Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216719 razy)

Offline michuxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SGSP 2019 :D
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2016, 23:21:06 »
Wybaczcie, ale śmiać mi się chcę jak czytam ciągłe płacze i jęki. Sam nie ukrywam, że matura z biologii bądź informatyki pokrzyżowała mi plany bo zamierzałem poprawić tylko maturkę z fizyki, a tu taką niespodziankę nam sprawili  ^_^. Według mnie nie ma co narzekać tylko złapać się za jaja i chociażby spróbować, a nóż może się uda, jako przyszli potencjalni strażacy, oficerowie nie wypada płakać nad swoimi planami tylko wziąć się w garść i do roboty  :straz:. Powodzenia wszystkim!

Dobrze mówisz! Jest ciężej, lecz myślę, że warto. Brać się do roboty rekruci!  :straz: :tuba:

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 14, 2016, 01:04:18 »
Wybaczcie, ale śmiać mi się chcę jak czytam ciągłe płacze i jęki. Sam nie ukrywam, że matura z biologii bądź informatyki pokrzyżowała mi plany bo zamierzałem poprawić tylko maturkę z fizyki, a tu taką niespodziankę nam sprawili  ^_^. Według mnie nie ma co narzekać tylko złapać się za jaja i chociażby spróbować, a nóż może się uda, jako przyszli potencjalni strażacy, oficerowie nie wypada płakać nad swoimi planami tylko wziąć się w garść i do roboty  :straz:. Powodzenia wszystkim!

Dobrze mówisz! Jest ciężej, lecz myślę, że warto. Brać się do roboty rekruci!  :straz: :tuba:

Dobrze gada, polać mu !  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline maksio97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Kandydat na SA- 2 próba
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 14, 2016, 13:05:39 »
Ja probowac bede, z infy i biologii pojde i bede strzelal i z ktorej nastrzelam wiecej % to ta pojdzie w papiery. Poprawiam w tym roku fizyke i angielski

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 14, 2016, 19:33:47 »
Jakie książki z zadaniami do fizyki polecacie ? Ja osobiście używałem Zbióru zadań z fizyki  J. Jędrzejewskiego W. Kruczka i A. Kujawskiego, poziom wyżej niż matura, bo miałem z tego koła, ale szukam jakiegoś jeszcze zbioru, może trochę niżej. Halidaya przerobiłem jbc.
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Mmaatt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 14, 2016, 20:33:33 »
Zrozumieć fizykę zbiór zadań, zakres rozszerzony - są 3 części tego zbiorku. Po roku konkretnej nauki głównie z tych zbiorków napisałem fizykę na 90%.

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2016, 10:33:07 »
Jestem po mat-fizie. Miałem zamiar poprawiać fizyke, ale teraz jest to bezsensu...
Witam, jestem po technikum, matematyki rozszerzonej ani fizyki (podstawowa w pierwszej klasie tylko) nie miałem w planie nauczania nawet. Teraz uczę się do matury z obydwu. Od postaw! A ty płaczesz, że miałeś poprawić tylko jeden przedmiot (który miałeś w szkole, więc coś kumasz!), a teraz doszedł ci drugi do napisania od nowa i że nie dasz rady. To gratuluję motywacji, ja piszę dwa trudne przedmioty od nowa i nie załamuję się. Co prawda nie myślę o SGPSP, ale sytuacja ta sama przecież. Masz 8 miesięcy do matury, wiesz ile można zrobić przez tyle czasu? Godzina - dwie dziennie plus nieco więcej w weekendy i dasz radę. Ja to godzę jeszcze z treningami i mam czas wieczorem wyjść i się zabawić, a dochodzi praca przecież...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 10:36:41 wysłana przez wrona »

Offline majner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2016, 14:06:09 »
Myślicie że w tym roku będziej kandydatów? Ostatnio było równo 700.

Offline djojq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2016, 14:52:33 »
Do kiedy można składać deklaracje maturalne? trochę lat od mojej matury minęło i nie jestem do końca pewny

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 15, 2016, 15:06:20 »
Pierwsze październik listopad a finalne do lutego o ile się nie mylę.

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2016, 15:08:47 »
Myślicie że w tym roku będziej kandydatów? Ostatnio było równo 700.

Co roku jest coraz mniej. Liczę, że około 100 osób które się o tym dowiedziały po prostu zrezygnowało.
Dodatkowo zmiany matury wykluczą pewnie drugie 100 za sam fakt, ze musisz mieć chociaż zero(tak zrozumiałem), żeby brali Cię pod uwagę. Czyli pewnie z 500 osób.

Wrona, co do ilości godzin, to trzeba trochę wiecej jak zaczynasz od totalnego zera(sam wiem bo tym roku uczyłem się fizyki od zera), ale przy 8 miesiacach po 4 godziny dziennie da radę się nauczyć.

Deklaracje do około 6 lutego* ostatecznie

* - edit
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 16:54:21 wysłana przez Prachu »
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 15, 2016, 19:06:40 »
Wybiera się ktoś z woj. małopolskiego?

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 17, 2016, 22:25:54 »
Wstępne deklaracje maturalne należy złożyć do końca września, a ostateczne do któregoś dnia lutego. Jest to potwierdzone info w 100%

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 17, 2016, 22:38:57 »
Wstępne deklaracje maturalne należy złożyć do końca września, a ostateczne do któregoś dnia lutego. Jest to potwierdzone info w 100%

Dokładnie tak jest ! :D

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:04:08 »
Wie ktoś może jaką długość i jaką wysokość mają równoważnie na torze bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji ? Z góry dzięki  -_-

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:21:08 »
Jak ja pod to ćwiczyłem, to po prostu zwykłe szkolne ławki przestawiłem do góry nogami i były trochę dłuższe niż równoważnia
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline stanpio98

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 18, 2016, 22:22:12 »
Witam, jestem nowy na pokładzie :straz:

Dla mnie zmiana matur wyszła na dobre :) kierowałem się do SA, a tu taka miła niespodzianka, ponieważ Matmę zdaję na podstawie, natomiast jako, że jestem biochemem to biologia i chemia może mnie jedynie uratować :D Mam nadzieję, że się uda :D

PS
Czy wiecie na jakiej wysokości zamontowany jest drążek nad skrzynią, którą trzeba pokonać ?
Pozdrawiam ! :)

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2016, 00:41:44 »
Coś około 2,1m
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:35:08 »
Czy wiecie na jakiej wysokości zamontowany jest drążek nad skrzynią, którą trzeba pokonać ?
Pozdrawiam ! :)

https://www.sgsp.edu.pl/warunki-rekrutacji-na-rok-2017-2018

Decyzja nr 109 Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 5 sierpnia 2016 r.

samemu szukać odpowiedzi, nie iść na łatwiznę!   -_-

Offline Qwak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:56:21 »
Też mam zamiar wybierać się do SGSP. Jestem z lubelskiego.
Mam kilka pytań
1." Kandydaci, którzy z testu sprawnościowego uzyskali wynik lepszy od średniego zaliczają sprawdzian z umiejętności pływania na dystansie 50 m. Maksymalny czas pokonania dystansu to 90 sekund. Pływanie odbywa się na basenie o głębokości 2,25 m."
Czy to jest nadal aktualne i czy można wybrać sobie styl ?, bo moim zdaniem w 90sec to można pieskiem przepłynąć taki dystans.
2. Jak to jest w hierarchii punktowej: punkty z matury--->Tor--->pływanie czy może jakoś inaczej. Jeszcze dochodzi do tego badanie lekarskie.
3. Ile mniej więcej punktów trzeba było mieć w ubiegłych latach, wiem teraz próg podskoczy w górę bo jest dodatkowy przedmiot.
4. Ostatnie i od razu powiem, że nie jestem materialistą jednak mnie to interesuje(pytanie czysto informacyjne)czy strażak np. z miasteczka(50tyś. mieszkańców) zarobki,a strażak z miasta(500tyś. mieszkańców), nie chodzi mi o kwoty tylko czy wgl. jest różnica. Oczywiście komenda o takim samym statusie (tj. np. Miejska).
 Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 21:00:18 wysłana przez Qwak »

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 20, 2016, 22:14:00 »
1. Tak, styl dowolny
2. Tor oddziela kandydatów na pół
Wszystkie osoby które pobiegły poniżej czasu średniego przechodzą do kolejnego etapu. Potem dosyła się matury i na tej podstawie uzyskuje się listę kandydatów(z reguły jest w pierwszym tygodniu lipca). Jeżeli wyniki z matury są identyczne decyduje tor o tym na jakim miejscu się znajdziesz. Badania są dopiero jak znajdziesz się w czołówce
3. W tym roku weszła osoba ze 120 miejsca co daje 141,60 punktów
cała lista jest tutaj
https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/public/aktualnosci/2016/Lista_rankingowa_wszyscy.pdf

na 4 nie znam odpowiedzi  :straz:

It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 20, 2016, 22:18:14 »
na 4 nie znam odpowiedzi  :straz:
Wyjasniano to w tematach płacowych ale w skrócie zdarza się tak że d-ca zastępu w małej KP ma więcej niż D-ca zmiany w KM (ale rzadko). Ale zasad w tym temacie nie ma.... Kwestia 01
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 21, 2016, 13:32:06 »
Też mam zamiar wybierać się do SGSP. Jestem z lubelskiego.

Również jestem z lubelskiego  :straz:

Offline Dominikaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 21, 2016, 17:10:30 »
Te zmiany warunków rekrutacji będą też aktualne na rok  2018/2019
Nie wiem czy wrócić na bio-chem

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 21, 2016, 17:53:48 »
Raczej pozostaną więc lepiej zrobić więcej niż aby potem czegoś zabrakło. Chociaż nie możemy przewidzieć co będzie za 2 lata :)

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 22, 2016, 14:28:19 »
Nikt tego nie wie, ale w tym wypadku jeżeli masz możliwość, to wracaj, bo jak nie będzie bio, to chemia i tak zostanie
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena