Służba > Związki Zawodowe

Podkupowanie członków związku

(1/21) > >>

strazak2017:
Panowie patrząc na to co się dzieje obecnie w województwie świętokrzyskim postanowiłem zalogować się na forum i spytać czy w innych województwach jest tak samo. A mianowicie:
Czy w innych województwach tworzą się kosztem innych związków struktury S-ki obiecując strażakom szkoły i stanowiska (tak właśnie było w mojej KP)?
Czy na szkoły kierowane są tylko osoby z S-ki?
Czy komendantami zostają osoby które zakładały zarządy terenowe S-ki?
Po przepracowaniu 20 lat nie widziałem nigdy takich rzeczy jak dzieją się teraz. Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie. Aby nie być gołosłownym postaram się zebrać trochę dokładniejszych informacji i opiszę na forum.
Żeby nie było nie mam nic do żadnych związków jeżeli działają uczciwie i nie koszą się wzajemnie.

Eqinox:

--- Cytat: strazak2017 w Styczeń 06, 2017, 20:51:43 ---Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.

--- Koniec cytatu ---
Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?

Levy:

--- Cytat: Eqinox w Styczeń 06, 2017, 22:01:41 ---Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: strazak2017 w Styczeń 06, 2017, 20:51:43 ---Obecnie nie jestem w żadnym związku ale byłem już i we Florianie i Solidarności ale zrezygnowałem z uwagi na obecną sytuację jaka panuje w moim województwie.

--- Koniec cytatu ---

Ciekawy temat został podniesiony...

SIUSIEK:
Potwierdzam taką samą sytuację. Rozmawiałem z kolegą i wiem że proponuje się strażakom przejście do związku po to np aby trafić na listę do szkoły lub przyspieszyć awans.

strazak2017:

--- Cytuj --- Skoro nie jesteś w żądnym ZZ to czemu piszesz w sprawie typowo związanej z działalnością ZZ?
--- Koniec cytatu ---

Dlatego:
1. Szkoda mi tego co przez tyle lat było w miarę normalnie rozwiązywane, nikt nikomu członków nie zabierał, młodzież zapisywała się do związków bo widziała w tym cel ogólny a nie tak jak teraz tylko swój: szybki awans, szkoła, stanowisko.
2. Szkoda mi tych młodych przewodniczących, którzy tylko się musza tłumaczyć dlaczego z ich związku nikt nie idzie do szkoły lub nie otrzymuje grupy. U mnie przewodniczący Floriana staje na "rzęsach"  żeby mu się chłopaki nie przepisali do S-ki.
3. Lubiłem działalność związkową, do tej pory szkoda mi że odszedłem ale nie chcę być utożsamiany z  tym co obecnie się dzieje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej