Autor Wątek: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych  (Przeczytany 56833 razy)

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2016, 12:32:19 »
Dowództwo JRG na dwie zmiany. Rozwiązanie ciekawe gdyż ci ww. jak są fachowcami w swojej dziedzinie to tylko mogą usprawnić działania podczas akcji, o ile w ogóle do niej pojadą. Jak mają siedzieć w JRG tylko dlatego aby ludzi przypilnować to ja się pytam, że niby co? d-cy zmiany nie ufa?? czy jak?? Jest takie powiedzenie "każdy złodziej patrzy po sobie" W latach 70-tych niektóre Terenowe Zawodowe Straże Pożarne przerabiały system 4 zmianowy i szybko od tego odeszło. Przy systemie 4 zmianowym nie ma nadgodzin oraz chłopaki mają mniej czasu na dorabianie a to właśnie najbardziej boli tych co im "straż życie uratowała", a chłopaki nie dorabiają z nudów czy pasji a dlatego że chcą godnie żyć wraz ze swoją rodziną. Gorące pozdrowienia dla chłopaków z PB. EMERYT.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2016, 13:09:20 »
System 4-zmianowy wprowadzony był na szkolnych JRG i to kilka lat temu. Długo nie funkcjonował ale był.
Gdyby chcieli w naszej formacji prowadzić służby na 12h to w jednym momencie połowa z prawami emerytalnymi odchodzi na emkę. Wielu ludzi będzie chciało się przenosić do innych komend bo nie będą dojeżdżać 2 razy więcej ( w tym np. ja). Gdyby nasi rządzący chcieli wprowadzić takie zmiany jakie opisujecie to nie widzę innego rozwiązania jak skuteczne przeciwstawienie się. Gdyby cały podział bojowy w kraju w ramach sprzeciwu rzucił papierami to co by zrobili? W 3 miesiące odbudowali taką formację? Musieliby nas zostawić w spokoju...

  • Gość
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 08, 2016, 15:40:37 »
Większości osób po wprowadzeniu 12h czasu służby, ładnie utrudni życie. Po pierwsze jak kolega wyżej napisał, więcej dojazdów = większe koszty, brak możliwości dorabiania, co z automatu w większości przypadków będzie skutkowało zmniejszeniem jakości i godnego życia. W ten czas praca w PSP przestanie się po prostu opłacać, bo nie oszukujmy się, że idąc właśnie 'tutaj' na służbę (pomijam to, że lubimy to robić) liczymy na zaplanowanie sobie wolnego czasu (dorabianie). Rodzinę trzeba za coś utrzymać, aby "godnie" żyć.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 08, 2016, 16:05:10 »
Jestem za zmianami które idą w dobrym kierunku i zgodnie z wola ludzi którzy pracują w tej formacji. Nie dopuszczam możliwości aby zmieniono nam system pracy który według mnie jest sprawdzony i dla 99,9% strażaków PB jest najlepszy. Co do zmiany systemu pracy 8h moje zdanie jest takie niech się wypowiedzą sami zainteresowani jeśli będzie taka wola proszę bardzo jeśli chcą pozostać przy obecnym systemie to tak ma być. Żeby nie było tak jak ze zmiana systemu pracy na MSK/PSK  wbrew woli pracowników bo jednemu z drugim wydawało się że robią komuś dobrze......

Offline GAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 08, 2016, 18:56:34 »
Proszę was bardzo nie piście o tym dorabianiu bo się pogrążacie.Proponuje więcej rozwagi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 08, 2016, 19:06:59 »
Proszę was bardzo nie piście o tym dorabianiu bo się pogrążacie.Proponuje więcej rozwagi.
wyjaśnij proszę dlaczego?
Bo ja powiem tak jeśli stażysta ojciec 2 dzieci dostaje 1700 zł na rękę, to odbieranie mu prawa do dorobienia sobie po służbie to barbarzyństwo i totalna głupota.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 08, 2016, 20:13:38 »
Nikt tobie nie broni dorabiać jesli masz takie mozliwości i chęci ale zostaw to dla siebie , ponieważ z niektórych wpisów  można wywnioskowac ,że gro ludzi podjeło służbe w psp aby mogli pracować na dwa etaty.

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 08, 2016, 20:22:07 »
Zgadzam się z poprzednikiem.
Osobiście dorabiam jako specjalista ds. ppoż i dzięki temu częściej siedzę w przepisach niż nie jeden prewentysta. Tak samo ratownicy medyczni czy inni. Jak zarabialibyśmy godne pieniądze to pewnie niewielu by musiało dorabiać bo teraz to przeważnie musimy.

Co do zmiany systemu na 12 godzinny - to niestety raczej pewnik - za mało pieniędzy w budżecie państwa, a przecież trzeba płacić zobowiązania wyborcze - że naszym kosztem ??? - jak zawsze.
Wystarczy porównać kwoty podwyżek - zawsze w tyle.
Nie mam nic do innych służb bo każdy mógł iść do wojska czy policji - ale robią nas w h...a że aż miło.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2016, 20:29:22 »
1700 zeta. Powiedz to grupom zawodowym, które do wykonywania zawodu muszą mieć ukończone studia i na starcie nie mają nic więcej...... jak nie mniej. Nauczyciele, pielęgniarki, położne, inżynierowie w trakcie zdobywania uprawnień projektowych itd.. W PSP masz panów co przy pomyślności wiatrów idą 7 razy do roboty z czego z dwa weekendy. W straży nie myśli się o straży. O wszystkim tylko nie o tym. Jak jest wyjazd do śmietnika po 22 to już się ze zmęczenia samochodów nie robi no i w domu trzeba odespać bo nocka zarwana. :)

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2016, 20:37:24 »
1700 zeta. Powiedz to grupom zawodowym, które do wykonywania zawodu muszą mieć ukończone studia i na starcie nie mają nic więcej...... jak nie mniej. Nauczyciele, pielęgniarki, położne, inżynierowie w trakcie zdobywania uprawnień projektowych itd.. W PSP masz panów co przy pomyślności wiatrów idą 7 razy do roboty z czego z dwa weekendy. W straży nie myśli się o straży. O wszystkim tylko nie o tym. Jak jest wyjazd do śmietnika po 22 to już się ze zmęczenia samochodów nie robi no i w domu trzeba odespać bo nocka zarwana. :)
Jak czytam takie komentarze jak kolegi to nóż mi się w kieszeni otwiera.
bolo75

siwiak

  • Gość
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2016, 21:01:21 »
Czy zmiana systemu pracy jest nam potrzebna? Bo taka nocna zmian niby co ma robić? szkolenia, ćwiczenia na obiektach a może jakieś prace gospodarcze?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2016, 21:09:23 »
Czy zmiana systemu pracy jest nam potrzebna? Bo taka nocna zmian niby co ma robić? szkolenia, ćwiczenia na obiektach a może jakieś prace gospodarcze?
Jedno co przychodzi mi na myśl w tej chwili że jeśli to że trzeba ogłosić protest :/
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2016, 21:19:46 »
Niech tylko spróbują ruszyć system pracy.......

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 08, 2016, 21:34:38 »
trochę uwag czy przemyśleń do przeczytanych kilku postów (nie mam zamiaru kogoś obrazić czy wytknąć):
   1. system służby na PB 24/72 czyli czterozmianowy. W obecnym systemie przy nieobecności w służbie ok. 30-40% stanu danej zmiany skuteczne szkolenie (ćwiczenia, rozpoznania, konkretne zajęcia na placu itp.) obejmujące wszystkich strażaków PB to jest fikcja od wielu lat.
   2. ci co nie mieli do czynienia z systemem 24/72 na PB bronili się przed nim rękami i nogami, ci co doświadczyli tego systemu - w zdecydowanej większości nie chcieli powrotu do trzyzmianowego odgórnie narzuconego w całej Polsce kilka lat temu przez KG.
   3. zgadzam się z GAMA. Gdybym czytał to forum - jako np. szef zespołu w KG d/s opracowania i zreformowania systemu pracy PB/SK - z wpisami: jak to fajnie dorabia się, jak to fajnie mieć 48 godz wolnego na dodatkową fuchę, zatrudniłem się w SP ze względu na możliwość dorabiania, itp, to zaproponowałbym rozwiązania ukrócające patologię czyli zmiana systemu służby na system bardziej przywiązujący do PSP tak jak to jest w Policji. (proszę nie posądzać mnie o takie poglądy).
   Dla dociekliwych: odnajdźcie sobie artykuł/ły w PP z chyba 2011 lub 2012r na temat służby, czasu pracy strażaka PB popełnione przez zdaje się p. Rochulę z KG, przeczytajcie artykuł dot. dyżuru domowego chyba z 2014 roku to będziecie widzieli myśl przewodnią przyświecającą w działaniach wysokich funkcyjnych PSP.   
   4. system służby na SK KM/KP w przypadku obsady jednoosobowej - 12/24 , 12/48. System obowiązywał u mnie w komendzie przez chyba rok lub dwa lata dobrych ładnych kilka lat temu. Nikt nie rzucił papierami z dyżurnych bo musieli częściej dojeżdżać do pracy, nikt nie odszedł wcześniej na emę. Kurwo....li ale dalej pracowali. Jak sobie poczytacie opracowania naukowe na temat efektywności pracy, możliwości optymalnych organizmu ludzkiego i zdaje się powiązań z BHP odnośnie samodzielnych stanowisk mających wpływ na bezpieczeństwo, to okazać się może że od wielu lat PSP kuleje w b. ważnym aspekcie działań..... Mam nadzieję, że w ostatnich latach żaden dyżurny SK nie tłumaczył się na komisjach dyscyplinarnych czy składając zeznania w jakiejś sprawie, że "był zmęczony nad ranem i dlatego nie zadysponował zgodnie z procedurami". 
   5. lampard - pomiędzy mrzonki włóżmy sobie skuteczne protesty gdyby nastąpiły 12 - tki (odpukać oby nie!!) czy masowe składanie raportów o odejście ze służby na znak protestu. Machina propagandowa rządu, media nie pozostawiliby na protestujących suchej nitki podając przy tym kilka ważnych powodów przeciw z uśmiechem na ustach, w tym że zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców. Przyglądnij się swojej zmianie służbowej - ilu z chłopaków po chwili refleksji wycofałoby te raporty lub nie złożyło wcale mając w perspektywie zajęcie stołeczków po swoich starszych służbą kolegach. Odeszliby ci dla których straż jest  - niestety - dodatkiem do dodatkowej fuchy, a nie mogliby tego nowego systemu służby pogodzić z prywatnym zajęciem. 
   6. od wielu lat w KG (było o tym pisane w ich tubie propagandowej czyli PP) analizują np. obciążenie wyjazdami w poszczególnych województwach, rozłożenie czasowe zdarzeń na dobę w związku z ilością strażaków pełniących służbę w poszczególnych dniach tygodnia, generowanie nadgodzin, wolne etaty itp. Może wprowadzany system zmianowy dowództwa to jest początek zmian - a w zasadzie rewolucji; zobaczcie ile rewolucji wprowadza PIS w życiu społecznym, które jeszcze kilka rok temu były nie do pomyślenia - w etatyzacji obsad PB dostosowanej do ilości zdarzeń wyliczanych przez jakiegoś statystyka. Może z wyliczeń wyjdzie mu albo już wyszło, że w godz. 7.45-23.45 potrzeba jest 110 % obecnego zasobu, a w godz. 23.45-7.45 potrzeba jest 70 % stanu minimalnego zmiany służbowej. I w nocy zamiast 8-9 strażaków będzie ich 6-ciu. Oczywiście najpierw zostanie określony wyraźnie stan minimalny - czyżby 6-ciu ???.
   7. nikt nie będzie robił plebiscytu czy referendum wśród dowódców, dyż SK, czy strażaków PB w jakim najlepszym systemie służby chciałby każdy z nich pracować. Ja chciałbym przychodzić na 10.00-14.00 i 22.00-7.00  :rofl: :rofl:, a jak by się trafiła cięższa akcja to żeby za mnie po 35 min. przyjeżdżał jakiś ochotnik :rofl:. Każdy z nas w określeniu będzie się posiłkował swoim życiem prywatnym, dodatkowymi zobowiązaniami poza służbą, a nasi przełożeni na wysokich stołkach, z wysokimi poborami mogą sobie pozwolić na myślenie schematyczne: strażak - etos służby, poświęcenie - służba ponad wszystko - czyli najpierw PSP a później tzw. życie prywatne z dyżurem domowym na stałe.
   8. Strażak90 - wpis, że praca w straży przestanie się opłacać jak wprowadzą 12-ki jest b. niebezpieczny. Odpowiadając/wcielając się w "wysokiego oficera z KW czy KG": służba w naszej formacji to wyróżnienie i zaszczyt, zapłatą powinna być dla Pana wdzięczność społeczeństwa a wysokość pensji ma Pan w b. wysokich słupkach popularności strażaków, a poza tym może Pan spać w trakcie służby to jeszcze pan chce zapłatę za spanie ??? 
   9. moim zdaniem przygotowania do zmiany pełnienia służby na PB na 12-ki nastąpiły już w 2008r. Przeczytajcie rozporządzenie nasze o BHP z 2008 roku i porównajcie z poprzednim które zostało wtedy zastąpione. Brakuje w nowym np. rozdziału o socjalnych sprawach czyli sypialnie PB. Na jednej z odpraw w tamtym "gorącym" czasie przerwy usłyszeliśmy od BHP-owca: sypialnie do likwidacji, nie ma obowiązku ich utrzymywania, strażak nie śpi tylko czuwa, a jak czuwa to nie leży tylko ewentualnie siedzi w wygodnych fotelach.
   10. ilu kandydatów młodych chłopaków do służby w PSP w SGSP, SA czy bezpośrednio z ulicy bierze pod uwagę system pracy ?? Oni chcą być strażakami, a nieliczni z nich już w tym momencie bierze pod uwagę możliwość dodatkowego zarobkowania. Wielu przyjmowanych do służby od zwykłego strażaka z którymi rozmawiałem w ostatnich latach nawet nie wiedzieli ile będą zarabiali. Dla wielu z nich ważne było zrealizowanie swoich marzeń, dla nielicznych stabilizacja życiowa po przygodach z pracą u prywaciarzy. I jedni i drudzy mówiąc w wielkim skrócie mogliby pracować 12/24 jak byli młodzi i bez rodzin.     
kurde; znowu się rozpisałem -_-
pozdrawiam
   

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2016, 22:25:00 »
Jak czasami czytam jakie pomysły na PSP maja w KG, to ręce opadają i .... nie będę wymieniał więcej , bo szkoda czasu mojego i waszego.
  1. System 12 godzinny, jak już słusznie zauważono , wzrost kosztów dojazdów dla osób mieszkających poza miejscem pełnienia służby. Więc strata dla budżetu domowego.
  2. Strażacy dorabiają bo muszą, a nie , że chcą. Utrzymanie rodziny , dorobienie się własnego mieszkania idt. kosztuje. ok 2 tyś. zł szału nie robi, gdy rata za kredyt wynosi 500-1000 zł.
  3. Praca daje ogromną satysfakcję , ale nie słyszałem aby w Polsce wprowadzili nową walutę - satysfakcję, i za 150 tyś. satysfakcji można było kupić mieszkanie, banki też nie przyjmują rat w takiej walucie - nadal obowiązuje PLN , a tu szalu nie ma na fiszce.
  4. System 2 zmianowy dla d-ców JRG, w jakim celu? Jeśli jest duże zdarzenie - przyjedzie z domu kierować działaniami, w 90% zdarzeń d-ca zmiany radzi sobie. Pilnować zmianę służbową? To nie są te czasy gdy " chłopaki" różne rzeczy robili ( nie będę wchodził w szczegóły).
A może organizował ćwiczenia ? Ćwiczenia na dwie zmiany , a z 10 godzin. , a pewnie, i wyjazdy i prace gospodarcze i naprawy i remonty. Albo najlepiej wszystko oprócz wyjazdów, po co to badziewie.
  5. Z innej beczki, na jakiej zasadzie mieli by pracować od 15.30? Rotacyjnie po tydzień? Czy 15.30-22.00 a na drugi dzień 7.30-15.30?
     Paranoja. Gdyby po tygodniu się zmieniali - to d-ca JRG widywałby dzieci chyba tylko chwilę przed szkołą, chwile po szkole, no i już śpiące.
 
 Takie nieżyciowe mają te pomysły w KG, wychowali dzieci, nie mają co robić , więc umilają życie innym.....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 08, 2016, 23:07:59 »
 Wiele nieżyciowych rzeczy przyszło mi zaakceptować, więc pewnie i to będę musiał przełknąć aż pewnego dnia wku..i  mnie to tak bardzo i cisnę papiery.
Panowie u mnie krzyczano że jak wprowadzą dyżury to ludzie będą się zwalniać (ja na przykład jadę 15 w miesiącu na zmianę z z-cą i w ramach protestu przełożony powiedział nam że na nasze miejsca chętni się znajda od razu uprzedzam wszystkich podpowiadaczy "tak wiem że mogę iść do sadu i to wygrać" )  , potem że jak wejdzie 55 to nikt nie będzie startował, jak nie będzie podwyżek to będą gigantyczne strajki itp.itd. I co,ano nic.
Ludzi chętnych do służby  multum ( pojawiają się tacy którzy z połowę tej kasy by przychodzili) nikt się nie zwolnił nie odszedł i nie protestował.  I przykro mi to twierdzić ale jeśli pojawią się dwunastki ( to  z "naszymi argumentami" w stylu koszty dojazdów ,brak dorabiania , i paru innych pojawiających się w postach  powyżej  można medialnie nas zniszczyć). A co do wiary w ludzi to z starych kto będzie mógł i będzie mu się opłacało to odejdzie a młodzież postara się wykorzystać nadarzającą okazję natomiast liczebność protestu będzie odpowiadać tej z KOD. ( kto organizował wyjazdy na protesty to wie, iż ostatnie to nieomal błaganie ludzi o udział).
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 12:23:31 wysłana przez pb11 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 09, 2016, 07:09:32 »
Niech tylko spróbują ruszyć system pracy.......
Co zwolnisz się?
No cóż teraz Dolny Śląsk stał się poletkiem doświadczalnym KG. Zaczęli eksperymentować z SWD a teraz i z  czasem pracy dowództwa. Mówiło się już dawno jeszcze pod koniec ubiegłego roku, że takie przymiarki są aby zwiększyć nadzór nad zmiana i dyscyplina służbowa. A czy zaczną zmieniać system pracy w PB  i niektórych komórkach komend to pewnie się też okaże już w niedługiej przyszłości.
 Zaniepokojeni są rolniko-strażacy i  ci co stale dorabiają na dodatkowych etatach. No cóż przyszła ta dobra zmiana a może dopiero nadchodzi.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 09, 2016, 07:38:15 »
Czuję zazdrość, zawiść o to że niektórzy są pracowici, zaradni i postanowili zapewnić lepszy byt sobie i swojej rodzinie. Nikt nie dorabia bo to kocha i się nudzi. Ludzie to robią bo mają marną kasę za wysługę dla społeczeństwa. Ktoś tam pisał, że ludzie po studiach itp mają czasem gorzej i nie zarabiają lepiej. Ale czy Ci ludzie pracują w deszczu, na wietrze, w mrozy, w środku nocy, pod presją, przy przeróżnych czynnikach szkodliwych? Tej kwestii nie ma co poruszać.
Powiedzcie tylko czy widzicie jakieś plusy pracy na 12h? Bo ja żadnych. Tylko więcej paliwa przejeździmy a oni chcą nam zapewniać lepszy byt...
Myślę, że moja zmiana w komplecie napisałaby raport o zwolnienie ze służby w ramach protestu i w celu zatrzymania tych zmian. Kwestia tylko aby PB w całym kraju to zrobił. Kto odprowadzi składki? Zatrudni nowych ludzi, potem przebada, przeszkoli i wyposaży? Jedna taka akcja z naszej strony i jesteśmy nie do ruszenia na lata

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 09, 2016, 10:00:32 »

Powiedzcie tylko czy widzicie jakieś plusy pracy na 12h? Bo ja żadnych. Tylko więcej paliwa przejeździmy a oni chcą nam zapewniać lepszy byt...

Wielu moich znajomych kolejarzy czy też  ratowników i pielęgniarzy  pogotowia ratunkowego  pracuje  w systemie 12 godzinnym  i to nie przeszkadza to im dorabiać w innych firmach a nawet prowadzić własna działalność gospodarczą ,więc nie wciskaj mi tu tezy, że to ograniczy możliwość utrzymania poziomu życia naszych rodzin. Uważam, że to zwykłe wygodnictwo z twoje strony.

Kto odprowadzi składki? Zatrudni nowych ludzi, potem przebada, przeszkoli i wyposaży?
Składki to teraz nie problem bo wojewoda może je pokryć  z własnej rezerwy budżetowej pod warunkiem , że komendant o to wystąpi.  Z zatrudnieniem nowych nie ma problemu bo zawsze się na jedno zwalniane miejsce stara około 30-40 osób.   I zawsze pozostają kursy kwalifikacyjne  strażaka w WOSzP  zamiast w SP w Bydgoszczy.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 10:31:13 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 09, 2016, 12:02:42 »
Panowie u mnie krzyczano że jak wprowadzą dyżury to ludzie będą się zwalniać (ja na przykład jadę 15 w miesiącu na zmianę z z-cą i w ramach proteus przełożony powiedział nam że na nasze miejsca chętni się znajda od razu uprzedzam wszystkich podpowiadaczy "tak wiem że mogę iść do sadu i to wygrać"
pb11 - co to jest proteus ??
nie musisz iść od razu do sądu. W naszej jrg po sławnym piśmie z tamtego roku z KG dot. zwiększenia udziału d-twa w akcjach (chodziło o całą dobę) ówczesny 02 na polecenie 01 chciał zmusić naszych d-ców do pełnienia tzw. stałego dyżuru (nie mylić z dyżurem domowym). Przekonywał, namawiał, lecz nie chcieli 01 i 02 powiązać tego z np. dodatkiem motywacyjnym (zgodnie z sugestią z pisma z KG). I co ?? I nic - odmówili. Były telefony do nich w nocy aby stawić się bo coś się dzieje - ani razu się nie stawili i słusznie. A 01straszenie konsekwencjami mógł sobie w cztery litery włożyć, bo wiedział że nie ma żadnych podstaw prawnych aby musieli przyjść do służby ze swojego czasu wolnego gdy nie ma np. podwyższonych stanów.
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2016, 12:22:57 »
peterek poważnie nie idzie się domyśleć  że wkradł się błąd i miało być protestu

Poza tym owszem moje dyżury to przegięcie ale postawa twoich dowódców to odchył  w drugą stronę . Dostają normalny dodatek służbowy także za dyspozycyjność i pewnie że mają prawo podważać zasadność takich poleceń jak wyjazd w nocy do pierdoły ale takie rzeczy załatwia się po wykonaniu polecenia a nie przed.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 09, 2016, 12:26:27 »
  4. System 2 zmianowy dla d-ców JRG, w jakim celu? Jeśli jest duże zdarzenie - przyjedzie z domu kierować działaniami, w 90% zdarzeń d-ca zmiany radzi sobie. Pilnować zmianę służbową? To nie są te czasy gdy " chłopaki" różne rzeczy robili ( nie będę wchodził w szczegóły).
A może organizował ćwiczenia ? Ćwiczenia na dwie zmiany , a z 10 godzin. , a pewnie, i wyjazdy i prace gospodarcze i naprawy i remonty. Albo najlepiej wszystko oprócz wyjazdów, po co to badziewie.
  5. Z innej beczki, na jakiej zasadzie mieli by pracować od 15.30? Rotacyjnie po tydzień? Czy 15.30-22.00 a na drugi dzień 7.30-15.30?
     Paranoja. Gdyby po tygodniu się zmieniali - to d-ca JRG widywałby dzieci chyba tylko chwilę przed szkołą, chwile po szkole, no i już śpiące.
 
 Takie nieżyciowe mają te pomysły w KG, wychowali dzieci, nie mają co robić , więc umilają życie innym.....

  - dożo argumentów "za" można napisać dla dwuzmianowego systemu d-ctwa, im wyżej będzie w hierarchii PSP piszący te argumenty tym miał ich będzie więcej. Nie wiem czy pamiętasz zdaje się czas okolice przełomów wieków - KG miała projekt w którym przedstawiono propozycję  likwidacji stanowiska z-cy d-cy JRG. Największa komórka w KP, najwięcej się dzieje a oni takie jaja... Z tego co pamiętam stanowczo i dosadnie zmieszali tą propozycję z błotem ZZ (ja pamiętam że "S", jak inne też to chylę czoło).
 -  zaproponowany czas pracy dla d-ctwa na zdolnym slonsku: 7.30-15-30 oraz 14.00-22.00 w miarę logiczny na 1,5 godz zakładkę.
 - używanie argumentu przeciwko czyli prywatnego życia d-cy czy z-cy, bo dzieci, żona, rodzina łatwe do obalenia we wszelkich dyskusjach. Jak by mi się nie chciało dyskutować to powiedziałbym swoim adwersarzom: to jest służba. A gdyby chciało mi się rozmawiać to podałbym przykład chłopaków na PB, SK: co trzeci dzień nie widzą rodziny i żyją, wracają po służbie rano a tu nikogo w domu, idą do dodatkowej pracy i znowu nie widzą dzieci, itd, itd, ...
pozdrawiam
ps. proszę pamiętać że z mojej strony to jest dyskusja - nie osobiste wycieczki -_-

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 09, 2016, 12:47:45 »
peterek poważnie nie idzie się domyśleć  że wkradł się błąd i miało być protestu

Poza tym owszem moje dyżury to przegięcie ale postawa twoich dowódców to odchył  w drugą stronę . Dostają normalny dodatek służbowy także za dyspozycyjność i pewnie że mają prawo podważać zasadność takich poleceń jak wyjazd w nocy do pierdoły ale takie rzeczy załatwia się po wykonaniu polecenia a nie przed.

sorki: z kontekstu wpisu Twojego potraktowałem to słowo jako nazwę programu dot. jakiejś ochrony np. obywateli wprowadzoną w Twoim województwie przez KW, nie miałem złych intencji.

Co do "odchyłu" w drugą stronę: wprowadzenie dyżuru domowego tzw. operacyjnego stałego d-cy na zmianę z z-cą tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc ustnym "poleceniem" służbowym 01 na podstawie pisma z KG to jest istotna zmiana kwestii dyspozycyjności funkcyjnych. Gdyby zostało to zrobione zmianą rozrządzenia o czasie służby strażaka  w zakresie dyż. domowego miałoby się to "inaczej" do dodatku służbowego.
Co byś zrobił gdyby Twój 01 nagle zmienił Ci znacznie zakres dotychczasowych obowiązków dodając np. kwatermistrzostwo, oficera prasowego bez zwiększenia dodatku służbowego i mówił że za nowe czynności miałeś już na zapas większy dodatek służbowy od kilku lat ??
pozdrawiam       

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 09, 2016, 13:46:39 »
- Peterek , gdyby zlikwidowano stanowisko z-cy d-cy jednostki , to sam dowódca zaorałby się. Ja pracuję na PB , ale widzę ile ma roboty - papierkowej itd, zajechali by "chłopa" szybko.
- Owszem , strażak z PB ( jak ja) idzie na 24 na służbę, ale potem ma 2 dni wolne.... jak je wykorzysta to jego sprawa, czy z rodziną czy ...., nie ważne.
- ogólnie co miałoby na celu dyżurowanie d-cy JRG w strażnicy po południu? Nie jesteśmy w przedszkolu , nie trzeba nas pilnować. Każdy zna swoje obowiązki . D-ca zmiany odpowiada za zmianę i jest z tego rozliczany. Tak samo jak za kierowanie działaniami przy zdarzeniach.
- jeśli komendant chce wiedzieć co się działo w strażnicy, może sobie odtworzyć zapis z kamer, tyle już ich zamontowali na korytarzach , że czuje się jak w reality show.
 Z mojej strony też jest to tylko dyskusja. Pozdrawiam.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 09, 2016, 19:12:46 »
Co byś zrobił gdyby Twój 01 nagle zmienił Ci znacznie zakres dotychczasowych obowiązków dodając np. kwatermistrzostwo, oficera prasowego bez zwiększenia dodatku służbowego i mówił, że za nowe czynności miałeś już na zapas większy dodatek służbowy od kilku lat

Nic od lat tak się dzieje i wszyscy dowódcy z małych komend tak mają oraz większość z dużych przy pełnej akceptacji KW. Nie wiem jak u Ciebie dowódca JRG, ale ja już nie pamiętam, kiedy zajmowałem się sprawami jednostki, czy bezpośrednio ludzi, od ładnych kilku lat po reorganizacji tylko papierki, statystyka, tabele, sprawozdania, oraz terminowe, ewentualnie jakieś interpelacje lub zapytania z RCB za przeproszeniem wy....ć się niema, kiedy i uwierz mi w moim województwie żaden z dowódców nawet nie zbliża się do maksa dodatku służbowego, a osobiście motywacyjnego nie widział u mnie w KP nikt ( nie zostawiono na ten cel środków).
Tak, więc ja nawet popieram ten nowy system w nadziei, iż chociaż spokojnie przyjdę na służbę i nienękany pierdołami przez nikogo wreszcie zajmę się sprawami jednostki ( oczywiście, jeśli jednostki nadrzędne nie przestawią się na to)