Autor Wątek: Od stycznia zakaz dorabiania  (Przeczytany 42026 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 09, 2016, 20:50:21 »
Dodatkowo gwarantuje ci że wszyscy którzy skończyli szkoły systemowe jak ty to nazywasz pracują w jednostkach straży pożarnej. Dodatkowo może uswiadomie ci więcej że jeżeli ktoś kończy taką szkołę dziennie to ma OBOWIĄZEK pracować w PSP.

Z tym nie do końca masz rację. Znam ludzi, którzy kończyli SGSP i wcale nie służyli później w PSP. Jeden poszedł do policji (pewnie na zasadzie jakiegoś porozumienia), ale znam też jednego, który poszedł pracować do dużej prywatnej firmy. Tutaj z pewnością firma ta pokryła "koszty nauki" za cały okres studiów. Wiem też, że jak kończyłem SGSP to absolwentami zainteresowany był też MON (konkretnie gdzieś do WOP). Z mojego roku nikt się nie skusił, ale z następnych - nie wiem.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 09, 2016, 20:53:14 »
czyli wynika z tego że jesteście jednymi ludźmi którzy mogą pracować w PSP i poza nią natomiast reszta społeczeństwa to tłumoki bez kwalifikacji.

Reszta nie ale ty tak.  Zrozum że każdy może pracować PSP.  Przejdź sito kwalifikacyjne i gotowe

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 09, 2016, 21:10:34 »
Chłopie jakie sito do czego do 2 etatów na rok cz 2 lata  w przeliczniku  kilkudziesięciu chętnych na jedno miejsce to przelicznik większy niż  na najbardziej renomowane  uczelnie w Polsce i przechodząc to sito trzeba jeszcze dorabiać. Albo jesteście kozłami ofiarnymi systemu albo ten układ wam pasuje.Jeszcze teraz kiedy po  zmianach będziecie dymać do 55 roku  marnie was widzę w akcji a za biurko  wszystkich nie posadzą.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 09, 2016, 21:24:17 »
Chłopie jakie sito do czego do 2 etatów na rok cz 2 lata  w przeliczniku  kilkudziesięciu chętnych na jedno miejsce to przelicznik większy niż  na najbardziej renomowane  uczelnie w Polsce i przechodząc to sito trzeba jeszcze dorabiać. Albo jesteście kozłami ofiarnymi systemu albo ten układ wam pasuje.Jeszcze teraz kiedy po  zmianach będziecie dymać do 55 roku  marnie was widzę w akcji a za biurko  wszystkich nie posadzą.
Kłaniam się nisko jełopie...czy Ty jesteś aż tak skończonym deb... Piszesz że będziemy dymać. Az powiem Ci że dymamy juz tak jakiś czas. Po drugie piszesz o rotację. Ale jakiej skoro ludzie w naszej formacji odchodzą tylko jak nabywają prawa emerytalne. Skoro u Ciebie w firmie jest taka rotacja to rozumiem do czego piejesz....baran sorry nie pieje.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 09, 2016, 21:28:21 »
Matko i córko...
W PSP mogą pracować osoby, które, spełniając wymagania określone w ustawie pragmatycznej, pomyślnie przeszły nabór, bądź przebrnęły przez rekrutację do szkół pożarniczych. Nie jest winą strażaków w służbie czynnej, że akurat oni spełnili kryteria nakreślone przez ustawodawcę i sprecyzowane w odpowiednich przepisach. Nie moją winą jest, że na jedno miejsce aplikuje kilkadziesiąt osób, i z tego grona przyjmuję najlepszego, (wg wytycznych, które narzucił mi ustawodawca). A kogo mam w takim razie przyjąć?
Natomiast nie ośmieliłbym się nazwać osób, którym się nie udało dostać do służby, cytując autora "tłumokami bez kwalifikacji", choćby przez pewien poziom kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka.

Panowie, co do dyskusji bardziej szczegółowych, wiele postów w tym temacie nie do końca odzwierciedla faktyczny stan prawny, i jest pisana na zasadzie pobożnych życzeń i fałszywych wyobrażeń. Pomijając to, skupiamy się tu na dyskusji bardziej ogólnej.
@jgk, napisz o co Tobie konkretnie się rozchodzi, spróbujemy w miarę merytorycznie i bez pyskówek się do tego odnieść.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 09, 2016, 22:32:52 »
Rotacja jest z powodu konkurencji.
Oxandrolon napisze w skrócie ,będziesz mógł wyrazić swoje zdanie.
Wykwalifikowani zawodowi z uprawnieniami zatrudniają się dodatkowo  w firmie X aby dorobić.  Fajnie dlaczego nie.
Tylko dlaczego za niższe stawki, które potem robią zamieszanie w firmie X
To że kiepsko płacą w PSP nie znaczy że trzeba zaniżyć stawkę w dodatkowej robocie.Tylko dlatego że się dorabia  :gwiazdki: :wall:
Dla kogoś praca w tej firmie to jedyne źródło utrzymania.
Przykład kierowca  ma  20gr/km ale zawodowiec z PSP będzie robił to samo za 15gr/km i to jeszcze swoim wozem.
Gdyby płacił- zus podatki na pewno za tyle by nie pracował ale ma taką a nie inną  umowę z firmą X.
Zawodowców" nie wszystkich" to nie obchodzi może dlatego że  ich firma PSP się nie rozpadnie , nie zbankrutuje bo utrzymuje ją Państwo a prywatna owszem tak, jak rozniesie się  jakie są stawki nikt nie podejmie pracy a już pracujący odejdą bo nikt nie będzie pracował za mniej niż miał.Nie pójdą jednak do PSP bo nie da rady.Natomiast jak rozpadnie się firma X zawodowiec pójdzie do innej z dnia na dzień.
Jak uczciwie konkurować z zawodowcem skoro jest nie do ruszenia w swojej pracy i nie można zrobić tego samego.
Dlatego  jestem przeciwny aby można było dorabiać poza wyjątkami o których pisałem.
Cywile też mają rodziny na utrzymaniu.
Napisałem o kierowcach bo taki przykład przyszedł mi do głowy aby wyraźnie było to widać.(można przełożyć na stawkę godzinową). 
Może admin nie wytnie w sumie odpowiadam na twoje sugestie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 22:47:53 wysłana przez jgk »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 09, 2016, 23:17:55 »
Cytuj
Jak uczciwie konkurować z zawodowcem skoro jest nie do ruszenia w swojej pracy i nie można zrobić tego samego.
Dlatego  jestem przeciwny aby można było dorabiać poza wyjątkami o których pisałem.
A więc tu jest pies pogrzebany? Niedobre strażaki zawodowe zabrały mi robote.  Słuchaj, w skali powiatu ilość strażaków zawodowych dorabiających i odbierających komuś pracę a właściwie cześć tego etatu, bo fizycznie nie da się wyrobić drugiego pełnego etatu jest znikomo mała, wręcz niezauważalna, bo ile to jest osób? Równie dobrze ktokolwiek może sobie dorabiać na cześć etatu czy umowę zlecenie, a że w twoim przypadku trafiło na zawodowego strażaka... No cóż... Obecnie chyba z pracą nie tak ciężko, może warto ją zmienić? A może warto startować w naborze do PSP?
PS. Parafrazując klasyka. Wszystkiemu są winni strażacy zawodowi i cykliści. Jeśli nie wiesz czemu winni są cykliści chętnie odpowiem  :rofl:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 10, 2016, 00:11:44 »
Chłopie jakie sito do czego do 2 etatów na rok cz 2 lata  w przeliczniku  kilkudziesięciu chętnych na jedno miejsce to przelicznik większy niż  na najbardziej renomowane  uczelnie w Polsce i przechodząc to sito trzeba jeszcze dorabiać. Albo jesteście kozłami ofiarnymi systemu albo ten układ wam pasuje.Jeszcze teraz kiedy po  zmianach będziecie dymać do 55 roku  marnie was widzę w akcji a za biurko  wszystkich nie posadzą.
Ale co ty pieprzysz, za przeproszeniem? Ma być mi przykro z tego powodu, że dostałem się ja, a nie 30-kilku innych chętnych? Do tego zmierzasz? Jestem ciekawy jaki właściwie jest cel twoich żali, płaczów i lamentów w tym wątku? Bo tyle, że jest to frustracja z powodu braku zaradności to już chyba ustaliliśmy...

Jeszcze teraz kiedy po  zmianach będziecie dymać do 55 roku  marnie was widzę w akcji a za biurko  wszystkich nie posadzą.
Powstrzymam się od dłuższego komentarza. Po co nadużywać inwektyw... :milcz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 10, 2016, 09:07:00 »
Cytuj
Podobno od stycznia wchodzi zakaz dodatkowego zarobkowania

Do czasu oficjalnego pisma lub sprawdzonych, potwierdzonych informacji w w/w temacie zamykam temat!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk