Autor Wątek: Wygląd w PSP....  (Przeczytany 18671 razy)

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Wygląd w PSP....
« dnia: Lipiec 19, 2016, 10:02:11 »
Witam forumowiczów, ciekawi Mnie wasze zdanie na temat wyglądu strażaka - jak jest u Was w Komendach itd.
A piszę dlatego, że od jakiegoś czasu mam problem z 01 i nie tylko - początek problemów pojawił się gdy zapuściłem włosu które upinałem w kucyk (straszenie, że nie dostanę awansu do momentu nie ścięcia włosów, podobnie przy wręczaniu nagrody - ostatnia tak wysoka nagroda oraz porównywaniu Mnie na zmianie służbowej do Mamuta z Epoki Lodowcowej - to tylko przykłady) teraz ściąłem włosy bo miałem już dość mobbingu ale zostawiłem Sobie irokeza - co nie zakończyło wcale problemu.
Dlatego pytam Was jak się zapatrujecie na wygląd w służbie - czy każdy powinien wyglądać jednakowo a odstępstwa od "normy" trzeba tępić czy po prostu "tak ma być" i poczekać do emerytury z wyglądam takim jakim się uważa za stosowne....
Oczywiście że fryzura zawszę "schludna i zadbana".
Pozdrawiam
Mł. Asp.
Z małej malowniczej Komendy na Mazowszu
PS. Jeżeli oceniamy wygląd przez pryzmat kwalifikacji to moje wyglądają następująco - mgr. rachunkowości i finansów - 5-6 lat na 8h jako finansista - przez chwile kwatermistrz przez czas pewien kadrowiec - trochę ratownik - na wszystkich stanowiskach moja praca była wysoko oceniana przez przełożonych - teraz SK - wysokie oceny przełożonych - kursy na własną rękę z IT oraz bezpieczeństwo sieci.
Myślę po prostu, że mundur trzeba szanować ale przez to co mamy w "sercach i co potrafimy zrobić dla społeczeństwa" a nie "mierny ale wierny".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2016, 18:53:53 wysłana przez ophat »

Offline aspirantmlodszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 11:40:15 »
Skoro kobiety mogą pracować w dłuższych włosach czy kucykach na podziale, to nie wiem czemu facet nie może, tym bardziej gdy siedzi na stanowisku kierowania. Strażacy starej daty albo zacofani muszą poodchodzić, wtedy coś dopiero ruszy ku lepszemu i będzie można mieć chociażby tatuaże jak w cywilizowanych krajach. Szacun, że walczysz i oby więcej takich ludzi, to zmienimy służbę na lepszą.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2016, 12:15:29 »
W szkole też miałeś kucyka?

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, 12:24:23 »
W szkole miałem długie włosy, które ścieło wojsko przed przyjęciem do PSP.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2016, 13:28:28 »
Jesteś po SA - dziennej, zaocznej ?

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2016, 13:49:26 »
Jestem po zaocznej na dodatek teraz zaocznie studiuje na SGSP - tylko co ma wygląd do profesjonalnego wykonywania obowiązków służbowych? - chyba, że chcesz napisać o tym iż na dziennych aspirantkach i oficerkach jest przedmiot "wzorowy wygląd strażaka - cele i kierunki" - którego zaliczenie jest niezbędne do uzyskania promocji ?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:46:23 »
Pytanie do "walecznych" zwolenników dowolności i równouprawnienia: gdzie jest granica?
Zakładam mundur wyjściowy +
- kucyk / irokez
- kucyk do pasa
- włosy ufarbowane np na różowo
- włosy ufarbowane np na różowo z kucykiem  / irokezem
- tatuaż w widocznym miejscu
- wulgarny tatuaż w widocznym miejscu
- kolczyk w uchu
- kolczyk w nosie
- widoczny makijaż
- pomalowane paznokcie
- spódnica zamiast spodni
piszcie co wg Was jest OK a co już nie? Kiedy "zacofany" i nie znający równouprawnienia przełożony powinien zareagować? A może powinien od razu odejść na M jeśli tego nie akceptuje?
Jak już se odpowiecie to spróbujcie wyobrazić sobie kompanie honorową pod GNŻ z takim wystrojem jaki akceptujecie.


Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wygląd w PSP....
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:56:40 »
Tak jak kolega napisał powyżej.
Przychodząc do PSP wiedziało się jakie są wymogi odnośnie wyglądu. Zawsze było u nas w formacji tak jak w wojsku i policji. Krótkie włosy, bez zarostu.
Przychodząc do PSP wiedziało się o tym tak więc godzilo się na to ze wszystkimi konsekwencjami. Jeżeli nie pasuje to komuś to niech zmieni pracę na taką w której można mieć długie włosy, kolczyki, tatuaże.