to nie ich wina. Pewnie powiedziano im, że jeśli wezmą udział w WOŚP, to będą mieli poważne kłopoty i musieli się wycofać. Za taki stan rzeczy trzeba winić PiS. W ich szeregach jest wielu ludzi, których należałoby odseparować od społeczeństwa. Źle się stało, że tacy ludzie mają realny, negatywny wpływ na nasze życie".

"To jest chore. Ale nie to, że odmówili ale to, że dziś się ZMUSZA do popierania jakiejś akcji dobroczynnej. Ludzie ! Zastanówcie się chwilę ! Chcecie dać kasę czy też sami zbierać na jakieś akcje dobroczynne ? Spoko - kto wam broni ? Ale zmuszanie do tego innych i wyszydzanie ich bo tego nie robią ? CHORE. Tym bardziej, że Owsiak od ładnych paru latek z tą kasą robi dość niejasne ruchy".

"Strażacy z Białegostoku powinni się wstydzić, rezygnując z pomocy szkolenia ludzi dla dobra społeczeństwa... tu już nawet nie chodzi o to dla kogo była ta przysługa, tylko o to, że STRAŻACY nie dotrzymali słowa... wstyd!".

"Strażacy służący ludziom na pewno przeżywają trudne chwile przez pie...y PIS, który robi takie szopki a część hejtów spadnie na bogu ducha winnym ludziom niosącym pomoc".

"Minister, komendanci pewnie zabronili. Zwykły strażak pracujący w jrg zapewne by tak nie postąpił. Strażacy mają od lat największe zaufanie społeczeństwa, pis i ludzie przez nich powołani robią wszystko by to zniszczyć".

"Założę się, że w Boże Ciało będą obstawiać wartę honorową przy ołtarzach i nikomu nie będzie przeszkadzać, że Państwo jest neutralne światopoglądowo a straż opłacana z podatków. Ale rozumiem, ludzie boją się utraty pracy. Tak jak ci policjanci przebrani za anioły czy wycinający konfetti. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach sam nie wpadłby na taki pomysł i zgłosił się na ochotnika".

"Szmaciarze bez serca.. Zawsze ich darzyłem największym szacunkiem spośród wszystkich służb. Dziś to się zmieniło. Przyjdzie czas, ze niejeden z nich będzie skamlał na forach -"ludzie, ratujcie!... mam chore dziecko...." Ludzie pomogą. Tylko jak się będzie z tym czuł taki polityczny dupolizak?".

itd.

PS. 1  Znając życie tegoroczna zebrana kwota przez WOŚP pobije rekord. Polski Naród ma we krwi, że jak władza coś zabrania to się bardziej jednoczy.

PS. 2  Nie wierzę, że to decyzja komendanta miejskiego. Pewnie dostał prikaz z góry i teraz będzie odpowiadał za nie swoją. (Podobnie jak za konfetti czy za aniołki na koniach odpowiedzieli naczelnicy - kozły ofiarne).

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 07:05:24 wysłana przez Oggi »

Offline gary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2017, 22:35:12 »
ile taki jeden  przyniósł wstydu naszej formacji , chlapnie byle co jak niektórzy 01 bo myślą że są Panami na włościach. Za Białystok musimy się wstydzić a za ich  nieudolność dokładać się po 100 zł z podwyżki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 22:43:02 wysłana przez gary »

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2017, 23:06:59 »
Powiem tak - to jest trzeci (po projekcie ustawy aborcyjnej i wojowaniu z mediami) marketingowy strzał w kolano partii rządzącej.
Jurek Owsiak jest jaki jest, można go lubić, można nie lubić. Faktem jest, że spowodował powstanie wielkiej machiny, która, pomimo pewnych kontrowersji, robi jednak znacznie więcej dobrego niż złego, i stała się w pewnym sensie symbolem akcji charytatywnej. Każde dziecko wie, że strażak gasi pożary. Ale każde dziecko wie również, co to jest WOŚP. I tutaj nie ma czego ani interpretować, ani tłumaczyć z polskiego na nasze.

Stąd kompletnie niezrozumiałym jest dla mnie pomysłem wojowanie z WOŚP. Tej wojenki wygrać się po prostu nie da, a potencjalne korzyści są daleko daleko mniejsze od możliwych strat. "Taktyka działań" w tym przypadku leży i kwiczy. To tak, jakby partia zaczęła wojować np. z Adamem Małyszem. Gdzie tu sens i gdzie logika? Marketingowcy partii rządzącej w tej kadencji zwykle trzymają rękę na pulsie, ale czasami mają "gorsze dni", i taki się właśnie zdarzył.

A co do tego, że strażacy odmówili - to nie jest tak, jak któryś z przedmówców napisał:
Cytuj
Komendant się nie zgodził miał do tego prawo, sztab w Białymstoku powinien przyjąć to do wiadomości i tyle nie ma tematu.
Niestety prawda jest taka, że białostoccy strażacy, wraz ze swoim nowo powołanym komendantem, mieli w tej sprawie nie prawo do odmowy, ale do powiedzenia tyle, co za przeproszeniem Żyd za okupacji. A poziom tłumaczeń pana rzecznika prasowego wręcz uwłaczał mojej inteligencji. Czy to, że w środku stycznia jest zimno i pada śnieg, to jest jakaś straszna anomalia pogodowa? Naprawdę?
I na wzrost notowań państwowej straży pożarnej się to z całą pewnością nie przełoży.

Jeżeli jednak współpracę z Owsiakiem nazywa się tu indoktrynacją, to jak nazwać popisy skrzydlatych policjantów przebranych za aniołki w orszaku Trzech Króli? Bo chyba sami na taki wspaniały pomysł nie wpadli? I każdy jeden "wyjazd" strażaków na "wezwanie" dostojników kościelnych (jeden z nich nie tak dawno skończył się nawet bardzo poważnym wypadkiem)? Pomimo, iż jestem zdeklarowanym przeciwnikiem poprzedniej opcji rządzącej, klapek na oczach nie mam, i pewnych rzeczy, żebym bardzo chciał, po prostu nie da się obronić.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2017, 07:15:41 »
Cytuj
Przypominam, że niejaki bloger matka_kurka z kretesem przegrywał kolejne procesy z Owsiakiem, za wszystkie bzdury na stronie kontrowersje.net został kilkukrotnie ukarany.
Naprawdę? A mi się wydaje, że jest na odwrót. I póki co to Jerzy O. nie wykonuje wyroków sądu.

Można Owsiaka lubić lub nie, ale jesli ktos chce wspomóc tą machinę to jest to jego prawo.
Tak jak zyraf napisał - nie można kogoś oczerniać tylko dlatego, że nie wrzuca do puszki, a tym bardziej zmuszać go do tego.



 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:56:12 »
Propagowanie bezpieczeństwa,  mówi Ci to coś,  nie musielibyśmy chodzić po szkołach itd. LUDZIE sami przychodzą na takich imprezach masowych. Ale tu tylko temat pieniędzy i pieniędzy. MATKA KURTKA ma prawo do konstruktywnej krytyki,  jeśli ma na to dowody,  ale niech podpisze się z imienia i nazwiska.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:39:12 »
Składając pozew podpisuje się z imienia i nazwiska. Wystarczy abyś zainteresował się sprawą i poczytał wyroki i zarządzenia sądu których niestety święta krowa III RP nie wykonuje i nic mu z tego powodu się nie dzieje. Spróbuj ty nie wykonać zarządzenia sądu lub chociaż nie zapłacić mandatu to zobaczysz że państwo potrafi być skuteczne, kwestia czasu kiedy okaże się skuteczne w stosunku do niego.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:48:24 »
Cytuj
Przypominam, że niejaki bloger matka_kurka z kretesem przegrywał kolejne procesy z Owsiakiem, za wszystkie bzdury na stronie kontrowersje.net został kilkukrotnie ukarany.
Naprawdę? A mi się wydaje, że jest na odwrót. I póki co to Jerzy O. nie wykonuje wyroków sądu.

Można Owsiaka lubić lub nie, ale jesli ktos chce wspomóc tą machinę to jest to jego prawo.
Tak jak zyraf napisał - nie można kogoś oczerniać tylko dlatego, że nie wrzuca do puszki, a tym bardziej zmuszać go do tego.
Człowieku, mam gdzieś co Ci się wydaje, dałem Ci linki z cała uporządkowana historią, opisaną niezależnie a nie przez jedną stronę.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2017, 10:05:24 »
 Eqinox piękne słowa szkoda że na forum,gdzie te twoje ZZ które powinny reagować, bo to co się stało nadszarpnęło wizerunkiem waszego zakładu pracy jakim jest "PSP" oraz ludzi tam pracujących.
Skoro macie taką siłę o której wielokrotnie piszesz trzeba było działać z ramienia ZZ a teraz to musztarda po obiedzie.Białystok zapewne nie jest jedynym miastem gdzie było podobnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 14:41:26 wysłana przez jgk »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2017, 10:28:06 »
Ta cała uporządkowana historia to tylko wyroki za obustronne obelgi. I tak samo z nich wynika że jeden jak i drugi sa winni.
Kazdy kto śledzi temat wie jak jest. Ale popieranie patologi nie sprawi, że będzie dobrze. Jako obywatel mam prawo domagać się transparentności wszystkich dzialan publicznych. I skoro sąd nakazuje po raz 3! http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/CA74F9BF80 wykonanie wyroku to jest to dla mnie chora sytuacja!

Nikt nie jest przeciwko idei WOŚP bo pomaganie jest fajne, ale bez szemranych interesów w tle! I tutaj lezy problem.

Kazdy ma swoje zdanie na ten temat i dlatego pomaganie w tej sprawie czy to przez zwiekszenie zainteresowania i edukacje w sprawach pierwszej pomocy czy pokazów ratownictwa powinno byc indywidualne. Oczywiscie za zgoda przełożonych. Skoro był rozkaz ze nie to nie ma co sie rozczulac. Rozkaz to rozkaz. Formacje mundurowe na rozkazie stoją wiec nie ma tu miejsca na wybieranie sobie jakiego rozkazu chcemy słuchac, a jakiego nie. W czasie wolnym "róbta co chceta" ;)

A tak na marginesie to mozna pomagac 365 dni w roku, a nie tylko raz w roku wrzucic 1zł do puszki :fiuu:


“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:39:35 »
Nie jestem kronikarzem WOSP ani Owsiaka i wyraźnie napisałem czego dotyczy historia i o którym aspekcie piszę. Ale od siebie dodam, że po namyśle, dla mnie organizacja, która obraca dziesiątkami milionów staje się podejrzana w wyniku zażalenia na dostęp do informacji publicznej jest organizacją niemal krystaliczną.
Proponuję prześledzić 10 lat wstecz dowolne raporty NIK na temat najważniejszych firm organizacji i podmiotów państwowych i znaleźć taką której zarzucono najwyżej niechęć do udostępniania danych.... Od kancelarii Sejmu do PSP i wyregulować sobie relatywizm co jest szemranym interesem. No ale kieruje to do osób szukających prawdy, są jeszcze tacy którzy prawdę znają z góry.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 16, 2017, 14:39:57 »
Zasadnicze pytanie cz jeśli na miejscu Owsiaka pojawił by się ktoś inny kto realizował by tą akcję dalej, problemu by nie było? Wydaje mi się że nie należy mieszać dwóch spraw zbiórki pieniędzy na cel który zapewne popieramy z problemem właściwego rozliczenia owych pieniędzy.Skoro dobra zmiana z możliwościami jakie ma do dyspozycji   nie jest w stanie nic zrobić to wynika z tego że wsio gra.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Białystok: strażacy odmówili Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 16, 2017, 21:20:54 »
Całe zamieszanie wywołał fakt, że na początku straż powiedziała tak, a "za pięć 12" zmieniła zdanie. Gdyby od początku powiedziano nie, sprawy w ogóle by nie było, a tak smrodek będzie się ciągnoł jeszcze długo...
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"