Autor Wątek: nagły wysyp naborów  (Przeczytany 14129 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2016, 12:05:43 »
Tak z ciekawości - czy kierowany na SPSJOP moze sobie wybrac gdzie chce isc? czy jak to wyglada? Bo ogolnie to chyba wszystkich kieruja na Bydgoszcz.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline proxima

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2016, 15:01:56 »
ok PYTANIE DO EKSPERTÓW :)   :straz:   
A co jesli np komendant ma własnie te 1-2 wakaty wolne aktualnie  i nie oglosi naboru w tym roku  tylko np , marzec , kwiecien w 2017 ??   mozliwy  jest  taki wariant ?

aktualnie jest rozkaz by wszystkie uzupełnić do końca roku, więc wątpię, jedynie, że są pewni kogoś ze szkoły bądź, że ktoś się przeniesie.

W Częstochowie też są kursy podoficerskie, nie tylko Bydgoszcz.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2016, 16:10:29 »
ok PYTANIE DO EKSPERTÓW :)   :straz:   
A co jesli np komendant ma własnie te 1-2 wakaty wolne aktualnie  i nie oglosi naboru w tym roku  tylko np , marzec , kwiecien w 2017 ??   mozliwy  jest  taki wariant ?

aktualnie jest rozkaz by wszystkie uzupełnić do końca roku, więc wątpię, jedynie, że są pewni kogoś ze szkoły bądź, że ktoś się przeniesie.

W Częstochowie też są kursy podoficerskie, nie tylko Bydgoszcz.

jaki rozkaz ?? nie ma wydanego żadnego rozkazu w kwestii likwidacji wolnych etatów przez KG.
pozdrawiam

Offline proxima

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2016, 17:36:53 »
ok PYTANIE DO EKSPERTÓW :)   :straz:   
A co jesli np komendant ma własnie te 1-2 wakaty wolne aktualnie  i nie oglosi naboru w tym roku  tylko np , marzec , kwiecien w 2017 ??   mozliwy  jest  taki wariant ?

aktualnie jest rozkaz by wszystkie uzupełnić do końca roku, więc wątpię, jedynie, że są pewni kogoś ze szkoły bądź, że ktoś się przeniesie.

W Częstochowie też są kursy podoficerskie, nie tylko Bydgoszcz.

jaki rozkaz ?? nie ma wydanego żadnego rozkazu w kwestii likwidacji wolnych etatów przez KG.
pozdrawiam

To dziwne, bo u nas kadrowiec otrzymał list z KG, więc zapewne taki list poszedł do każdej komendy. Jedynie, że chodzi Ci słowo "rozkaz", to może być sugeruje, zarządza..

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2016, 18:19:53 »
Panowie zgadza sie szkolenie prowadzi takze szkola CS psp :krzyk:

Dokładnie tak jest. Sam jeżeli wyrobię się z badaniami to lecę na 5 miesięcy do Częstochowy.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2016, 15:20:32 »
Jak się dostajesz z ulicy to najpierw idziesz na nie wiem dokładnie 4-6 miesięczny kurs podstawowy czy to na CS PSP czy SA PSP Bydgoszcz albo jeszcze gdzieś indziej nwm gdzie ale mniejsza. Musisz mieć zrobione oczywiście papierki na przewóz osób i sprzetu oraz na pojazdy uprzywilejowane i inne takie duperele.

Co Ty tu wypisujesz... Kurs podstawowy trwa 5 miesięcy. Nie żadna CS czy SA, a SP PSP w Bydgoszczy te kursy ogarnia na całą Polskę. Żadnych "papierków" na przewóz osób a tym bardziej sprzętu nie trzeba mieć. Papierek na pojazdy uprzywilejowane również nie jest potrzebny (tj. nie we własnym zakresie), bo jeżeli będzie potrzeba, to KP(M) zleci wykonanie tegoż. Nie wiem czym są dla Ciebie "inne takie duperele", ale najpewniej też nie są potrzebne.

no to bardzo dziwne skoro mój znajomy był na kursie w CS PSP ale tak wiem ty wiesz lepiej.

W roku ubiegłym szk. podst. prowadziła tylko SP. CS prowadziła takie szkolenia wcześniej, ale z tego zrezygnowano i nic nie słyszałem o tym, żeby SPSJOP miałyby się ponownie tam odbywać.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 19, 2016, 21:43:59 »
Jak myślicie - czy w 2017 też będzie tyle naborów? Niektórzy załapali się na emeryturę po 15 latach i powoli odchodzą

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.377
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 19, 2016, 22:03:32 »
Jak myślicie - czy w 2017 też będzie tyle naborów? Niektórzy załapali się na emeryturę po 15 latach i powoli odchodzą
Nie, na 100% nie. Prawie nikt nie odchodzi po 15 latach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 20, 2016, 09:20:08 »
Jak myślicie - czy w 2017 też będzie tyle naborów? Niektórzy załapali się na emeryturę po 15 latach i powoli odchodzą
Nie, na 100% nie. Prawie nikt nie odchodzi po 15 latach.

U mnie jest na przykład taki okres, że prawa nabywają Ci, którzy wstąpili w szeregi na początku lat 90., a była to dosyć liczna grupa. I z tego co się orientuję nie tylko u mnie, więc... przygotowujcie się :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 20, 2016, 17:54:44 »
czy mi sei zdaje   czy   aktualnie naborow  jak by coraz mniej ??  macie jakies info  "przed oficjalne"  gdzie  taki nabor  bedzie  przeprowadzony w tym roku lub w 2017 ??

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.377
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 20, 2016, 18:55:06 »
czy mi sei zdaje   czy   aktualnie naborow  jak by coraz mniej ??  macie jakies info  "przed oficjalne"  gdzie  taki nabor  bedzie  przeprowadzony w tym roku lub w 2017 ??
Nikt Ci tego nie powie, bo nie ma nic pewnego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.452
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 20, 2016, 20:46:47 »
Pewnego nie, ale skala odejść będzie w 2017 znaczna w porównaniu do lat poprzednich i będzie odpowiadać tej z 2012 lub 2009.

Zapytania kierowane do komend powiatowych o potwierdzenie ilości deklarowanych odejść ( nie zapisów teoretycznych), ale sztywnych deklaracji w celu zapewnienia środków na odprawy potwierdziły że skala odejść jest wyższa od lat poprzednich ( akurat w przypadku mojego woj.) o prawie 450 %, licząc, że nawet kilku się z tego wycofa to i tak zostanie sporo. Myślę, iż moje woj. nie jest jakimś wyjątkiem w skali kraju i w innych województwach jest podobnie.

Trudno powiedzieć, co jest powodem tej sytuacji, ale z własnego podwórka i rozmów z ludźmi wynika, iż nagonka medialna, podejrzenia o ruszanie praw emerytalnych itp. zwłaszcza, że ucieka wielu, którym daleko do maksa.

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 23, 2016, 16:49:27 »
"podejrzenia o ruszanie praw emerytalnych "  =  co ci mogą  ruszyc??   "Starzy"  i tak maja emke po 15 latach  i tego nic nie zmieni

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 23, 2016, 16:52:43 »
Cytuj
"podejrzenia o ruszanie praw emerytalnych "  =  co ci mogą  ruszyc??   "Starzy"  i tak maja emke po 15 latach  i tego nic nie zmieni
optymista  :rofl:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad-32-tys-bylych-funkcjonariuszy-aparatu,62,0,2204990.html

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.452
Odp: nagły wysyp naborów
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 23, 2016, 17:45:41 »
"podejrzenia o ruszanie praw emerytalnych "  =  co ci mogą  ruszyc??   "Starzy"  i tak maja emke po 15 latach  i tego nic nie zmieni

Mi nic ponieważ ja nie odchodzę, ale widocznie oni coś dostrzegli czy słusznie czy nie nie mi osądzać ich emerytura ich wybór napisałem tylko czym oni się kierują. Czas pokaże czy  słusznie wybrali, ani ja zostając ani oni odchodząc nie mogą być na razie pewni słuszności swoich decyzji. 15 lat to nie wszystko można wręcz powiedzieć że dla kogoś kto ma całkiem sporo lat służby to wręcz nieznaczący element.

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 22:13:12 wysłana przez pb11 »