Autor Wątek: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15  (Przeczytany 18342 razy)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:51:42 »
Witam
Czy w SWD-ST jest możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch terminali dsp-15.
Przykładowo alarmując jednostkę OSP jednocześnie leci wywołanie do DSP-15 podpiętego na porcie COM3 oraz drugiego podpiętego na porcie COM4.
Czy można ustawić w konfiguracji SWD kilka DSP15 i z różnych stanowisk dyspozytorskich wysyłać przez nie alarmy?
Dzięki za pomoc
eddie 
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2016, 12:54:06 »
Nie prościej byłoby zadzwonić do Abakusa?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2020, 14:52:18 »
Wątek sprzed 4 lat, więc "złota łopata" za odkop się należy, ale wydaje mi się że zwielokrotnianie DSP-15 ma średni sens, bo alarmowanie i tak idzie radiowo po kolei - nie da się nadać dwóch komunikatów jednocześnie.

Ale mam inne pytanie:
1. Korzysta ktoś jeszcze z DSP-15 "ręcznie"?
2. Odzywa się ktoś na B006/B014, choć nie powinien?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2020, 18:58:48 »
Tarnowskie Góry nadają cały czas
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2020, 19:34:42 »
DSP ręcznie - zdarzy się sporadycznie np. Zawieszenie się kompa lub i Ne tego typu problemy techniczne lub serwis serwera swd.
Ja kilka miesięcy temu na SK wielokrotnie słyszałem opolskie na pa1 "co masz dla mnie".

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:18:32 »
Bardzo często używam, w chwili przyjęcia zgłoszenia, w trakcie rozmowy  uruchamiam wyjca, a potem na spokojnie zakładam kartę zdarzenia i takie tam.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2020, 15:24:42 »
Cytuj
Ale mam inne pytanie:
1. Korzysta ktoś jeszcze z DSP-15 "ręcznie"?
Oczywiście, u mnie wszyscy, bo nie jest spięte z SWD. Poza tym tak jak pisze poprzednik - jest możliwość dysponowania jeszcze przed założeniem karty.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2020, 00:28:42 »
Witajcie.
Temat z przed 4 lat już nieaktualny dawno. Chodziło o dopięcie urządzenia które równolegle do DSP-15 wysyłałoby do mnie na Platformę informację o alarmowaniu dowolnej jednostki osp.
Ale z innej beczki.
Jak wygląda dodanie jednostki OSP do selektywnego alarmowania. Czyli osp które do tej pory nie miało DSP zakupiło go i co dalej.
Kto nadaje nr stacji obiektowej w systemie? Kto wprowadza go do SWD? Operacyjna, dyżurny na SK czy może serwisant podczas montażu przyjeżdża i wszystko sam robi?
Z góry dzięki za informację
Pozdrawiam
eddie   
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline bialyPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2020, 12:51:10 »
Witam
U mnie wygląda to w ten sposób, że monter stacji DSP-15 przydziela z dostępnej puli numer z kodem alarmowym i testowym, który jako Dyżurny SK wprowadzam do SWD 2.5. Jednostkę OSP wybieram z bazy.  Po zrobieniu testu i alarmu można śmiało już działać ;).

Tak po skrócie:
W SWD ST wchodzisz w zakładkę SYSTEM - USTAWIENIA - KONFIGURACJA URZĄDZEŃ - DSP - DSP15 potem DOPISZ - wybierasz jednostkę którą chcesz dodać, przypisujesz kod alarmu i kod test - ZAPISZ.
Następnie zaznaczasz opcję "alarmuj przy dysponowaniu sprzętu jednostki" i "pytaj czy wysyłać kod".
 Tak to wygląda.
Pozdrawiam

Offline Forester21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytanie odnośnie SWD-ST i DSP-15
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2020, 13:32:18 »
Witam
U mnie wygląda to w ten sposób, że monter stacji DSP-15 przydziela z dostępnej puli numer z kodem alarmowym i testowym, który jako Dyżurny SK wprowadzam do SWD 2.5. Jednostkę OSP wybieram z bazy.  Po zrobieniu testu i alarmu można śmiało już działać ;).

Możesz to zrobić o ile administrator nadał takie uprawnienia uzytkownikowi