Autor Wątek: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!  (Przeczytany 33876 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 16, 2016, 19:36:17 »
Kwatermistrz w mundurze i księgowa w mundurze są wtedy dobrzy jak np. podczas powodzi michę gorącą na czas zapłacą i przywiozą. Jak przyjdą w dni wolne i święta do pracy - pełnią dyżury podczas powodzi czy innych długotrwałych akcji.
Rozmieniłem już dwucyfrowy wynik stażu służby i nie pamiętam aby kiedykolwiek księgowa (aspirant) kwatermistrz oficer przyjechali z wolnego albo w święto po cokolwiek. Nawet przy powodzi stulecia i tysiąclecia nic ich nie dotyczyło.
Kim są koledzy z PSK, MSK, WSKR? Nie prowadzą działań, nie dowodzą.

A ja uważam, że prowadzą i nawet inicjują działania co zresztą jak byś sobie zadał chociaż minimum trudu to byś przeczytał kilka postów wcześniej!
Jak zauważyłeś PSP to formacja wyposażona w specjalistyczny sprzęt - parz ktoś musi ten specjalistyczny sprzęt kupić, jest formacją umundurowaną - też ktoś to musi kupić. 
Żartujesz? Oficer żeby mydło i ręcznik kupić? Świat staną na głowie, oficer aby wypełnić świadectwo pracy to samo realizuje kierownik administracyjny i kadrowa ze średnim wykształceniem w urzędzie i nie potrzebuje do tego gwiazdek i podyplomówki na SGSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 16, 2016, 20:55:27 »
niech rzuci kamieniem ten, który na takim szkoleniu (z takim efektem końcowym) nie był. :):) :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 16, 2016, 21:06:29 »
niech rzuci kamieniem ten, który na takim szkoleniu (z takim efektem końcowym) nie był. :):) :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu:
Nie do końca rozumiem twoją myśl, ale Ja nigdy nie byłem na żadnej podyplomówce na SGSP. Więc mogę rzucać kamieniami?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline danon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2016, 21:28:07 »
Ognista fala nawiązał do szkolenia z tematu wątku. Bo już forumowicze zeszli na inny temat niezwiązany z wątkiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2016, 22:35:03 »
Ognista fala nawiązał do szkolenia z tematu wątku. Bo już forumowicze zeszli na inny temat niezwiązany z wątkiem.
Strażak, który powie że nie pił z kolegami na szkole/szkoleniu to albo kłamca albo  szafarz (z którym byłem na szkoleniu).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2016, 23:53:01 »
Rozmieniłem już dwucyfrowy wynik stażu służby i nie pamiętam aby kiedykolwiek księgowa (aspirant) kwatermistrz oficer przyjechali z wolnego albo w święto po cokolwiek. Nawet przy powodzi stulecia i tysiąclecia nic ich nie dotyczyło.
Ja również rozmieniłem dwucyfrowy wynik i dla przykładu w '97 jak i '2010 i kwatermistrz i księgowa byli w Komendach. W 2010 r. miesiąc spędziłem w Sandomierzu. Kwatermistrz osobiście przywoził michę i wodę na wały w okolicę Huty szkła. Był też z nim cywil, który jak że był młody, ambitny też pracował w wolny czasie. Więc proszę cię, nie opowiadaj głupot. Tylko wtedy go zauważacie i jest równy z wami.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:47:01 »
widzę że temat lekko zjechał na inny,acz równoległy tor,ale jak już to do kwatermistrzów,księgowych,kadrowych itd.dochodzą sekretarki. A i w samym kwatermistrzostwie to nie jest jedna osoba tylko 3 i 4 i w mundurze

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:48:08 »
jakbym w mordę dostał  :gwiazdki:

Tak formalnie to przeczytaj ustawę o PSP.
A nieformalnie - powiedz to swojemu komendantowi - pewnie też nie ma badań...
ciekawe czy KG ma... może Jemu też to powiedz...
To prawidłowa reakcja bo to też miałem na celu.

Uważaj :D Mam dwójkę służby z przodu ale mógłbyś się naciąć  :wall:.
A znam kilku strażaków z MMA w służbie więc ostrożnie z tym dawanie w mordę na przyszłość ;)


Jakieś dziwne te Wasze komendy...

U nas. Kwatermistrz i naczelni PR jak trzeba to wskakuje na auto i przyjedzie cysterną albo innym autem.
kadry finanse organizacyjna jak trzeba to lecą do PSK pomagać przy zdarzeniu dyżurnemu. Jak brakuje kierowcy to siadają na PSK a dyżurny zasuwa do pożaru.
Biuro i dowódcy jrg biorą służby za chłopaków z PB.
Nagrody. Maksymalna to dwie średnie. Biuro na poziomie dowódców zmian (w zależności od stanowiska i zaangażowania). Każdy dowódca zmiany, jrg i kierownicy komórek przez cały rok prowadzą zapiski - żeby nie było kolesiostwa.

Chłopy - można się dogadać PB/8h. Tylko trzeba chcieć.

A gadanie kto jest a kto nie jest strażakiem na pewno temu nie służy.
Wg mojej wiedzy jest nim każdy kto złożył ślubowanie. A to że przełożeni od nich nie wymagają to inna bajka ale nie ich wina.





Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:17:45 »
Jakieś dziwne te Wasze komendy...

U nas. Kwatermistrz i naczelni PR jak trzeba to wskakuje na auto i przyjedzie cysterną albo innym autem.
kadry finanse organizacyjna jak trzeba to lecą do PSK pomagać przy zdarzeniu dyżurnemu. Jak brakuje kierowcy to siadają na PSK a dyżurny zasuwa do pożaru.
Biuro i dowódcy jrg biorą służby za chłopaków z PB.
Nagrody. Maksymalna to dwie średnie. Biuro na poziomie dowódców zmian (w zależności od stanowiska i zaangażowania). Każdy dowódca zmiany, jrg i kierownicy komórek przez cały rok prowadzą zapiski - żeby nie było kolesiostwa.

Chłopy - można się dogadać PB/8h. Tylko trzeba chcieć.
Gwarantuje Ci, że twoja KP jest w mniejszości i każdy kto uważa, że PB jedzie na biuro z uwagi na takie KP jak twoja myli  się.
Winne są biurwy które dupą przyrosły do stołka i zapomniały po jasną cholerę się zostaje strażakiem.  Opowiedział bym ci parę historii ze swojego podwórka to byś zrozumiał dlaczego nie uważam pracowników "administracyjnych" za strażaków. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 17, 2016, 14:35:44 »
Gwarantuje Ci, że twoja KP jest w mniejszości i każdy kto uważa, że PB jedzie na biuro z uwagi na takie KP jak twoja myli  się.
Winne są biurwy które dupą przyrosły do stołka i zapomniały po jasną cholerę się zostaje strażakiem.  Opowiedział bym ci parę historii ze swojego podwórka to byś zrozumiał dlaczego nie uważam pracowników "administracyjnych" za strażaków.

To nie wrzucaj wszystkich do jednego worka patrząc z perspektywy swojego podwórka.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 17, 2016, 16:01:45 »
Equinox ma rację, gdyby chociaż troszkę było jak pisze gorexpl klimat byłby zupełnie inny a niestety 8h sami na to pracują, duża w tym wina 01 który pozwala na takie sytuacje,  bo jak twierdzą niektórzy 8g są do" wyższych celów stworzeni" słowa jednego z KM,

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 17, 2016, 16:50:44 »
Powiem tak.
U mnie minimalny stan zmiany służbowej PB to 9 + 1 na SKKP to razem 10 strażaków.
W biurach od 7:30 - 15:30 jest 10 strażaków (z 01 i 02).
Do SKKW podajemy stan 10 strażaków, a dlaczego nie 20!!! Chociaż do 15:30

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:27:04 »
Gwarantuje Ci, że twoja KP jest w mniejszości i każdy kto uważa, że PB jedzie na biuro z uwagi na takie KP jak twoja myli  się.
Winne są biurwy które dupą przyrosły do stołka i zapomniały po jasną cholerę się zostaje strażakiem.  Opowiedział bym ci parę historii ze swojego podwórka to byś zrozumiał dlaczego nie uważam pracowników "administracyjnych" za strażaków.
To nie wrzucaj wszystkich do jednego worka patrząc z perspektywy swojego podwórka.
Dlaczego?
Czy nie żyjemy w wolnym kraju, gdzie każdy ma prawo wyrażać własną opinię?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:47:31 »
Powiem tak.
U mnie minimalny stan zmiany służbowej PB to 9 + 1 na SKKP to razem 10 strażaków.
W biurach od 7:30 - 15:30 jest 10 strażaków (z 01 i 02).
Do SKKW podajemy stan 10 strażaków, a dlaczego nie 20!!! Chociaż do 15:30
Masz rację chciałbym aby tak było szczególnie gdy w ciągu dnia różni bywa z osp

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:21:02 »
Pozwolę sobie zabrać głos. To PSP stworzyła KSRG włączając do niego służby wspierające ten system, zapomniała tylko aby osoby z OSP które są w to za angażowane mogły to realizować bez obawy o pracę i utrzymanie rodzin. Pisanie że z jednostkami OSP różnie bywa  ( mam świadomość że piszesz to nie złośliwie) ale jest niesmaczne.
Wielokrotnie urywam się z pracy (dzięki wyrozumiałości pracodawcy na jak długo nie wiem) bo jest alarm w godzinach do 15.30  wraz z innymi kolegami ale coraz bardziej zastanawiam się czy jest sens i czy warto patrząc na to co się dzieje.Oczywiście są przepisy które zabezpieczają i usprawiedliwiają "niby" ochotnika w takiej sytuacji ale w dzisiejszych czasach kiedy etaty w zakładach pracy tak jak i u was obniżono do minimum a na moje miejsce w zakładzie tak jak twoje w PSP jest kolejka chętnych, wielu ochotników odpuszcza  wyjazd aby nie stwarzać problemów na linii pracownik - pracodawca który ma du..ie przepisy ochronne ochotnika i jest krótka gadka albo praca albo straż!
Co do samego tematu jak ktoś nie ma umiaru i kultury to powinien poczekać do powrotu do domu i wtedy do upadłego. Gaszenie pragnienia w dzisiejszych czasach nie jest przestępstwem pod warunkiem że robi się to we właściwym miejscu i czasie.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 18, 2016, 00:13:49 »
Szanowni Panowie z PB - mam do Was jedno pytanie. Większość z Was uważa że w biurze g....o się robi, dodatki są wyższe, że generalnie biurowi mają zajebi.... Odpowiedzcie mi zatem dlaczego jak dostajecie możliwość przejścia z PB na 8h, na wyższą grupę i wyższy dodatek (to nie jest teoretyczne pytanie tylko wzięte z życia) to żaden się nie pcha, a wręcz przeciwnie wszyscy szukają wymówek żaby tylko nie przejść? Wyjaśnijcie bo nie pojmuję tego. I od razu darujcie sobie teksty o tym że nie po to szliście do straży żeby za biurkiem siedzieć, że waszym jedynym marzeniem i pragnieniem jest ciągła praca w PB, niesienie pomocy itp itd. Takich osób jest może 5%, reszta po 3 latach ma już dość wrażeń i bohaterstwa.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 18, 2016, 00:44:56 »
Jgk chodziło mi o to że coraz częściej osp nie wyjeżdża do godziny 16:00 z powodu braków kadrowych, sam sobie w wpisie odpowiedziałeś z jakiego powodu, dlatego twierdzę że 8h powinni w tym czasie mogli być dysponowani

Wilson sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie chcemy do biura tylko pomyliłeś procenty bo nie 5% a 85% chce być strażakami a nie biurokratami a może 5% chociaż w to wątpię czy tyle uzbierasz to by chciało wrócić z 8h po spróbowania "tego miodu" i wiem to z autopsji.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 18, 2016, 07:38:38 »
Mam propozycję. Niech każdy przeczyta ostatnie swoje posty i sam usunie te nie na temat. Nudne jest już czytanie tego samego w każdym miejscu.
Wracając do tematu. Kiedyś się po prostu było oficerem - i nie świadczyły o tym gwiazdki na pagonie tylko zachowanie. Sądząc po niektórych wypowiedziach, nadeszły czasy, kiedy aprobuje się "bywanie" oficerem np.: przez 8h dziennie, 24/48 albo na czas zakładania zbędnego dodatku jakim jest mundur. Można to odnieść do wszystkich funkcjonariuszy. Niestety niektórzy nawet nie zakładając munduru (nie mają go bo mundurówkę przeznaczyli na coś innego) potrafią go splamić. Teraz "po godzinach" możesz zarzygać pojazd służbowy albo pójść zalany w trupa na inna jednostkę (to był ośrodek szkolenia PSP a nie hotel) i jesteś niewinny bo przecież piłeś za swoje i nie złamałeś żadnego paragrafu. Zachowanie godne pochwały. Powinni medale rozdać. Co pomyślał sobie taki strażak z kursu, który siedzi na dyżurce w O.Sz.? Ale fajnie w tej straży. Co byście powiedzieli gdyby to do Was na JRG przywieźli to towarzystwo?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 08:28:58 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:45:50 »
I od razu darujcie sobie teksty o tym że nie po to szliście do straży żeby za biurkiem siedzieć, że waszym jedynym marzeniem i pragnieniem jest ciągła praca w PB, niesienie pomocy itp itd. Takich osób jest może 5%, reszta po 3 latach ma już dość wrażeń i bohaterstwa.
Żartujesz? 90% woli PB z przyczyny która podałeś powyżej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:43:59 »
Odpowiedzcie mi zatem dlaczego jak dostajecie możliwość przejścia z PB na 8h, na wyższą grupę i wyższy dodatek (to nie jest teoretyczne pytanie tylko wzięte z życia) to żaden się nie pcha, a wręcz przeciwnie wszyscy szukają wymówek żaby tylko nie przejść? Wyjaśnijcie bo nie pojmuję tego. I od razu darujcie sobie teksty o tym że nie po to szliście do straży żeby za biurkiem siedzieć, że waszym jedynym marzeniem i pragnieniem jest ciągła praca w PB, niesienie pomocy itp itd. Takich osób jest może 5%, reszta po 3 latach ma już dość wrażeń i bohaterstwa.

Czemu szukamy wymówek? Odpowiem za siebie: bo nie po to startowałem w naborze na ratownika, żeby siedzieć 8h z dupą za biurkiem i przerzucać kartki (bez urazy). Przede mną jeszcze ponad 30 lat służby i mam wielką nadzieję, że przynajmniej te 15-20 lat będę miał możliwość odsłużenia na PB, a oby jeszcze dłużej. Poza tym nie powinieneś mierzyć ludzi swoją miarą - jeżeli nie odczuwasz potrzeby wywiązywania się ze ślubowania (... być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia...), to nie oznacza to od razu, że, jak to ładnie opisałeś, "jedynym pragnieniem i marzeniem" reszty jest ciągła praca poza PB.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:29:50 »
Wyraźnie prosiłem o nie powoływanie się na te aspekty o których pisałem. Odpowiedzcie czemu mimo " lepszej" pracy, wyższych grup i dodatków ludzie z PB nie chcą na 8h?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:49:50 »
Wyraźnie prosiłem o nie powoływanie się na te aspekty o których pisałem. Odpowiedzcie czemu mimo " lepszej" pracy, wyższych grup i dodatków ludzie z PB nie chcą na 8h?
Dlaczego, przecież to prawda. Pracuje na 8 h od wielu lat i wiem, że gdyby tylko dano mi taką możliwość wrócił bym na PB na stanowisko d-cy zmiany.
Chociażby system zmianowy, zżycie z ludźmi z którymi wchodzi się w ogień. Np. mimo, że nie pracuje już na zmianach sporo czasu to dalej jestem zapraszany na imprezy  "integracyjne" (wkupne itp.) czy wesela. Bycie strażakiem to nie praca/służba to styl życia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:59:24 »
Wyraźnie prosiłem o nie powoływanie się na te aspekty o których pisałem. Odpowiedzcie czemu mimo " lepszej" pracy, wyższych grup i dodatków ludzie z PB nie chcą na 8h?

Bo wolą chodzić do pracy z ochotą, ale za to za mniejsze pieniądze, niż męczyć się na stanowisku, które im nie odpowiada ale mając dodatki??
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 18, 2016, 18:03:38 »
Panowie w każdym wątku jest kłótnia między górą a PB i wierzcie mi że każdy z góry który tam pracuję chciał by wrócić na PB tam też nie ma łatwo wysłuchiwać od 01 jego widzimisię.My wysłuchujemy od dowódcy JRG, oni od O1 i każdy musi robić swoje i tak to wygląda.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 18, 2016, 20:03:01 »
Wyraźnie prosiłem o nie powoływanie się na te aspekty o których pisałem. Odpowiedzcie czemu mimo " lepszej" pracy, wyższych grup i dodatków ludzie z PB nie chcą na 8h?

Bo wolą chodzić do pracy z ochotą, ale za to za mniejsze pieniądze, niż męczyć się na stanowisku, które im nie odpowiada ale mając dodatki??

Zaraz zaraz - czyżbyś przypadkiem przyznał że w systemie codziennym pracuje się gorzej??? Cud się ziścił, to pewnie kwestia zbliżających  się świąt.