Autor Wątek: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?  (Przeczytany 11471 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2007, 15:05:31 »
Ja też chciał bym wiele rzeczy, ale ja tych przepisów nie tworze tylko Ci co siedzą na stołkach. Może podział nie jest taki zły bo przynajmniej wie się która jednostka jest bardziej mobilina.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2007, 15:18:11 »
Wiesz co , te wszystkie podziały mają się tak do rzeczywistości jak zeszłoroczny śnieg , a tworzą tylko niepotrzebne podziały i antagonizmy jakich wiele choćby na tym forum i w tym temacie .

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2007, 16:58:00 »
W mojej gminie jest jedna OSP która jest w KSRG. ... Jednostka która powinna być jednostką sztandarową stała sie zakałą naszj gminy, jakie są podstawy prawne do napisania wniosku o wycofanie tej jednostki z KSRG , może w tedy by się opamiętali.
Jednostka zostaje włączona do KSRG na podstawie porozumienia trzech stron: PSP, gminy i danej jednostki. Jeżeli sytuacja jest taka jak opisujesz, sprawa powinniście zainteresować wójta/burmistrza i komendanta powiatowego PSP. Jako strony porozumienia mogą je wypowiedzieć.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2007, 17:27:38 »
Moja jednostka jest prawie tak samo wyposażona jak te w KSRG!W powiecie odległość między jednostkami to ok.10 km.Niejednokrotnie na nasz rejon działania mimo małego zagrożenia są kierowane jednostki KSRG odległe o ok. 20 km!Kiedy nas kierują w teren działania KSRG to dana jednostka dowiedziawszy sie o nas,wycofuje Naszą jednjostke.;To jest czysta dyskryminacja pozostałych jednostek.A co do "siana w bani" to niestety ale tak jest "w moim powiecie" bo ja bym niepozwolił na to żeby w mojej obecności spłonęło mieszkanie wystarczyło pomyśleć i tego im zabrakło.
Kolego to nie nasza wina takie są przepisy i zawsze jest kierowana na miejsce zdarzenia najblizsza jednostka KSRG i juz nic na to nie poradzimy trzeba poprostuy zmienić przepisy.Pozdrawiam

Offline OSP Żarnowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2007, 18:26:08 »
Druhu Stejo już odpowiadam: Nie jest i nie powinna być.Jednostka będąca w sytemie jest dalej jednostką OSP i tak chyba narazie  zostanie. Jest to pewnego rodzaju wyróżnienie dla daniej OSP, ale jest też więcej obowiązków.Co do przyznawanej dotacji z budżetu Państwa to jest róznie na terenie kraju. U nas jest tak,że przyznaną kwotę na powiat dzieli się równo na 18 jednostek. A to że jedna jednostka wyjeżdżała w roku 5 raz,a druga 40  to nie ma znaczenia. Pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2007, 19:18:24 »
No dobra. Obiecałem sobie, że nie będę zabierał więcej głosu w tej konkretnej dyskusji. Temat jednak powrócił, więc raz jeszcze napiszę o co chodziło temu panu.
Po pierwsze, zachęcam do przeczytania tych kilku postów, jakie umieścił ten pan. Mam wrażenie, a raczej pewność, że zarejestrował się tu tylko po to, by oczerniać i podnieść na duchu swoją wielce urażoną ambicję…

Sprawa dotyczy mojej OSP. Człowiek, który rozpoczął wątek jest mi znany osobiście. A problem???
Problem tkwi w tym, że.. no właśnie. Nasza OSP przetrwała wszystkie kryzysy, to znaczy złe czasy. W pewnym momencie rozpoczął się konflikt między nami-strażakami a byłym (na szczęście) wójtem. W pewnym momencie po prostu drogi naszej OSP i wójta rozeszły się, mimo, że był członkiem naszej OSP. Jaka przyczyna? Konflikt – stracił nasze poparcie, różna koncepcja, gdzieś tam oficjalnie został skrytykowany na zebraniu straży. No i się zaczęło. Jak to mówią „huzia na Józia”. Ze wszystkich stron. Po drodze- powódź `97 i zwrotny moment w naszej OSP. Pozyskaliśmy niezłe pieniądze, nowy sprzęt. Nowa buda na starego stara, Renówka , ponton, ubrania, KSRG. No, to było za dużo dla pozostałych prawie nieistniejących OSP naszej gminy. Staliśmy się wrzodem na dupie dla nich. Bo jak to może być, że my mamy, a oni nie… Na zebraniu Zarządu Gminnego padały idiotyczne zarzuty – nie będę ich komentował.
Potem, z pełnym namaszczeniem władz, prokuratorskie zarzuty i wyrok sądowy dla naszego Komendanta, który swojego czasu odmówił wyjechania do pożaru,  ponieważ był pod wpływem alkoholu. Nikt się nie stawił za nim. Oprócz kilku życzliwych ludzi z PSP Ząbkowice Śl. Nikt nie kiwnął palcem, w tej konkretnej sprawie.
Działania byłego wójta i jego klakierów oraz innych nieżyczliwych nam ludzi, nie ograniczały się tylko do tego. Po drodze wiele innych „akcji”, między innymi próba podważenia kwalifikacji do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych naszego Prezesa. Istna paranoja. Ja wiem, że to wszystko brzmi niewiarygodnie, ale niestety.
Teraz jest troszkę inaczej, zmienił się wójt. Obecny jest obeznany w naszej sytuacji. Mam wrażenie, że idą dla nas dobra czasy. Z drugiej strony wiem doskonale, że tacy ludzie jak Stejo nadal będą pisać głupoty, nadal będą robić zamęt. Sprawa wygląda inaczej niż on to przedstawił. Choćby o poziom wyszkolenia.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2007, 12:38:11 »
Wydaje mi sie za kazda osoba na forum jesli chciala juz zna przeszlosc naszych jednostek. Nie ma sensu po raz kolejny otwierac wora z problemami. Mateusz jesli ten post ma na nowo stworzyc problem najlepiej bedzie jesli sie go zamknie. Mozna pogadac na PRIV lub w 4 oczy... Pozdrawiam
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2007, 19:18:36 »
Powiem tak:
To nie ja wyskoczyłem z tym tematem – dobrze wiemy, kto i dla czego to zrobił.
Mam taką zasadę, – jeśli „coś” mnie dotyczy a do tego „ktoś” mnie pośrednio oczernia opowiadając istne brednie będę się bronił.
Temat jest ludzie dyskutują, więc ja tylko przedstawiam swoje stanowisko (fakt po raz kolejny, ale co z tego??)…
Mógłby zamknąć temat jednak JA tego nie zrobię, bo nie chcę być posądzony o „ingerencję w swojej sprawie”.

I jeszcze jedno – problemy od dawna robi bardzo wąska stała grupa ludzi… Wiesz, kto?? Wiesz wiesz tak samo jak ja…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2007, 16:32:28 »
Włączenie do KSRG ma swoje plusy i minusy, niesie ze sobą pewne przywileje ale i obowiązki, a podział na jednostki włączone do KSRG i nie włączone jest poprostu chory.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2007, 11:26:47 »
Wiem o tym ze jednak kiedys nasze jednostki beda tworzyc mocna polaczona grupe, skoncza sie te problemy ktore swiadcza o rywalizacji. Nie potrafie jednsk okreslic jek dlugo potra dalej ta sprawa,
moze przy jednej z akcji dojdzie do zarzegnania tego konfilktu, tymczasem ciagle jest zle i zadna grupa nie chce tego zmienic, a moze sa osoby ktore chca a same nie daja sobie rady :huh:

Włączenie do KSRG ma swoje plusy i minusy, niesie ze sobą pewne przywileje ale i obowiązki, a podział na jednostki włączone do KSRG i nie włączone jest poprostu chory.
To jednak smutna prawda ktora jest nieodlacznym elementem naszej gminy!  :angry:
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2007, 17:07:29 »
Włączenie do KSRG ma swoje plusy i minusy, niesie ze sobą pewne przywileje ale i obowiązki, a podział na jednostki włączone do KSRG i nie włączone jest poprostu chory.
To jednak smutna prawda ktora jest nieodlacznym elementem naszej gminy!  :angry:
[/quote]
Raczej w większości gmin jest taka sytuacja-niestety

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 11, 2007, 19:41:27 »
do miggru
Jednostki które są w KSRG są dysponowane do zdarzenia jako pierwsze bo dyspozytorzy mają takie zalecenia (przynajmniej tak jest u mnie).

Jestem Prezesem OSP w KSRG, a zarazem dyżurnym operacyjnym powiatu i wysyłam jednostki OSP do zdarzeń, te które są najbliżej
miejsca powstania tego zdarzenia bez względu na to czy jest ona w KSRG czy nie.

Taka jest reguła, zasada i tak mówią przepisy!!!!
Kto im (dyspozytorom) wydał takie zalecenie i na jakiej podstawie???????

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2007, 20:32:08 »
Druhowie, czyżby niektórych z was pożarała zazdrośc, że sąsiednia jednostka nalezy do KSRG? Bo czytając posty taki wniosek od razu mi się nasunął. Jeszcze nia dawno nie było KSRG, i jednostki żyły tylko z budżetu gminy, dziś ktoś podaje rękę wyznacza najmobilniejsze jednostki (wszystkich nie może) korzystając z pomocy komendanta Powiatowego, wesprze finansowo, to zamiast się cieszyć że ochrona ppoż jest coraz lepsza, to wy zaczynacie jakieś niesnaski, bo ten dostał a ten nie. Uspokójcie się, bo ktoś się kiedyś wkurzy i przestanie finansować, i znowu będzie bieda. Ja jestem naczelnikiem jednostki z KSRG i nawet jeżeli gmina da zamiast mojej jednostce innej to ja i tak się cieszę. Nie można być egoistą.
Strażacy i tak są sobie równi, noszą te same mundury, jednostki należą do tego samego związku, przeszkolenie mają podobne, więc nie rozumiem.
Ps. głowy w chmurach nie noszę i wypraszam sobie takie komentarze.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2007, 21:44:24 »
Strażacy i tak są sobie równi, noszą te same mundury, jednostki należą do tego samego związku, przeszkolenie mają podobne, więc nie rozumiem.
Ps. głowy w chmurach nie noszę i wypraszam sobie takie komentarze.
Tak być powinno i podpisuję się pod tym dwoma rękami - niestety sam tytuł wątku o czymś świadczy i potwierdzają to niektóre wypowiedzi.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2007, 09:14:29 »
Strażacy i tak są sobie równi, noszą te same mundury, jednostki należą do tego samego związku, przeszkolenie mają podobne, więc nie rozumiem.
Ps. głowy w chmurach nie noszę i wypraszam sobie takie komentarze.

 Tu nie chodzi o kase ze jeden ma tyle a drugi tyle (bynajmniej u mnie) kazdy myslący człowiek zdaje sobie sprawe z tego ze jednostka KSRG ma byc najmobilniejsza i miec dobry sprzet.
 Tu chodzi o ludzi .
 Strazacy z Systemu niejednokrotnie uważaja sie za lepszych od pozostałej reszty i o ile nie widac tak bardzo tego wśród zwykłych członków to komendantura tych jednostek nosi dupe wyżej głowy przykładem sa wszystkie okoliczne świeta - choć ktos powie ze oczywiscie najwazniejsze to walka z ogniem itp a nie swieta.
 Drugim przykładem niesnasek wywołanych przez człowieka jest właczanie poszczególnych jednostek do systemu  :huh: sprawa podobna do watku z medalami .
 Wiesiek czy staszek jest w randze czy na wyższym stołku to załatwi wstąpienie do systemu i nic to ze jednostka przykładowo z sasiedztwa ma lepsze wyposażenie a byc moze i predyspozycje (wieksza liczba ludzi do wyjazdu) i tak dostanie sie do .... jednostka wieśka  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2007, 09:16:25 wysłana przez wolicki1 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2007, 11:08:21 »
U nas wszystkie jednostki w gminie (poza mającymi tylko GLM),
są w KSRG. Sprzęt i wyposażenie niczym się nie różni.
Za te pare groszy z bdżetu państwa, mamy teraz na głowie
kontrole i inspekcie gotowości operacyjnej z KW i KP.