Autor Wątek: Kwalifikacyjny kurs zawodowy a matura >?  (Przeczytany 8765 razy)

Offline tauzen10

• Bywalec
  • *
Odp: Kwalifikacyjny kurs zawodowy a matura >?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2017, 10:32:36 »
W PSP w podziale bojowym nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem i solidnym stażem pracy, jeśli ktoś nic nie robił z swoim wykształceniem przez naście lat pretensje może mieć ale tylko do siebie.
Czasy kiedy dominowała maksyma "NIE MATURA LECZ CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE OFICERA" na szczęście już dawno minęły.
Co do szkół SA PSP powinni zlikwidować system dziennego kształcenia a w zamian zwiększyć nabór pośród strażaków będących już w służbie czyli "OD ZERA DO BOHATERA" ^_^  wtedy zapanowała by normalność.
Mam kilkanaście lat służby zainwestowałem kilkadziesiąt tysięcy w studia pierwszego i drugiego stopnia, nie wspomnę o czasie i nie chciał bym żeby w pierwszej kolejności do szkół kierowane były osoby bez wymaganego wykształcenia.
Myślę że nie jestem jedyny, który wyraża taką opinię.

Offline lukasz1916

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2017, 16:21:33 »
Mam kilkanaście lat służby zainwestowałem kilkadziesiąt tysięcy w studia pierwszego i drugiego stopnia, nie wspomnę o czasie i nie chciał bym żeby w pierwszej kolejności do szkół kierowane były osoby bez wymaganego wykształcenia.
Myślę że nie jestem jedyny, który wyraża taką opinię.

I tu mnie krew zalewa. "Kilkadziesiąt tysięcy" zainwestowane.. co to za studia? Jak już pompować kasę to czemu w beznadziejny sposób? Byle jakie studia oby był papier. Takich przypadków są tysiące z papierkiem mgr jakieś wyższej szkoły na dziwnej wiosce.. bo po co się uczyć, oby kwit był.

Czy jestem gorszy bo nie mam matury, która nie była do niczego mi potrzebna ! i nie była WYMAGANA !uważasz ,że każdy kto przyjdzie do straży i ma wyższe to po pewnym czasie musi być oficerem  !?  idzie ku temu, że on uważa ,że mu się należy ! i to jest właśnie patologia !!! tak uważam .
I właśnie od pewnego czasu skończyło się dawanie stopni oficerskich każdemu mgr.. A co do Twojego przypadku to w PSP jak i w każdej innej formacji mundurowej widać od dłuższego czasu, że kładzie się nacisk na wykształcenie kadry. Dla mnie nic dziwnego.. Twoja złość będzie jeszcze większa jak Ci aspiranci za rok będą mogli dostać dowódcę zastępu, a Ty wrócisz na miejsce ratownika lub kierowcy. Alee... jak zrobisz aspirantkę to będziesz pierwszym, który będzie krzyczał: "Czemu aspirant nie może być dowódcą zmiany?!". Właśnie dlatego, że nie ma nawet śmiesznej matury.. bo w 90% przypadków, za młodu się nie chciało bo każdy się śmiał: "po co Ci matura?". A jak ktoś potem uzupełniał średnie to też na odpier*** oby było, a matura.. "ee tam.. nie wymagają to po co się uczyć".

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline tauzen10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2017, 18:56:25 »
Nie kończyłem szkoły na wiosce tylko Uniwersytet Medyczny a tak na marginesie miałem czekać aż łaskawie ktoś wyślę mnie na jedyną słuszną szkołę w tym kraju??? 
A co do kosztów to widać że nie studiowałeś zaocznie jak się dziwisz ile trzeba zapłacić za edukację.
Licencjat to koszt około 4000 zł rocznie samego czesnego x 3,5 roku 14000zł + podręczniki + dojazdy noclegi około 30 tyś (2 zjazdy  trzydniowe w miesiącu)
Magisterka czesne 9700 zł + podręczniki + dojazdy noclegi około 20 tyś się zakręciło.
Sumując 50 tyś to takie minimum żeby ukończyć studia na uczelni o dobrej renomie.
Nie chcę żeby ktoś zaraz napisał że się żalę nie o to chodzi.
A co do papierka to po tej szkole mam drugi fajny zawód, który daje mi dużo satysfakcji i możliwości dodatkowej pracy poza PSP.
Z jednym się zgodzę coraz więcej jest uczelni typu WSGNG (Wyższa Szkoła Gotowania Na Gazie) i co najgorsze są osoby, które po tego typu uczelniach są kierowane na SPF SPO czy SPK. No ale na ZIP-ów nie ma rady byli są i bedą. Dla niezorientowanych ZIP - Znajomości i Plecy :) tyle w temacie.

« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 19:23:54 wysłana przez tauzen10 »

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2017, 21:02:51 »
kolego 9700 czesne (przecież cie wyru...... ) dobre studia techniczne to koszt 2500 za semestr i po dwóch latach od skończenia masz zawód

Offline tauzen10

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2017, 20:58:51 »
Czyli za cztery semestry wychodzi dyszka :) podobnie

Offline bobek998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2017, 22:58:53 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 13:59:25 wysłana przez bobek998 »