Autor Wątek: lustracja  (Przeczytany 8233 razy)

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
lustracja
« dnia: Czerwiec 24, 2006, 22:40:41 »
moze by tak zlustrowac ul.podhorazych

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: lustracja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2006, 00:02:23 »
Co to wogóle ma być za temat? Proszę o dokładniejsze wyjaśnienie problemu, albo temat idzie do śmietnika

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: lustracja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2006, 09:19:26 »
Bardzo dobry temat. Aniołstróż Ty trochę przesadzasz.

Nie tylko ul. Podchorążych, ale i związkowców róznej maści też należałoby zlustrować.
Przypominam przykład ze świętokrzyskiego.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2006, 13:53:40 wysłana przez Mietek »

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: lustracja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2006, 20:32:02 »
MIETEK
DZIEKI TERAZ MAMY PEWNOSC Z JAKIEJ OPCJI JEST TEN CO NIE ROZUMIE CO CHCIALEM POWIEDZIEC :wacko: ^_^

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: lustracja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2006, 23:57:33 »
Chodzi o to co ma wnieść ten temat, bo nie bardzo rozumiem. Odpowiem np. że tak zlustrować... no i co dalej?

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: lustracja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2006, 18:59:00 »
Jak to co dalej - opublikować, kto współpracował z esbekami, a tych, którzy są na stanowiskach, ktore wymagają uczciwości lustracyjnej - odwołać. Proste jak każde uczciwe rozwiązanie.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: lustracja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2006, 13:20:26 »
Jak to co dalej - opublikować, kto współpracował z esbekami, a tych, którzy są na stanowiskach, ktore wymagają uczciwości lustracyjnej - odwołać. Proste jak każde uczciwe rozwiązanie.
mietek moze wiesz cos na temat strajku chorazych w sch krakow ? kto pozostal w tej szkole a kogo przeniesiono po strajkach ?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: lustracja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2006, 14:51:20 »
rafaello napisał:
Cytuj
mietek moze wiesz cos na temat strajku chorazych w sch krakow ? kto pozostal w tej szkole a kogo przeniesiono po strajkach ?
możesz to sprecyzować?
 Strajk? Chorążych - czy miałeś na mysli kadetów? Kiedy to niby miało być?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: lustracja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2006, 18:19:11 »
Niestety Rafaello, nic na temat takiego strajku nie wiem. Jeśli masz chociaż jakieś ogólniki to napisz. To nieznany wątek historii.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: lustracja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2006, 21:03:05 »
Niestety Rafaello, nic na temat takiego strajku nie wiem. Jeśli masz chociaż jakieś ogólniki to napisz. To nieznany wątek historii.
bylo to wtedy gdy st.strazak pelnil sluzbe na stanowisku kierowania w sch a obecnie jest st.kpt. pomysl i juz wiesz

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: lustracja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2006, 22:32:07 »
Nie bylem na SCh Kraków. Nie znam tej historii.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: lustracja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2006, 13:15:56 »
rafaello:
Cytuj
bylo to wtedy gdy st.strazak pelnil sluzbe na stanowisku kierowania w sch a obecnie jest st.kpt. pomysl i juz wiesz
Z Twoich wyjasnień nic nie mozna zrozumieć, ja równiez nie kończyłem SA Krawów, ani SChP Kraków, więc prosze jasniej. Przypominam, że forum jest ogólno krajowe i nie kazdy jest w temacie wewnętrznych nie raz historii poszczególnych szkół pożarniczych, tym bardziej, że piszesz o tym - jakims fakcie bardzo enigmatycznie - " było to wtedy gdy st.strażak pałnił słuzbę na stanowisku kierowani w sch (szkole Chorązych?? W jakich latach to bylo? Czy to tylko Twoja niechlujność spowodowała, że zamiast SA napisałeś sch? Dalej obecnie jest- st.kpt <--w tej szkole? Jeszcze dalej stwierdzenie "pomyśl i juz wiesz", kolego albo pisz jasno, labo nie zaczynaj wątku, jeśli masz cos do powiedzenia jednej osobie to zrób to na priv.
Pozdrawiam, strażak nie po SA Kraków, nie po sch Kraków i nie w temacie..

PS. I co to ma wogóle wspólnego z wątkiem "lustracja"
Myślę, że nie tylko ja czekam na szersze wyjasnienia?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: lustracja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2006, 16:59:59 »

mietek moze wiesz cos na temat strajku chorazych w sch krakow ? kto pozostal w tej szkole a kogo przeniesiono po strajkach ?

Może koledze chodzi o brutalne spacyfikowanie warszawskiej uczelni, zdaje się coś tak na początku lat osiemdziesiątych. Podobna akcja miała miejsce bodajże w roku 1974, ale tej wcześniejszej zadymy nie znam z oficjalnych źródeł. Jedno jest pewne - w latach osiemdziesiątych relegowano ze szkoły znakomitą większość podchorążych, a ci co zostali na pewno podpisywali lojalki. Czy coś więcej - zapytajcie swoich komendantów. Wielu z nich właśnie w tym okresie zdobywało oficerskie szlify. A o tym, że SOP po tych wydarzeniach była pod szczególnym nadzorem SB to chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego też uważam, że postulat:
moze by tak zlustrowac ul.podhorazych
nie jest tak całkowicie pozbawiony sensu.

Pozdrawiam normalnych ;) strażaków
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline szperacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: lustracja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2006, 12:10:33 »
Drogi Rafaello

Widzę ze wiesz więcej niż wszyscy piszący razem wzięci. I ja tez potwierdzam: w SChP w Krakowie były przygotowania, ale st. strazak (rzeczywiście obecnie st. kpt.) wykonał parę telefonów i... ówczesny komendant SChP Kraków płk H.K. znalazł salomonowe rozwiazanie: rozpuscił kadetów do domów. A szykowało sie podobnie jak na WOSP w Warszawie.

Co było potem...

I nie przez przypadek chcesz zlustrować ul. Podchorążych. 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: lustracja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2006, 20:12:31 »
No....bardzo podobnie było swego czasu w P-niu /2-rocznik na praktykach/ :angry: Cóż wspomnienia...! -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: lustracja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:41:53 »
z podobnego pomyslu skorzystał pod koniec lat osiemdziesiątych komenndant F.D gdy zaczeły sie szumy na kompaniach (SŁYNNE CZYSZCZENIE LENINA), wasz st.str był wtedy mł.chor na punkcie alarmowym, teoretycznym powodem bylo ponoc brak kasy na wyżywienie ale  nie na reke była bytność ludzi w szkole - stare dobre czasy

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: lustracja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2006, 11:04:17 »
Chyba każdy st.str. który kiedykolwiek pracował na szkole jest juz st. kpt. (co najmniej). Czy aby nie chodzi o tego którego nazwisko kojarzy się z premieremi i prezydentem?

Offline szperacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: lustracja
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2006, 09:31:17 »
Od kilku lat jest st. kpt., a jego nazwisko kojarzy się raczej z piwem... Ech, wspomnienia...

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: lustracja
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2006, 20:32:35 »
Od kilku lat jest st. kpt., a jego nazwisko kojarzy się raczej z piwem... Ech, wspomnienia...
ok trafiles w 100 , mam pytanie czy taki  moze byc doradca generala jesli tak to mamy ta sprawiedliwosc w wywalaniu pozadnych ludzi , mysle ze koniec jest bliski tej MAFII zwiazkowej pozdrawiam normalnych strazakow

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: lustracja
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2006, 22:11:43 »
no proszę !!! już powstała mafia związkowa ??? ( ale jestem "do tyłu") a co z czerwoną mafią ??? już się skończyła w straży czy jeszcze nie... ??

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: lustracja
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2006, 10:10:43 »
Pewnie,,,,,,,,,,,ze trzeba lustrować i odwoływac i tak te kom... maja za dobrze bo pujdą na emerytury.Jak donosili to nic im nie dać jeszcze opublikowac w lokalnych gazetach ich nazwiska . mam nadzieje, że wkońcu ktoś to ruszy  coś sie dzieje w war. maz. jestem z tego powodu sz częśliwy. Ale oni jak te szakale jeszcze sie trzymają i mówią,że im sie źle dzieje bo oni tacy niewinni. a to zwykli złodzieje i podpierd....

pozdrowionka

Offline TIMU998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: lustracja
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 31, 2006, 22:09:41 »
Widzę czepiacie się związków zawodowych, nic prostrzego jak się do nich zapisać i działać a nie płakać, że mafia, rozdawanie stołków itp.Rozumiem, że wszędzie są nadużycia, ale jeżeli jesteście tacy uczciwi to do boju takich nam trzeba.Spotkałem się nie raz,że na zebraniach załogi było narzekanie, wykrzykiwanie a podczas spotkania z komendantem to wychodziło, że przewodniczącemu związku wszystko się nie podoba bo załoga jest zadowolona i nie ma zadnych problemów 8 lat nie miałem awansu ztego powodu. Ale co tam było minęło.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: lustracja
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:03:59 »
spoko !!!teraz te 8 lat nadrobisz w dwa lata albo i w rok i prawdopodobne ,ze z takim eposem to i szybko do przodu ruszysz , nie ma co sie martwić.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: lustracja
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:39:58 »
Ogólnie rzecz biorąc, TIMU998  ma bardzo dużo racji. Czy uda mu się obecnie nadrobić te 8 lat, to zależy w jakim związku działa. Jeżeli w "S" to jest duże prawdopodobieństwo  :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: lustracja
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:38:52 »
wiesz... jak ktoś mówi ogólnie to znaczy ,ze o niczym . wiadomo były przypadki nieawansowania za ,, wychylanie sie,, ( znam z autopsji). ale nie demonizujmy problemu w skali ,ze wszedzie tak było. znam jednostki ,ze szefowie dawali awanse w stopniach wszystkim , których miał, bo twierdzili ,ze to prestiz dla firmy ,że wykwalifikowaną kadre bedą mieć...i co?..... teraz dostaja po dupie - reorganizacja!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: lustracja
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2006, 15:46:20 »
 
Cytuj
eżeli w "S" to jest duże prawdopodobieństwo

zjadliwy jesteś Piotrze 998, czy ktoś Ci docinał w taki sposób w ciagu ostatnich kilku lat kiedy rzadziło SLD? Ile stołków skoczyłeś do góry? Co sobie załatwiłeś i koelgom u pana KG Jankowskiego? Nic? To może słabo działasz, może nie ten związek i zamiast kopać zapisz się do "S"?...ale pewnie nie honor i pewnie nie ma pewności, że awansujesz? A tak na prawdę to zawsze jest to samo pieprzenie, że związkowiec poszedł górę, bo związkowieć, że sobie zalatwił itp. itd. to juz od dawna jest nudne, ta sama płyta..
Tylko jak związkowiec dostaje w dupę to nikomu nie przeszkadza? Bo w zasadzie to powinien mieć zawsze po dupie, bo dlazcego ma mieć lepiej niż ja? niech zalatwia, krzyczy, użera się, ale niech broń Boże nie awansuje!! Nie ma prawa powinien przez cały okres słuzby bronić, chronić i lzy ronić, tak..związkowiec nigdy nie powinien awansować...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: lustracja
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2006, 21:40:21 »
Chyba zostałęm żle zrozumiany. Zgadzając sie z wypowiedzią TIMU998 potwierdziłem stanowisko, że działaczawi zwiazkowemu z reguły wiatr prosto w oczy - niezależnie od opcji politycznej przy władzy.
Nawiązując do wypowiedzi intrudera stwierdziłem - biorąc pod uwagę obecną opcję rządzącą oficjalnie popieraną przez NSZZ "S" - że jeżeli działa w "S"-ce to może mieć szanse.
Jeżeli chodzi o moją osobę, to ani lewica, ani prawica nie dopieszczała mnie, niestety. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: lustracja
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2006, 18:40:12 »
w sumie po co sie tlumaczysz piotrze. kazdy wypowiedzi rozumie jak chce i patrzy na nie przez swój pryzmat . i wydaje sie ,ze nie chodzi juz o to kto awansuje ale w jaki sposób. teraz zwiazki to trampolina dla niektórych szkoda tylko ,ze dla tych niestety  krzykaczy i oszołomów którzy są podatni na zdalne sterowanie (vide;sa kraków, poznan i cs psp), którzy z góry twierdzą ,że jest żle , bo cośtam (bo stare to złe, bo ktoś powiedział ,bo ktoś doniósł).
ci co mają troche oleju w głowie a są w związkach ,niewiedziec czemu siedzą cicho i...? właśnie oni dostaja po dupie.
znam jednego zastepce kom powiatowego (czołowego niegdyś zwiazkowca), który z jednej strony płacze ,ze operacyjnie bida, ludzi nie ma itp, a z drugiej nawołuje podział do buntu o godziny itp...czy to nie jakaś schizofrenia paranoidalna i rozdwojenie jazni?... z jednej strony 8 godzinny dr jackyl a z drugiej 24 godzinny mr hyde.  dla mnie to taki gość nie jest przygotowany do pracy na tym stanowisku. i jesli tak maja wszyscy awansować to czeka nas ubojnia samorzadowa, bo strategii zero tylko biadolenie.