Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15

<< < (2/2)

dysfire:
Bardzo często używam, w chwili przyjęcia zgłoszenia, w trakcie rozmowy  uruchamiam wyjca, a potem na spokojnie zakładam kartę zdarzenia i takie tam.

rafal.bula:

--- Cytuj ---Ale mam inne pytanie:
1. Korzysta ktoś jeszcze z DSP-15 "ręcznie"?

--- Koniec cytatu ---
Oczywiście, u mnie wszyscy, bo nie jest spięte z SWD. Poza tym tak jak pisze poprzednik - jest możliwość dysponowania jeszcze przed założeniem karty.

eddie:
Witajcie.
Temat z przed 4 lat już nieaktualny dawno. Chodziło o dopięcie urządzenia które równolegle do DSP-15 wysyłałoby do mnie na Platformę informację o alarmowaniu dowolnej jednostki osp.
Ale z innej beczki.
Jak wygląda dodanie jednostki OSP do selektywnego alarmowania. Czyli osp które do tej pory nie miało DSP zakupiło go i co dalej.
Kto nadaje nr stacji obiektowej w systemie? Kto wprowadza go do SWD? Operacyjna, dyżurny na SK czy może serwisant podczas montażu przyjeżdża i wszystko sam robi?
Z góry dzięki za informację
Pozdrawiam
eddie   

bialyPSP:
Witam
U mnie wygląda to w ten sposób, że monter stacji DSP-15 przydziela z dostępnej puli numer z kodem alarmowym i testowym, który jako Dyżurny SK wprowadzam do SWD 2.5. Jednostkę OSP wybieram z bazy.  Po zrobieniu testu i alarmu można śmiało już działać ;).

Tak po skrócie:
W SWD ST wchodzisz w zakładkę SYSTEM - USTAWIENIA - KONFIGURACJA URZĄDZEŃ - DSP - DSP15 potem DOPISZ - wybierasz jednostkę którą chcesz dodać, przypisujesz kod alarmu i kod test - ZAPISZ.
Następnie zaznaczasz opcję "alarmuj przy dysponowaniu sprzętu jednostki" i "pytaj czy wysyłać kod".
 Tak to wygląda.
Pozdrawiam

Forester21:

--- Cytat: bialyPSP w Maj 14, 2020, 12:51:10 ---Witam
U mnie wygląda to w ten sposób, że monter stacji DSP-15 przydziela z dostępnej puli numer z kodem alarmowym i testowym, który jako Dyżurny SK wprowadzam do SWD 2.5. Jednostkę OSP wybieram z bazy.  Po zrobieniu testu i alarmu można śmiało już działać ;).


--- Koniec cytatu ---
Możesz to zrobić o ile administrator nadał takie uprawnienia uzytkownikowi

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej