Autor Wątek: Potrzeba reformy szkoleń w OSP  (Przeczytany 12113 razy)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Potrzeba reformy szkoleń w OSP
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 30, 2017, 16:09:17 »
kwas z tego co widzę najlepiej to kawa na ławę.Poszukaj jeśli jesteś ciekaw cz mam rację.Przeczytaj  o wyposażeniu pojazdów w systemie KSRG .Napisałem też że było by zalecane posiadanie ale nie koniecznie pewnego rodzaju sprzętu i tak jest w przypadku poduszek pneumatycznych. Mogą być ale nie muszą jeśli idzie o jednostki OSP. Dotrzyj do właściwej literatury a potwierdzi się to co pisze i  dużo więcej się dowiesz. Ja też wielu rzeczy nie wiem ale nie czekam aż ktoś mi poda to na tacy.
Prawda jest taka że to Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydaje wytyczne do organizacji poszczególnych rodzajów ratownictwa w systemie.Również w procedurach włączenia do KSRG jest zapis że jednostka przewidziana do włączenia ma posiadać minimalny standardowy sprzęt na wyposażeniu.Jest to załącznik nr 2 jak dobrze kojarzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 18:53:57 wysłana przez jgk »

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Potrzeba reformy szkoleń w OSP
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:39:34 »
jgk nie zrozumiałeś.
Jeszcze raz napiszę. Nie ma czegoś takiego jak wymuszanie wejścia do KSRG. To jest uprawnienie, przywilej a nie obowiązek. Oczywiście, są wymagania dla chcących wejść do KSRG. I o tym sam piszesz. Ale nie ma obowiązku wejścia do systemu. I w tej kwestii pytałem się Ciebie o podstawę prawną. Nie myl pojęć - obowiązkowe wejście do KSRG a obowiązkowe wyposażenie i wyszkolenie dla chcących wejść do KSRG.
A co do kawy na ławę. A co tu owijać w bawełnę nasze problemy skoro widać jakie one są nagie :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Potrzeba reformy szkoleń w OSP
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:19:10 »
Miałem na myśli że aby wejść do systemu KSRG ma się obowiązek spełnienia warunków aby w ogóle  była taka możliwość.Tak jak piszesz nikt nie ma obowiązku aby być w tym systemie chce być, spełnia warunki może wystąpić z  pismem o włączenie.
To że jest to uprawnienie to fakt ale uprawnienie to jest jeśli spełnisz warunki, dlatego też nie nazywał bym tego również  przywilejem bo owy przywilej wiąże się też z warunkami do spełnienia.A zatem jak widać przywilej i uprawnienie uzależnione są od wyszkolenia i posiadanego sprzętu  który jednak kosztuje i wiele OSP z tego powodu nie jest w stanie "dostać" owego przywileju , uprawnień aby wejść do systemu.