Autor Wątek: Żale PB do biura, biura do PB, SK do biura, biura do SK, PB do SK, SK do PB itp.  (Przeczytany 6500 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
W nawiązaniu do prośby @pb11 zakładam nowy post...

wylewamy żale

Ja na żale mam jedną prostą receptę....
Recepta jest prosta.... (aczkolwiek to moje przemyślenia na podstawie lat.... - bo jak byłem młody, to też byłem głupi....)
Raz na 3 miesiące w roku do biura... żeby pokochać wroga....
Ci co chcą awansować przez pół roku w biurze żeby poznać i pokochać wroga... (operacyjna, SK, techniczna.... - prewencja i kadry dla wyższych stanowisk).

3, 2, 1, START
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 01:00:45 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Takie rozwiązanie jakie podałeś bardzo by poprawiło atmosferę w naszej służbie, wielu osobom by się punkt widzenia zmienił  :straz:

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Takie rozwiązanie jakie podałeś bardzo by poprawiło atmosferę w naszej służbie, wielu osobom by się punkt widzenia zmienił  :straz:
Popieram, spędziłem na SK 2 x po pół roku i moim zdaniem powinny tam być stanowiska zaszeregowane na takim poziomie  jak dowódca zmiany.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Robn super pomysł. Nie od dzisiaj wiadomo, że optyka się zmienia i punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Wszystkim, którzy najeżdżają na drugich, rozwalając atmosferę dedykuję to lekarstwo
Zawsze możesz być po "drugej" stronie.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.

Offline bialyPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Kilka lat spędziłem na PB i od kilku jestem na SK. Jest duża roznica obowiązków, ale lubiłem służbę na PB i polubiłem na SK. Chociaż nie byłem zwolennikiem pracy na stanowisku. Wszyscy piszą, że nagrody w KP są dużo większe - na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że lepsze miałem za młodego na PB niż teraz na SK. Popieram wprowadzenie dla każdego malkontenta w naszej formacji co jakiś czas zmianę punktu widzenia. Wtedy docenimy co tak naprawdę mamy.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
HEHE.

Weź każ Polakowi żeby coś zrobił - nigdy w życiu tego nie zrobi  :klol:

Zasada zadziałała - kazali narzekać to same konstruktywne propozycje.  :straz:
Lubię to!

JRG7

  • Gość

Popieram, spędziłem na SK 2 x po pół roku i moim zdaniem powinny tam być stanowiska zaszeregowane na takim poziomie  jak dowódca zmiany.
Z małym się główkami zamieniłeś  :milcz: 2x "siedziałeś" na jakiś czas na SK, a ile razy za szefa zmiany ?

Fajny temat  :straz:

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15

Popieram, spędziłem na SK 2 x po pół roku i moim zdaniem powinny tam być stanowiska zaszeregowane na takim poziomie  jak dowódca zmiany.
Z małym się główkami zamieniłeś  :milcz: 2x "siedziałeś" na jakiś czas na SK, a ile razy za szefa zmiany ?

Fajny temat  :straz:
Dla Twojej wiadomości mógł zostać oddelegowany na pół roku na SK. A oddelegowany możesz zostać na pół roku w roku. Czyli np. pół roku w 2010 i pół roku w 2011 itd...

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193

Popieram, spędziłem na SK 2 x po pół roku i moim zdaniem powinny tam być stanowiska zaszeregowane na takim poziomie  jak dowódca zmiany.
Z małym się główkami zamieniłeś  :milcz: 2x "siedziałeś" na jakiś czas na SK, a ile razy za szefa zmiany ?

Fajny temat  :straz:

Za szefa nie muszę siedzieć bo nim jestem już kilkanaście lat  :straz:
Proponuje tym, którzy czują jakiś żal do SK aby usiedli tam na kilka służb najlepiej w kwietniu, jak wszystkie trawy wokół płoną   :gwiazdki:, chłopaki z JRG nie rzadko siedzą, a dyżurny klepie meldunki do pierwszej w nocy za OSP. :komp:

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne

Popieram, spędziłem na SK 2 x po pół roku i moim zdaniem powinny tam być stanowiska zaszeregowane na takim poziomie  jak dowódca zmiany.
Z małym się główkami zamieniłeś  :milcz: 2x "siedziałeś" na jakiś czas na SK, a ile razy za szefa zmiany ?

Fajny temat  :straz:

Za szefa nie muszę siedzieć bo nim jestem już kilkanaście lat  :straz:
Proponuje tym, którzy czują jakiś żal do SK aby usiedli tam na kilka służb najlepiej w kwietniu, jak wszystkie trawy wokół płoną   :gwiazdki:, chłopaki z JRG nie rzadko siedzą, a dyżurny klepie meldunki do pierwszej w nocy za OSP. :komp:

Dobrze by było, żeby chociaż do pierwszej w nocy ;) Szczególnie dają się we znaki mnogie zdarzenia, gdzie trzeba napisać 20-30 meldunków, bo w jeden wieczór mocniej powiało na powiecie.


Dla mnie najgorsze jest wrzucanie młodych na odpowiedzialne stanowiska , gdzie sam tego doświadczam ;)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Żale PB do biura, biura do PB, SK do biura, biura do SK, PB do SK, SK do PB itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:42:24 »
Może moderator zamknie ten głupi wątek, nasi szefowie tylko ręce zacierają jak się kłócimy, zgody nie było, nie ma i raczej nie będzie, każdy system mi + i -, ale pamiętajcie "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma",  ja wszędzie szukam + i tak na podziale życie w grupie (bez podtekstów😋), na skkp stała temp pracy, na 8 mniej stresu i na tym skończymy ten wątek Pozdrawiam WSZYSTKICH, szczególnie tych zazdrosnych

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Żale PB do biura, biura do PB, SK do biura, biura do SK, PB do SK, SK do PB itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:25:16 »
tutaj zawsze będzie jakiś zgrzyt,z mojego punktu widzenia, kilkunastoletniego stażu(na dwóch jednostkach) i obserwacji to w dużej mierze do konfliktu przyczynia się 01.To on dzieli na 8 i 24 godz.W mojej Kom. do biura ciężko się dostać,chętnych kolejka,bo to tam jak mówi kolega na kromce jest masełko,a podział no cóż jest bo musi być i tyle.O 8-mio godz się dba,nie wolno im się przepracować,tworzy się doskonałe warunki pracy,ci 24-ro godz też coś dostają żeby nie psioczyli, ale tutaj trzeba pokazać że się zasłużyło.O innych przywilejach  dla 8 nie wspomnę. Nikt nie znajdzie recepty na załagodzenie tego wewnętrznego konfliktu, dlatego może zostawić to w spokoju i niech to się toczy swoim życiem,na jednych Kom.lepiej na drugich gorzej.
Ja życzę wszystkim Szczęśliwego Bezpiecznego Nowego 2017 Roku