Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 80952 razy)

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 17, 2016, 00:36:21 »
U mnie widełki były, ale zrezygnowaliśmy z nich, żeby nikt nam nie zarzucił że ograniczamy otrzymanie maksymalnego dodatku tj. 50%.
Teraz jest tak: że określony jest minimalny dodatek na danym stanowisku, a maksymalny to 50 % otrzymywanego uposażenia tak jak jest to zapisane w przepisie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:47:05 »
U mnie jest tak , że starzy mają maksa w dodatkach a "młodzi" czyli 10 . 11 lat służby 50 zł 100 zł dodatku na podobnych stanowiskach  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:56:00 »
Co oznacza, że mają maksa w dodatkach? Czyli 50%?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:35:36 »
Eqinox miałem na myśli czy słyszałeś coś o pomysłach żeby powszechnie wprowadzić taki system?
Patrząc na system panujący u Eqinoxa i Haixa to zarówno jeden jak i drugi broni interesu tych niżej jeżeli te widełki są odpowiednio dobrane. Uważam, że fajne jest dawanie minimum i ewentualnie możliwość dania komuś maksa 50% - proszę dla najbardziej zasłużonych stażem czy innymi działaniami tak żeby każdy mógł kiedyś tego doświadczyć.
Na prawdę to szok jakie jest zróżnicowanie dodatków, już nie wspominam między komendami, ale nawet wewnątrz jak wiele osób pisze. I co jakiś młody podskoczy? Stary ma wyższy to siedzi cicho. Normalnie aż się prosi o jakieś kontrole w kwestii dysponowania tymi środkami. Ktoś się odezwie to szybko znajdą sposób żeby mu udowodnić, że na taki a nie inny zasługuje!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:05:40 »
Eqinox miałem na myśli czy słyszałeś coś o pomysłach żeby powszechnie wprowadzić taki system?
Nie, dodatkowo każdy system ma swoje mankamenty. A rozwalić siatkę wynagrodzeń w dużej KM i składać ją od nowa to by była jakaś makabra.
Patrząc na system panujący u Eqinoxa i Haixa to zarówno jeden jak i drugi broni interesu tych niżej jeżeli te widełki są odpowiednio dobrane. Uważam, że fajne jest dawanie minimum i ewentualnie możliwość dania komuś maksa 50% - proszę dla najbardziej zasłużonych stażem czy innymi działaniami tak żeby każdy mógł kiedyś tego doświadczyć.
Widzisz i teraz rodzi się pytanie który system jest bardziej sprawiedliwy? Czy taki gdzie nikt nie ma 50% (u mnie) a dodatki jak tylko są pieniądze są jak najbardziej spłaszczane. Czy system Haixa gdzie, strzelam po 20 latach dostaje się 50%?
Normalnie aż się prosi o jakieś kontrole w kwestii dysponowania tymi środkami.
Ale dodatki są przyznawane w sposób uznaniowy bo prawo na to pozwala a więc każda różnica nawet największa jest zgodna z prawem. Kontrola nic nie wykaże.

Powiem tak teraz jest ustawa modernizacyjna i wielka szansa na uporządkowanie tego burdelu w niektórych KM/KP. Ale musi być wielka wola "góry" i powołanie zespołu, który odgórnie narzuci dysponowanie nowymi środkami, należało by opracować porządne wytyczne  dla każdej kategorii KM/KP. Uda się to tylko jeśli zespół będzie mieć jaja i dobrego przewodniczącego który ma własne zdanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:28:34 »
Co oznacza, że mają maksa w dodatkach? Czyli 50%?

dodatki 750 zł -800 zł  dowódca zastępu, st. operator  "stary "pow. 15 lat służby  /  dodatki 50zł -100 zł dowódca zastępu, st. operator  "młody" 11 lat służby 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:34:42 »
Co oznacza, że mają maksa w dodatkach? Czyli 50%?
dodatki 750 zł -800 zł  dowódca zastępu, st. operator  "stary "pow. 15 lat służby  /  dodatki 50zł -100 zł dowódca zastępu, st. operator  "młody" 11 lat służby
To układ po chuju. U mnie st. operator czy ma 8 czy 15 lat żaden nie ma mniej jak 500 i żaden nie ma więcej jak 600.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:41:27 »
Co oznacza, że mają maksa w dodatkach? Czyli 50%?
dodatki 750 zł -800 zł  dowódca zastępu, st. operator  "stary "pow. 15 lat służby  /  dodatki 50zł -100 zł dowódca zastępu, st. operator  "młody" 11 lat służby
To układ po chuju. U mnie st. operator czy ma 8 czy 15 lat żaden nie ma mniej jak 500 i żaden nie ma więcej jak 600.
Starzy siedzą cicho,  " młodzi " się buntują a " góra " pyta o co wam chodzi przecież wszystko jest ok :/
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:47:36 »
Starzy siedzą cicho,  " młodzi " się buntują a " góra " pyta o co wam chodzi przecież wszystko jest ok :/
No i co mam wam powiedzieć?
Rąbią Was na kasę i tyle.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 17, 2016, 11:55:35 »
Starzy siedzą cicho,  " młodzi " się buntują a " góra " pyta o co wam chodzi przecież wszystko jest ok :/
No i co mam wam powiedzieć?
Rąbią Was na kasę i tyle.
Dzięki :) to już wiemy  :kjezyk: tak napisałem informacyjnie żeby inni wiedzieli że ktoś ma gorzej ;) Pozdrawiam
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:01:01 »
Dzięki :) to już wiemy  :kjezyk: tak napisałem informacyjnie żeby inni wiedzieli że ktoś ma gorzej ;) Pozdrawiam
Dam Ci tylko jedną rade. Jeśli nie da się wygrać swojej sprawy przy stoliku to trzeba spróbować przewrócić stolik.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline damian43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 17, 2016, 13:18:19 »
A w mojej ocenie pomysł z widełkami jest w miarę sprawiedliwym wyznacznikiem wysokości dodatku służbowego, uzależniony od zajmowanego stanowiska. Może  kiedyś i u mnie w komendzie znajdą się zwolennicy takiego rozwiązania.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 17, 2016, 16:28:35 »

Widzisz i teraz rodzi się pytanie który system jest bardziej sprawiedliwy? Czy taki gdzie nikt nie ma 50% (u mnie) a dodatki jak tylko są pieniądze są jak najbardziej spłaszczane. Czy system Haixa gdzie, strzelam po 20 latach dostaje się 50%?

Niestety nie mamy tak dobrze. Maksymalne dodatki w komendzie ma tylko kierownictwo (01 i 02). Ale zostawiliśmy furtkę, może manna z nieba spadnie i dostaniemy wymarzone 50%  ^_^