Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 310153 razy)

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 17, 2020, 11:07:52 »
Wiadomo jak akcja awansowa w obecnej sytuacji?
Dzwonili z KW,  że można się obszywac

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 17, 2020, 16:03:10 »
Wiadomo jak akcja awansowa w obecnej sytuacji?
Dzwonili z KW,  że można się obszywac
Wiadomo może czy dotyczy to ludzi po spo itd czy po zaocznej SGSP?

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 17, 2020, 20:54:25 »
 Po SPO - z mojego kursu dużo ludzi dostało taki telefon.  :straz:

Offline Szerszeń

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:44:12 »
Które województwo obdzwaniała KW,

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #754 dnia: Październik 31, 2020, 11:01:19 »
Są już awanse na ** na 11 listopada...
Gratulacje dla awansowanych  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gda998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 12, 2020, 17:52:46 »
Coś wiadomo z tymi 66 promowanymi?
Kto, gdzie jak?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 12, 2020, 17:57:04 »
Coś wiadomo z tymi 66 promowanymi?
Kto, gdzie jak?
Lubelskie 5  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gda998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 12, 2020, 18:05:53 »
Czyli info poszło przed 11.11?
Wiadomo czy to po SPK tylko ludzie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 12, 2020, 19:24:32 »
Czyli info poszło przed 11.11?
Wiadomo czy to po SPK tylko ludzie?
U mnie chyba głównie po SPO. Info było około 1 listopada
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 13, 2020, 12:43:03 »
To w lubelskim jeszcze mało oficerów? :gwiazdki:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 13, 2020, 12:53:21 »
To już się chore robi. U mnie na jednostce st. str. i sekcyjni co skończyli zaoczne sgsp prywatnie już chodzą i się pytają kiedy ich na podyplomowki wyślą bo „im się należy”.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 13, 2020, 13:47:49 »
To już się chore robi. U mnie na jednostce st. str. i sekcyjni co skończyli zaoczne sgsp prywatnie już chodzą i się pytają kiedy ich na podyplomowki wyślą bo „im się należy”.

W sumie tanio komenda może zrobić sobie oficerów

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 13, 2020, 14:09:04 »
Kiedyś najechałem na zdarzenie w powiecie łukowskim - woj. lubelskie i oczom nie wierzyłem: dwa zastępy PSP i w tym obsada 2 x mł. bryg., kpt, 2x aspirant (jeden jako kierowca) i dwóch starszych podoficerów. Tylko mł. bryg. był z systemu dziennego :gwiazdki:Jak opowiedziałem to w swojej komendzie , gdzie tez nie brakowało oficerów to mi nie wierzyli :rofl:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 13, 2020, 14:18:47 »
To już się chore robi. U mnie na jednostce st. str. i sekcyjni co skończyli zaoczne sgsp prywatnie już chodzą i się pytają kiedy ich na podyplomowki wyślą bo „im się należy”.

W sumie tanio komenda może zrobić sobie oficerów

No tak, ale akurat tych dwóch to nie ma pojęcia o niczym, typowy przykład, że im się należy a z podoficerów którzy coś potrafią zrobić na jednostce ewidentnie szydzą... Ja im nie żałuje szkoły, ale jak ja widzę u siebie w OSP jakie orły skończyły cywilne SGSP to przepraszam ale coś nie halo...

A to bardzo normalne, sam tu kiedyś pisałem że byłem jako st. str. kierowca w zastępie, dowodził mł. bryg, z tyłu dwóch kpt i mł. kpt oraz aspirant sztabowy. Wcale mnie to nie dziwi.  ^_^ Ale to chyba nie tędy droga.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 13, 2020, 14:56:47 »
rocky, a gdzie był taki zastęp, bo tu chyba przesadzasz  :fiuu:. No chyba, że połowa zmiany zachorowała i wzmocnili ją 8 godzinni :rofl:

Offline chorazy2020

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 18, 2021, 11:48:07 »
Witam
Mam pytanie odnośnie awansu na pierwszy stopień oficerski na mocy ustawy z 2015 roku( o zmianie ustaw regulujących ...) i art 21. Wiem o przypadkach mianowania na stanowiska oficerskie na mocy tej ustawy, w ostatnich latach. A teraz słyszałem że w tamtym roku( i nie tylko) były awanse na 1stopień oficerski dla aspirantów z wyższym wykształceniem oraz stanowiskiem oficerskim (biurowym)bez podyplomówek. Jeśli ktoś słyszał o takim przypadku proszę i potwiedzenie ile w tym prawdy . . .
Pozdr.

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 06, 2023, 13:15:22 »
Dzisiaj na próbie dowódca uroczystości powiedział, że "mają być jeszcze jakieś osoby ale nie wiadomo czy 5 czy 50..., dowiemy się później"
Czy owy dowódca uroczystości miał listę nazwisk osób promowanych czy mógł na próby przyjść każdy kto miał ochotę? Najlepsze jest to, że 01 jeszcze nie podpisał żadnego wniosku awansowego...
Listę obecności miały osoby odpowiedzialne za przygotowania (dowódcy z pododdziałów szkolnych).
Dziennych sprawdzał dowodca kompanii k-15, a zaocznych chyba ktoś inny.
Proszę o informację ws. pierwszego stopnia oficerskiego. Czy kończąc SGSP dziennie lub zaocznie dostaje się stopień czy nie?
Jeśli kończysz jako strażak w służbie stałej lub kandydackiej kierunek inżynieria bezpieczeństwa pożarowego to tak, dostajesz ** i tytuł inżyniera pożarnictwa. Nie wiem czy wiecie ale na próbach jest podział na 3 grupy: dzienni, zaoczni i Ci którzy spełniają wymagania wymienione w ustawie(artykuł 53, ustęp 2 ustawy o PSP) no i przedstawicieli tej 3ciej grupy jeszcze nie było jak mniemam.

A czy jest możliwość aby komendant nie złożył wniosku o stopień argumentując tym, że dowódca zastępu na którym się aktualnie jest, nie jest stanowiskiem oficerskim? Komendant sam skierował na studia zaoczne mundurowe do SGSP.

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 06, 2023, 15:17:31 »
A czy jest możliwość aby komendant nie złożył wniosku o stopień argumentując tym, że dowódca zastępu na którym się aktualnie jest, nie jest stanowiskiem oficerskim? Komendant sam skierował na studia zaoczne mundurowe do SGSP.
W czymże podpadłeś? :szalony:

Raczej niczym, aktualnie mają miejsca w biurach i mówi że to jest jedyna możliwość żeby otrzymać stopień. A jak chce zostać na podziale to nie złoży wniosku bo dowódca zastępu nie jest stanowiskiem oficerskim.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 06, 2023, 15:29:21 »
A czy jest możliwość aby komendant nie złożył wniosku o stopień argumentując tym, że dowódca zastępu na którym się aktualnie jest, nie jest stanowiskiem oficerskim? Komendant sam skierował na studia zaoczne mundurowe do SGSP.
W czymże podpadłeś? :szalony:

Raczej niczym, aktualnie mają miejsca w biurach i mówi że to jest jedyna możliwość żeby otrzymać stopień. A jak chce zostać na podziale to nie złoży wniosku bo dowódca zastępu nie jest stanowiskiem oficerskim.

Nadchodzi zmiana przepisu kwalifikacyjnego to raczej będzie ciężko dostać stopień oficerski na podziale.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 06, 2023, 15:37:26 »
Dowódca i zastępca dowódcy zmiany zostaje na PB jako korpus oficerski, więc wszystko zależy od 01. Nie oszukujmy się, wszystkich oficerów do biura póki co nie da się wepchnąć.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 06, 2023, 18:06:04 »
Dowódca i zastępca dowódcy zmiany zostaje na PB jako korpus oficerski, więc wszystko zależy od 01. Nie oszukujmy się, wszystkich oficerów do biura póki co nie da się wepchnąć.

Mogą zostać, nie zostają a to duża różnica. Przecież każdy komendant zmieni w regulaminie ze to stanowisko max aspiranckie.

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 06, 2023, 19:36:49 »
A jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie jest jakiś zapis określający, że nadanie stopnia oficerskiego wymaga stanowiska oficerskiego? Przewertowałem już trochę aktów i nigdzie nie znalazłem takiego zapisu. Przecież dużo osób kierowanych na studia nie posiada stanowisk oficerskich, a otrzymują je dopiero po szkole.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 06, 2023, 19:46:38 »
A jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie jest jakiś zapis określający, że nadanie stopnia oficerskiego wymaga stanowiska oficerskiego? Przewertowałem już trochę aktów i nigdzie nie znalazłem takiego zapisu. Przecież dużo osób kierowanych na studia nie posiada stanowisk oficerskich, a otrzymują je dopiero po szkole.

Nie ma już takiego zapisu, wszystko zależy od przełożonych.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 06, 2023, 20:21:50 »
Nie można nadać strażakowi wyższego stopnia niż przewidziano jako najwyższy dla zajmowanego przez niego stanowiska służbowego (tzw. stopień etatowy). Wyjątki są określone w art. 52 ust. 2 i art. 53 ust. 1. Ergo: aspirant skierowany na studia inżynierskie w SGSP powinien taki stopień uzyskać obligatoryjnie, nawet jeżeli nie zajmuje stanowiska oficerskiego. Absolwent studiów podyplomowych musi takie stanowisko zajmować.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 06, 2023, 20:28:22 »
Dowódca i zastępca dowódcy zmiany zostaje na PB jako korpus oficerski, więc wszystko zależy od 01. Nie oszukujmy się, wszystkich oficerów do biura póki co nie da się wepchnąć.

Mogą zostać, nie zostają a to duża różnica. Przecież każdy komendant zmieni w regulaminie ze to stanowisko max aspiranckie.


Uważasz, że w całym kraju komendanci zmienią regulaminy, po to aby tylko aspiranci mogli być dowódcami zmian? Odważna teza, ciekawe tylko gdzie przerzucą oficerów w dużych miastach i regionach, gdzie jest ich spora ilość.