Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Samochód na dachu - wydobywanie poszkodowanych

<< < (12/12)

MGNACZUS:
Wracając do tematu oznaczeń.
Jest jedna jedyna organizacja, która może wymóc na producentach samochodów umieszczanie tabliczek z informacjami (najbardziej podoba mi się pomysł MIKO – laminowana kartka w zagłówku kierowcy). Organizacja ta to:




Jak nie oni to nikt!

Link do strony Euro NCAP
Link po polsku

Chary:
Chciałbym odkopać ten temat po ponad 10 latach. Co sądzicie o takim sposobie ?
https://firesquad.pl/blog/obracanie-samochodu-z-poszkodowanym-wewnatrz/

Zastosowalibyście go ? Zapraszam do dyskusji.

choodyy:
Również byłem na tych ćwiczeniach, faktycznie metoda skuteczna ale według mnie pod warunkiem że osoby to robiące wcześniej mieli styczność z tą metodą, bo jesli np 2 wie o co chodzi a reszta nie jest duże prawdopodobieństwo szarpania i kołysania samochodu.

Fistach:

--- Cytat: choodyy w Listopad 04, 2018, 18:37:02 ---Również byłem na tych ćwiczeniach, faktycznie metoda skuteczna ale według mnie pod warunkiem że osoby to robiące wcześniej mieli styczność z tą metodą, bo jesli np 2 wie o co chodzi a reszta nie jest duże prawdopodobieństwo szarpania i kołysania samochodu.

--- Koniec cytatu ---
Rozumiem, że jest to metoda do ewakuacji (na szybko) a nie do wydobycia - czy nie ?

emer:
A ja powiem że to "wszystko zależy", w jakim celu to robimy, jeśli w celu natychmiastowej ewakuacji, bo taka jest potrzeba a będzie to najszybszy sposób to ok, jeśli w środku poszkodowany z urazami do którego można spokojniej wykonać dostęp nie polecam, każdy ruch pojazdu sprawia ogromny ból u poszkodowanego, wiem to po sobie.
Tak więc jest to jedna z technik w całym wachlarzu możliwości i umiejętności jakie posiadasz, a czy ją wykorzystasz... to zależy :)

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej