Autor Wątek: dezubekizacja strazakow  (Przeczytany 21298 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2016, 21:18:00 »
Prawda jest taka, ze kto by sie nie wziął za jakąkolwiek formacje państwową to wzbudzi to emocje i krzyk. Teraz SBcy protestuja bo im do kieszeni ktos zaglada, a ludzie, którzy byli przez nich pałowani im klaskają (sic!). Jak dla mnie stracilismy 26 lat. Wtedy kiedy mialo to sens nie zrobiono tego, a teraz przeprowadzanie czegokolwiek bedzie równoznaczne z atakiem na dany podmiot. Pozyjemy zobaczymy
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Junak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2016, 23:35:02 »
(...)Teraz SBcy protestuja bo im do kieszeni ktos zaglada, a ludzie, którzy byli przez nich pałowani im klaskają (sic!). Jak dla mnie stracilismy 26 lat. Wtedy kiedy mialo to sens nie zrobiono tego, a teraz przeprowadzanie czegokolwiek bedzie równoznaczne z atakiem na dany podmiot. Pozyjemy zobaczymy
To nie ma pożyjemy zobaczymy tylko nic ni będzie przeprowadzane poza SB w zakresie lat w SB... Bo ta argumentacja o pałowanych to jest dość słaba na dłużą metę.
Polecam porozmawiać z niewykwalifikowanym pracownikiem z poza sfery budżetowej. Ja dziś miałem okazję. Pani mi powiedziała, że żyła w PRL-u a i nawet do Solidarności się zapisała, jak wszystkie koleżanki. Tylko jakoś nie pamięta w związku z tą Solidarnością ani SBka ani ZOMOwca z pałką, pamięta za to jak chodziła do kościoła i nikt nie miał z tym problemu, pamięta, że kolejki były, ale na wszystko było ją stać i wszystko było świeże, nie pamięta żadnych oprawców z okresu PRL-u. Za to teraz mówi, że pracuje od 3 lat na zmywaku za 5 zł na godzinę i na nic świeżego jej nie stać, do kościoła nie chodzi, bo wszystkie niedziele są pracujące, nie ma żadnej umowy i składek na zbliżającą się niedługo emeryturę a pracuje u człowieka, który ma hobby takie że jeździ 3 wysokiej klasy autami na zmianę... i że oprawcy to są teraz a nie w PRL-u i komuno wróć. Takie to rzeczy poza budżetówką i biznesem na zmywaku u ludzi pamiętających PRL.
Nie żebym to w pełni podzielał, ale tak myśli wielu jak to ująłeś "pałowanych" klaskających broniącym się SBekom. Jest nawet taki fragment kabaretu: Przychodzi dziadek na pogawędkę do szkoły i mówi "Tam to była Milicja, bili mnie tam, więzili, pałowali! I wiecie co? I mieli rację."  ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 11:35:59 wysłana przez grzela »

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2016, 18:30:53 »
Zaczynahttp://wyborcza.pl/7,75398,21096822,pis-zgasi-pozar-wokol-ustawy-blaszczaka-strazacy-maja-utrzymac.html#Z12 się temat trochę łagodzić  :huh:


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2016, 16:45:54 »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:20:52 »
Gdzie można się zapoznać z projektem?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2017, 19:05:42 »
GW o emeryturach mundurowych...http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7358-gw-o-emeryturach-mundurowych
a i jest sprostowanie MSWiA...
Cytuj
Nawiązując do artykułu w „Gazecie Wyborczej", autorstwa redaktora Leszka Kostrzewskiego, który ukazał się 02.02.2017 r.  podkreślamy, że zdanie „policjanci, którzy choć jeden dzień pracowali  w PRL, będą musieli przeżyć za emeryturę minimalną" jest  nieprawdziwe.

Tak zwaną „ustawą dezubekizacyjną" nie są objęci byli milicjanci tylko  byli funkcjonariusze pełniący służbę na rzecz totalitarnego państwa o których mowa w art. 13b powyższej ustawy (potocznie mówiąc funkcjonariusze SB).
Stwierdzenie, że nowe przepisy obejmą „policjantów, którzy choć jeden  dzień pracowali w PRL" wprowadza w błąd i sugeruje, że emerytury  zostaną obniżone także byłym funkcjonariuszom milicji. Wielokrotnie  podkreślaliśmy, że ustawa ich nie obejmuje.
Według nowych przepisów współczynnik podstawy wymiaru emerytury byłych  funkcjonariuszy pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa  wyniesie 0% jedynie za rok służby w okresie od 22 lipca 1944 roku do  31 lipca 1990 roku.  Oznacza to, że emeryturę lub rentę minimalną otrzymają ci  funkcjonariusze, którzy nabyli prawa emerytalne przed 31 lipca 1990  roku i pełnili wyłącznie służbę na rzecz totalitarnego państwa. Byli  funkcjonariusze tzw. organów bezpieczeństwa PRL, którzy kontynuowali  służbę po tym czasie otrzymają wyższe świadczenia, ale maksymalnie w  wysokości średniej emerytury lub renty z ZUS.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 02, 2017, 21:48:58 »
Pomijam skutki tej ustawy, jednak fakty są takie że niektóre z tych osób dochrapały się bardzo wysokich emerytur sięgających  kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.Znając wysokość emerytur naszym babć dziadków i osób pracujących w tamtym systemie emerytalno-rentowym którzy również na tamte czasy zarabiali spore pieniądze, zastanawiam się jakie ci SBcy itd. musieli mieć dochody aby wyliczono im tak wysokie świadczenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 09:48:02 wysłana przez jgk »

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2017, 15:00:57 »
Pomijam skutki tej ustawy, jednak fakty są takie że niektóre z tych osób dochrapały się bardzo wysokich emerytur sięgających  kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.Znając wysokość emerytur naszym babć dziadków i osób pracujących w tamtym systemie emerytalno-rentowym którzy również na tamte czasy zarabiali spore pieniądze, zastanawiam się jakie ci SBcy itd. musieli mieć dochody aby wyliczono im tak wysokie świadczenia?

O ile się orientuje to druh nie pracował w PSP i chyba nie orietuje się jak są wyliczane emerytury w służbach mudurowych. Wcale się nie zdziwię jak druh zaatakuje wysokość obecnych emerytur. Pomijajać fakt funkcjonariuszy SB ,to druhowi życzę  dostania się do formacji PSP , posłużenia i wtedy odnoszenia się . Ja osobiście znałem osobę, która w ramach wojska była w WSW ( wojskowa służba wewnętrzna ) a po wojsku służyła w straży . WSW - jest teraz uważana za organ bezpieczeństwa państwa. czas pokaże jak to zostanie rozwiązane lub w odniesnieniu do tych co w ramach wojska byli w ZOOMO i doliczyli ten okres do wcześniejszej emerytury.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 03, 2017, 21:39:29 »
Tak masz racje nie pracowałem co więcej nigdy nie zamierzałem a gdybym chciał to zrobić to musielibyśmy cofnąć się do czasów kiedy była zawodowa straż pożarna.To na jakiej zasadzie wylicza się emki  to uwierz coś tam wiem odchodziła bliska mi osoba z mojej rodziny na owe świadczenie a raczej uciekła bojąc się zmian jakie wprowadzono.Z drugim kolegę z emką z PSP, mam do czynienia w pracy w obu przypadkach   wysokość świadczenia nie powala na kolana a wręcz wymusza dorabianie.
Co do samej dezubekizacji napisałem ogólnie jak wygląda sprawa z wysokością emerytur na które pracowało się w tamtym okresie, nie koniecznie dotyczyło to osób z PSP ale takie są fakty.
W sumie przypuszczam że nie jesteś w stanie udowodnić że takich osób nie było w szeregach PSP.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: dezubekizacja strazakow
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2017, 00:56:21 »
do jgk
http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/338,Emerytury-policyjne-w-Europie.html

możesz sobie wyrobić zadnie jak to jest z wysokością emerytur mundurowych w Europie oraz w Polsce.

W sprawie SB w straży to wydaje mi się ,że jak na tamte czasy to mogli funkcjonować. Wiadomo,że kierownictwo musiało należeć do właściwej partii oraz mieć odpowiednie poglądy. Musiał ktoś to sprawdzić po cichu. Teraz też kierownictwo musi mieć właściwe poglądy i choć służba powinna być apolityczna to faktycznie jest polityczna , co widać przy każdej zmianie władzy. To jest jakiś absurd , aby tak często dokonywać rotacji zmian kadrowych część ludzie muszą uciekać na emkę , bo na przesunięciu ze stołka stracą.
Kiedyś w proteście nie poszedłem na spotkanie opłatkowe, bo uważam, że powinno się odbywać poza komendami ( rozdzielnie funkcji państwa od kościoła ) choć jestem wierzącym . Szef mnie delikatnie zapytał: dlaczego nie byłem ...........?
 Nie jestem też zwolennikiem twierdzenia jednego z komendantów ,że strażacy mogliby pozdrawiać się : szczęść bożę " tak jak górnicy , choć mi to nie przeszkadza to uważam ,że mamy swój ceromoniał .
Ps.Ksiądz po kolędzie pytał gdzie pracuje  :gwiazdki: a z wyższej hierarchii nikogo nie znam.
Pozdrawiał druha " szczęść boże ".

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.